Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) tomcica


tomcica
Topikgazda

masodik kigyorsito edzes a heten:

bemelegites benne 10x100m

szogesben -> 400m (R200) 300m (R200) 200m (R200) 200m (R200) 300m

56.54 - 45.5 - 27.8 - 27.2 - 43.1

hosszu kifutas (kis tempo benne) ossz km: 20

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17452) itouchfan


itouchfan
senior tag

Üdv! Mellkasi (szegycsont környéki) fájdalom oka lehet az hogy nagyon pörgős edzésem volt tegnap és tényleg a seggemen vettem a levegőt? Vagy betegség? Torkom, fülem, stb nem fáj.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17453) beltram válasza itouchfan (#17452) üzenetére


beltram
tag

Szerintem erre a kérdésre ne itt keresd a választ. Ha elég komoly a panasz, akkor orvos. Ha az edzés okozta, akkor pláne.

pace be with you

(#17454) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok ismét!
Lenne egy kérésem hozzátok. Költözés elött állok (lakásvásárlás), szeretnék olyan helyen lakni, ahol közelben van a pálya, jelen esetben a Margitsziget környéke vagy a 4-6os villamos útvonala áll a kívánságlistám elején.
1. Van-e élet Mszigeten kívül, ha igen mondjatok helyeket.
2. Futott-e már valaki Városligeten, akár télen/nyáron. Körbe/keresztbe lehet-e futni anélkül, hogy betonra lépnék vagy egy kutya üldözne. ;]
3. Érdemes-e sporttelepek futópályáit használni? Salak borítás nem gáz-e? Lehet-e benne akár félmaratoni távot futni?

Tudom, hogy ez egy 1st world problem, de örülök, hogy végre van egy célom a futással és ezt az életvitelt nem szeretném eldobni. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17455) Alg válasza marositech (#17454) üzenetére


Alg
veterán

Zuglóban a patakparton is nagy a futóélet - beltram jár arra ha jól tudom.

A Városligetben én szoktam futni, az én körömön kb fele-fele aszfaltozott és kitaposott földes, de ugye itt hamarosan nagyon építkezni akarnak majd, meg futókört is csinálni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17456) válasza marositech (#17454) üzenetére



addikt

Ha csak ez a szempont, külvárosi részen is érdemes lehet elgondolkozni.

Én pl Pest északi részén lakom, szinte a városhatárnál. Itt van egy kisebb erdő meg több patak, mellettük földúttal. Itt csak kilépek a lakásból és simán tudok 10+ km-es köröket* futni, úgy, hogy aszfaltos rész aránya max 10%-15%.
Levegő is jobb, mint a belvárosban.

**ezt úgy értem, hogy egy kör 10+ km, szóval nincs benne ismétlés, változatos a terep

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17457) t1


t1
addikt

Nah bevásároltam picit az idei évre.

Terepre Saucony Grid Excursion TR 9 GTX lett [link] még 24.000Ft-os áron sikerült kifogni.
Aszfaltra Pegasus 31 lett ebben a színben : [link]
Őt már kipróbáltam egy rövid tempós edzésen és ma reggel egy alapozón ahol végre PB lehetett volna az alapozást pulzus / sebesség arányt tekintve csak a viharos szél közbe szólt : [link]

TR9 fő próbája Balboa lesz, holnap a környéken "kirándulok" majd benne az erdőben megnézem mit bír és milyen egy aszfalt csukához képest :)

[ Szerkesztve ]

