Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) beltram válasza t1 (#17342) üzenetére


beltram
tag

Pega 30-as most volt/van a Premier Outletben 10 ezer ft környékén.

pace be with you

(#17352) bencze válasza kiszi07 (#17318) üzenetére


bencze
senior tag

Kösz a tippet :) ha a fog sztorim sikeresen lejár újra kéne kezdjem a kocogást, jól fog ez jönni. Biciklivel munkába járáshoz esetleg szintén.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#17353) deicide


deicide
veterán

Nem akart valaki nemrég megválni valami olcsó Garmin futóórától? Kollégámnak kellene valami olcsó HRM-es megoldás, amihez venne footpodot és focihoz használná.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17354) beltram válasza deicide (#17353) üzenetére


beltram
tag

szerintem a footpod nem igazán használható focihoz a sok irányváltás miatt, persze lehet hogy tévedek.

pace be with you

(#17355) kiszi07 válasza bencze (#17352) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én biciklivel próbáltam, nagyon jó :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17356) deicide válasza beltram (#17354) üzenetére


deicide
veterán

Végül rábeszéltem egy FR230-ra, mert futni is akar szabadtéren. De focihoz valóban pontatlan szinte mindegyik. Csak közelítőleg méri jól a távot, de majd élesben kiderül. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17357) t1 válasza deicide (#17356) üzenetére


t1
addikt

Nagyon jóra beszélted rá, én megvagyok vele elégedve 100%-osan, méltó utódja a 210-nek. Ez után csak Fenix 3 vagy majd 4-et akarok :)

(#17358) deicide válasza t1 (#17357) üzenetére


deicide
veterán

Na, akkor jó, majd én is megnézegetem. :C
Szemezgettem a Fénix 3 optikai pulzusmérős verziójával, de nem bízom a pontosságában, amire azért nekem most már szükségem van.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17359) t1 válasza deicide (#17358) üzenetére


t1
addikt

Itt van egy kis teszt mennyire is pontos : [link]

(#17360) bandus válasza deicide (#17358) üzenetére


bandus
veterán

Plusz amit Alg is irt es nekem elsore le sem esett, telen cseszhetjuk az optikai pulzusmeroket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17361) deicide válasza bandus (#17360) üzenetére


deicide
veterán

Télen miért? Én az órát mindig a meztelen csuklómra rakom, nem húzok alá ruharéteget, csak fölé. Vagy akkor sem mér?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17362) ígyvanferi válasza deicide (#17361) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De mér, csak ugye nem látod menet közben. Vagy csak körülményesen tudod megnézni, ruhától függ nyilván. A téli felsőmnek van ilyen kézfej belebújtatós vége, plusz rá szoktam húzni a kesztyűt, én nem férnék hozzá egyszerűen.

(#17363) t1 válasza deicide (#17361) üzenetére


t1
addikt

Dettó, én is csupasz csuklóra húzom kabát úját meg felhajtom hogy ne lógjon rá.
A lényege , hogy a bőrrel érintkezzen így télen is működik.

(#17364) gombi01


gombi01
tag

A fenix3 / fr620 -nál a kis 'futó figurás' öv a pulzusmérésen kívül még loggol pár adatot pl:
- ground contact
- Vertical Oscillation
- Cadence
ezek mind ugranak ha nem viseli a spori az övet. Szerintem ha már egyszer kifizet az ember egy rakat pénzt akkor had nézegesse a sok szép grafikont :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17365) t1 válasza gombi01 (#17364) üzenetére


t1
addikt

Ugyanez igaz az FR630-ra 920XT-re is.
Ha az optikai szenzor a lényeg akkor FR235 ezeket a mutatókat nem tudja és 110k körül megkapjuk.

(#17366) Alg válasza t1 (#17363) üzenetére


Alg
veterán

Én viszon aláöltözet fölé szoktam venni, nekem így kényelmes és így látom a legjobban (+ sötétben bekapcsolt világítással helyzetjelzőként funkcionál) szóval nekem az optikai nem nyerő...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17367) bencze válasza Alg (#17366) üzenetére


bencze
senior tag

Azt nem kell elfelejteni, hogy ezek (ha jól emlékszem) tudnak övet is szóval az optikai érzékelő csak (feláras) bónusz. Tavasztól őszig biztos jó.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#17368) concret_hp


concret_hp
addikt

használ valaki térdmelegítőt? milyet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17369) bandus válasza concret_hp (#17368) üzenetére


bandus
veterán

par hozzaszolassal feljebb beszeltek rola, hogy kb szar mind, mert lecsuszik. de mar jona tavasz, minek akarsz terdmelegiteni? :D tomcica mar tuti csak kisgatyaban tolja :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17370) ígyvanferi válasza bandus (#17369) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát ha holnap tényleg 13 fok lesz délután, akkor én is. Talán felül még marad a két réteg. De ha süt a nap, akkor az sem. Max. valami tempósabb futást nyomok.

