Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) borix válasza #78687232 (#18549) üzenetére


borix
őstag

Az a cipő a túlzott pronálók számára van.Biztos,hogy kell neked olyan mértékű alátámasztás?
Boka és térdfájás attól is lehet ha az ember hirtelen emeli a távot és a szalagok ízületek még nem szoktak hozzá.

(#18552) kk831228 válasza #78687232 (#18549) üzenetére


kk831228
addikt

Pont erről volt szó hogy ha csak az egyik lábad fáj akkor nem a cipő hibája... :B :D Jól elolvastad akkor a hsz-eket... :D Nem vagyok profi de ez logikus... Nekem meg a jobb lábam fáj mindig, de nem a cipő hibája, hanem egyszerűen azt terhelem jobban valószínűleg... Persze egy vastagabb cipő lehet jobb ha hosszúakat futsz...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18553) Apollo17hu válasza concret_hp (#18550) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Pedig jó az a Kinvara, ha egy számmal nagyobb lenne, vinném. :(

(#18554) kk831228


kk831228
addikt

Nyomtam ma egy kis 8x1000-et [link], az utolsót már nem nyomram végig. Úgy kiszáradtam, nem is akartam erőltetni tovább... Még mindig nagyon gyengusz vagyok... Mivel lehetne fejleszteni a gyorsaságon?? Vagy majd jön magától? :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18555) #78687232 válasza kk831228 (#18552) üzenetére


#78687232
törölt tag

Igazad van, utólag még egyszer nekifutottam, kicsit már kész vagyok. Bocsi :R
Akkor maradnak a rövidebb távok és a több erősítés.

(#18556) ígyvanferi válasza kk831228 (#18554) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát, szerintem semmiképp sem 8x1000-es résztávval. Az baromi sok. Épp hétfőn mentem 1000-eket, de csak 4 darabot. Igaz, nálam a pihenő 600 m ment 4:45-4:50-nel, de akkor is bőven elég volt.
Én ha neked lennék, max. 400-as résztávokat nyomnék. Mondjuk azt azért nem árt tudni, hogy milyen távon akarsz gyorsulni. Mert ha maratonon, akkor lehet jók azok a 8x1000 m-ek. De kezdésnek akkor is kevesebbet, gyorsabban. De ez csak az én műkedvelő meglátásom.

(#18557) concret_hp válasza kk831228 (#18554) üzenetére


concret_hp
addikt

az egekben van a pulzusod az mondjuk biztos :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18558) kk831228 válasza ígyvanferi (#18556) üzenetére


kk831228
addikt

10 K - n szeretnék gyorsulni majd utána félmaratonon...

Azért kérnék tanácsokat, hogy merre menjek... :))

concert_hp: Az természetes, volt mondjuk amikor leesett, kocsog óra... :D

Nem is foglalkozok nagyon a pulzussal eddig csak lassúakat futottam és nem ment lentebb... Meguntam... Meg is látszik hogy soha nem futottam gyorsabbakat, meg vagyok halva egy ilyen résztáv után... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18559) beltram válasza kk831228 (#18554) üzenetére


beltram
tag

Szerintem is rengeteg a 8x1000.
Nekünk pl. a keddi edzés egy pörgősebb (kb 3k iramon) gyorsasági, rövidebb résztávokkal rekortánon, a leghosszabb résztáv ott 400m, de sosem futjuk ugyanazt (múlt héten pl 10x300(r100), tegnap pedig 5x300(r100) - 5x200(r200) - 5x100(r300) volt. Az edzés magja kb 5-6 km, az össz futás általában 10 km-nél nem több. Csütörtökön jönnek a hosszabbak (kb 5-10k iramon), múlt héten 800(r200)-ak voltak 4-6 db, előtte 1500-1000-500-akat futottunk köztük kb 500 pihenőkkel. Ezek az edzések általában 2-3 km-el hosszabbak a keddinél. A mondókám lényege, hogy heti 40km körüli mennyiséggel is szépen lehet fejlődni. Inkább fuss kevesebbet, de az minőségi munka legyen. :)

pace be with you

(#18560) kk831228 válasza beltram (#18559) üzenetére


kk831228
addikt

Na erre voltam kíváncsi... :R

Mondjuk hacsinálok hasonló tervet akkor pl. azt nem tudom hogy mennyire fussam pl. 400 - kat vagy a 200-kat?? Meg a hosszabb távoknál pl 500 -1000-1500??

