Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) kiszi07 válasza bandus (#17300) üzenetére


kiszi07
senior tag

Győrről van szó!
#17299 Endii Én a spuriban voltam ott nincsen, csak egy kisebb talpgép vagy nem is tudom minek mondanám.. A lényeg rá állsz megméri, hogy pontosan mekkora a lábad, majd ajánlanak cipőt.
Talán itt megtudják nézni. Nem tudom, hogy mennyibe kerül.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17302) eastsider válasza Endii (#17297) üzenetére


eastsider
nagyúr

neutrális lábra kerestél, ez pedig pronáló lábra lett kifejlesztve,
szóval ha valóban neutrális a lábad, akkor én nem futnék benne
[link]

nekem spuriban hőtérképes talpvizsgálatot csináltak, meg futnom kellett, és az alapján ajánlottak egy rakás cipőt, amiből szűkítöttettünk folyamatosan

[ Szerkesztve ]

(#17303) Endii válasza bandus (#17300) üzenetére


Endii
tag

#17301 kiszi07

Köszi a válaszokat! Egyébként békés megyei vagyok. Esetleg, ha a közeljövőben Bp -re sodródom majd meglátogatom valamelyik boltot.

(#17304) Endii válasza eastsider (#17302) üzenetére


Endii
tag

De jó! Ott úgy volt megjelölve, hogy normál/pronáló.

(#17305) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Jön valaki Balboát tolni? [link]

(#17306) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

Dipsea nevu verseny,itt korosztalyosan es egyeb bonuszok (elozo evek gyozelmei stb.) inditjak a mezonyt,tehat az idosebbek joval elobb indulnak,aki kamerazott egy meghivott futo a 609.-ik helyrol indult es 344-et elozott (265.-ik lett)

erdekes verseny,igy uzni a mezony,mint egy vadat ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17307) anorche1


anorche1
őstag

Voltam ma ortopédián, és az orvos szerint szupináló lábam van, ajánlott is egy talpbetétet mindennapos használatra, meg javasolt napi 15perc lábujjhegyen, sarkon, talpélen járást, meg lábujjal kavicsok markolászását. Azt is mondta, hogy a szupináló lábhoz való futó cipőbe nem kell semmilyen talpbetét.
Létezik naturális cipő szupináló lábra? Mert a google nekem nem fobott használható találatot erre.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17308) tomcica válasza anorche1 (#17307) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mintha ugy remlene a Nike cipoket javasoltak ilyen esetben (pl Pegasus)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17309) tomcica


tomcica
Topikgazda

Eliud Kipchoge (KEN) 2:04:00
Dennis Kimetto (KEN) 2:02:57
Wilson Kipsang (KEN) 2:03:23
Endeshaw Negesse (ETH) 2:04:52
Stanley Biwott (KEN) 2:04:55
Kenenisa Bekele (ETH) 2:05:04
Tilahun Regassa (ETH) 2:05:27
Abera Kuma (ETH) 2:05:56
Samuel Tsegay (ERI) 2:07:28
Ghirmay Ghebreslassie (ERI) 2:07:47
Amanuel Mesel (ERI) 2:08:17
Serhiy Lebid (UKR) 2:08:32
Arne Gabius (GER) 2:08:33

2016-os londoni marathon meghivottjai ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17310) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

elkezdett néha fájni a bal lábboltozatom teteje a belső él környékén (nem a sarkam)
pronáló lábam van. (gt3000 2 cipő 400 körüli km-el)
van egy olyan érzésem, hogy az achillesem kattogása is ezzel kapcsolatos
azóta pihentetem, mióta feltűnt

arra gondoltam még , hogy az vágott neki oda, amikor olyan járdán futottam ami huplis volt a gyökerektől...

