Hirdetés

2020. január 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18701) margithid válasza tomcica (#18698) üzenetére

margithid
(veterán)

Nekem nem kell versenyre, meg pályára, csak erre ahol futok, fele aszfalt fele terep, amúgy a mostani puma faas 350-es cipőmmel teljesen meg vagyok elégedve, iszonyat kényelmes, izületi fájdalomnak egyenlőre nyoma sincs!
Valaki írta, hogy a puma faas 350 nem túl jó csillapítású cipő, de számomra már ez is nagyon jó, ha találnék még ennél is jobbat jó áron, annak nagyon örülnék:)
Hozzáteszem ezt 10k-ért vettem kiszállítással, utolsó darab volt!
Ma megint új rekord, 24:25 alatt ment a közel 5 km.
Viszont egy érdekes dolog, a súlyom hétfő reggel 84.9 kg volt, ma 80.8...
Mérleg jó, kaját ettem rendesen.

(#18702) kk831228 válasza Newboy911 (#18699) üzenetére

kk831228
(addikt)

Nekem 21%-ot mondtak a Maratonman-ba... Szerintem 6% - ra lehet neutrális is elmenne...

Ja, és olyan cipő ami jól csillapít, stabil és könnyebb, gyorsabb mint a gt2000, olcsóbb...?? :B :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18703) margithid válasza margithid (#18701) üzenetére

margithid
(veterán)

Egyébként most ezt a két cipőt nézegetem: adidas, Nwe Balance
Árban nem rossz egyik sem, kérdés persze milyen bennük futni:)

Azt kicsit bánom, hogy a Puma Ignite-re nem csaptam le 12k-ért...
2 naponta 6 km séta és 5 km futás azért hamar el fogja koptatni a mostani cipőm, igy nem árt egy tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#18704) beltram válasza t1 (#18694) üzenetére

beltram
(tag)

Hétvégén nike store-ban 53 eur volt ingyen postával a 32-es, igaz nem volt minden méret.

pace be with you

(#18705) beltram válasza Newboy911 (#18699) üzenetére

beltram
(tag)

Nekem maratonman-ben 5%-ot mondtak, gt1000-et ajánlottak rá, a Spuriban viszont azt mondták hogy tök neutrális a lábam, sőt...

pace be with you

(#18706) tomcica válasza margithid (#18701) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

2kg siman lehet csak folyadek vesztes,rendszeresen kell merni,mindig ugyanabban az idopontban (en reggel szoktam ebredes utan) h a viszonyitas jo legyen

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#18707) Newboy911 válasza beltram (#18705) üzenetére

Newboy911
(tag)

Nekem pedig 3 éve a nyúlcipőbe mondták, hogy neutrális.
Egy kis támasztás nem árt, ezért gondoltam a Lunarglidera.

(#18708) inf3rno válasza Newboy911 (#18707) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Nekem spuriban mondták, hogy neutrális még tavaly februárban, de nem hiszem, hogy ilyen nyomásjelzős mérleges micsodán azt meg lehetne állapítani.

(#18709) concret_hp válasza beltram (#18704) üzenetére

concret_hp
(addikt)

azé' az ilyeneket be lehet ám írni a topicba :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18710) beltram válasza concret_hp (#18709) üzenetére

beltram
(tag)

Már többször reklámoztam az FB csoportot, ahova folyamatosan írják be az akciókat, érdemes csatlakozni.

pace be with you

(#18711) beltram válasza inf3rno (#18708) üzenetére

beltram
(tag)

Nekem nagyon szimpatikus volt a lány aki tanácsot adott, látszólag látott már párezer lábat életében. Sem nyomásjelző mérleg, sem számítógép kamerával nem volt, futás közben hátulról szabad szemmel nézte.
Eddig teljesen "ül", amit mondott, ma futottam egyet egy régi neutrális cipőmben, teljesen fellélegzett a lábam. :) Amúgy az létezhet, hogy erősödik a boka és ennek hatására változik a lábállás?

pace be with you

(#18712) Newboy911 válasza concret_hp (#18709) üzenetére

Newboy911
(tag)

Akinek van facebookja, csatlakozzon a Futócuccok - % csoporthoz.

(#18713) concret_hp válasza Newboy911 (#18712) üzenetére

concret_hp
(addikt)

erre rákeresve csak a futócuccok.hu-t adja ki :U

(#18714) Newboy911 válasza beltram (#18711) üzenetére

Newboy911
(tag)

Szerintem létezhet hogy erősödik, ha pedig fáradt akkor kicsit befelé dől.

