Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) bandus válasza tomcica (#18750) üzenetére


bandus
veterán

én szokás szerint elcsesztem a felkészülést és csináltam minden mást, csak nem futottam :D tegnap volt egy 14k, de 170 körüli pulzussal is 6:00 felett volt a tempó :( nem megy ez nekem :D

ma én is egy két óra laza bringa, esetleg ráfutok még a végén 20 percet, ha úgy alakul.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18752) inf3rno válasza kk831228 (#18746) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerinted egy firmware upgrade segítene rajta? Egyelőre nem kötöttem még mobilra, de ha muszáj hozzá, akkor szerzek egy kompatibilis mobilt, aztán megpróbálkozom vele.

Buliban hasznos! =]

(#18753) deicide válasza tomcica (#18750) üzenetére


deicide
veterán

Nem kíméled magad! Mondjuk sosem szoktad. :)
Ma én is odaraktam magam az 55km-es mezőnyversenyen, az utolsó 20km-en közel 40-es átlag szembeszélben, egyedül, 175-184-es pulzussal. Hááát, nem volt finom a vége, de az érzés kárpótol, hogy elsőként gurulsz át a célvonalon. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18754) kk831228 válasza inf3rno (#18752) üzenetére


kk831228
addikt

Hát próbáld meg, nem vesztessz semmit... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18755) inf3rno válasza kk831228 (#18754) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre írtam zergének, hogy orvosolható e a probléma, vagy kuka a karperec, meglátjuk mit mondanak rá...

Buliban hasznos! =]

(#18756) kk831228 válasza inf3rno (#18755) üzenetére


kk831228
addikt

:R Jól tetted, nem mindig jobb az új firm... :B

Előtte érdemes itána olvasni hogy másnak hogy műkszik upgrade után...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18757) inf3rno válasza kk831228 (#18756) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben olvasgattam fórumokat. Azt írják, hogy sokat számít, hogy hogyan hordod. Érdemes csekkolni sötétben, hogy mennyire szökik belőle a zöld fény. Gondolom ha szökik, akkor nem elég szoros, vagy rossz helyen hordod, és olyankor kintről is be tud sütni a fény, és zavarja a szenzort. Alapvetően az ott leírtaknak megfelelően hordom, de észrevettem, hogyha ökölbe szorítom a kezem, akkor egy elég nagy területen be tud sütni a fény. Lehet, hogy ez zavarja a szenzort. Megpróbálom szigszalaggal leragasztani hátha az megoldja. Kíváncsi vagyok. :-)

Firmware update-hez kölcsön kell kérnem valaki mobilját, az enyém sajna nem tud ilyen fajta bluetooth-t. Az is lehet, hogy veszek egy új mobilt, mert elég ütött kopott már a régi. Viszont nem szívesen költök ilyesmire, mert egyáltalán nem használom ki, még annyira sem, mint ezt a karperecet.

Van még egy érdekessége, legalábbis a Mio Link-nek, de talán a Garmin-oknak is. 15 másodperces time lag van, szóval annyival később jön ki belőle az eredmény. Úgy látszik elég bonyolult feldolgozni az adatot, vagy csak ennyire lassú benne a chip, amit ezt csinálja...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18758) Newboy911 válasza deicide (#18753) üzenetére


Newboy911
tag

ha eddig nem, most már kerékpáros berkekben is jegyzik a nevedet.
Gratulálok ! :R

(#18759) Newboy911


Newboy911
tag

Ma voltam a Premier Outletben. Nike fronton semmi, viszont szembejött velem egy Adizero Tempo Boost 7. 15-ért nem hagytam ott, résztávozni jó lesz. Belebújtam egy Adistar Boostba is, 32.000 -ért polcon maradt. De most kedden minden cipőre -25%. Kár, hogy nem járok arra.

(#18760) beltram válasza Newboy911 (#18759) üzenetére


beltram
tag

A Boráros Téren is van egy üzletük, ha az útba esik.

pace be with you

(#18761) concret_hp válasza bandus (#18751) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen eventek lesznek idén?

nekem jövő héten velence, végre indul a szezon :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18762) beltram válasza deicide (#18753) üzenetére


beltram
tag

:C

pace be with you

(#18763) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Be tudnátok linkelni azt a videot, amin az asztalon mérte a Garmin a pulzust!

Buliban hasznos! =]

(#18764) bandus válasza concret_hp (#18761) üzenetére


bandus
veterán

triatlonból nem tervezek sokat, balatonman füred biztos, és ezzel szemezek még nagyon: [link]

ezek mellett csak félmaratonokat akarok futni, tihany mellé még két-három remélem befigyel legalább. meg a balatonátúszás végre valahára, eddig mindig kimaradt, idén meg akarom csinálni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18765) inf3rno válasza concret_hp (#18761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tihanyban lesz félmaraton. [link] Nem egyszerű ismerve az ottani dombokat, meg gondolom atom meleg lesz addigra. :-) Én kacérkodok a gondolattal, hogy megyek, de elég drága, és nem érzem még elég felkészültnek magam, hogy 2 óra alatt beérjek.