nem hiszem hogy bőnye, mert sem a teniszlabdára nem fáj, sem a lábujjhegyre állásra sem. abban a pontban ahol érzem ott elég erős nyomásra azért kicsit fáj...
futás közben nem igazán fáj... néha kicsit, de nem úgy, hogy az elején, majd elmúlik, hanem mondjuk 5k után kicsit, majd elmúlik magától...
nem fáj vészesen, csak nem akarom, hogy gáz legyen, ezért inkább a pihi
mi lehet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17311) deicide válasza tomcica (#17309) üzenetére


deicide
veterán

Na, akkor ide sem megyek, nem férnék be az első 10-be. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17312) ígyvanferi válasza deicide (#17311) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Majd jövőre. :)

(#17313) Alg válasza anorche1 (#17307) üzenetére


Alg
veterán

Tudtommal kimondottan szupináló cipőt nem csinálnak, mert teljesen jó a normál hozzá. Natural-ból meg pláne kevésbé számít, még pronáló sem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17314) anorche1 válasza tomcica (#17308) üzenetére


anorche1
őstag

És (#17313) Alg

Köszönöm!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17315) concret_hp válasza anorche1 (#17307) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is szubináló, pegasusok vannak, puma faas, de van egy nike free is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17316) imyourfriend válasza concret_hp (#17315) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jaja, pegát használok én is s eddig nagy megelégedéssel. :) Jövőre lehet beszerzek még egyet mellé, számomra jó ár/érték arányt képvisel ez a lábbeli.

(#17317) concret_hp


concret_hp
addikt

no a lassú futás eredményeként ma már csak piros lámpákkal megállással 10.3 km / 1:11 avg 144 pulzus, max 153

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17318) kiszi07


kiszi07
senior tag

Rendeltem ilyen sálat futáshoz, baromi jó. Én télen nagyon nehezen tudok ilyen nélkül futni. Január 1-én rendeltem és ma már meg is jött.. ;) Ajánlom

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17319) ígyvanferi válasza kiszi07 (#17318) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Futottál is már benne ezek szerint? Fent marad az arcodon, orrod előtt rendesen, nem csúszik le időnként? Még az előző téli szezonban én is próbálkoztam sállal, de folyton lecsúszott az orromról. Vagy túl szorosra kötöttem, de az meg kényelmetlen volt.
Bár most már jó pár mínuszban futás után azt kell mondjam, elvagyok nélküle.

(#17320) kiszi07 válasza ígyvanferi (#17319) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem csúszik le. Habár nem sokat futottam, mivel megbetegedtem. Gumis, ezért belehet állítani rendesen :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17321) inf3rno válasza kiszi07 (#17318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem fagy rá a pára az arcodra menet közben? Annak idején síeléskor mindig ez volt a bajom az ilyenekkel.

Buliban hasznos! =]

(#17322) t1


t1
addikt

Help!

Szeretnék venni egy terepre való cipőt (korábban is írtam már) és véleményt szeretnék kérni ezekről.
Az elgondolás az, hogy jó lenne ha GTX-es lenne hogy nagyobb hóban is bírja a strapát, de ilyet csak az echte trail cipők illetve aszfaltos modell mondhatja el magáról.
Képbe került egy másik típus is, ami ugyan nem vízálló és nem is kimondottan terepcipő hanem ennek az ötvözete "FUSS BÁRHOVÁ "
Ez azért lenne jobb mint egy átlagos trail mert ha megyek is erődbe akkor is van benne aszfalt és nem tudom, hogyan viselkedne egy 30-32km-es körön amin van 10-15km aszfaltosabb rész is egy echte terep csuka, nehéz terepre dagonyába alap esetben nem megyek így az ottani hiányosságok nem zavarnak. Viszont ugye ez nem vízálló vagyis télen......

A kérdéseim a következőek lennének.

- Ezen gondolkodás mentén melyiket választanátok?
Saucony Nomad TR "FUSS BÁRHOVÁ "
Saucony Grid Excursion TR 9 GTX
- Van e más hasonló ajánlás a "fuss bárhová" vagy nevezzük vegyes talajos cipőre ami esetleg vízálló is
- Van e valakinek tapasztalata a terepcipő - aszfalt kombináció kényelemre és tartósságra nézve ?