(#18715) Newboy911 válasza concret_hp (#18713) üzenetére

Newboy911
(tag)

Titkos a csoport, egy tagnak kell felvenni vagy meghívnia úgy tudom.
Nekem nincs FB-m, de szerintem lesz aki meghív innen is.

(#18716) inf3rno válasza beltram (#18711) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Hát aki nekem nézte, az EB bronz érmes 100km-en. :D Ja a tuti recept szerinte is a résztávozás, szóval Tomcicának igaza van. :-)

Ehhez képest viszonylag csalódás volt, mert nem találtam nála jó cipőt, mindegyik túl nagynak tűnt, kb. lötyögött bennük a sarkam, vagy túl kicsinek, elől nyomtak valahol. Engem nem nézett futás közben csak nyomásjelzős mérlegen. Az alapján mondta a diagnózist, hogy 41-es neutrális. Én erről nem vagyok teljesen meggyőződve, mert a bokám külső része volt, hogy fájt a mostani csillapítás nélküli cipőmben, ha sűrűn futottam (heti 3x15k). Mondjuk ezen és egy enyhe térd fájáson kívül más bajom még nem volt attól, hogy aszfalton futok évek óta csillapítás nélkül, úgyhogy kopp-kopp. Azt hiszem megint lesz egy hosszabb utam, ha akarok találni végre valami normális cipőt, amire leválthatom az ütött-kopott mostanit.

Szerintem is tud erősödni, részben gondolom azt is izmok stabilizálják, nem csak inak. Az izmok meg erősíthetőek.

[ Szerkesztve ]

(#18717) inf3rno válasza Newboy911 (#18712) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Erről lenne szó? [link]

@beltram:
Én személy szerint nem értem ezt az egész neutrális stabil mizériát, egy kicsit szerintem túl van lihegve a dolog. Régen örültünk, hogy van cipőnk, és nem mezítláb kell futni. :D (Na jó, mi talán már nem, de öreganyám mesélt ilyeneket. :DDD ) Nekem is ül a neutrális egyébként, legalábbis komolyabban sosem fájt a bokám cipőtől, igaz általában 15k-nál megállok edzésnél, ritkán megyek csak 20-nál többet.

[ Szerkesztve ]

(#18718) bandus

bandus
(addikt)

június 4-én ki jön a tihanyi félmaratonra? első verseny az évben :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18719) Aristeus

Aristeus
(tag)

Ha már a versenyajánlóknál járunk: Egy terepfutóversenyt én is a figyelmetekbe ajánlanék:

5. Eged-hegyi Terepfutás - 2016. június 26. (vasárnap)

Szőlőfutás - 7 km / 93 m szint
Vesszőfutás - 14 km / 429 m szint
Bükk-kerülő - 28+ km / 1075 m szint

06.13-ig még olcsóbban lehet előnevezni, utána már csak a helyszínen. Valamint Spuri Aranykártyával 20 százalék nevezési díjkedvezményt lehet igénybe venni!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18720) margithid válasza concret_hp (#18713) üzenetére

margithid
(veterán)

A monkey sporton figyelgesd az akciókat, iszonyat jóáron vannqk futócipők!

(#18721) Newboy911 válasza inf3rno (#18717) üzenetére

Newboy911
(tag)

Ez lenne az.

(#18722) beltram

beltram
(tag)

most hervis megacountdown-ra is van még 20%-os kupon (MAJ2016), 18 körül van így gt-1000 pl.

pace be with you

(#18723) margithid

margithid
(veterán)

Ti mennyi idő után selejtezitek le a cipőt? 1000-1500 km?

(#18724) Newboy911 válasza beltram (#18722) üzenetére

Newboy911
(tag)

Kipróbáltam, működik a kupon. Még van minden méret :)

(#18725) borix válasza margithid (#18723) üzenetére

borix
(őstag)

Nem lehet általánosítani 800-1000km ajánlják hivatalosan.Nem mindegy,hogy egy 180cm magas ember 70 vagy 90kg.Csak aszfalton használja vagy többnyire földes úton,rekortánon mennyire veri oda a lábát vagy szépen átgördül,van e pénzed cserére?