(#17458) marositech válasza (#17456) üzenetére


marositech
senior tag

Sajnos családi ok miatt maradnom kéne a belvárosi rész külső részén. Csak hát az elmebeteg ingatlanárak...Ha ez nem volna már rég a zuglói rákospatakon futnék.
Reménykedem lesz olyan valaki aki rendszeresen fut a városligeten és tud mondani jó útvonalat.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17459) concret_hp válasza marositech (#17458) üzenetére


concret_hp
addikt

jó útvonal?
1, kimész a ligetbe
2, futsz
(3, ha kiérnél belőle, kanyarodj)
:))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17460) anorche1


anorche1
őstag

Most szombaton sikerül feljutnom Pestre cipő vásárlás ügyben. A spuri oldalán a talpvizsgálatnál az van, hogy biznyos napokon van vizsgálat, szombaton egyik helyen sincs.
Ettől függetlenül, még tudnak nekem majd segíteni választani? Vagy menjek máshova, pl. nyulcipo?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17461) beltram válasza Alg (#17455) üzenetére


beltram
tag

Igen-igen, pont írni akartam, a Rákos-patak parton rengetegen futnak éjjel-nappal, télen-nyáron. Csak ajánlani tudom a környéket. :)

pace be with you

(#17462) tomcica


tomcica
Topikgazda

100 x 100m emelkedo,gyanus h megint ulve fogok tusolni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17463) beltram válasza marositech (#17458) üzenetére


beltram
tag

A Népligetet tudom még ajánlani (bár néhány fokkal rosszabb a környék), elég sokan futnak, összességében szerintem biztonságos.

pace be with you

(#17467) gombi01


gombi01
tag

tomcica:
nincs valami ötleted arra, hogy 14 éves gyereknek milyen futóedzést kellene kiegészítőként végeznie, hogy meccs végére is maradjon tartaléka+menjenek a kigyorsítások ha hírtelen meg kell indulni?
Természetesen bárki írhat akinek van ilyen téren tapasztalata.

Előre is köszömöm !

az is lehet, hogy van valami vitamihiány...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17468) anorche1 válasza anorche1 (#17460) üzenetére


anorche1
őstag

Sikerült vennem a spuriban egy zaraca 4 -es cipőt. Nagyon tetszik kényelmes, vagyis a boltban még az volt. Itthon viszont már hozzá ér a nagylábujjam széle, "sarka" a cipőhöz, de előtte van még kb. 1cm hely. Futni csak holnap tudok elmenni, de remélem nem lesz gond. Ha mégis, mennyi esélyem van a cserére?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17469) Hunujv


Hunujv
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy heti két hosszabb 20+km-es futáshoz betonra milyen cipőt tudnátok ajánlani? (A lábam neutrális) Jelenleg egy nike free run 5.0 van. Terepen-betonon elvagyok 10km-ig, de ha többet futok nagyon fájnak a térdeim. Előre is köszönöm a segítséget.

(#17470) itouchfan válasza gombi01 (#17467) üzenetére


itouchfan
senior tag

Milyen sportág? Én focizom, szívesen segítek ha kell és ha tudok. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17471) beltram válasza anorche1 (#17468) üzenetére


beltram
tag

ha csak szobában volt rajtad, akkor szerintem levásárolhatod, ha látszik rajta a kinti használat, akkor már nem nagyon.

pace be with you

(#17472) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Február 28-án maratont fogok futni, a kérdésem az lenne, hogy előtte mennyire célszerű még hosszabbakat futni?
Jövőhéten lesz egy félmaratonom és a Balboa amit mindenképpen lefutok, igaziból ezek nem is lényegesek, hanem 21-én futhatok e 25-35 között úgy hogy a maratoni héten 5-10k lesz + a maraton? :B

(#17473) concret_hp válasza t1 (#17472) üzenetére


concret_hp
addikt

első maraton gondolom? én a maraton előtt 2-3 nap már nem futnék, előtte is csak könnyűeket, és a megelőző héten se futnék 20nál többet szerintem. bár én edzésként még sosem futottam félmaratonnál hosszabbat, szóval nem feltétlen releváns amit mondok :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17474) inf3rno válasza Hunujv (#17469) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Asics-et nem ajánlom, nagyon kemény a sarka, nekem nem vált be. Egyelőre ezen kívül csak Adidassal van tapasztalatom, azt ronggyá használtam.