Köszi :R

(#17323) kiszi07 válasza inf3rno (#17321) üzenetére


kiszi07
senior tag

Kb 1,5 km-t futottam ezzel, nem volt semmi probléma. Engem nem zavar. Szerintem 420 Ft-ot ér, próbáld meg. Egyébként, ha felkötsz 1 sálat a szádra és tudsz úgy futni, akkor nem lesz vele baj.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17324)



addikt

Térdmelegítésre van valakinek ötlete?
Egy nagyon vékony hosszú nadrágban szoktam futni, egyáltalán nem fázom benne, egyedül a térdeimet féltem. A futás elején azok érezhetően lehűlnek.

Valami olyasmi cuccra lenne szükségem, ami csak azt a részt melegíti, ugyanakkor nem is gátol túlságosan a mozgásban. Van erre valami célszerszám? Google csak ilyen kerékpáros térdemelegítőket dobott fel. Azokat szerintem nem arra találták ki, hogy fuutkározzon bennük az ember.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17325) kstcsk válasza (#17324) üzenetére


kstcsk
tag

Innen a protektoros kivételével szerintem bármelyik jó lehet.

(#17326) Alg válasza t1 (#17322) üzenetére


Alg
veterán

Ennek a Nomad-nak a talpa ránézésre hóban, minimális sárban kegyetlenül fog csúszni... bár lehet nincs igazam, de nem úgy tűnik mintha bármennyire is tudna kapaszkodni, főleg ha megkopik kicsit.

Salomon kezdte nyomni a Citytrail szériával ezt a "fuss ki az aszfalton az erdőig" dolgot, esetleg azokra érdemes ránézni.

Ha dagonyába nem is mész, hóban tud segíteni egy kicsit agresszívebb talpmintázat.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17327) t1 válasza Alg (#17326) üzenetére


t1
addikt

Van róla magyar : teszt itt nem írják rossznak.

Ezért vacillálok én is, de eddig 2 nap volt idén amikor jól jött volna egy agresszívabb minta de inkább a vízállóság :U

(#17328) szabop27 válasza t1 (#17322) üzenetére


szabop27
csendes tag

Hasonló elgondolás alapján kerestem én is nemrég cipőt. A GoreTex-et azért vetettem el, mert több vélemény szerint is nyáron/melegben viselhetetlenül meleg.

Nekem kb. 2km, mire terepre érek, és az erdőben is akad helyenként aszfaltos, döngölt út.

Végül egy Asics FujiAttack 4-et vettem. 20km+ futások alkalmával használom, eddig látott esőt, folyós sarat, jeget, 10cm havat, szóval amire tervezték... :))

Be egyszer se ázott. Nyilván láb függő, de az én, amúgy elég kényes lábamnak baromi kényelmes viselet, aszfalton is abszolút használható. Hatalmas pozitív csalódás a tapadása. Mint egy traktorral, úgy lehet átmenni bármilyen talajon. Egyedül a vizes gyökereken kell figyelni, de aki bringázik, az tudja, hogy arra nincs ellenszer...

@Pá

http://www.vaude.com/en-GB/Products/Clothing/Knee-Warmer-black.html

Én ilyet használok, akár nadrág alá, akár arra rávehető. Alul-felül dupla szilikonos "sáv" igyekszik a helyén tartani. 1 igazítás/óra a gondozásigénye, nálam ez elfogadható érték :).

(#17329) válasza kstcsk (#17325) üzenetére



addikt

Van valakinek tapasztalata ilyen térdemelgítőben milyen futni? Mennyire akadályoz?

szabop27: köszi a tippet!

méretre tudsz valamit javasolni?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17330) Kimmuriel válasza (#17329) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én bringás boltban akartam venni térdmelegítőt, de az eladó csaj lebeszélt róla, azt mondta nem jó, mert folyton lecsúszkál, és mindig igazgatni kell.

