Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) beltram válasza Fboy (#17247) üzenetére


beltram
tag

A decathlonosra 2 év gari van, annyi idő alatt ebay-esből biztosan elfogyasztasz minimum kettőt, ezért ugyanott vagy alapból, a minőségről nem is beszélve.
Ha pont 23 hónap után romlik el a decathlonos, akkor ráadásul ingyen volt. ;)

pace be with you

(#17252) t1 válasza t1 (#17250) üzenetére


t1
addikt

Volt most kedvem menni egy fokozó 5km-t talán lesz belőlem valami [link] a szembe széltől eltekintve egész jól ment rágyúrok aztán még jobb lesz :K

(#17253) concret_hp


concret_hp
addikt

néha úgy érzem otthon ülve, mintha a bal térdem "hideg" lenne, nem tudom jobban leírni, ha odanyúlok tök melegnek érzem a kezem pedig nem is az. viszont a másik térdem sem sokkal melegebb, de azt nem érzem hidegnek. mi a fene lehet ez?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17254) inf3rno válasza concret_hp (#17253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Imho. nem futsz eleget, aztán van időd ilyen hülyeségekre. Nekem is vannak hasonló dolgaim, jobb, ha nem foglalkozol vele. Amíg nem fáj, addig nincs baja. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#17255) Endii


Endii
tag

Üdv!

Milyen cipőt ajánlotok neutrális lábra? Többnyire sajnos aszfalton futok.

(#17256) concret_hp válasza inf3rno (#17254) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván ez lehet a baj ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17257) kiszi07 válasza Endii (#17255) üzenetére


kiszi07
senior tag

Sok mindentől függ. Pénztárca, súly stb.. Érdemes felkeresni egy futóboltot.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17258) anorche1


anorche1
őstag

Ha minden igaz, a jövő hónap elején felutazok pestre, és így lehetőségem lesz egy rendes futóboltot meglátogatni, és venni egy normális cipőt. Melyiket ajánljátok? Ott tudnak nekem abban is segíteni, hogy én most lúdtalpas vagyok, vagy nem? Mert gyerekkorom óta (most 18 vagyok) használok lúdtalpbetét, de a mostani több éves, letaposott, cserére érett darab, amit csak megszokásból rakok át mindig egyik cipőből a másikba. Régen azért kellet, mert iskolában egész nap a betonon futottunk, fociztunk, és térd, és attól lefelé fájt a lábam. Emlékeim szerint ezt a betét megoldotta.
Csináltam egy vizes lábas, papírlapos tesztet, aszerint nincs lúdtalpam. Az utcai cipőim sarkai a külső oldalon kopottak. Futásnál, mint ahogy korábban írtam, a nagy lábujjam fáj mind2 oldalon (nem attól mert a cipő orra hozzáér, nem külső fájdalom, hanem belső, csontfájdalom). Tegnapelőtt viszont 2 órát futottam betét nélkül, és a lábujjaim egyáltalán nem fájtak, viszont főleg a jobboldalon, a lábejem belső boltíve, ahol a lúdtalp betét megtámasztja, fájt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17259) kiszi07 válasza anorche1 (#17258) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én a futócipőmbe nem vettem betétet, a focicipőben van és sokkal jobb úgy focizni.
ui: a sport betétet talán még a Humanicban vettem, de ha vennél akkor zselés, alátámasztásos legyen!
Amúgy szerintem nem fontos, ha jó a talp része a cipőnek.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17260) Alg válasza anorche1 (#17258) üzenetére


Alg
veterán

Ha tényleg komolyan meg akarod nézetni hogy milyen cipő/talpbetét kell, akkor a Podiartot ajánlják sokan a futók közül.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17261) Apollo17hu válasza anorche1 (#17258) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Gyerekkori lúdtalpat simán kinőhetted. Ortopéd orvossal kellene inkább beszélned.

(#17262) imyourfriend válasza tomcica (#17217) üzenetére


imyourfriend
őstag

tabata edzest nem ismerem, mikor crossfit ora van ott sikerul mindig jol leizzadni, altalaban ora vegen 5-8perces csendespihenot tartok hogy megihenjen a szervezet. :DDD persze lehetne gyengebben is tolni csak akkor nem latom sok ertelmet, neha elmegyek kifejezetten kbell edzohoz, na ott van 48kg-os bell is, az hamar helyreteszi az embert egy ket swing utan. ;] ;]

