Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) inf3rno válasza gombi01 (#18050) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Veszprémben elég a völgyből felfutni a viaduktig meg vissza. Ott van több ilyen domb is úgyhogy lefele lehet kocogni a völgybe, felfelé meg ami a csövön kifér valamelyik dombon. Váltogatni is szoktuk, amikor még oda jártam edzeni. Az állatkertnél is van a Schönig cukrászda vagy a Gesztenyés söröző (aka Sörkert) felőli lejáratnál egy komolyabb domb, azon is lehet jókat futni, de gyakorlatilag bármelyik 200m-es dombon meg lehet izzadni, ha mindent belead felfelé az ember. Nem hiszem, hogy az északi parton gondot okozna dombot találni. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18052) gombi01 válasza inf3rno (#18051) üzenetére


gombi01
tag

(#18051) inf3rno:
jah ismerem őket...
Veszprém amúgy is olyan hely ahol bármerre indulsz kocogni tuti lesz 100+ szint a végére :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18053) t1 válasza beltram (#18048) üzenetére


t1
addikt

Jah nem olyan lényeges, csak megfigyeltem, hogy régebben lassabb időknél is volt 175 feletti pulzus, most, hogy erősebbeket futok mint anno nem sikerül feltornázni, nah de olvastam most tippeket rácsekkolok jövhéten :)

(#18054) inf3rno válasza beltram (#18049) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az a gond, hogy 5:15-el is sikerült feltornászni ma 184-re. :D Azért úgy néz ki, hogy fokozatosan javul a pulzusom, meg a sebességem is rohamosan tér vissza. Két hete még azt mondtam volna, hogy több hónap lesz mire bemegyek 6:30 alá sebességben, annyira lassan ment. Egyelőre azért folytatom az alacsony pulzusos futást, aztán meglátjuk hova vezet. Nem akarok túl gyorsan visszakerülni a nyeregbe, nehogy megint sérülés miatt kihulljak.

Valakinek írtam régebben, hogy összehasonlítom a pulzusmérős karkötőt a mellkaspánttal. Még nem sikerült. Gariztatni kell a mellkaspántot, mert nem párosodik össze az órával. Cseréltem benne elemet, de így sem reagál. Meglátjuk milyen a gari ügyintézése a Hervis-nek.

Buliban hasznos! =]

(#18055) beltram válasza inf3rno (#18054) üzenetére


beltram
tag

Próbáltad resetelni az órát?

pace be with you

(#18056) inf3rno válasza beltram (#18055) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt még nem, de nem hiszem, hogy segít, ha egyszer a karkötő tökéletesen működik vele. Elviszem a helyi Hervis-be, hátha kipróbálhatjuk több mellkaspánttal is. Szerintem akkor van értelme resetelni, ha más pántokkal sem működik.

Buliban hasznos! =]

(#18057) beltram válasza inf3rno (#18056) üzenetére


beltram
tag

Majd írd meg hogy mi volt, kíváncsi vagyok.
Én amiatt megpróbálnám a resetet, sőt akár az fw újratöltését is, nehogy behúzza pár hétre a szervíz az órát is. :) De amúgy jogos amit írsz, az órának nyilván nincsen baja, ha más eszközzel jól működik.
A kétgombos resettel (két felső gomb hosszan nyom) egy ki-bekapcsot azért megpróbálhatsz, de az ötgombos sem tart tovább egy percnél.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#18058) Aristeus válasza beltram (#18037) üzenetére


Aristeus
tag

Ha már versenyek, ezen (5km, 10km) indul valaki?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18059) Alg válasza Aristeus (#18058) üzenetére


Alg
veterán

Te is most kaptad meg az emailt? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18060) beltram válasza Aristeus (#18058) üzenetére


beltram
tag

én már gyorsakat csak edzésen futok, Vivicitta előtti két hétvégén nyugisabb futásokat tervezek.

