Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Polacheck válasza concret_hp (#17150) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A hoka (stinson 3 atr) nekem gyakorlatilag mindig kidörzsöli valahol, vagy lesz tőle vízhólyagom. Minden egyes rohadt alkalommal, úgyhogy az is cserelistán szerepel a közeljövőben. Viszont maga a maximál bejön, úgyhogy megpróbálkozom még valami másik modellel is, meg egy pár normális zoknival előtte.

less qq more pewpew!

(#17152) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez most egy masszív instant get számomra legalábbis. Azt hiszem megvan, hogy mire cserélem le az m400-at (bár, lehet, hogy meg kellene várni a polar válaszát vagy azt míg ez lecsorog egy kicsit az egyel alsóbb szegmensbe is): [link]

less qq more pewpew!

(#17153) t1 válasza t1 (#17141) üzenetére


t1
addikt

Kis beázás meg volt, de sikeresen lefutottam a szokásos útvonalamat [link] 75% szűzhóban.
Balaton is kezd befagyni:
[link]

Zokni témához hozzászólva.

Én ilyen használok [link] ő nem dörzsöl ki.
Volt egy Lidls téli ő is jó volt csak a sarka fölött szétszakadt ő sem dörzsölt.
Kaptam egy most egy Intersportos télit kb 50km-ig jó volt, megnyúlott felvettem versenyre lefele a hegyről kicsit alágyűrődött a talpamnak és mindkettő lábamon hólyag lett úgy hogy ilyet többé nem.

Polacheck

Elég jó cucc, biztos megkérik az árát majd rendesen alapban sem olcsó hát még az optikaival :(
Polarnak nem hiszem, hogy lesz valami nagy válasza elég rendesen le vannak maradva Garminhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17154) gombi01


gombi01
tag

zokni téma:
nekem csak kalenji jött be régebben 990Ft/3db a volt a deca-ban, abból van egy tucat.
lidl-s cat a nagyon hideg időben.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17155) tomcica


tomcica
Topikgazda

zokniban ket modell ami nagyon bejott (sajnos mindketto igen borsos aron van) Nike Dri-Fit Elite es az Inov 8 Mudsocks (ez utobbi merinoi gyapju es valami kompresszios anyag otvozete,kepes megszaradni a labadon futas kozben,marmint ha valami vizbe leptel)

ezeken kivul en is decas kalenjit hasznalok nagyobb mennyisegben,az olcso es teszi a dolgat (ugyanott a domyos polo 799ert szinten zenesz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17156) kiszi07


kiszi07
senior tag

Nekem nagyából csak JPRESS zoknim van kb 1200 Ft-os darabáron. Persze vannak prémium zoknijaim, de egyik sem futásra lett tervezve. Vettem a Lidl-ben 7 db-os csomagolásban zoknit, ami sima fekete volt kb 2500 - féláron. Szerintem nem a zokni a legfőbb tényező. Egy jó bemelegítés mondjuk ugrálsz vagy hasonló elég szokott nekem lenni, persze az elején hidegnek tűnik :DD
ui: aerob edzés pont jó erre - lépcsőzés és a hasonlók

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17157) junkhead válasza tomcica (#17155) üzenetére


junkhead
aktív tag

a domyos polo nem dörzsöli a melled?

kalenji cuccokban futok, de a hosszú és rövid ujjú isdörzsöl, nem ragoznám néha hogy nézek ki utána :((

van 2 rövidujjú nike dry fitem azok hibátlanok
nézegettem néhány karimort az is jónak tűnik, illetve decában bőrbarátként hirdetnek pólókat, arról valakinek tapasztalat?

zokni: nyáron az itt belinkelt kalenji futó zokni, télen pedig a lidl-es vastagabb, hibátlan, soha nem csúszkál, nem dörzsöl.

ma este hóban futottam egy tízest, asics gt 1000-4-ben, meglepő módon nem ázott át, a zoknim (lidl 750 ft-os futózokni) csont száraz volt, és a cipő sem csúszkált nagyon, annyira fasza, volt ahogy mindenki hülyének nézett :DD

[ Szerkesztve ]