(#17331) deicide válasza Kimmuriel (#17330) üzenetére


deicide
veterán

Bokától combtőig érő BBB-m van, tanúsíthatom, futásnál lecsúszkál, biciklizéshez jó. De véleményem szerint oda inkább kell a 30-40-es tempó miatt, mint a futás 10-14km/h-jához. Ha a meleg szobában bemelegítesz 5-10 percet és mondjuk még krémet is használsz, nem fog megfázni a térded. Persze ez csak amolyan találgatás részemről, kiderülni majd csak hosszú évek múlva fog...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17332) Kimmuriel válasza deicide (#17331) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én mondjuk nem kifejezetten futáshoz, hanem magashegyi túrázáshoz kerestem, ahol jó 8-10 órán keresztül battyog az ember sokmínuszban, de még oda sem ajánlották! :( Pedig messze nem olyan dinamikus és intenzív mozgásforma, mint a bringázás, vagy a futás, tehát kevésbé valószínű, hogy leszalad a térdről.

(#17333) beltram válasza (#17324) üzenetére


beltram
tag

ezekben a nagy hidegekben dupla gatya, mindenképpen.

pace be with you

(#17334) margithid


margithid
veterán

Én ugyan csak sétálok 5-10 km-t, de egyáltalán nem fázom, este 6-7 óra körül megyek mindig.
Egy régi futócipő, egy pamut alsó, egy póló és rá egy télikabát.

(#17335) bandus válasza t1 (#17322) üzenetére


bandus
veterán

mar irtam korabban is, hogy asics fuji trainer 3 gtx. ugyan minden magyar oldal terepcipokent hirdeti, de anno az asics oldalan road to trail cipokent volt fent. ha teheted nezd meg azt is, en elegge szeretem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17336) kiszi07


kiszi07
senior tag

Én pulcsi+kesztyű+sál+1 nadrágban futok. 5 perces laza bemelegítő, majd megfelelő pulzus számmal nem lehet probléma. Edzés előtt bemelegíteni, majd a végén nyújtani - ugyan olyan fontos !!

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17337) bandus


bandus
veterán

A bal vadlim also tapadasanal eleg durvan megfajdult az izom mult het vasarnap. Egeszen eddig pihentettem, de ma 2 km utan megint meg kellett allnom. Milyen kremekkel is erdemes ilyenkor probalkozni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17338) maggi1886076 válasza bandus (#17337) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nálam is ez van. Csak mindkét vadlimnal, labszaramnal. Jövő pénteken megyek vele dokihoz.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#17339) inf3rno válasza kiszi07 (#17323) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én most torokgyulladással küzdök, szerintem még lesz egy hét mire kiheverem. Utána kipróbálom. Nekem van símaszkom, úgyhogy most inkább azt, mint ezt. Gondolom plusz terhelés ezzel futni, kb mint a gázmaszk katonaságnál.

Visszatérve az Asics cipőre, ami nálam nem vált be, bár már tényleg lerágott csont. Közben voltam cipős boltban, mert sokan mondták, hogy hát 1-2 számmal nagyobb cipő kell. Én ezt furcsállottam, mert van egy 15 éves adidas cipőm, amivel sosem volt sarok problémám, és ugyanakkora (41-es), ugyanúgy hozzáér a sarkamhoz menet közben, ki is van kopva egy ponton, szegény annyira viseltes. Most megvizslattam a többi cipőt is a boltban, és az jött le, hogy mindegyiknek puha a sarka, egyedül az Asics cipőkbe raknak ilyen extrém kemény sarokmerevítőt, szóval én ezt okolom. Kár érte, mert ezt leszámítva amúgy kényelmes volt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17340) deicide válasza bandus (#17337) üzenetére