pace be with you

(#18061) inf3rno válasza beltram (#18057) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm. Hát attól függ, ha a beállításaim nem vesznek el, és újra szinkronizálja az óra őket a movescount-ról, akkor szívesen kipróbálom, egyébként lusta vagyok újra beállítani rajta mindent. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18062) concret_hp


concret_hp
addikt

na 31én csak meglett a 100km feletti futás a hónapban ... mondjuk volt egy erős 2 hét pihi, de lassan ideje lesz fullba' nyomni a kretént :D végülis 20%al többet futottam idén jan-már mint tavaly :D
ápr-máj 150-150 kéne minimum és akkor azt mondom kb. okés :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18063) beltram válasza inf3rno (#18061) üzenetére


beltram
tag

A movescount-ról mindent újra szinkronizál. :K

pace be with you

(#18064) Aristeus válasza Alg (#18059) üzenetére


Aristeus
tag

Nem, hanem a Futónaptárat böngésztem, hogy milyen versenyeken kellene elindulni idén.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18065) kk831228 válasza concret_hp (#18062) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is 111 lett a hónapban... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18066) deicide válasza concret_hp (#18062) üzenetére


deicide
veterán

Így, hogy 3 felé kell osztanod, bőven jó az a 100+.
Nekem ugye csak kétfelé oszlik, de még így is csak 244km lett a március. Mondjuk az átlagtempó meg 4:06. ;]

A bringa pedig 782km és 33.6-os átlag. Duatlonban már nem lennék annyira hátul talán. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18067) beltram válasza deicide (#18066) üzenetére


beltram
tag

Hétvégén Veresegyház, nem mész? :)

pace be with you

(#18068) deicide válasza beltram (#18067) üzenetére


deicide
veterán

Nem, a következő a Fehérvári verseny lesz, ott is a 14km, inkább rövidebb távokon próbálok helyt állni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18069) concret_hp válasza deicide (#18066) üzenetére


concret_hp
addikt

az már bőven jó :D
sztem ironmanen is sima lenne a korsztályos dobogó, még ha nem is tudsz jól úszni :D
1 féltávra azért elnézhetnél idén :D

azért vmilyen szinten korlátos, hogy mennyit tudok edzeni, de ezt a szintet pont elégnek is érzem (heti 6-12 óra)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18070) inf3rno válasza beltram (#18063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, úgy néz ki, hogy a két gombos reset megjavította, most sikerül összepárosítani mindkettővel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18071) beltram válasza inf3rno (#18070) üzenetére


beltram
tag

örülök :)

pace be with you

(#18072) inf3rno válasza beltram (#18071) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rákérdeztem a garanciára is, azt írták, hogy nincs nekik már készleten a termék, úgyhogy kifizetik az árát, ha gond van vele.

Buliban hasznos! =]

(#18073) kk831228


kk831228
addikt

Sajnos nem sikerült az utolsó 2x1000 4:30 alatt... :B Na mindegy van idő... Azért jó volt belekóstolni egy kicsit gyorsabb tempóba... :)) Mondjuk olyan szél volt hohy nem is bírtam volna, az utolsó 1000-et nem is erőltettem, meg nem is bírtam volna... :D

[link]

Van még hova fejlődni... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18074) t1 válasza kk831228 (#18073) üzenetére


t1
addikt

Állítsd át a tevékenység láthatóságát nyilvánosra, így sajnos nem látjuk.

