Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) repvez válasza beltram (#17748) üzenetére


repvez
addikt

magamhoz probálom igazitani a tempot, csak mikor megindulok akkor ugy érzem,hogy jó az amivel futok aztán az egy kilóméternél jön az értesités,hogy mégis gyors volt ,de akkor már késő és a többi ezért lesz gyengébb.
Van pulzus mérő, az alábbi képen látni is. az első 500m szinte alapon megy aztán megugrik a pulzus és azon marad végig.

(#17752) tomcica


tomcica
Topikgazda

Decide kollega vegre betolta 1:20 ala a felmaratont,hivatalos versenyen,de majd jon es ir egy szep beszamolot,mi meg ebed utan kenyelmesen ulve elolvassuk :K :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17753) kk831228 válasza tomcica (#17752) üzenetére


kk831228
addikt

Az már nem gyenge... :Y :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17754) itouchfan válasza repvez (#17751) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mert nem melegitesz be, teljesen egyértelmű, és már többen mondták. Melegits minimum negyed órát, meg van ennek a menete, nem csak belevagunk a közepébe, nem beszélve arról hogy a melegítés is mozgás.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17755) deicide válasza tomcica (#17752) üzenetére


deicide
veterán

No, meg is jöttem!

Több terv is volt a fejemben este, viszont mivel az előrejelzés esőt mondott, ezért a konstans 3:40-es tempót már reggel elvetettem, amikor is 8-kor még szakadt az eső. Aztán a startra szemerkéléssé csitult és valószínűnek látszott, hogy egy biztonsági futás lesz ebből.
A szokásos bemelegítés, tempók, szökdelés, koffein és tyrosine és jöhetett az ereszd el a hajam. Az első kört meghúztam, hogy ne legyek a sűrűjében, persze ez szinte lehetetlen volt, mert a 6 órások és a 100km-esek köre 5km-es volt, azaz 2.5-nél fordultak, míg a maratonosok/félmaratonosok 3.5km-nél fordultak. Így hiába toltam 3:39-es átlagot az első körben, már a vége felé kisebb tömegjelenetek alakultak ki, ahogy elhaladtam kb 50-60 lassabb futó mellett a keskeny pályán.
Itt már eldöntöttem, hogy nem kockáztatom a szezont egy sérüléssel és jól is tettem, visszaálltam biztonsági 3:48-3:50-es konstans tempóra és kerülgettem a rengeteg embert. Ráadásul a szél is feltámadt és a vizes aszfalt nyelte az energiát, így még ez a tempó is erősebbnek tűnt annál, mint számítottam. Azért probléma nem volt, fejben egyben voltam, bírtam a végéig.
A frissítés 8 szem szőlőcukor és mindkét kör végén 1-1dl koffeines izó, ezzel 8-9 fokban végig lehet tolni a távot, bár a végére azért éreztem, hogy kifogyott a glikogénraktár elég rendesen.

Összességében elégedett vagyok, a hivatalos idő 1:19:54, de a táv az órám szerint több volt, a nem hivatalos Endo-s mérés 1:19:15-öt mond. Akárhogy is, a tavaly novemberi Siófoki 1:21:15 után ez 2 perc javulás. És ebben a legnagyobb érdeme tomcicának van, nagyon jól sikerült a tél!!
Szezon végére bízom benne, hogy az 1:18:xx is benne van, meglátjuk. :)

ja, ami kimaradt, a jó futók otthon maradtak, így meg is nyertem a versenyt ezzel az idővel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17756) concret_hp válasza deicide (#17755) üzenetére


concret_hp
addikt

:R :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17757) inf3rno válasza deicide (#17755) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"visszaálltam biztonsági 3:48-3:50-es konstans tempóra" :DDD :DDD :DDD :C

Buliban hasznos! =]

(#17758) deicide válasza inf3rno (#17757) üzenetére


deicide
veterán

:R
Furcsa ezt még nekem is kimondani, 1 éve simán kinevetem, aki azt mondta volna, hogy ilyen lesz még az életemben és mégis. :)
Látszik, hogy némi tartalék még volt benne, különben valószínűleg közel sem lett volna ilyen egyenletes.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17759) junkhead válasza deicide (#17755) üzenetére


junkhead
aktív tag

:C
a jó futók most kezdenek beérni a célba...

(#17760) Newboy911 válasza deicide (#17755) üzenetére


Newboy911
tag

:C Szép volt, így tovább !