[ Szerkesztve ]

(#17371) concret_hp válasza bandus (#17369) üzenetére


concret_hp
addikt

korábban írtam lehet hogy csak behaluzom de én néha úgy érzem, mintha fázna a térdem itthon, bár lehet a hülye üléspóz miatt is v bármi ilyesmi nem tudom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17372) borix válasza concret_hp (#17371) üzenetére


borix
őstag

Ha úgy érzed,hogy szűkséged van rá akkor használd kísérletezd ki,hogy mi lenne a jó megoldás.Idén már lehet,hogy nem lesz rá szükséged de jövőre ismét előjöhet a probléma.

(#17373) margithid


margithid
veterán

Sajnos amit vettem futócipőt nem lett jó, nem tartottam be egy alapvető szabályt, egy számmal nagyobbat rendelj...
Erről van szó egyébként, színben is megegyező!
Holnap rakok fel hirdetést is, 9k plussz 2k utánvét, 11k, utolsó darab volt, nem akarok keresni rajta, amennyiért vettem annyiért adom is!
Aki érdekel esetleg az írjon privátot, 44-es méret amúgy, 28.5 cm a talpbetét!
Kb 500 métert volt a lábamon.

[ Szerkesztve ]

(#17374) concret_hp


concret_hp
addikt

valami értelme azért csak van edzeni, én úgy emlékszem tavaly amikor sokat toltuk 400as pályán a 400 meg 800m-ket akkor volt a csőmax 1:15, ahhoz képest mostanság nem volt sok résztávozás és kijött egy 1:16 úgy, hogy talán még nem is volt maxra futva :D

a másik végét megnézzük jövő hétévégén, kvár dombjain, 13-14km-nél többet nagyon régen futottam egyben :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17375) beltram válasza margithid (#17373) üzenetére


beltram
tag

Nem kell egy számmal nagyobb cipő, hanem a lábadra _megfelelő_ cipőt kell megvenni.
Sajnos a relatív nagy lábam (48) miatt a legtöbb cipőm éppen jó és egyikkel sem volt eddig problémám.

pace be with you

(#17376) t1 válasza concret_hp (#17374) üzenetére


t1
addikt

Alig várom már hogy jobb idő legyen és résztávozzak.
Elég sok alapozást csináltam ( rengeteget :D ) a mai már örömmel töltött el : [link] .

Remélem valami értelmes sebességet sikerült összekaparni nyárra :)

(#17377) concret_hp válasza t1 (#17376) üzenetére


concret_hp
addikt

remélem a nyárra eljutok én is oda, hogy 140-es pulzushoz 6p/km tartozzon, jelenleg talán az volt a legjobb, hogy 144 avg 6:53 , de már nem szalad el a pulzusom ilyen tempónál, 150párnál megáll.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17378) t1 válasza concret_hp (#17377) üzenetére


t1
addikt

Nekem ez lassan 1000km-be került, októberben keztem 230km november 270km december 300km január 300km felett lesz picivel. Amikor kezdtem kb ott lehettem mint most te szóval hajrá. :R

Sőt 1100km :B

[ Szerkesztve ]

(#17379) concret_hp válasza t1 (#17378) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én ilyen havi 120-130akat tervezek :D
csak ezt nyomod 4 hónapja?

úgy hogy bringa + úszás + futásból mindből kéne tartani a szintet nem lehet 300km-ket futkározni az én szintemen :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17380) t1 válasza concret_hp (#17379) üzenetére


t1
addikt

Kb, van benne mondjuk 200km magasabb vegyes tempó a maradék szigorúan 140 alatt .

(#17381) deicide válasza concret_hp (#17374) üzenetére


deicide
veterán

Szép, jól esz ez!!
És most bízhatunk egy jobb időben a dombokon, nem a hóban kell megmászni az ötödik meredeket. :DDD

t1: szépen alakul :C , nekem sem sokkal jobb átlag tartozik 136-os átlagpulzushoz, olyan 5:05.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17382) t1 válasza deicide (#17381) üzenetére


t1
addikt

Köszi, azért az elég nagy szakadék, de alakul a dolog első alapozós télnek bőven jó :)
Most futottam egy picit vegyesebbet 5:00 körüli átlag tempóval így alakult [link] szerintem ha folyamatos 5:00 tempót nyomnék akkor 150 alatt lenne a pulzusom.

(#17383) t1


t1
addikt

Budapestiek ( bandus )
Jön valaki erre a rendezvényre? [link]

(#17384) kiszi07 válasza t1 (#17383) üzenetére


kiszi07
senior tag

Kemény lehet ez az emelkedés, jövőre megpróbálom én is. Sajnos most nem jó az időpont... :((

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17385) concret_hp válasza t1 (#17383) üzenetére


concret_hp
addikt

én megyek ha nem lesz nagyon fos idő

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17386) t1 válasza concret_hp (#17385) üzenetére


t1
addikt

Én is ott leszek, időtől függetlenül.