(#17158) deicide válasza junkhead (#17157) üzenetére


deicide
veterán

Bimbótapaszt hordok, mióta futok, nekem minden kidörzsöli, néha véresre is dörzsölte, meguntam és azóta leukoplast, aztán heló. Kicsit fáj levenni, de meg lehet szokni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17159) junkhead válasza deicide (#17158) üzenetére


junkhead
aktív tag

próbáltam én is, nem tudom milyen tapasszal, de eléggé izzadok futás közben, leesett..

nekem a nike dry fit nem dörzsöli tudom persze abban kellene mindig tolnom, de tudod az nekem az ünneplősöm :DD

(#17160) jackbacsi87 válasza deicide (#17158) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

(#17157) junkhead
nemrég kezdtem átolvasni a fórumot, ez azért sok volt így az elején :C :C

[ Szerkesztve ]

(#17161) Gamer21


Gamer21
tag

Sziasztok !
Én is elkezdtem futni , de sok támadás ért , a téren mert aszfalton - betonon futok ! hogy ez nem egészséges !
Ez igaz ? erről mi a véleményetek ?

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#17162) kiszi07 válasza Gamer21 (#17161) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem tesz jót az izületeidnek. Keress valami futópályát, töltést, ami kavicsos biztos lesz valami!

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17163) TheMarci válasza Gamer21 (#17161) üzenetére


TheMarci
addikt

Elvileg nem tesz jót, rekortán, vagy földes út jobb, de szerintem egy jó cipő sokkal fontosabb. Tizen pár évig futottam telente betonon, olyan 1000 km körül / tél, de még szerencsére nem érzem hátrányát, mondjuk cipőmet mindig cseréltem időben, sosem használtam túl, amíg már nagyon kopott.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17164) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!
4 éve futok rendszeresen, de 2 éve futok nike free cipőben.
Tudom a cipő vicc kategória, de nekem bevállt, mivel mindig csak rektorkán, föld vagy kavicsos úton futottam.
Bár futóversenyeken (mivel betonon van jórészt) éreztem a térdeim ezt nem szeretik, ezért váltottam cipőt.
Sajnos belefutottam abba a hibába, hogy a S*uri boltban vásároltam, persze előtte voltam próba futáson.
A végeredmény pedig egy asics kayano 22 lett, mivel minden mást cipőt kizártak a széles lábfej formám és a súlyom miatt.
Az eredmény pedig, az élvezhető szigetkör helyett rémálommá vált. 5 perc/km helyett 6 perc feletti lett.
Annak ellenére, hogy baromi puha a talpazata, a vádlim és az achilles részem fáj. Pedig 110 km van benne, mégsem érzem az igazit benne és az érzésem csak utánam dobálták a boltban ezt a cipőt.
Hogy javítsak ezen? Cipőt nem akarom kidobni. Változtassak a futóstíluson? Neten kerestem rá, de valahogy nem akadok rá. Vegyek rá talpbetétet? Tanácsok?
Persze körültekintően váltottam cipőt, bejárattam és laza futással mentem az 1.,2.,3. használakor. Free cipőt pedig nyugdíjaztam.
Update:Ami még feltűnt, a mostani cipő jó 150 grammal nehezebb mint a free elődje. 210g vs 360g.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17165) borix válasza marositech (#17164) üzenetére


borix
őstag

Amit adtak az egyik legjobb cipő amit adhattak (ha befelé dőlő lábad van) ennyit a boltról és a hozzám dobásról.
Azt,hogy mi lehet a baj nehéz megmondani.
Nekem Kayano 21 van és meg vagyok vele elégedve.A 22 típusnál lehet,hogy elszúrtak valamit?Láttunk már ilyet.
Külföldi oldalakon olvass utána tesztek,vélemények.