Buliban hasznos! =]

(#17475) inf3rno válasza concret_hp (#17473) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én alátámasztom egy részét, edzés előtti pár napban töltekezést javasolják, vigyél be egy tonna szénhidrátot, meg max könnyű futás, vagy az se. Valaki egy hétig is ezt csinálja előtte.

Buliban hasznos! =]

(#17476) deicide válasza inf3rno (#17475) üzenetére


deicide
veterán

Bizony, tésztát tésztával. :K
Az, hogy kinek mennyi pihenő kell, az meg teljesen egyéni és felkészültség függő. Én akartam a tavalyi szupermaraton előtt pihenni, csak ugye mivel FélBalatonra készültem (szombati rajt) és nem a teljesre, így kedd/szerdán még futottam 13akat, aztán ugye kiderült, hogy csütörtöktől lesz napi 45-50km, szóval nem sok pihenés volt. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17477) tomcica válasza gombi01 (#17467) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt kell edzenie ami a hianyossaga,ez esetben en beiktatnek hosszabb futast,benne a tulso felen iramjatekosan felkapva neki rovideket 50-100m (NEM sprint azert)

a verkepet nezesse meg (foleg a vasat) az majd megmondja h az-e a baj,attol lehet faradekony,de menjen el vervetelre

hidratal rendesen a meccs alatt? kis gyors felszivodasu szenhidrat is kell oda bele (akar szolocukor vagy komplexebb) letezik meg a BCAA ami 3 aminosav kombinacioja es segiti az izmokat ellatni uzemanyaggal,ezt is edzes/meccs kozben hasznaljak nalunk a focistak,mondjuk a felnottek a kicsik csak izotonikusat iszogatnak

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17478) gombi01 válasza tomcica (#17477) üzenetére


gombi01
tag

(#17470) itouchfan: jaja fociról lenne szó, köszi!

(#17477) tomcica: jövő héten elmegy vérvételre hátha a vérképből kiderül valami, köszi!

(#17472) t1: 2 héttel előtt tolsz egy félmaratont felmérés gyanánt,
én a maratoni hét elején futnék egy 5x1K a tervezett maratoni tempóban, egy nap pihi, utána egy 8-10km lazát és a verseny előtti nap pedig csak egy átmozgatót max 30p vagy 5-6km.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17479) Newboy911 válasza deicide (#17476) üzenetére


Newboy911
tag

Egy beszámolót kérnénk szépen Kaposvárról !
Látom megérte elmenni :)

(#17480) itouchfan válasza gombi01 (#17478) üzenetére


itouchfan
senior tag

lehet hogy lesz pár közhely abban amit írok de nem tudom jobban megfogalmazni... :B

először is milyen poszton játszik? fontos, és nem mindegy!

a másik, hogy meccs előtti nap töltsd be szénhidráttal, főleg este. meccsnapon is fontos a ch dús reggeli, én úgy csinálom, hogy ha 10kor van meccs, 7-fél8 között reggelizem, zabkását, és néha egy kis túrót utána. 9kor egy banán és/vagy energiaszelet. csomó folyadék, meccs előttig általában minimum egy litert megiszom. meccs közben is, szünetben is ivás, és ki lehet próbálni energiaszeletet, csokit szünetben. én néha érzem hogy szükségem van rá.