[ Szerkesztve ]

(#18726) concret_hp

concret_hp
(addikt)

nekem a mostani pegámban 950 körül van, de még semmi nyomát nem mutatja, hogy az élettartam végét járná szerencsére :)

(#18727) beltram válasza margithid (#18723) üzenetére

beltram
(tag)

Én még egy futócipőmet sem dobtam ki, lassan mondjuk kénytelen leszek helyhiány miatt. :)

pace be with you

(#18728) margithid válasza beltram (#18727) üzenetére

margithid
(veterán)

Nem is kidobás miatt, hanem mert elveszti a rugalmasságát.
Na az még odébb van úgyis, de azért figyelem a leárazásokat!

[ Szerkesztve ]

(#18729) kk831228 válasza margithid (#18723) üzenetére

kk831228
(addikt)

Most van a gt2000-be 600 km, az egyiken a gyöngyvászonon lett egy lyuk, még nem szakadt ki de átlátszódik, az első talprész nem sokára teljesen lekopik... Lehet 1000-et elmegy de akkor már a zokni fog kopni... ;]

Sajnos az asics is belépett a tervezett elavulásba úgy látszik... :B Az előző gel pulse 7, mint ha nem is használtam volna és legalább ennyi van benne... :U

Mi lenne ha sokat futkároznék, havonta új cipő?? :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18730) tomcica válasza margithid (#18723) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

1200-1600km de vannak kirivo esetek is :D

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#18731) bandus

bandus
(addikt)

én következő körben a sketchers cipőknek akarok adni egy esélyt. mindenhol jókat olvasni róluk és nagyon baráti az áruk, kíváncsi lettem. de igazából szívesen próbálnék mizuno, newtont, brooksot is :D muszáj növelni az edzések számát, mert így ami van ez a 3 cipőm sosem fog elkopni :D

(#18732) bencze válasza bandus (#18731) üzenetére

bencze
(senior tag)

Ez ilyen. Pénzem az most nagyon nincs de 1000/500/200 km én is bele kell húzzak, hogy vehessek újat mert ha muszáj akkor pénz kerül rá, most nem lehet megindokolni még magamnak sem.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear =-

(#18733) inf3rno válasza Newboy911 (#18721) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Azt írja a fácse, hogy nem elérhető az oldal. Biztos jó a link?

(#18734) borix válasza kk831228 (#18729) üzenetére

borix
(őstag)

Sajnos úgy van ahogy mondani tetszik az Asics :O cipők már nem olyan minőséget képviselnek mint régen.Van egy régi cipőm tőlük kb 6-7 éve vettem és eddig bírta a külseje most fogom kidobni a 1.5 évvel ezelőtt vett GT1000 2-vel mert megy szét a külseje.

(#18735) beltram válasza bandus (#18731) üzenetére

beltram
(tag)

A Váci úti Spuriban 25 és 26-án Skechers teszt lesz, el lehet vinni egy körre egy GoRun 4-et (némi letét ellenében). :)

pace be with you

(#18736) margithid válasza bandus (#18731) üzenetére

margithid
(veterán)

Nekem van egy ilyenem, de nem vagyok elájulva tőle. Sétálásra lett kitalálva, de egyáltalán nem jó benne sétálni hosszú távon...
Én azt hiszem nem fogok kisérletezni, nike, adidas, puma, talán még asics, ezek közül fogok választani, karrimort meg hasonlókat inkább hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#18737) beltram válasza margithid (#18736) üzenetére

beltram
(tag)

Nem véletlen, hogy ez go walk, a go run pedig go run... :)
A Skechers nem Karrimor kategória, én egyáltalán nem becsülném le, nagyon komoly gyártó, más kérdés, hogy futócipőkben talán nincs annyi tapasztalata.

pace be with you

(#18738) margithid válasza beltram (#18737) üzenetére

margithid
(veterán)

Hát nem tudom, én maradok a jól bevált márkáknál, 10-15k között azokból is ki lehet kapni nagyon jót!

(#18739) concret_hp válasza concret_hp (#15890) üzenetére

concret_hp
(addikt)

na 8 hónap alatt:
6:27 / km-hez tartozó 149 avg pulzus ---> 6:16os km-hez tartozó 133 avg pulzus

olyan 5:30 körüli tempó menne 130-135 közti pulzusra, akkor azt mondom okés , de addig még van pár km :D (ahhoz most olyan 145-150es pulzus tartozik)

[ Szerkesztve ]

(#18740) Polacheck válasza concret_hp (#18739) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Mindez mennyi kilométer és edzésóra alatt jött össze?