Buliban hasznos! =]

(#18766) bandus válasza inf3rno (#18765) üzenetére


bandus
veterán

erre megyek, kemények lesznek a dombok az tuti. én 2:15-ö tűztem ki célul, aztán majd meglátjuk :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18767) tomcica


tomcica
Topikgazda

Formaba lendules masodik felvonas:

20km 1:19:39 (fokozora,elso 10km visszafogottabb masodik 10km 3:45os)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18768) concret_hp válasza bandus (#18764) üzenetére


concret_hp
addikt

hú ez jónak tűnik :R
bár nem tudom októberben mennyire lehet hideg a víz :D

mi ezt néztük, hogy jövőre esetleg rá lehet úszni: [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18769) bandus válasza concret_hp (#18768) üzenetére


bandus
veterán

szerintem simán tűrhető, na meg ott a neoprén. ez a montenegro is nagyon tetszik, bár az ára elég húzós, de pont a szülinapomon lenne :U elgondolkodtam, de valószínűleg a jövő évre írom csak be. ha úgy van menjünk együtt.

tomcica:
brutális, mint mindig :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18770) beltram válasza tomcica (#18767) üzenetére


beltram
tag

brutál!
melyik szakaszt futjátok Viktorral?

pace be with you

(#18771) Danshee


Danshee
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy strapabíró és kényelmes futócipőt hosszútávfutásra(10K, félmaraton), körülbelül 20 ezer és 30 ezer közötti árkategóriában. Asics cipőket néztem ki magamnak, eddig ezt a kettőt: [link]
[link]

A márka igazából lényegtelen, csak szeretnék egy olyan cipőt, ami kellően csillapítja a beton visszarúgását...
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18772) margithid


margithid
veterán

10k alatt melyik pulzusmérő órát javasoljátok?
Valami olyasmi érdekelne amihez nem kell mellkasszíj..

(#18773) beltram válasza Danshee (#18771) üzenetére


beltram
tag

Mennyi ideje futsz, mennyit, milyen tempóban, hetente hányszor, hány kg vagy (és hozzá milyen magas), kb ezeket a kérdésekre kell tudni a választ, plusz a lábállásodat.
Ha rám hallgatsz egy futóboltban kezdesz (Spuri, Nyúlcipő, Maratonman) lábállásvizsgálattal, ott tanácsot is kaphatsz és egy olyan cipőt ami jó neked.

pace be with you

(#18774) beltram válasza margithid (#18772) üzenetére


beltram
tag

10k alatt ilyen óra tudtommal nincsen, ráadásul pont az elmúlt napokban/hetekben vetődött fel az optikai pulzusméréssel kapcsolatban sok negatív dolog, érdemes visszaolvasni. :)

pace be with you

(#18775) beltram válasza beltram (#18770) üzenetére


beltram
tag

Én a hétvégén ezeken a helyeken leszek nagy biztonsággal fellelhető:
Alsóörs - Csopak 14:51
Badacsonyörs / Varga - Badacsonytördemic 21:31
Fonyódliget - Balatonboglár 3:37
Balatonszéplak - Siófok 7:25

Pénteki tésztapartin összefutunk? Hány körül értek oda? :)

pace be with you

(#18776) margithid válasza beltram (#18774) üzenetére


margithid
veterán

Akkor asszem marad a stopper, az idő mérése is valami...
Telefont meg ma is már kézben vittem futás közben, rövidgatyából kiesik :O

(#18777) Gergőke88 válasza margithid (#18776) üzenetére


Gergőke88
addikt

Telefonhoz használj karpántot.

(#18778) margithid válasza Gergőke88 (#18777) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj telefont akkor is magammal kell vinni, nem? Magában a karpánt nem ér semmit, csak ha csatlakoztatva van telefonhoz.
Volt itthon egy régi kvarcórám, de nem találom, az jó lenne ilyesmire most...

(#18779) kk831228 válasza inf3rno (#18763) üzenetére


kk831228
addikt

[link]

;)

margithid: annyiért nincs olyan óra, a pontossággal még a 100 ft körüli órákkal ia van gond, legmegbízhatóbb még mindig a mellkaspánt... ;)

Én is hurcoláztam a telót de mostanába nem mindig... Vagy karpánt vagy pedig nekem kis övtáska szerűség van amibe elfér a 6 " - os teló, kulcs, stb...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18780) margithid válasza kk831228 (#18779) üzenetére


margithid
veterán

Akkor asszem marad a sima időmérés, arra rendelek majd egy sima karórát kínából.
De ha karpántot viszel csak az mire elég?