(#18075) kk831228 válasza t1 (#18074) üzenetére


kk831228
addikt

Jah bocsi.... ;) Átlőttem... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18076) Danshee válasza kk831228 (#18075) üzenetére


Danshee
tag

Jó kis órád van. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18077) kk831228 válasza Danshee (#18076) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, a teljesítményemhez nem biztos hogy kellene... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18078) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok olyan boltot Veszprém környékén ahol van választék nem! Asics futócipőkből? A Hervis-ben szinte csak Asics van kirakva, az Intersport-ban meg 1-2 Adidas meg Nike van, de egyik sem igazán tetszett, annál is túlnyomó részt inkább Asics-et raktak ki. Nekem valami puhább sarkú cipő kellene, az Asics-nek meg olyan a sarokmerevítése, mint a beton. Az Adidas sem szimpi cég a szabadalom lopása miatt [link], igyekszem bojkottálni, de ha nincs más, akkor beérem azzal is. Nike-ban álltam pár percet néhányban, és mindegyiknek furcsa volt a talp része, elkezdett fájni tőle a talpam. Még a saját márkás Intersport-os cipő volt a legkényelmesebb az összes között, pedig az valami gagyi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18079) deicide


deicide
veterán

No, hulla állapotra ma rápróbáltam a 3K-ra.
9:57 ;]

Aztán délután, hogy végleg meghaljak, jött még 80km bringa 36-os átlaggal. Most pihenés és zabálás jön. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18080) t1 válasza inf3rno (#18078) üzenetére


t1
addikt

Nike Pegasus 31 van nekem szerintem elég puha a sarka, múltkor volt Intersportban illetve 32-es vàltozat is. Én felpróbàlnám.

(#18081) inf3rno válasza t1 (#18080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Megpróbálom majd ha legközelebb ott járok.

Az igazi a mostani Asics lenne egy puhább sarokkal. Keresek valami vegyszert, amitől megpuhul a sarokmerevítése. Jó lenne tudni milyen műanyagból van. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#18082) gombi01 válasza deicide (#18079) üzenetére


gombi01
tag

Deicide:
Nekem is jár most 2 nap pihi, tegnap megvolt a Pozsony maraton.
A versenyről pár szóban: rajtszámfelvétel gyors jól szervezett, expo rész kicsit gyenge, a pálya 2 körös néhol jó hosszú egyenes (4km) utáni fordítóval, szint az nemigen van (össz:120m) frissítők sűrűn voltak talán annyi negatívum, hogy palackozott víz volt amire figyelni kellett nehogy rálépjen az ember. ISO, kóla, gyümölcs volt dögivel. A belvárosi része kicsit macskaköves.
Az idő kegyes volt itt ott pofaszél (természetesen a hosszú egyenesen) kedveskedett de még kibírható volt főleg, hogy forduló után segített.
Lényeg , hogy megvolt és annak ellenére, hogy 35km től belassultam még így is sikerült javítanom kb10 percet tavalyhoz képest.
3ó20p volt a terv 3ó16p lett úgyhogy megtartom :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18083) deicide válasza gombi01 (#18082) üzenetére


deicide
veterán

Az igen, azért a 4:38-as tempó nagyon erős!
És értelmet nyert az aláírásod is. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18084) t1 válasza gombi01 (#18082) üzenetére


t1
addikt

Gratula, nagyon szép :R

(#18085) gombi01 válasza t1 (#18084) üzenetére


gombi01
tag

Köszi srácok!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18086) margithid


margithid
veterán

Na ma újrakezdtem a futást, a novemberi ízületi fájdalmamat kihevertem, új cipővel vágok neki a dolgoknak, ha ezután is fájni fog a térdem, akkor azt hiszem hanyagolom a futást és tényleg csak a tempós séta marad.
Kezdésnek kicsivel kevesebb mint 4 km ment le 27 perc alatt...

(#18087) tomcica válasza gombi01 (#18082) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18088) inf3rno válasza margithid (#18086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen cipőt vettél?

Buliban hasznos! =]

(#18089) margithid válasza inf3rno (#18088) üzenetére


margithid
veterán

Puma Faas 350
Kicsit uniszex, de ahogy látom a futócipők jórésze csiricsáré színben van csak:)
Egyébként 10000 Forintért vettem, 30000-ról leárazva.
Novemberben még egy 5-6 éves adidas-szal próbálkoztam, de az alsókategóriás volt, ez érezhetően más!
Remélem nem lesz gond és 2 naponta menni fog az 5 km!