Múltkor futottam 10x 200-at, az tetszett kb. 3:30 - as tempóval ,de az már nagyon kemény volt nekem... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18561) concret_hp


concret_hp
addikt

van valakinek zoot cipője? ugyanaz a számozásuk, mint a nike-nak pl? itthon hol lehet kapni esetleg?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18562) gombi01 válasza concret_hp (#18561) üzenetére


gombi01
tag

Hali, itt nézd meg.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18563) concret_hp válasza gombi01 (#18562) üzenetére


concret_hp
addikt

arra gondoltam, hogy megpróbálni lehet-e valahol :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18564) beltram válasza concret_hp (#18563) üzenetére


beltram
tag

Elvileg itt, de jól titkolják, hívd fel őket szerintem: [link]

pace be with you

(#18565) concret_hp


concret_hp
addikt

városligetben 3 kör gyorsulóra (1.5km/kör , 9m szint): 7:15 , 6:31 , 6:05, jó az elejét nem futottuk el :D
uccsó kör utolsó 500m 188 avg pulzus :D szóval picit lehet tornázni felfele, mert eddig 186 fölé nem nagyon ment az előző szezonban, most meg 191 lett a peak, de még 100m-t már tényleg nem bírtam volna :D

kezdem érezni az alapozás eredményét, 3 hét múlva kiderül hogy megy majd a futás élesben :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18566) beltram válasza concret_hp (#18565) üzenetére


beltram
tag

Mi is 1500-akat futottunk tegnap 500 pihenővel.
Egy kicsit lassabbra kellett volna futnom (inkább 10k iramra, a 4. széria végére már majdnem 180-ig ment a pulzus), de nem könnyű ha húzzák az embert a gyorsabbak. :)
Talán 4 elég is lett volna, pedig ment volna akár egy 6. is, de nem edzésen kell meghalni, arra ott van a verseny. ;]

pace be with you

(#18567) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Azoktól kérdezném, akik szednek mindenféle bogyókat, hogy milyen problémákat okoz, ha futás közben sótablettát veszek be, de nem tudok elég vizet meginni hozzá?

Nyáron a hőség baromira megvisel, és most fogom kipróbálni a sótabi+víz kombót, de a felhasználási javaslaton az áll, hogy fél liter vízzel kell leöblíteni. Az eladó srác azt javasolta, hogy vigyek magammal kulacsot, és abban oldjam fel a tablettát (tényleg, lehet, ilyet, vagy félrehallottam, amit mondott?), hogy akár kortyokat ihassak belőle. Futáshoz nem szoktam magammal vinni szinte semmit, kulacstartó övet kizárt, hogy veszek, ha beruházok valamire, akkor az egy futós hátizsák lenne (bár melegben pont nem vinném magammal). Ivókutak viszont bőséggel akadnak.
Visszatérve az eredeti kérdéshez, milyen problémákat okozhat, ha víz nélkül, magában veszek be egy ilyen tablettát, és csak néhány perc múlva iszom rá pár korty vizet?

[ Szerkesztve ]

(#18568) concret_hp válasza Apollo17hu (#18567) üzenetére


concret_hp
addikt

indulás előtt is betolhatod, azért nem 0 idő alatt oldódik, de sztem ilyen 2 óra alatti futásokhoz nem kell.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18569) bencze


bencze
senior tag

Ha valaki használ ambit3-at, rögzítés közben hogyan lehet megnézni az időt? Tegnap bénáztam egy sort vele, de nem sikerül kitalálni / megtalálni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18570) Apollo17hu válasza concret_hp (#18568) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hát, engem legyűr a meleg, már 1 órás futáshoz szedni fogom. Hőségben gyakran előfordul, hogy másnap vérzik az orrom. Voltam több dokinál is, az a sejtés, hogy a sóhiány miatt ideiglenesen megugrik a vérnyomásom (amikor eljutottam orvoshoz, mindig normális volt). Ezért próbálkozom sótablettával.
De akkor nem kell olyasmitől tartanom, hogy túl kevés vízzel veszem be, és emiatt leszek rosszul?

(#18571) bandus


bandus
veterán

Most vettem eszre, hogy az m400-am mar cadencet is ir a futasok vegen. Tudja valaki honnan a fenebol hatarozza ezt meg? Nem hinnem, hogy tul pontos lehet.

Sry, kigugliztam :)
http://updates.polar.com/2016/01/polar-m400-software-update-with-running-cadence/

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18572) inf3rno válasza Apollo17hu (#18567) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi a problémád az övvel? Nekem bevált.

Ha csak a nátrium pótlás a cél, akkor egy kávéskanál konyhasót elkeversz 1L vízben. Ennyi. Felesleges ezért tablettát venni. Ahogy nézem ezekben azért van kalcium, magnézium, B vitamin, ilyesmi is. Én azokat külön szedem.

