Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) borix válasza deicide (#18300) üzenetére


borix
őstag

Vitaminokra étrend kiegészítőkre sok pénz el tud menni + még ha sportpályán fut az is plusz költség ha nem akar aszfalton futni és nincs a közelben más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#18302) t1 válasza inf3rno (#18296) üzenetére


t1
addikt

2 pár cipő / év + ruhák + nevezések, az órát ne is számoljuk szerintem bőven évi 100k + .

(#18303) Alg


Alg
veterán

Garminhoz premium strap hol szerezhető be legolcsóbban? Zergénél 13ért látok... A mostani már erősen kidörzsöl, cserélni kell.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18304) tomcica válasza inf3rno (#18293) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha a feherjet es vitaminokat is ide szamolom akkor van az egy 200ezer forint is.Mondjuk en keves versenyre jarok,azok is lehetnenek meg egy jo 100+

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18305) beltram válasza deicide (#18300) üzenetére


beltram
tag

:Y noooooooooooormáááááááááális??? :D ;] :DDD

pace be with you

(#18306) beltram válasza Alg (#18303) üzenetére


beltram
tag

Írj a rendelős csoportba fb-n, főleg ha kinti címre is tudod rendelni, tuti félár. :)

pace be with you

(#18307) margithid


margithid
veterán

Ejha, itt aztán vannak kiadások, és még mondják, hogy a futás a legolcsóbb sport :)
Én amúgy cípőn kivül nem költök másra, az is most 10k volt akciósan! Egyébként akcióban neten mindig lehet kapni 10-15k futócipőket leárazva, azért ezek nem rossz árak!
Viszont oda fogok én is figyelni hogyha elérem az 1000 km-t akkor cserélem a cipőt.

(#18308) Alg válasza margithid (#18307) üzenetére


Alg
veterán

Havi 10-15k bármilyen hobbira/sportra elmegy (sőt!), szerintem ez egyáltalán nem számít soknak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18309) bandus válasza Alg (#18308) üzenetére


bandus
veterán

egyetértek :K persze nem mindegy nyilván, hogy miből kell kigazdálkodni azt a pénzt. én most szemezek nagyon a 230-as garmin órával bár semmi szükségem rá :D az m400-at meg nekiadnám kedvesnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18310) t1 válasza bandus (#18309) üzenetére


t1
addikt

Jó is az :D
Én meg 920XT-vel szemezgetek :) De elsőnek egy outi kell.

(#18311) bandus válasza t1 (#18310) üzenetére


bandus
veterán

ha esetleg cserélnéd gondolj rám, nem ragaszkodom az újhoz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18312) inf3rno válasza tomcica (#18304) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tavaly + idén eddig olyan 140-nél járok, de cipőt muszáj lesz másikat vennem, illetve jó lenne valami olyan ruha és zokni is, amibe nem izzadok bele ennyire. Évi 100k szerintem elég reális, és akkor még nem néztük a nevezéseket meg a tápokat, amiken igyekszem spórolni. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18313) func93


func93
senior tag

Valaki aki fut és lúdtalpa van, valami tipp-ötlet? :DDD Fáj néha a térdem és a csipőm és azt monda a doki a porcépitő mellett h lehet emiatt van.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#18314) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futkároztam időközben én is. Most nem vettem bele a bemelegítést meg a levezetést, illetve nem álltam meg menet közben, mert az mindent összezavart, főleg amikor elfelejtettem be vagy kikapcsolni a rögzítést ilyen megállóknál. Egyelőre most ennyit bírok lábból. Keringésből távra valamivel többet, sebességre nem nagyon. Félmaraton még nincs benne a lábamban, kell neki a nyüstölés, hogy újra megerősödjön.
Azt nem értem, hogy elég egyenletes a tempó, a heartrate viszont fel-le ugrál. A végét értem, mert igyekeztem fokozni a tempót egy picit, de menet közben is hol fent, hol lent van a pulzus. Ilyen sokat számítanának a dombok? [link]

Buliban hasznos! =]

(#18315) inf3rno válasza func93 (#18313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akit én eddig olvastam, az mind a személyre szabott betétet javasolta.