deicide
veterán

Flexagil vagy más fekete-nadálytő hatóanyagú cucc, esetleg Diclofenac/Diclac, ez utóbbiak durvább cuccok. Pihentetés mellett ezekkel 1 hét alatt el tud múlni. Nekem egy-egy húzódás általában tovább tart krém mellett is, mert nálam a pihentetés abból áll, hogy többet bringázom és kevesebbet futok. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17341) szabop27 válasza (#17329) üzenetére


szabop27
csendes tag

Én a legtöbb ruhámmal egyező méretet vettem, ez be is vált.

(#17342) t1 válasza bandus (#17335) üzenetére


t1
addikt

Nem nagyon lehet már kapni :F :N

Szerintem jó lesz nekem a Nomad.
Másik cipő kérdés :

Nike hogy áll a rangsorban? Érdemes vele foglalkozni ? Van olyan mint egy Asics vagy Saucony ?

Őt néztem ki aszfaltra váltani az Asicsomat :
[link]
Esetleg tapasztalat mennyire vízálló egy "Flash" dolog náluk érdemesebb rááldozni, hogy egy gyengébb eső alatt se ázzon be a csuka ?

(#17343) TheMarci válasza t1 (#17342) üzenetére


TheMarci
addikt

Sokaig futottam Saucony, majd Inov, Adidas cipokben, aztan jott a Nike, es nekem sokkal kenyelmesebb. Pegasusom van, az nem igazan vizallo, eleg szellos, igy konnyen is beazik. De cserebe kenyelmes. :)

Do You Dream?

(#17344) t1 válasza TheMarci (#17343) üzenetére


t1
addikt

Köszi, én most Asicsba nyomom , szerettem 1000km felett vagyok benne cserélni akarom, illetve van egy Saucony váltótársnak megkedveltem nincs vele semmi bajom meg is venném az újabb verzióját ( Ride 8 ) de szemezek más márkával is. Megyek lábállás diagnosztikára majd próbálok ezt is azt is. Nikeből csak a Flash verzió érdekel, nem baj ha kicsit vízálló főleg ahogy írod hogy szellős cipő. Amúgy Asicsom sokkal hamarabb ázik mint a Sauconym.

(#17345) kiszi07 válasza inf3rno (#17339) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nyílván, sőt jobban is izzadsz tőle :D Én akkor edzettem így mikor küzdősportoltam. Állat módon terheli a szervezetet, de hasznos. :U [link]
Itt tudsz rendes maszkot venni. Egyébként a sál ebből a szempontból nem sokat ér. Csak nem fagy le a szád, orrod.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17346) inf3rno válasza kiszi07 (#17345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kemény. :-)

Buliban hasznos! =]

(#17347) bandus válasza t1 (#17342) üzenetére


bandus
veterán

A flashmtudtommal csak a tukrozodos anyagot jelenti, a shield cipoik azok amiko idojaras allobbak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17348) concret_hp válasza t1 (#17342) üzenetére


concret_hp
addikt

jah (kivételesen :DDD) jól beszél bandus a shield ami időjárásállóbb pegából van is olyan, azért van 1 kis különbség a simához képest.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17349) t1 válasza bandus (#17347) üzenetére


t1
addikt

Passzolom mindehol így hirdetik : Felsőrésze vízálló és fényvisszaverő anyagból készült.

Shield néven nem talàltam pegazust :F

(#17350) beltram válasza inf3rno (#17339) üzenetére


beltram
tag

Szerintem az "1-2 számmal nagyobb" elég hülyeség. Ultra távoknál jól jöhet +1 méret, ha megdagad a láb esetleg, de szerintem a lábadra jó méretű cipő kell, max fél szám plusz. Ami nagy a lábadra, az nem lehet kényelmes, én úgy gondolom, ráadásul a vásárláskor "pont jó" méret egy fél számot minimum tágul még.

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.