(#18781) Gergőke88 válasza margithid (#18780) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem ertelek.
A karpantba tudod vinni a telefont. Ha okos telefonod van akkor gps-el meri a tavot, sebesseget, idot..,

(#18782) kk831228 válasza margithid (#18780) üzenetére


kk831228
addikt

Altalába 5 " telefonig fér bele...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18783) margithid válasza Gergőke88 (#18781) üzenetére


margithid
veterán

Ja karpánt, oké, bocs:)
Azt hittem a karpánt alatt ilyen fitneszkiegészítőt értesz mint a xiaomi miband.

(#18784) kk831228 válasza margithid (#18780) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem ilyen van : [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18785) margithid válasza kk831228 (#18784) üzenetére


margithid
veterán

Köszönöm, azt hiszem az ilyesmit ki fogom hagyni, marad a karóra:)

(#18786) kk831228 válasza margithid (#18785) üzenetére


kk831228
addikt

Nem rossz amúgy de egy karóra azért kényelmesebb... :) Viszont az 50000 ez meg 4000... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18787) ígyvanferi válasza margithid (#18780) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én egy régi casio karórával mérem az időt, aztán itthon meg bejelölöm endoban az útvonalat. Nyilván így nem tudok pulzuskontrollal futni, meg nem tudom a különböző tempókhoz milyen pulzusérték tartozik, de nekem ez elég.

(#18788) margithid válasza ígyvanferi (#18787) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is elég lesz, csak francos régi órám lenne meg :(((

(#18789) kk831228 válasza ígyvanferi (#18787) üzenetére


kk831228
addikt

Hát de így hogy "osztodmeg" anaélkül meg se történt a futásod... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18790) beltram


beltram
tag

Ha már órakérdés, nekem tegnap megvolt az első negatív tapasztalat a suunto-val.
Egy tegnapi 4km-es versenyen ennyit volt képes rögzíteni, szarakodott a gps valamiért. :(
Az esti futásnál egy gps reset után nem volt semmi gond, kap még egy esélyt. :)

Ja, új max pulzusom van (189), fog ez menni! :)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#18791) kk831228 válasza beltram (#18790) üzenetére


kk831228
addikt

Ez 3 km - es verseny volt inkább... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18792) tomcica válasza beltram (#18770) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd pentek este lesz eligazitas Balatonoszodon a bazison,ott szetosztjuk a szakaszokat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18793) margithid válasza beltram (#18790) üzenetére


margithid
veterán

Többek között ezért is csak stopperrel mérem ezentúl a futásom, nekem ma 4.5 km-t mért csak, pedig minimum 4.9 km amit le szoktam futni... Hiába, erdős helyen futok, sok nagy magas fa van.

(#18794) inf3rno válasza bandus (#18766) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a hónap végére eldöntöm, hogy megyek e. Valahogy benne van a bugi a lábamban, de félek is tőle, hogy nem fogom tudni használható idővel lefutni. Ha lejjebb adnék az elvárásokból, akkor viszont tuti jó móka lenne ennyi szép dombot megmászni. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18795) inf3rno válasza beltram (#18774) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Zergétől kaptam ilyen anyagot optikai pulzusmérésről, hogy olvassam át: [link] Meg felajánlották, hogy Mio szervízzel bevizsgáltatják, ha úgy ítélem, hogy szükség van rá.

@kk831228 Köszi! Belinkeltem másik fórumba is, ahol annyira ajnározták az optikai pulzusmérést. Kíváncsi vagyok mit szólnak ehhez. :-) Gondolom semmit...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18796) inf3rno válasza margithid (#18785) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz ha ennyire olcsón akarsz kijönni és valami értelmes adathoz jutni, akkor mobilt érdemes vinni mellkaspánttal. Ha van bluetooth 4-es mobilod, akkor 20 körül meg lehet úszni a mellkaspántot, meg a karpántot vagy övet, amibe a mobilodat tudod tenni.

Buliban hasznos! =]

(#18797) inf3rno válasza beltram (#18790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nem valami sárkányrepülős verseny volt, át a házak felett? :D Nekem még nem volt vele gondom. Kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18798) inf3rno válasza margithid (#18793) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Endomondo nem valami pontos, mert ritkán vesz mintát, olyan 8 másodpercenként. Körpálya elég szögletes vele. Próbálj meg valami más appot, mondjuk adidas micoach, vagy ilyesmi, ami másodpercenként vesz GPS mintát.

Buliban hasznos! =]

(#18799) beltram válasza inf3rno (#18797) üzenetére


beltram
tag

Sajnos nem. :( Ha mobillal történik az ilyesmi, akkor azt mondom ok, de egy céleszköztől többet vár az ember. Remélem ez volt az első és utolsó ilyen eset. :)
Amúgy tényleg bosszantó volt verseny közben is ezzel foglalkozni, főleg hogy ilyen rövid volt. Komolyan, azt hittem rosszul látok, vagy véletlenül nyomtam egy pause-t hogy nem pörgött a távolság.

pace be with you

(#18800) kk831228 válasza inf3rno (#18795) üzenetére


kk831228
addikt

Nyugodtan írd meg nekik hogy a garmin-nál is azt mondta k hogy az öv az biztosabb azért... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.