Buliban hasznos! =]

(#18316) gombi01


gombi01
tag

Kimentem ma gyorsítókat futni, hát...
úgy el szoktam tőle a téli felkészülés alatt, mintha sose futottam volna még ilyesmit...
Alig tudtam az 5x400métert lefutni (tempó 3:35 pihenő 60mp)
Bele se merek gondolni mikorra lesz ebből 10x400 :(

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18317) inf3rno válasza gombi01 (#18316) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elég hamar.

Buliban hasznos! =]

(#18318) Alg válasza gombi01 (#18316) üzenetére


Alg
veterán

Két hete kezdtem megint rendesen futni több hónap kihagyás után (heti 10-12km-eket futottam, a földalatti félmaratonon még éppen végig tudtam menni de az utolsó 2-3 km-en görcsöltem folyamatosan) - az első pár alkalommal már 5km után is kezdtem kellemetlenül érezni magam, pulzus elindult felfelé, nehéz volt a 6 perces tempó is.

Most kb. 60-80km-el később már ott járok hogy 13km kényelmesen megy 5:30-as tempóval különösebb elfáradás nélkül.

Hamar vissza tud jönni a forma ám, legalábbis egy szintig :) Az 1:45-ös félmaratoni PB-m azért még odébb van kicsit

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18319) Alg


Alg
veterán

Elindult az UB támogatói oldalunk, remélem megbocsátotok kis reklámot, a Mosoly alapítványnak gyűjtünk:
[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18320) tomcica válasza gombi01 (#18316) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hetente noveled egy 400-al,menni fog az...gyorsan adaptalodik az ember (egy bizonyos sebessegig)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18321) gombi01 válasza tomcica (#18320) üzenetére


gombi01
tag

Az lesz állítok a szoftveremen elvileg a futómű tudja :)

Ezt nézzétek hatalmas tempót ment a csaj. Már mindenki váltott amikor indult kb 200 méter előnyt darált be : link

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18322) beltram válasza func93 (#18313) üzenetére


beltram
tag

Nyújtás, cipő, core izmok rendben vannak? :)

pace be with you

(#18323) kilinked


kilinked
csendes tag

Sziasztok! Az normális ha a félmaratont le tudom futni 5perc/km-es átlaggal (sőt a végén úgy érzem, hogy pár kilométer még menne ugyanilyen tempóban (25-ig biztosan)), akkor sokkal rövidebb távon nem tudok jelentősen gyorsabb lenni? Konkrétan 7km-en azt gondoltam, hogy 4:30 min/km simán fog menni (vagy akár egy kicsivel jobb is), de 4:40-es átlag alá nem tudok menni, pedig sokkal jobban kifáradok, mint FM-en. Túl kicsinek érzem a tempókülönbséget ahhoz képest, hogy csak harmadannyit kell futnom.

(#18324) beltram válasza kilinked (#18323) üzenetére


beltram
tag

http://www.runnersworld.com/pace-calculators/race-times-predictor
:) 1:45-ös félmaratonhoz 4:34-es tempót ír 5k-ra, 4:45-öt 10k-ra. Persze nem szentírás, de megközelítőleg helyes eredményt ad.

pace be with you

(#18325) t1 válasza beltram (#18324) üzenetére


t1
addikt

Megnéztem itt a saját eredményeimet eléggé jól körbehatárolta :)

(#18326) kilinked válasza beltram (#18324) üzenetére


kilinked
csendes tag

Köszi, megnyugodtam. Akkor a 4:40 körüli tempó 7k-n teljesen normálisnak számít a félmaratoni tempómhoz képest. Nagyobb különbségre gondoltam (látszik, hogy nem értek a futáshoz).