Majdnem kimaradt. Konkrétan kiszáradsz tőle, szóval nem ajánlom, hogy víz nélkül vegyed be, inkább állj le a futással, vagy keress egy ivókutat. Szerintem sem kell 2 óra alatti futásokhoz. Max ha nagyon izzadékony vagy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18573) inf3rno válasza Apollo17hu (#18570) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom, sóhiány miatt nem ugrik meg a vérnyomás, pont, hogy leesni tud miatta. A koponyán belüli nyomás felmehet, mert az agysejtek ilyenkor több vizet szívnak magukba és megduzzadnak. Viszont ennek nem kimondottan az orrvérzés a tünete, inkább fejfájás, hányás, gyengeség, zavartság, izomgörcsök, stb. Én inkább véralvadási zavarra gyanakodnék a te esetedben.

Buliban hasznos! =]

(#18574) Apollo17hu válasza inf3rno (#18572) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Öviszonyom van. :D Egy időben, amikor pulzusmérős övet hordtam, úgy éreztem, hogy gátol a levegővételben. Jó, ez az öv máshol helyezkedne el, de jobban preferálom a hátizsákot.

Azért akartam valami "pro" anyagot kipróbálni, hogyha mégsem a só hiány okozza a problémámat, akkor legalább biztosan ki tudok zárni egy lehetséges okot. Ja, és nagyon izzadékony vagyok.

Ezzel az orvérzéssel voltam fül-orr gégészeten is, rendesen átvizsgáltak, még valami kamerát is letoltak az orromon keresztül, de mindent rendben találtak. Ételallergia miatt többször voltam vérvételen is, ott sem találtak kiugró értékeket, és korábban ha felrepedt a bőr könyökömön/térdemen, szerintem normális volt az alvadási idő.

(#18575) inf3rno válasza Apollo17hu (#18574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nézd vissza a vérvizsgálataidat. Ha a vérlemezke szám nem alacsony és a PT és APTI is normális, akkor nincs véralvadásos problémád. Ha nincsenek meg, akkor ugorj el háziorvoshoz, hogy küldjön el ilyenre, vagy csináltasd meg magánban pl synlab-nál. Az árlistájuk alapján: vérkép - 300Ft, Protrombin +INR - 400Ft, Aktivált parc. tromboplasztin idő - 540Ft, vérvétel - 1000Ft, szóval nem drága így sem, és jobban jársz, ha ők veszik le a vért profi módon, mintha a háziorvos forgatja benned a tűt.

A pulzusmérős övet én is utálom, karpereccel szoktam futni, de az meg pontatlannak tűnik, úh. most két szék között a padlón vagyok pulzusmérés terén.

Hát ahogy gondolod, én biztos nem adnék 4k-t konyhasóért csak mert tabletta formában van. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18576) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma fut eloszor palyaversenyen a fiatal tanitvany ;] (egesz telet velem edzett,jol birta) Hat nem is tudom melyikunk izgul jobban :DDD 800m nemzetkozi verseny

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18577) kk831228 válasza tomcica (#18576) üzenetére


kk831228
addikt

Sok sikert!! :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18578) bandus válasza tomcica (#18576) üzenetére


bandus
veterán

sok sikert neki!

mostanában szívesen názegetem kazi tamás posztjait a fb-on, ő 1500-as futó, rióra készülve. jó volt végigkövetni a fekészülését, most épp egy kenyai edzőtársa van, legútóbb 1:49-re húzta be őt 800 m-en :K

szerk:

ma triatlon napot tartok és ugyan nem folyamatosan, de végigtolok egy rövidtávot. az úszás 32:11-gyel megvolt (1500 m), titkon bízok egy 3 óra körüli időben, de talán 3:15 reálisabb, sok a szint errefele a bringán.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18579) concret_hp


concret_hp
addikt

gondolkodtam, hogy a holnapi eus 12km-n megpróbálok egy 1 órást a tömeg ellenére, de a mai 147km bicó után (kb. 100-105öt mentem elől :D) nem biztos, hoyg menni fog :D

bandus: depóidő nélkül nehogy már ne legyen meg 3 óra alatt :) futás 1ó, ha a bringán mész 30as átlagot akkor 1:20 és még van 8 perced :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18580) tomcica válasza tomcica (#18576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2:03:97 kozepmezony (1:56-al nyertek) volt dolga a fiunak,egybol melyviz,en elegedett vagyok :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18581) kk831228 válasza tomcica (#18580) üzenetére


kk831228
addikt

Az nem gyenge... :Y :R Még egy pár tél, aztán jó lesz az... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18582) deicide válasza tomcica (#18580) üzenetére


deicide
veterán

Na, ez olyan idő, amiről én már csak álomodozhatok pl.
De hosszabb távon még nincs veszve minden. :DDD