a másik, hogy a fociban és a futásban (mondjuk maraton/félmaraton) annyi hasonlóság van, hogy a végén (meccsen kb utsó 20 perc) már magadat kell legyőzni, főleg fejben. :) a meccs a csúcsterhelés, ott nincs olyan hogy nem fáradsz el, kivéve ha kategóriákkal gyengébb ellenfélről van szó. de valószínüleg az állóképességén kell javítani.
az a nehéz kérdés, hogy megéri-e az a heti 1-2 plusz futás, mert ha nem tud regenerálódni hétvégére vagy az edzésekre, akkor többet árt magának mint amit használ. de heti egy-egy hosszabb (max 8-10 km) futást el tudnék képzelni. szerintem 8-max 10 kilométernél többet nincs értelme futnia, mert egy 14 éves srác annál többet úgyse mozog egy meccsen.
hogy van az edzésbeosztása? hogy esetleg abba be tudjuk illeszteni a futást.. meg a posztja is fontos, mert szerintem még a dinamikus láberősítés is fontos lehet, legalább ha kéthetente egyet-egyet tud csinálni, az is lehet majd megoldás (egyébként posztfüggő hogy mire van szüksége :) ) remélem tudtam segíteni! :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17481) concret_hp válasza gombi01 (#17467) üzenetére


concret_hp
addikt

ha meccs végén elfárad az sima állóképesség, amikor kezdtem egyre többet edzeni elég szépen látszott, hogy az adott társaságon belül egyre tovább bírom. 5v5 fociban volt olyan nem egyszer, hogy félidő körül egy ilyen 5-10 szerű eredmény a végére meg 12-11, mert nem fáradtunk el :D

kvár dombjai meg nem adják könnyen magukat, csak 7p-el mentem jobbat mint tavaly, de annak legalább fele a körülményeken jött (nem volt hó :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17482) deicide válasza Newboy911 (#17479) üzenetére


deicide
veterán

Részemről meg! :B

Abszolút 3. hely, Senior 1. hely.
1:21:52 (3:53/km), a 380m szinttel.

Számomra várakozáson felüli eredmény. Taktikus verseny volt, tomcica javasolta, hogy érzésből menjek és figyeljem a mezőnyt. Így is lett, beálltam Kolincs Tomi mellé, aki szintén Seniorban ment, az első 2-t pedig elengedtem, fiatalok, hadd menjenek. :)
Gyűrtük a dombokat szépen, viszont a tervezett 4:00-s tempó helyett 3:57-el értünk az utolsó domb tetejére és ott látszott, hogy Koló fárad, ezért az addigi "spórolósról" visszaváltottam 3:50 köré és végül kb fél perccel sikerült előbb beérni. A végére azért kifutottam magam, el is feküldtem a kövön, már Péter Ati szólt, hogy Viktor, jó, hogy kipróbálod a Kaposvári köveket, de kelj fel, mert felfázol. :DDD

A szél annyira nem zavart, talán a 67-esen felfelé a leginkább, viszont cserébe a vége már hátszél volt, az jól esett. Mindent összevetve tökéletes időjárásban (ujjatlan póló, rövidgatya, 8-9 fok) egy tökéletes idő született. Elképesztően boldog vagyok, még most is nehezen hiszem el, hogy egy ilyen versenyen a dobogó tetején álltam.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17483) t1 válasza deicide (#17482) üzenetére


t1
addikt

Nagyon durva vagy, gratulálok :)

(#17484) deicide válasza t1 (#17483) üzenetére


deicide
veterán

Kössz! Most jön a neheze, masszázshenger: ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17485) Newboy911 válasza deicide (#17482) üzenetére


Newboy911
tag

Gratulálok én is. Ha eddig nem, most már ismerik a neved az biztos.
Van nálunk egy idősebb maratonista (2,1x legjobb idő), ő szokta mondani,
hogy csak azoknak a nevét ismeri akik előtte végeznek :)

(#17486) Alg válasza deicide (#17482) üzenetére


Alg
veterán

:R :R :R

Meglátszik a tudatos és kitartó edzés hatása :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17487) beltram válasza deicide (#17482) üzenetére


beltram
tag

Óriási! :C

pace be with you

(#17488) inf3rno válasza deicide (#17482) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elképesztő idő, gratula! :-) :C

Buliban hasznos! =]