(#18327) Alg válasza beltram (#18324) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly pontosan 1:45-ös félmaraton után 1 hónappal kb pontosan 47:30-as 10k-t futottam :K Illetve előtte valamivel az 5k-t is szinte koppra 4:34-re szóval nekem elég pontos :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18328) Aristeus válasza gombi01 (#18316) üzenetére


Aristeus
tag

Múlt hét óta, csütörtökönként én viszem a kislányomat a futóedzésre, közel 1,5 órán keresztül edzenek - azaz ők a legkisebbek - csak ismerkednek a futással, gyakorlatokkal: Bemelegítés, futóiskola, játékos feladatok, stb. Így adott a lehetőség nekem is, hogy kihasználjam a pályát.
Mivel én inkább hosszabb távokra készülök, így arra gondoltam kezdetnek 5x800métert futok (10K tempójában.), (R800) . Aztán ezt lehetne növelni 10x800m-re.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18329) inf3rno válasza Alg (#18318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én hosszabb kihagyás után két hónap alatt toltam 100k-t, kb ugyanazzal az eredménnyel, mint te. Azt hiszem ez nem is idő, hanem távolság függő lehet. 80k körül már egész tűrhetően kezdett visszajönni nálam is a régi forma. :)

Buliban hasznos! =]

(#18330) inf3rno válasza Aristeus (#18328) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz. el fogod unni az R800-at. Én inkább R400-al próbálnám a helyedben. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18331) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Megvolt a szokásos 5,6-os verseny itt az egyetemen. Most végre nem volt semmi gond gyomorral, lábbal, és bár PB nem lett végül, de a kitűzött cél sikerült, kicsivel 21-en belül. Egészen pontosan 20:54. [link]
Ősszel remélem összejön 20:30 alatt, jövő ilyenkor meg 20-on belül. Ha hamarabb, az se baj. :B

(#18332) t1 válasza ígyvanferi (#18331) üzenetére


t1
addikt

Gratulálok :)
Majd 6km ilyen idővel az igazàn szép :R

(#18333) Alg válasza inf3rno (#18329) üzenetére


Alg
veterán

Megnéztem a tavaly ilyenkori edzéseimet és hát azért még egy bő 20mp/km-el lassabb vagyok minimum, 160 alatti átlagpulzuson toltam 5:10-el 15km-t például. De jó lesz ez, UB-ig úgyis a km-t akarom főleg gyűjteni tempó nem olyan fontos, aztán valami őszi félmaratonra vagy terepversenyre felkészülök rendesen, ha nem jön közbe semmi.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18334) gombi01 válasza ígyvanferi (#18331) üzenetére


gombi01
tag

Ígyvanferi:
Ez 3:44 körüli tempó?
Tyűha, 2km talán tudtam volna azt sanyi...
Gratulálok!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18335) kk831228 válasza ígyvanferi (#18331) üzenetére


kk831228
addikt

Nem gyenge... :Y Grat!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18336) Aristeus válasza inf3rno (#18330) üzenetére


Aristeus
tag

(#18331) ígyvanferi: Gratula! Nem semmi teljesítmény!

(#18330) inf3rno
Megfutottam az 5x800, (R800-at), annyira nem untam a pihenőt, viszont túlteljesítettem a tervet. kb. 3:50-4:00 percre szerettem volna a 800-akat futni, erre ilyenek lettek: 3:24, 3:19, 3:33, 3:35, 3:32
Valamint 5 után még éreztem, hogy kb. 1-2 még benne lehet ebben, de mégsem futottam meg, mert Vasárnap egy jó hoszzú túra vár rám, amit futva szeretnék teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18337) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Lesz lehetőségem a hétvégén Adidas cipőket jelentős kedvezménnyel vásárolni. Évek óta csak Asics cipőkben futok, a GT2000-es szériát már próba nélkül rendelem, ezt gyakorlatilag a lábamra formázták.
Tudtok ajánlani ehhez hasonló karakterisztikájú Adidas cipőt? Valamint egy pörgősebb cipőt is szívesen elhoznék, ha van bevált modell pronáló lábra. Köszi előre is!

(#18338) Alg


Alg
veterán

[link] ;] :DDD

Másik :DDD T1000 :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18339) t1


t1
addikt

Jó áron eladó egy Garmin FR235 [link]
Nem az enyém, bolti ára 115.000ft, beraktam hátha érdekel valakit.

(#18340) kk831228 válasza Alg (#18338) üzenetére


kk831228
addikt

ki, melyik?? ;] Én a csámpázósra hasonlítok... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18341) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Köszi mindenkinek!
Igen, 3:44-es tempó. Az első km 3:29-re ment, de azt a sebességet azért hamar el kellett engednem. :) Majd jövőre megpróbálom.