(#17387) concret_hp


concret_hp
addikt

bsi papírkutya lett fülhallgató ügyben :( ( nem mintha túl sok eventjükön terveznék részt venni mostanában :D )

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17388) bandus válasza t1 (#17383) üzenetére


bandus
veterán

szerintem kihagyom sajnos, jelenleginedzettsegi allapotomban nem igazan tudnek ertekelhetot alkotni, mostanaban a leghosszabb futasom 12 km volt csak :( januarra 140et trveztem futni, de a vadli kozbeszolt, tobb mint egy hetet kimkellett hagynom, igy a futasok hosszan sem tudtam emelni sajnos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17389) Alg


Alg
veterán

És Kőbányára a föld alá jön valaki február végén?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17390) concret_hp válasza Alg (#17389) üzenetére


concret_hp
addikt

én tavaly vótam 1* elég volt, még másnap reggel is fekete szmötyi jött az orromból + valami magas nev. díjat láttam rá (és nem kell egy 20. technikai póló)

febr 7 kvár dombjai , 13 balboa kör, ápr 3 velencei tókör, ápr végén fehérvár / óbuda (ugyanazon a hétvégén van, ezek vmelyikén szeretnék egy jó félmaratont futni, de még ez sincs kőbe vésve) máj végén meg már végre triatlon :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17391) Alg válasza concret_hp (#17390) üzenetére


Alg
veterán

Tavalyi nekem nagyon tetszett - érdekes, én pont hogy sokkal jobbnak találtam lent a levegőt, nem volt poros egyáltalán.

Kvár most sajnos több tényező miatt is kiesik, így ez lesz az első - Fehérvárra szeretnék még én is elmenni, a többi majd alakul.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17392) concret_hp válasza Alg (#17391) üzenetére


concret_hp
addikt

érzésre nem volt vészes, mondjuk mi a délutáni futamban mentünk és gondolom ahol rendes láng volt az jól bekormolta reggel óta.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17393) beltram válasza Alg (#17389) üzenetére


beltram
tag

Én is kihagyom, nekem sem ér ennyit. :)
Sőt, a vivicittát is lehet hogy lecserélem a balatonfüredi félmaratonra, ami április 30-án lesz.

pace be with you

(#17394) bandus válasza beltram (#17393) üzenetére


bandus
veterán

En fehervarra biztosan megyek. Gondolkozom meg fureden is, de nem tudom mennyire tanacsos egy heten belul ke felmaratont is nyomni. Bar masnak ez ugye egy sima edzessel er fel :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17395) Polacheck válasza t1 (#17386) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én tavaly lenyomtam, de iszonyat jég volt mindenhol és nagyon csúszott lefelé, úgyhogy idén csak akkor megyek, ha száraz idő lesz és a lábam is továbbra sem fájdul meg.

BTW balboát bármikor lehet futni :)

less qq more pewpew!

(#17396) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én most voltam gyalogolni a Hajagban, eléggé be vagyok rozsdálva. Láttam őzcsordát, voltak kb harmincan, kettesével libasorban nyomultak, kb mint a télapó szánjánál. Hát szerintem ilyesmit sem látok már többször ebben az életben. Nagyon tuti volt, kb 15-20m-re mentek el mellettünk, szerintem észre sem vettek minket, annyira a futásra koncentráltak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17397) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Van most valami uj "futoora"
Polar M400-am volt, olyan lenne most jo ami meri az uszat is, es ha lehet ne keljen a pulzusmereshez kulon ov, hanem csuklorol nezze.

(#17398) nauro válasza Gergőke88 (#17397) üzenetére


nauro
aktív tag

Hat ha az ar nem szamit, akkor ott a garmin fenix hr, futashoz tudod csuklon merni, uszasnal specko panttal viz alatt is mer.

(#17399) bandus válasza nauro (#17398) üzenetére


bandus
veterán

inkabb valami triatlon specifikus orat ajanlanek, ami kb mindenhol a csucsmodell, 150k feletti arral, kerdes, hogy meger-e ennyit a dolog :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17400) inf3rno válasza Gergőke88 (#17397) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon drágából vannak esetleg ilyenek, de most így hirtelen nem tudok róla. Lehet még összekombinálni bármelyik órát egy Mio Link-el, ha muszáj csuklón mérni a pulzust. Egyébként az se az igazi, mert ha nem elég szoros, lecsúszik, akkor mást mér... Valamelyikre írták, hogy kifejezetten jó úszáshoz, méri medencében is a GPS koordinátákat, de nem ugrik be, hogy melyik.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.