Ismerlek, tudom, hogy mindenről van statisztikád :D

less qq more pewpew!

(#18741) dni

dni
(őstag)

Sziasztok!

Volt aki rendelt már a Clertraining.com-ról? Egy-két futóórára van nagyobb mértékű kedvezmény, így elgondolkodtam egy 235-ös Garmin beszerzésén, de mivel USA-ból történik a kiszállítás ezért gondolom, hogy vám-áfa még rárakódik, így akkor már nem olyan nagy buli tőlük beszerezni.

(#18742) t1 válasza dni (#18741) üzenetére

t1
(addikt)

Mennyibe lenne itthon ?
Zergénél van most bent 3 hónapos 235 75-ért.

(#18743) t1 válasza concret_hp (#18739) üzenetére

t1
(addikt)

Nah az elég kellemes.
Nekem ez eddig a legjobb tempó/pulzus mutatóval rendelkező futásom:
[link]

(#18744) Newboy911 válasza inf3rno (#18733) üzenetére

Newboy911
(tag)

Akkor valószínűleg úgy működik, hogy meghív valaki aki benn van a csoportban.

(#18745) inf3rno

inf3rno
(addikt)

Futottam valami hasonlót mellkaspánttal [link], mint az előző volt karpereccel [link]. Most kénytelen voltam megállni 3x, mert kiszáradtam, kulaccsal meg nem készültem, franc se gondolta, hogy ennyire meleg van már. Mindegy, így is erősen látszik, hogy (gyenge a keringésem, meg hogy) a karperec nagyon nem azt méri, amit kellene. Ahhoz képest, hogy 30k-t kicsengettem érte, elég nagy csalódás. Ti hogy álltok a Garmin-okkal, sikerült valamit elérni a szervízzel? Vajon a Mio Link-et is szervízelik így, vagy felejtős?

@Newboy: Akkor hagyjuk, annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#18746) kk831228 válasza inf3rno (#18745) üzenetére

kk831228
(addikt)

Newboy-nak eddig szuper, nekem csere, újra... ;)

(#18747) Andris837

Andris837
(senior tag)

Sziasztok! Már lassan két hónapja diétázom, illetve mellette edzek is. Pár edzéssel ezelőtt jött az ötlet, hogy a váll napon a teremben elkezdek futni. Eddig három edzésnap volt, amikor futottam és most már ott járok, hogy futópadon 10 km/h-val lassan futok és így 30 perc alatt meg van az 5km. Most, hogy itt a jó idő gondoltam, hogy a futást folytatom a szabadban is. Kíváncsi leszek, hogy gép nélkül 30 perc alatt mennyit fogok tudni futni. :)
Azt mindenképp hozzátenném, hogy nem éppen egy futó alkat vagyok (123 kg). Van felesleg még bőven, de már alakul a helyzet.
A cipő kérdés.. Nem tudom, hogy milyen cipőt lenne érdemes beszerezni, ami olcsó de jó minőségű? A decathlon saját márkás cipőiről mi a vélemény? Kezdésnek megteszi az is?

Honor 8

(#18748) bandus válasza Andris837 (#18747) üzenetére

bandus
(addikt)

sajnos mint bármi más esetén sem, a futócipőknél sem működik az, hogy valami olcsó és jó minőségű is :)

(#18749) margithid válasza Andris837 (#18747) üzenetére

margithid
(veterán)

Szeritnem ezen ne spórolj, 10-15k körül ki lehet már fogni jó kis cipőket.
Óriási különbség van futócipő és futócipő között!

(#18750) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

A penteki 200-300-as tokcsavaros resztavok utan,tegnap ratoltam rogton reggel ehgyomorra egy 10K tempot,mintegy utolso ellenorzes UB elott 36:20-lett (3:38as ezrek atlagban) ugy 6-7km-ig 168-172 kozott mozgott a pulzus,onnan viszont elkapott a faradtsag a vege mar 180-as pulzussal ment (mondjuk az utolso km 3:27 lett kicsit racsavartam) a Polar Recovery Balance vag yminek hivjak ki is akadt VERY STRAINED-re ettol a ket napos kombotol :D biztos ovatosabb algoritmussal szamol,na mondjuk ma csak bringazok egy lazat biztos,ami biztos

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.