(#18090) Alg


Alg
veterán

Hétvégén kipróbáltuk párommal Bécsben az Adidas automatát, pont előtte nap töltötték fel új cipőkkel :D

Teljesen jó, Energy Boost-ok vannak benne (az új, a mostanában divatba jött "kötött" felsőrésszel), egy osztrák telefonszám meg egy fényképes igazolvány kell hozzá és 24 órára tiéd a cipő.

Nem meglepő módon aszfaltra jobban bejön neki mint a terepes Nike-ja :D

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18091) inf3rno válasza Alg (#18090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nagyon nagy! :DD

Buliban hasznos! =]

(#18092) Alg válasza Alg (#18090) üzenetére


Alg
veterán

Nem Energy, hanem UltraBoost cipők vannak

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18093) t1 válasza Alg (#18090) üzenetére


t1
addikt

Tök jó kipróbálnám én is :R

(#18094) concret_hp válasza margithid (#18089) üzenetére


concret_hp
addikt

véletlen se írd meg hol van akciózás, mást biztos nem érdekel :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18095) lorcsi


lorcsi
veterán

úgy tudom többen is használtok futáshoz spéci garmin órát

kezdő futó...sportoló vagyok(úszás, bicaj)..gondolkozom én is egy kezdő óra beszerzésén
max 20-25k szánnék rá
garmin forerunner 405

ahogy nézem ezért az árért elég jól felszerelt az óra

szerintetek mennyire lehet ezzel együtt élni hosszabb távon ?
milyen hiányosságai vannak egy 50-60 ezressel szemben..ami kirívóan hiányozhat ?

(#18096) tomcica válasza margithid (#18089) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az egy nagyon jo cipo,hosszabb tavokra kicsit keves (kesobb azert megszokja az ember) de porgosekre tokeletes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18097) margithid válasza tomcica (#18096) üzenetére


margithid
veterán

Igen, érzem is, hogy jót választottam! Nagyon bízom benne, hogy a térdizületem sem fog rakoncátlankodni a cipőnek köszönhetően!

concret_hp

Tavaly októberben vettem az outletexpert-nél, utolsó pár volt, azért akciózták le.
Egyébként interneten körbenézel szinte mindig vannak leárazások, ki kell fogni.

(#18098) t1 válasza lorcsi (#18095) üzenetére


t1
addikt

Kezdésnek jó lehet, csak elég öreg típus kb 7-8 éves modell ha használtan veszel figyelni kell az akkura nem tudom mennyiért és mennyiért cserélhető.
Itt egy teszt róla : [link]

(#18099) Danshee válasza lorcsi (#18095) üzenetére


Danshee
tag

Üdv!

Először is nagyon jó, hogy rászánod magad egy ilyen óra megvételére, nagyon hasznos és megéri az árát, de érdemes jobban összehasonlítani őket, hogy a számodra árban és tudásban is legjobbat vedd. Ajánlom ezeket a honlapokat, hogy valami képet kapj a jelenlegi sport órákról: [link] [link]
Sajnos ilyen árkategóriában nem kapsz olyan órát ami nagyon jó futásra is, úszásra is meg biciklizésre. De gondolom neked a fő szempont a futás, ahhoz meg már lehet válogatni. Én ugyan polaros vagyok jelenleg, de elismerem mind a Garmin mind a Suunto óráit, mindegyik cégnek vannak előnyei, hátrányai...

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18100) TheMarci válasza lorcsi (#18095) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem a legjobb valasztas az erinto perem miatt, nem veletlen nem csinalt tobb ilyet a Garmin. Hasznalja par futotarsam, de nem nagyon szeretik, kesztyuben nem is lehet igazan kezelni. Illetve par ev utan a szija csatlakozasanal megtorik az ora. En ebayrol rendeltem 610-oset 45000ft-ert ujonnan, de neha hasznaltan is ki lehet fogni olcsobban.

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.