(#17263) bencze válasza anorche1 (#17258) üzenetére


bencze
senior tag

Én ezekhez nem értek, de 2 boltban voltam és mindkettőben úgy tűnt tudják mit mondanak. Egyik a nyúlcipőbolt a másik a spuri volt, történetesen mindkettő a 11. kerületben (csak mert ott a melóhelyem). Ha ott elmondod a bajaid, milyen terepen mennyiket futsz stb. biztos adnak párat felpróbálni. Dolguk érteni hozzá, persze azt hiszem mindenkinek kicsit egyedi a lába szóval garanciák nincsenek.
Ami hátrány, szerintem ott elsőre úgysem tudod eldönteni melyik az igazán jó, nekem a 2 cipőmből az egyik egy kicsit szűk, de erre csak akkor jöttem rá amikor elkezdtem 10-15km-t futni benne (első 1-2 5 km-es futásnál nem zavart). Azt hiszem ez kicsit szerencse / pech kérdése is.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#17264) tomcica válasza imyourfriend (#17262) üzenetére


tomcica
Topikgazda

48kg :DD az majdnem a nyari versenysulyom (marmint testsulyom) en max 20-as bellel dolgozom swinget,de altalaban 16os minden mas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17265) t1 válasza tomcica (#17264) üzenetére


t1
addikt

Te sem vagy akkor elhízva, ilyen súlyhoz milyen magassàg pàrosul? :B

(#17266) inf3rno válasza anorche1 (#17258) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szia! Én spuriban voltam, ott volt ilyen mérleg szerű izé, ami megmondja, hogy milyen ponton nyomja a lábad a talajt. A méretet és a lúdtalpat is meg lehet mondani ez alapján. Elképzelhető, hogy idővel helyrejött, és már nincs szükséged a betétre, majd kiderül.

Buliban hasznos! =]

(#17267) kolosanyi válasza imyourfriend (#17262) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mielőtt tönkrement a derekam, én is szerettem bellezni. Dupla 32-es bellel swingeltem meg ment a 42-essel a nyomás. Csak sajnos porckorongsérvem lett, de úgy néz ki, hogy két év alatt javult annyit az állapotom, hogy tudok csinálni nehéz súlyos gyakorlatokat. Tegnap guggoltam 170-el és ma tudok járni, nincs gond. :)

Persze ennek nem sok köze van a futáshoz, úgyhogy offba teszem. :D

(#17268) tomcica válasza t1 (#17265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

167cm mely vagyok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17269) junkhead válasza tomcica (#17268) üzenetére


junkhead
aktív tag

:D maratonista alkat

(#17270) tomcica válasza junkhead (#17269) üzenetére


tomcica
Topikgazda

attol azert joval izmosabb a felsotest,ezert is muzsikal jobban kozeptavon,egy jo 6-7kg-vel lejjebb kellene lenni egy maratonos alkathoz (lehet 8al is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17271) inf3rno válasza tomcica (#17270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az már erősen anorexia lenne.

Buliban hasznos! =]

(#17272) inf3rno válasza kolosanyi (#17267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem rossz a bell, én is csináltam rövid ideig. Sajna utána megszűnt az edzés fél évre. Hot iron-t toltam még régebben elég sokáig, az is jó volt, evezgettünk, guggoltunk, felhúztunk mi is sokat. Az egyetlen időszak eddig, amikor kockahasam volt. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17273) gombi01 válasza tomcica (#17270) üzenetére


gombi01
tag

tomcica:
idén nem jössz a Balaton felé(körül) futkorászni?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17274) tomcica válasza gombi01 (#17273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az UB-re megyunk deicide-al,es meg par utosebb kartyalap,de csak oromfutas megint (lesz azert 1-2 kakukk a csapatban,ami igy bele is fer,meg csak nyolcan vagyunk tiz helyett)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17275) t1 válasza tomcica (#17274) üzenetére


t1
addikt

Akkor lehet találkozunk, mi is futunk 5 fős vàltóvál.

(#17276) margithid


margithid
veterán

Nem ide :)

[ Szerkesztve ]

(#17277) tomcica válasza t1 (#17275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Palm bt. a nevunk ha jol tudom,de majd majus elejen pontositok :D nem is tudom hanykor indulunk,mert ugye az a lenyeg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17278) t1 válasza tomcica (#17277) üzenetére


t1
addikt

Az indulást még mi sem, de " Magyar tenger kalózai " csapatnév alatt leszünk megtalàlhatóak. :)

(#17279) Polacheck válasza t1 (#17278) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

"Faszagyerekek" bar meg varolistan vagyunk :(

less qq more pewpew!

(#17280) deicide


deicide
veterán

No, nálam ma rendszerteszt volt, hogy hogy is halad a téli alapozás.
15km, 3:51/km, P165.
Ha végigfutom a félmaratont, akkor 1:20:45 lett volna, fél perccel jobb így edzésen "lazán", mint novemberben Siófokon a versenyen vért izzadva. Jó lesz. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17281) bandus válasza deicide (#17280) üzenetére


bandus
veterán

Ez mifele utconal? Nemertem ott a parton a km-ek tomoruleset :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17282) deicide válasza bandus (#17281) üzenetére