(#17489) kk831228 válasza deicide (#17482) üzenetére


kk831228
addikt

GRAT!!! SZÉP EREDMÉNY!! :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17490) deicide


deicide
veterán

Köszönöm mindenkinek!! Aludnom kellene, de nem megy, még mindig zsong a fejem az örömtől. :DDD

Benne vagyok a videóban is, meg a szövegben, nagyon jó. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17491) junkhead válasza deicide (#17490) üzenetére


junkhead
aktív tag

:C

(#17492) kiszi07


kiszi07
senior tag

;]
ui: deicide gratulálok :))

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17493) concret_hp válasza deicide (#17482) üzenetére


concret_hp
addikt

:R ivánfahegyre milyen tempóval futottál fel? :D (utolsó hegy, 440m a hossz asszem)

1kis smr henger nekem is jó lenne, csak 190km-re van :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17494) deicide válasza concret_hp (#17493) üzenetére


deicide
veterán

Az lett a leglassabb kilométer természetesen, 4:53-as. Nem is az volt a legnagyobb gáz, hanem tipegni utána lefelé a lépcsőn. :)

Hát, ha messze a henger, marad a kézi megoldás, eddig én is úgy toltam, de a henger azért alaposabb munkát végez.

Mennyi lett az időd?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17495) concret_hp válasza deicide (#17494) üzenetére


concret_hp
addikt

ja azt a lépcsőt még képzeld el amikor csúszik :DDD annyira azért nem vagyok ki, sőt igazából nem vészes, de nyilván jót tenne kicsit az smr.

2:02 lett, egyre inkább a futás a leggyengébb számom, bár az is igaz ebből most nem sikerült mindent kihozni. picit túl is öltöztem, mert tavaly itt eléggé megfáztam (visszaestem), másrészt viszonylag lassan kezdtem.

úgy érzem kezd ellaposodni a fejlődési görbém futásban, nyilván többet kéne edzeni és akkor jobban menne, sőt sztem az is durva, hogy ilyen kevés futással itt tartok :D nyomom majd az alacsony pulzusos futást, aztán meglátjuk hova lehet jutni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17496) imyourfriend válasza deicide (#17482) üzenetére


imyourfriend
őstag

:C Itt van az ösztönző erő, grat. :)

(#17497) concret_hp válasza deicide (#17494) üzenetére


concret_hp
addikt

most nézem hogy Bartos Dávidtól 3p-t kaptál (tavaly 9. lett atádon, 9:27et ment), tényleg kíváncsi lennék egy IM-en mit mennél :D egy age group országos bajnokság is simán kijöhet, azért meg csak meg lehetne próbálni nem? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17498) deicide válasza concret_hp (#17495) üzenetére


deicide
veterán

Nehéz eltalálni a megfelelő öltözéket, az biztos, picit is túlöltözöl, már cseszheted az emelkedőket.
Ha tolod majd a sok állóképességi futást, javulni fog, csak hát 3 versenyszám mellett nehéz a ráfordítható időt összeegyeztetni.

Nálam egyelőre marad a futás, mint fő elem, IM-re majd csak 1-2 év múlva próbálok rá, ha esetleg több időm lesz, de valóban, seniorban akár országos szinten is van itt-ott keresgélni valóm és ez nagyon tetszik. :)

imyourfriend: Thx! Így van, ha én itt tarthatok, bárki meg tudja csinálni. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17499) gombi01 válasza deicide (#17498) üzenetére


gombi01
tag

deicide: AZTA mekkorát mentél, le a kalappal GRATULA!

itouchfan, concret_hp: tudtommal hátvéd, köszi a segítséget és a tanácsokat!
Még lehet, hogy majd faggatlak benneteket ezügyben...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17500) t1


t1
addikt

Ma reggeli éhgyomros FM alapozó [link], érdekessége hogy 9 hónappal ezelőtt futottam le először FM-t 5:53 átlaggal és 170-es átlag pulzus felett most meg ... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.