(#17761) beltram válasza deicide (#17758) üzenetére


beltram
tag

:C Még nézni is élvezet, óriási! :C

Nekem ma "csak" egy 5x2km-es terepverseny jutott a Naplás tónál.
13 percenként indultak a majdnem 2km-es körök, nagyjából 7:50-re futottam az összeset.
Szerintem nagyon jól illeszkedett a felkészülésbe, de a legfontosabb, hogy szuperül éreztem magam. :)
A versenyt amúgy a kenyai Joel Maina MWANGI nyerte az amúgy sem gyenge mezőnyben.

pace be with you

(#17762) repvez


repvez
addikt

Ma futottam egy 4,5km-t lassabban kezdve, az első km 7:10, csak most meg a 3. kmre gyorsultam be 5:22re igy a 4. megint 7:20 lett

viszont jobban birtam a hosszabb távot is és egyenletesebben emelkedett a pulzusom, de még nem állt be stabilan hosszan egy értékre a végére 177 lett igaz 110 ről indultam

(#17763) deicide


deicide
veterán

Köszi srácok!

@beltram, 5x2km 3:55-ös tempóval, az szép munka!!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17764) beltram válasza deicide (#17763) üzenetére


beltram
tag

Köszi, de nem voltak 2km-esek a körök (1850m körül lehetett), de terepen, szinttel azért rendben volt a tempó. :)
Ráadásul nem futottam szét magamat, így is körről-körre hamarabb előztem le ugyanazokat az embereket és az utolsó körben futottam a legjobbat.

pace be with you

(#17765) inf3rno válasza beltram (#17761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont tegnap néztem filmet a tv-ben Kenyáról. Valami olyasmi volt a címe, hogy a világ legveszélyesebb iskolába vezető útjai. Valamelyik 25km-re lakik az iskolától, aztán minden nap gyalog megy a pusztán át elefántok meg leopárdok között. Hát ha ott nem tanulsz meg futni az életedért, akkor sehol. :)

Buliban hasznos! =]

(#17766) anorche1


anorche1
őstag

Az ilyen EMS készülékekről kinek mi a véleménye? Próbálta már valaki? Tényleg segít az izomnak regenerálódni, meg segít pl. izomhúzódásokat helyrehozni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17767) margithid válasza inf3rno (#17765) üzenetére


margithid
veterán

Napi 50 km-t megy? Ez csak nekem hihetetlen kicsit?
10 km-t másfél óra alatt nyomom le tempós sétával...

(#17768) junkhead válasza inf3rno (#17765) üzenetére


junkhead
aktív tag

jaja ismerős story :)

de ez se gyenge, 2 ezer birka/2 ezer hektár, és jön a vihar....
A 61 éves farmer, aki megnyerte a világ egyik legkeményebb futóversenyét

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17769) tomcica válasza margithid (#17767) üzenetére


tomcica
Topikgazda

anno a 90es evek kozepen nalunk is volt a klubban egy maratonista,aki a szomszed varosban kapott tanari allast,a laza kilometer gyujtos napjain atfutott 21km - lezuhanyzott,megtartotta az orakat es hazafutott + 21km = 42 kb 2ora volt oda es 2 ora vissza

2:46os maratonja volt azidotajt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17770) junkhead válasza deicide (#17763) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ma Csere Gáspár 1:05:26-tal tolta a hágai félmaratont, pedig ő profi, és Rióra készül maratonon.
Szóval amatőrként a te eredményed stbstb :Y

[ Szerkesztve ]

(#17771) beltram válasza inf3rno (#17765) üzenetére


beltram
tag

hát igen, ráadásul a fenti futó pl ha jól emlékszem 45kg körüli, az sem elhanyagolható tényező. :)

pace be with you

(#17772) beltram válasza junkhead (#17770) üzenetére


beltram
tag

Szerintem itthon nincsenek profi futók. Attól, hogy valaki pénzdíjas versenyeken indul, az nem egyenlő a profizmussal. Például Józsa Gábor, aki szintén Rióra készül (munkatársam), annyi engedményt kap, hogy csak 4 órában kell dolgoznia az olimpiáig.
Ez persze nem Viktor ellen szól, hihetetlen amit eddig letett az asztalra (és hol van még a vége ;] ), csak tisztánlátás végett írtam le ezt.

pace be with you

(#17773) junkhead válasza beltram (#17772) üzenetére


junkhead
aktív tag

nem tudom Csere dolgozik-e, úgy vélem nem, ahogy sok más futó sem, de értem mit mondasz, viszont a sportpályafutás/edzéskörülmény/felkészülés is teljesen más, még sincs akkora különbség, de ez tényleg off.