deicide
veterán

Az a kis kör a parton az én helyi "rekortánom", 410m-es ovális kavicsos/földes körpálya, csak most kis kerülővel közelítettem meg. itt bele is tudsz nagyítani. :)
22 kör volt, kicsit untam a végére, bár annyiból jó volt, hogy fele táv az orkánnal szemben, fele hátszélben volt, változatos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17283) imyourfriend válasza deicide (#17282) üzenetére


imyourfriend
őstag

Helyi rekortán, Sukorón felállítottak egyet a tiszteletedre? ;] :P

(#17284) deicide válasza imyourfriend (#17283) üzenetére


deicide
veterán

De jó is lenne, de nem, szerencsére nem vészesen kavicsos és eső után viszonylag hamar szárad is, úgyhogy az év jó részében használható és legalább nem aszfalt, valamivel puhább. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17285) imyourfriend válasza deicide (#17284) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint találtam egy rekortán félét Győrben, csak meg kellene szokni hozzá a jó kis hideget.. valamint 86-87kg lettem a 80 helyett, nem zsírt szedtem fel így lesz kis formahanyatlás. Most futópadon futok, mondjuk erősebbnek érzem magam viszont február vége felé neki kellene állni kint futni ha szeretnék valami fejlődést elérni, (gondolom én).

(#17286) bandus válasza imyourfriend (#17285) üzenetére


bandus
veterán

Ez az info jol fog jonni, ha majd koltozok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17287) imyourfriend válasza bandus (#17286) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Itt találsz párat, furcsán néztem mikor megláttam hogy van fizetős pálya is.

(#17288) deicide válasza imyourfriend (#17285) üzenetére


deicide
veterán

Futópad is jó, ha nem szereted a hideget (ki szereti? :DDD ). A súly meg nem akkora gond, ha izom, én is 80kg vagyok, aztán egész jó tempókat is tudok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17289) Alg


Alg
veterán

Ha már futópálya: Ennél jobbat mutasson nekem valaki :P Ha itt laknék nem lenne gond a motivációval, szinte minden reggel kint találna (főleg hogy keletre néz) :C - Cleveland way, UK, Scarborough-tól északra

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17290) kiszi07 válasza imyourfriend (#17287) üzenetére


kiszi07
senior tag

Már nem fizetős, mivel lebontották az egészet - sprint pálya volt fizetős. (az megmaradt, ami eddig is ingyenes volt - fél éven belül szerintem eltakarítják azt is) Ott lesz az ifjúsági olimpia. Egyébként, ha Győrben jó futó környezetet akarsz, akkor segítek. Van 1-2 jó töltésünk :) ;]

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17291) imyourfriend válasza kiszi07 (#17290) üzenetére


imyourfriend
őstag

Régebben voltam arrafelé, úgy november közepe óta nem nagyon merészkedek ki futócipőben. Amúgy az egyetemi könyvtár közelében van az albérlet, elérhető a püspökerdő és a töltés is.. hát ideje lenne ha felhúznának valami emberi pályát a környékre. :) A város másik felén van, csak mire odaér az ember mind busszal mind gyalog.. :) Jöjjön valami jobb idő valamint a vizsgaidőszak vége hogy ki tudjak merészkedni. :D

(#17292) gombi01


gombi01
tag

tomcica, deicide, t1:
Ha úgy jön ki, hogy pont ráérek megint lemegyek bicajjal és megpróbállak megkeresni Benneteket az UB-n

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17293) beltram válasza Polacheck (#17279) üzenetére


beltram
tag

Nagyon meglepődnék ha nem emelnének létszámot, a pénz nagy úr.
Mi megyünk idén is nyolcan, bár több kedvem lenne egy max 4 fős csapathoz. Talán majd jövőre.

pace be with you

(#17294) tomcica válasza gombi01 (#17292) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a szokasos UB rutin,hat persze h jo :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17295) tomcica válasza deicide (#17280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K :C :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17296) gombi01


gombi01
tag

Nagyvárosi StarWars rajongók előnyben!
Futópályák

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17297) Endii válasza kiszi07 (#17257) üzenetére


Endii
tag

Sajna a környéken nem igazán van futóbolt. Tegnap a Hervisben jártam. Eddig nem tapasztalt módon hozzátudtak szólni a témához.
Vettem egy Asics GT 2000 3-at. Remélem jól választottam. (Szerencsére egy ismerősöm dolgozott, így jelentős kedvezménnyel hozzá tudtam jutni. )
~62 kg vagyok.

(#17298) kiszi07 válasza Endii (#17297) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én a spuriban voltam, ott értett hozzá a hölgy. Csak sajnos nem volt olyan eszköz, amivel profi talpvizsgálatot végezhettek volna..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17299) Endii válasza kiszi07 (#17298) üzenetére


Endii
tag

Van olyan hely, ahol folyamatosan végeznek ilyen vizsgálatot?

(#17300) bandus válasza Endii (#17299) üzenetére


bandus
veterán

Nyulcipobolt, illetve a maratonman depo is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.