(#17166) gombi01 válasza marositech (#17164) üzenetére


gombi01
tag

(#17164) marositech:
Nem tudom miért fáj a vádlid elvileg nagyobb drop-ja van a kayano-nak mint a nike-nak (fordított esetben kellenne inkább érezned)
Az, hogy nehezebb magyarázhatja a lassulást és előbb elfáradást. Tele van párnázattal ami nyeli a tempót plusz még a rekortán is ráteszt erre egy lapáttal. Inkább hosszú távra aszfaltra való cipőt vettél.
Nem akarlak elkeseríteni de másik betét sem fog segíteni.
Nekem is inkább széles lábfejem pár ciő ami nekem bevállt
- Asics GT2000; ds trainer 19, 20; racer 9,10.
- Mizuno inspire 9,10,11

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17167) tomcica válasza junkhead (#17157) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eddig meg nem volt veluk gond

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17168) tomcica válasza marositech (#17164) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem foleg a sulya miatt,meg feltetelezem vastagabb is elol a gumi (a sarkarol nem is beszelve) az utobbi evekben en is minimalba tolom (a legnehezebb cipom 250gr a teli edzesekre,a tobbi 170-200gr) ha egy 350gr-os nehezbombazot kellene felvennem nem orulnek nagyon :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17169) inf3rno válasza gombi01 (#17154) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi olyan fontos a zokniban, ami miatt egy mezei zokni már szóba sem jöhet?

Buliban hasznos! =]

(#17170) Alg válasza inf3rno (#17169) üzenetére


Alg
veterán

Ugyanaz, mint amiért mackóalsó/pamutpulcsi helyett mindenféle hülye batman-ruhában futunk :DDD Kényelem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17171) gombi01 válasza inf3rno (#17169) üzenetére


gombi01
tag

(#17169) inf3rno:
ha teljesen őszinte akarok lenni akkor azt kell, hogy írjam: fogalmam sincs.
Volt, hogy egyszer vettem moose márkát de nem éreztem különbséget.
A nekem bevált kalenji zoknit preferálom több okból is:
- nem büdös (ami műszálas azzal vallatni lehet)
- olcsó 3pár egy kb 1000Ft.
- mindig van a decathlonban (nem kell más boltot keresgetni)
- csak beszórom a fiókba és mindegy melyiket veszem ki nem kell szarakodni melyiknek van párja.

Télen néha felveszem a CAT-ot ami 2x olyan vastag mint a másik, de az sem drága szerintem.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17172) marositech válasza gombi01 (#17166) üzenetére


marositech
senior tag

Köszönöm a szuper válaszokat!
Hát most 1400 km van hátra mielőtt kiselejtezném. :O A cipőt félretenni nem akarom.
Eddig abban a hitben voltam, hogy lesz egy edzőcipőm és egy futóversenyre való cipőm.
De az ironman-os ismerősöm lebeszélt róla, mindig csak 1 cipőt tartsak, edzésre és versenyekre.
A kérdésem az volna, jobban járok ha betonon fussak ezzel a cipővel?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17173) tomcica válasza inf3rno (#17169) üzenetére


tomcica
Topikgazda

foleg a kenyelem,ugye ezeknek nincs elol varrasuk,tobb helyen kompressziosak (ott feszul rad ahol kell,nem csuszik le a labadrol) elvezetik az izzadsagot,de gyorsan szaradnak stb.stb...evekig nalam is ugy volt,hogy a cipon kivul a ruhazat a hatterbe kerult,foleg anyagiak miatt,az utobbi evekben azert beszereztem nehany extrat,ilyen a zokni,rendes alaoltozet,rendes hosszu also,tokeletes szel/esodzseki

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17174) bandus válasza marositech (#17172) üzenetére


bandus
veterán

ez szerintem nincs igy. azert nem mindegy, hogy a 300 g-os edzocipodben vagy egy 180 g-os cipoben nyomod a versenyt. Nekem van pl kulon versenycipom. Igaz csak 10k volt es neha edzek is benne :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17175) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Tud valaki ajánlani jobb féle terepre és télre ( ne ázzon be alap körölmények között ) neutrális lábra való futócipőt? :)

(#17176) marositech válasza bandus (#17174) üzenetére


marositech
senior tag

Akkor ezekszerint "sportszakmailag" elfogadott dolog a edző-gyakorló cipő páros használata?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17177) beltram válasza t1 (#17175) üzenetére


beltram
tag

A terepcipők túlnyomó része neutrális, én Speedcrosst vennék a helyedben (egymillió légy nem tévedhet alapon). Ha nem sos, akkor ebben a csoportban pár hét alatt biztosan találsz akciót, 20 ezer alatti áron.