[ Szerkesztve ]

(#17774) beltram válasza junkhead (#17773) üzenetére


beltram
tag

Ha leállnék azon vitatkozni, hogy valaki nem attól profi, hogy egzisztenciálisan megengedheti magának hogy ne dolgozzon a futás mellett, vagy hogy mekkora a különbség az 1:05 és az 1:19 között, akkor félek úgy tűnne, Viktor érdemei ellen szólnék. Pedig pont az ellenkezőjét szeretném érzékeltetni és elismerni. Lötyögve, "hobbifutóként", ilyen eredményeket nem lehet elérni. Meg lehet nézni mi munka van ebben az eredményben... és ez egy ilyen sport, csak azt veheted ki belőle, amit beletettél.

pace be with you

(#17775) deicide válasza junkhead (#17770) üzenetére


deicide
veterán

Thx! 40 évesen, 80 kilósan főleg elégedett vagyok. :)
Persze, ahogy beltram is írja, nehéz elválasztani Magyarországon a profit a lelkes amatőrtől, mert általában csak a céljaik mások, a lehetőségeik hasonlóak. Én annyi engedményt kapok a munkahelyen tavasszal és ősszel, hogy 1db szabadnapot kivehetek 4 részletben, így edzős napokon 2 órát késve érek be melóba és világosban tudok pl résztávozni.
Persze, sokkal könnyebb is lehetne és talán feljebb tartanék, ha nem kellene mellette dolgozni, de így még nagyobb az értéke a dolognak számomra. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17776) beltram válasza deicide (#17775) üzenetére


beltram
tag

Azért szépen dobod le a kilókat, vagy rosszul emlékszem hogy kb 1 éve még 90 körül voltál? :)

pace be with you

(#17777) deicide válasza beltram (#17776) üzenetére


deicide
veterán

Igen, 10 kiló még lement az elmúlt 1 évben, nagyjából elértem a versenysúlyom, 78-ig kellene lemenni a 80-ról, de egyre nehezebb, mert izmot veszteni nem volna jó. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17778) kk831228 válasza deicide (#17777) üzenetére


kk831228
addikt

78 az már elég kevés, ha jól emlékszem elég magas vagy... :U :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17779) deicide válasza kk831228 (#17778) üzenetére


deicide
veterán

187 vagyok, igen, a 80-al is elégedett vagyok, de van még 1-2 hely, ahol lehetnék szálkásabb és az jelenthetne kb 2kg-t.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17780) beltram válasza deicide (#17777) üzenetére


beltram
tag

Ez szuper, nem semmi! :R

pace be with you

(#17781) gombi01


gombi01
tag

Szép eredmények gratula mindenkinek!

Én most 74kg vagyok de még 10K-n sem tudtam befutni 40perc alá. Olyan 41-42perc körül volt a best.
biztos rövidek a lábaim :)

Vettem egy adidas boost-ot nah majd az berepít... :)
Eddig kb 100kilómétert raktam bele kíváncsi leszek mennyit bír, tartósabb-e mint az eddigi asics vagy mizuno modellek amiket próbáltam.

jövő héten már itt a BSZM! ritka ronda egy futómellényt adnak idén ?!?!? futni pont nem lehet benne, megszívja magát vízzel így első ránézésre.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17782) deicide válasza gombi01 (#17781) üzenetére


deicide
veterán

No, ha BSZM, akkor 2. nap Fonyódról tolok neked egy 3:40 körüli tempót, hogy teszteld az új cipőt. ;]

A lábhossz egyébként valószínűleg fontos tényező, biztos könnyebb 1.5 métereseket lépni hosszabb lábakkal. Ha ehhez még a megfelelő lépésszámhoz is megvan az erő, akkor jön a 3:30-as tempó is hamar. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17783) tomcica válasza gombi01 (#17781) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig en meg rovidebb labakkal vagyok megaldva :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17784) kk831228 válasza tomcica (#17783) üzenetére


kk831228
addikt

Jó, de Te nem ember vagy, úgy mint decide... ;]

gombi01: Én is 74 kg vagyok te milyen magas vagy?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17785) inf3rno válasza margithid (#17767) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez 6 körül indult és olyan délre ért be ebédre. Ez még így is szép teljesítmény egy 12 évestől, ha azt vesszük, hogy ott 6kor 25°C van, délre meg 40°C és vizet alig vitt. Azt hiszem ő utána a héten inkább az iskola környékén aludt, és csak hétvégére ment haza, szóval kapott kollégiumot. A többieknek csak olyan napi kb. 10-30km-t kellett menniük, úh. ők minden nap bejártak. Időre mondjuk sokuk nem ért be, mert nem érdekelte őket. Az első két óra angol meg a kenyai állami nyelv volt, ezek meg valami kissebbség, akik otthon tök más nyelvet beszélnek, úgyhogy előszeretettel lógnak ilyen órákról, és inkább kajálnak útközben valami bogyót, vagy benéznek a vágóhídra, hátha kapnak ingyen húst. Optimalizálva van a tanulás is, a 3. óra matek, arra mindig beérkeznek, hogy megtanuljanak pénzt meg állatot számolni. Ezek a gyerekek sem hülyék. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17786) inf3rno válasza beltram (#17772) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják a skandináv országokban is így van. Valamelyik magyar kajakos edző ment ki az egyikbe (azt hiszem Dániába), és ott napi 8 óra meló mellett csinálják az edzéseket az olimpikonok. Nem nagyon van olyan, aki ebből él meg.