Amit tegnap linkelt valaki race times prediction ez alapján 1:25:52-es félmaratont, 38:55-ös 10K-t jósol. Azért ezek elég durva idők, amiktől még elég messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18342) margithid válasza ígyvanferi (#18341) üzenetére


margithid
veterán

Nem semmi. Én már annak is örülnék ha 5 perc alatt lenne az átlagom.
Ma lement 4.88 km, 26:12 perc alatt. 5:22/km ugyebár.
Ahhoz képest, hogy 2 hete még 6 perc körül voltam,. ez nekem most nagyon jó!

(#18343) inf3rno válasza Alg (#18333) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem most csak az a célom, hogy kitoljam a távot úgy, hogy közben nem megy szét a sarkam megint. Ez az 5:00-5:30 közötti idő teljesen megfelel idénre, a pulzus lehetne alacsonyabb, de már annak is örülök, hogy futni tudok gond nélkül. Holnap elugrok Győrbe cipőt nézni, hátha találok valami jót.

Nem te írtad múltkor, hogy megvennéd a mellkaspántom? Hát még kétségeim vannak afelől, hogy jól mér e a karperec. Ha megnézem az előző futást, ami nagyjából konstans tempón ment, akkor elég nagy kiugrások vannak le és felfele is pulzusban. Akarok pár hasonlót mérni még pánttal, hogy azzal vajon mit ad. Nehezen hiszem el, hogy 150-ről hirtelen leesik 95-re a pulzusom úgy, hogy közben a tempó változatlan. Vannak komolyabb dolgok, de ekkora kilengéseket talán nem indokolnak. Nincs még sajna tapasztalatom vele, hogy az emelkedő meg a lejtő mennyit számít pulzusban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18344) Polacheck válasza inf3rno (#18343) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Próbálkozz meg egy Hokával, sokat segíthet a sarokproblémán.

less qq more pewpew!

(#18345) inf3rno válasza Aristeus (#18336) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó lesz ez. :-) Merre mész tovább? A pihenő tempóját növeled vagy az ismétlésszámot?

Buliban hasznos! =]

(#18346) inf3rno válasza inf3rno (#18343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

-dolgok +dombok

Buliban hasznos! =]

(#18347) inf3rno válasza Polacheck (#18344) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most úgy szép lassan helyrejött nekem, kihagytam kb. fél évet meg azóta nem futok az Asics cipőmben. Hogy a cipő vagy a túl gyors távnövelés volt e a gond, az már nem derül ki. A Hoka neked bevált? Hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18348) margithid


margithid
veterán

Ezt a cipőt próbálta már valaki?
Az ára nagyon jó.
Vajon a csillapítása jobb mint a puma faas 350-esnek?

(#18349) Alg válasza inf3rno (#18347) üzenetére


Alg
veterán

Nomádban pl. elég gyakran akciózzák is, de mivel elég közkedvelt márka biztos van több nagyobb boltban is (Nyúlcipő, Multinav...)

Pulzusmérőre nem én írtam, nekem csak az övet kellene cserélni mert nagyon elhasználódott és dörzsöl.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18350) Polacheck válasza inf3rno (#18347) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem a távnövelés és az elhasznált cipő együtt okozhatja. Nekem majdnem egy éves kihagyásom volt, félmaratonok már simán mennek fájdalom nélkül, ultrát meglátjuk egy hónap múlva.

Nekem bevált a hoka, még talán egy párnázottabb altrát próbálnák ki egyszer, de egyelőre nem tervezem a váltást más márkára. Betonra egy Cliftont használok, azt még kicsit szoknom kell, két óránál hosszabbakat nem nagyon futottam még benne, de elég jónak tűnik eddig, bár . Terepre egy Stinson ATR-em van, annak a felső részével nem vagyok elégedett, kemény és kevéssé szellőzik, plusz még a régi modell és elég sokat belepakoltam már, ezt az idén nyáron biztosan cserélni fogom.

Sportsshoes-on most akciósak egyébként a road típusok.

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.