pace be with you

(#17178) bandus válasza marositech (#17176) üzenetére


bandus
veterán

Hat reszemrol tuti :D de en a legkisebb hal vagyok itt, viszont emlekeim szerint itt majd mindenkinek tobb cipoje van, nekem pl 3.

t1:
Asics gel fujitrainer 3 gtx. En szeretem nagyon (bar negem nem gtx van) de inkabb keskenyebb labfejre valo.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17179) gombi01 válasza marositech (#17172) üzenetére


gombi01
tag

(#17172) marositech:
mint ahogy előttem is írták, szerintem is más cipőben fuss edzésen és más cipőben versenyen(de ne ott legyen az első futásod benne!) Szerintem az Ironman-es haver félreértette mit kérdezel, gyanítom neki is külön van edző cipője és nem egy 300grammos ban futja a maratont az Iron végén. Pl. triatlonhoz külön olyan cipőket gyártanak ami zonkimentesen viselhető és némelyiknek még lyukas a talpa is, hogy kimenjen belőle víz alul. link

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17180) concret_hp válasza bandus (#17178) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem 6 pár van, de most 1 darabig nem tervezek venni, bár az is igaz, hogy jónak mondjuk 3at mondanék a 6ból :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17181) t1 válasza beltram (#17177) üzenetére


t1
addikt

Utána olvastam, ő nekem eléggé durva terep cipő lenne, inkább úgy fogalmazok vízállóbb legyen mint a sima cipőm, szárazabb esetleg némi aszfaltot is bírjon a sár hó annyira nem lényeg, inkább a vízállóság és az hogy könnyebb terepen is jobban fogjon mint a mostaniak ;)

(#17182) beltram válasza t1 (#17181) üzenetére


beltram
tag

Arra készülj fel, hogy a vízállóságért cserébe jobb időben szinte használhatatlanul melegek a gore-tex-es cipők. :(

pace be with you

(#17183) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Kicsit off...
Idén beraknám a futás mellé a bringázást, meg az úszást kiegészítőnek. Kvázi triatlonoznék, de nem mondanám így erre a totál kezdő szintre. Egyelőre még nincs is ehhez megfelelő bringám. És úszni sem tudok rendesen, bár ezt már írtam korábban. De mindenképp szeretnék többet, és főleg változatosabban mozogni.
Tudom, hogy itt többetek már csinálja, voltatok ironmaneken. Hogy kéne nekikezdeni (azon kívül, hogy veszek egy kerékpárt, meg egy úszósapkát)? Menjek el úszni, meg bringázni és kész? Saját tapasztalatotok is érdekel, illetve ha van valami használható olvasnivaló a témában a kezdő lépések megtételéhez, az is jöhet. Kezdő edzésterv, élménybeszámolók az első hónapokról, évről szintén triatlonszűzektől, ilyesmi. Jöhet angolul is.

(#17184) inf3rno válasza gombi01 (#17171) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a kínaiban veszek mindig zoknit vp-ben, az is hasonló áron van, tiszta pamut. Nekem meg az vált be. :-)

Buliban hasznos! =]

(#17185) concret_hp válasza ígyvanferi (#17183) üzenetére


concret_hp
addikt

úszászhoz nem árt egy edzó vagy egy jó úszó. bringára felülsz mész, aztán 1 idő után elkezdhetsz figyelni a normális üléspozícióra, meg hogy pörgess :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17186) inf3rno válasza tomcica (#17173) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahm. Hát én most órára próbálok félretenni, az ilyen extrák csak utána jönnek majd.

Buliban hasznos! =]

(#17187) ígyvanferi válasza concret_hp (#17185) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az úszásban biztos tudnak majd segíteni az egyetemhez tartozó uszodában. Remélem legalábbis. A mostani tempómmal egyébként kiúsznék a világból is, csak az kb. elvinné a szintidő nagy részét.