Buliban hasznos! =]

(#17787) inf3rno válasza kk831228 (#17784) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ők mindig azt mondják, hogy az a lényeg, hogy pörögjön a láb. :D

Buliban hasznos! =]

(#17788) gombi01 válasza deicide (#17782) üzenetére


gombi01
tag

(#17782) deicide:
Köszi, rendes vagy úgy 400méterig menne is aztán game over!
Jó lenne nekem a 4:30is csak bírjam tartani egy maraton hosszon...
Még nem tudom miket futok gondolom a hosszúakat mint eddig :) vasárnap meg egyben az utcsó két szakaszt. Tavaly sem szakítottam meg magam 4:25-4:30 körül alakult minden távon, ha ez idén is sikerül akkor már elégedett leszek. Inkább csak gyűjtöm a kilómétereket kell a maratonhoz.
Jövőre akár párosban is indulnék, úgy már keményebb dió.

(#17784) kk831228:
178cm körül

tomcica:
Téged még a súlymellény sem lassít :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17789) deicide válasza gombi01 (#17788) üzenetére


deicide
veterán

Azért csak összefutunk itt-ott akkor. Én pont azért vagyok virgonc idén, mert párosban megyek és napi 1 szakaszt, a társam viszi a napi másik 2 szakaszt. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17790) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Ez a lidl-s pulzusmérő óra mellpánttal nagyon xar minőség?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#17791) kk831228 válasza Woodslave (#17790) üzenetére


kk831228
addikt

Össze kellene hasonlítani egy minőségivel, mert én is kíváncsi lennék rá... Mondjuk ha azt nezzük hogy egy jobb öv magában is több mint 10000 ft... :B :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17792) t1 válasza gombi01 (#17781) üzenetére


t1
addikt

Pehely súlyúak vagytok ;]
Kéne nekem is fogyni egy 10kg-ot aztán repülnék :D

(#17793) beltram válasza Woodslave (#17790) üzenetére


beltram
tag

Tudom mindig a decathlonnal jövök, de ott is van 4990-ért, 2 év garanciával. :)

pace be with you

(#17794) gombi01 válasza t1 (#17792) üzenetére


gombi01
tag

t1:
ha ilyen tempóban fogysz jövőre simán meglesz a -10kg!
én már egy hónapja próbálok leadni 3-4kilót de nem megy pedig nagyon sokszor gondolok rá fejben :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17795) beltram válasza inf3rno (#17786) üzenetére


beltram
tag

Valóban így van, de nincs is ezzel semmi gond. Ezek az emberek (itthon és külföldön egyaránt) megmaradnak sportolóknak, nem fertőzi meg őket a pénz.

pace be with you

(#17796) kk831228 válasza gombi01 (#17794) üzenetére


kk831228
addikt

Hova adnál le annyit, etióp akarsz lennni? :F ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17797) repvez válasza Woodslave (#17790) üzenetére


repvez
addikt

én megvettem a BT-s verziót a telefonnal egyből csatlakozott és nem vesztette el a jelet és az értékek is talán rendben vannak,bár nem tudtam összehasonlitani mással.

[ Szerkesztve ]

(#17798) Aristeus


Aristeus
tag

Kaptam (azaz a feleségem kapott, de nem fogja kihasználni...) a runningwarehouse.eu-tól kupont. Csak női cipőre lehet felhasználni, 2db vagy több (lehet többféle márka, méret, stb.) rendelése esetén 30% kedvezmény mindből.
A kód korlátozott ideig haszálható, de a papíron nem írják, hogy meddig. Akinek szüksége lenne rá, írjon nekem egy privát üzenetet.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#17799) t1 válasza gombi01 (#17794) üzenetére


t1
addikt

Nem fogyok :D 2 éve amikor elkezdtem akkor 10 hónap alatt lefogytam azóta 14 hónapja tartom a súlyom pici kilengésekkel.
Más: Ma voltam újkori életem első úszó edzése, hát mit ne mondjak volt egy pár hossz natúr lábtempó inkább Tomcica féle 8-10X400R200, meghaltam :D
Kondi helyett jön be, kiegészítve a futást és a bringázást.

(#17800) tomcica válasza t1 (#17799) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O egy 10x400m(r200)-nal MINDIG meghal az ember,fuggetlenul hogy milyen kondija van,hany kilo,orkan ereju szel fujja-e hatulrol,japan szuzlanyvert kap infuzioba...MINDIG..ugyanis ha nem halnal bele,akkor nem jol csinalod ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.