Borvidék Félmaraton - 13km - I. hely.
Lebecsültem a 320 méter szintet és a 23 fokot. Amikor a 3. dombon szembe jött egy 20%-os emelkedő, na ott már nem vigyorogtam annyira. És elég szoros is lett a vége, a 16 éves srác az utolsó 1.5km-en 1 percet hozott rajtam. Szerintem tudott egy rövidebb utat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18583) concret_hp válasza deicide (#18582) üzenetére


concret_hp
addikt

a célban vöröskeresztes kulacsból kortyoló 2 úriembert akik mindenféle cikkben, plakáton stb ott voltak mostanában... ismerem :D

grat amúgy :D miért nem full távra mentél?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18584) deicide válasza concret_hp (#18583) üzenetére


deicide
veterán

:DDD

Rövidebb távok felé orientálódom, Júniusban 5000m pálya Szenior OB, már ez a 13km is sok oda, de még mindig keresem önmagam. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18585) beltram válasza deicide (#18584) üzenetére


beltram
tag

:C :R szép munka, hoztad a kötelezőt. ;)

pace be with you

(#18586) tomcica válasza deicide (#18584) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bolcs dontes :K es persze gratula itt is...tartod a format :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18587) kilinked válasza deicide (#18582) üzenetére


kilinked
csendes tag

Gratulálok!
A srác 2:22 alatt futotta le az utolsó 1,2 km-t? =-O Ha ez valós akkor indítsuk az olimpián, tuti arany 800-n és 1500-n.

(#18588) deicide válasza kilinked (#18587) üzenetére


deicide
veterán

Köszi! Nekem is gyanús volt, hogy tudott egy rövidebb utat... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18589) inf3rno válasza deicide (#18588) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á csak bekapcsolta a rakétákat. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18590) concret_hp válasza concret_hp (#18579) üzenetére


concret_hp
addikt

na beadta 55p-n belülre, bár 1 picit rövidebb volt a táv, 56:30 körül lett volna a 12km, ha nagyjából pihent lábakkal megyek, akkor már 54-55p körül lenne a tényleges 12km.

2.5 éve az első 10km-m az 56:52 volt, az 5:41es km, most a 10km már menne olyan 44 percre sztem :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18591) beltram válasza concret_hp (#18590) üzenetére


beltram
tag

Nekem sem sikerült rosszul, főleg azok után hogy tegnap eléggé szarul voltam torokfájás/nátha miatt. Még este lefekvéskor is úgy mentem aludni, hogy a reggeli állapotomtól függően megyek vagy maradok itthon. Végül mentem, 10K PB lett, jó döntés volt. :)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#18592) Newboy911 válasza beltram (#18591) üzenetére


Newboy911
tag

Szép volt! :C Az tetszik benne, hogy nem futottad el az elejét, szépen beosztottad.
Én mostanában versenyen nagyon fullon megyek. Ezt még tanulnom kell.

(#18593) beltram válasza Newboy911 (#18592) üzenetére


beltram
tag

Köszi, bár ennél még egyenletesebben kellene, mondjuk egy ilyen pályán tökéletesen nem lehet. Főleg hogy nem volt útzár, a Margit híd budai hídfőnél majdnem bevágott elém a villamos, de ott már nem hagytam magam, én voltam az erősebb. :) Nekem most be volt állítva az óra, hogy 3:55 alatt és 174 felett jelezzen, egyfolytában pittyegett. :)

pace be with you

(#18594) tomcica válasza beltram (#18591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18595) concret_hp válasza beltram (#18591) üzenetére


concret_hp
addikt

az sem rossz tempó :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18596) tomcica


tomcica
Topikgazda

55.7kg ezt viszont most majd stabilizalni kell,mert ma ugy ereztem atfuj rajtam a szel :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18597) Newboy911 válasza tomcica (#18596) üzenetére


Newboy911
tag

Másfél hete fejeztem be egy tisztító kúrát.
65,6 Kg. :Y
70 körül szoktam lenni.
Mostanra a nagyja már visszajött.

(#18598) t1 válasza tomcica (#18596) üzenetére


t1
addikt

90 :D
Én nyertem :D

(#18599) margithid


margithid
veterán

Karrimor futócipőkkel valakinek tapasztalat?

(#18600) kolosanyi válasza t1 (#18598) üzenetére


kolosanyi
veterán

Reggel 122,7 voltam. ;]

Küldenek lépcsőfutó versenyre. Full bevetésiben, légzővel, sűrített levegővel kell 1 km-t futni síkon, majd 200 m-t emelkedőn és felfutni 427 lépcsőfokon, ami újabb kb 200 m, csak meredeken emelkedik. Nem készültem rá, szóval csoda lesz ha kibírom. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.