(#17188) concret_hp


concret_hp
addikt

csináljunk amúgy külön tri topicot? vagy itt vegyítsük tovább?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17189) Alg válasza concret_hp (#17188) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem maradhat, én szívesen olvasom az élménybeszámolókat :) Mondjuk ha 4 oldalon keresztül menne hogy melyik úszósapkát vegyem, az már lehet sok :D Bringás dolgok meg úgyis a bringás topikba mennek gondolom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17190) t1 válasza concret_hp (#17188) üzenetére


t1
addikt

Jó itt minden egy helyen :)

(#17191) Polacheck válasza ígyvanferi (#17183) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tapasztalat elso kezbol uszas teren: en tavaly osszel elhataroztam, hogy mivel futni ugysem tudok seriles miatt ezert a tel egyik fokusza a normalis uszas megtanulasa lesz. Kineztem egy szimpatikus uszoiskolat ami kozel van es beiratkoztam (nekem ez aquaworld - kovacs agi 20k 10 alkalom). Az elso alkalommal volt egy beszelgetes az edzovel meg egy felmeres, utana beraktak a kezdok koze, ami realis mert csak mellben tudtam uszni. Kb 10 alkalom kellett ahhoz, hogy a gyors es a hat eljusson olyan szintre, hogy a technika megvan, de tolni meg erosodni kell (tudore is). Onnantol egy haladobb csoport es vezetett edzesek. Itt nagyjabol ugy nez ki egy edzes, hogy az edzo kiadja a feladatokat (mondjuk 200 mell minden masodik levegovel, utana 200 gyors 3-as majd 200 5-os levegovel, stb) es a medence szelerol figye es szol ha szar a technikad. Szerintem megeri a befektetett penzt, kb 700 forint az edzo ara alkalmankent az uszodabelepon felul. Ami egyebkent nekem gondom, hogy a legzestechnikam valahogy meg nem az igazi, kb 200m gyors utan meg kell allnom, mert elfogy a levego, de allitolag ehhez ugyanugy gyujteni kell a hosszokat mint a futasban a kilometereket es szepen fejlodik (ami igaz is, mert az elejen egy hosszba belehaltam)

less qq more pewpew!

(#17192) t1


t1
addikt

Őt néztem ki magamnak:
Saucony Excursion TR 8 GTX véleményetek? Most is van egy Sauconym nagyon szeretem :)

(#17193) Gergőke88 válasza concret_hp (#17188) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lehet célszerű lenne átnevezni a topikot.. ;)

(#17194) kiszi07 válasza Gergőke88 (#17193) üzenetére


kiszi07
senior tag

Futás,úszás, biciklizés, lazulás :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17195) concret_hp válasza Polacheck (#17191) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem kb. 20 alkalom kellett mindenestől, hogy azt lehessen mondani, hogy nagyjából tudok gyorsúszni, de aki gyerekkorában úszott 4-5 évet azokat sosem érem utol :DDD mondjuk 1 fokkal viccesebb feladatot mindig tud kitalálni az edző, szóval nem aggódok, hogy elakadnék :DDD (ill mondjuk nem mindegy, hogy 165 v 140 pulzussal jövök ki a vízből ugye :) )

ma ez volt az edzés (egyedül):

200 melegítés

3* , az utolsóból kihagyva az aqua glove:
teki : 150 gyors 50 mell 100 gyors
aqua glove ugyanez
teá + bója 300m gyors
150 gyors + 50 mell

250m levezetés

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17196) junkhead válasza tomcica (#17167) üzenetére


junkhead
aktív tag

a domyost megnéztem az pamut... mégsincs gond vele?

tegnap vettem egy ilyet:
[link]

ma 18 km-rel felavattam, tökéletes, nem irritál, ajánlom mindenkinek.

(#17197) tomcica válasza junkhead (#17196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem egy Nike Combat az biztos :D nekem jol muzsikal,edzesre tokeletes,mondjuk en nagyon keveset izzadok,lehet masnak nem jonne be

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17198) beltram válasza junkhead (#17196) üzenetére


beltram
tag

Ha már decathlon, én télre ezt használom második rétegnek hideg időben. Könnyű, meleg, pillanatok alatt szárad, nagyon ajánlom.

pace be with you

(#17199) tomcica válasza beltram (#17198) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pont ilyenem van nekem is (a kek szinu) mondjuk en kulso retegnek hasznalom ilyenkor,van alatta egy polo es kesz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17200) beltram válasza tomcica (#17199) üzenetére


beltram
tag

Jobban belegondolva fölé már én sem nagyon szoktam semmit sem venni, csak extrém hidegben.
-10-ig második rétegnek tökéletes. Nekem narancssárga van. :)

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.