Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) tomcica válasza kk831228 (#17698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fogalmam sincs :D csak lattam az ujdonsagok kozott

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17702) kk831228 válasza tomcica (#17701) üzenetére


kk831228
addikt

Innovációnak tökéletes... :) Ha ebbe 3:30-as km-et futok már veszem is... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17703) Alg


Alg
veterán

Úgy néz ki megyek UB-re céges csapattal :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17704) tomcica válasza kk831228 (#17702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

haat,ha tudsz 3.30-as kiliket,akkor ebben is menni fog ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17705) ígyvanferi válasza kk831228 (#17702) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi az a kilométeret?

(#17706) kk831228 válasza ígyvanferi (#17705) üzenetére


kk831228
addikt

:B kilómétereket na... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17707) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy valaki közületek használ e Imacwear M7-es okosórát?
Már nagyon unom, hogy cipelnek kell a tepsit és amúgy is ha melegebb lesz nem fogom elviselni még a karomon sem, ép elég lesz kibírni, amikor 30 fokban leég az emberről a rövid ujjú :)
Ezt az egy kis jószágot találtam ami megfelelhet, elvileg mindent tud ami nekem kell! Szóval erre szeretném leváltani a telót!
Ami a legfontosabb, hogy bár írják, hogy támogatja a Bluetooth v4-et, meg 4.4-es android van rajta, de így sem vagyok 100%-osan biztos, hogy kommunikálni fog a Polar H7 pulzusmérőmmel.

Szóval, ha van köztetek tulaj, várom róla az infókat meg a véleményt! :)

Köszi!

(#17708) beltram válasza Danika256 (#17707) üzenetére


beltram
tag

Én lebeszélnélek róla, bár soha sem használtam. Ennyiért már nagyon jó órákat lehet kapni.

pace be with you

(#17709) junkhead


junkhead
aktív tag

Mi ez a nagy csend, én 5-dik hete nem futhatok, de ti????? :W

Ki hol merre, hogyan? Tanácsok, tippek, olvasni akarlak titeket!
Hétvégén ki versenyez? Neki külön hajrá! :C

(#17710) t1 válasza junkhead (#17709) üzenetére


t1
addikt

Még nem teljes a regeneráció a maraton után, így óvatosan lépkedek csak :)

(#17711) junkhead válasza t1 (#17710) üzenetére


junkhead
aktív tag

ezt elhiszem, de azért legbelül jó érzés, gondolom.
? kg ment le összesen?

(#17712) t1 válasza junkhead (#17711) üzenetére


t1
addikt

Persze, nagyon jó, de nem szabad megragadni ennél, most újabb célok motiválnak :)
56kg ment le összesen, azóta visszajött 4-5kg aminek jó része izom most 90-91kg vagyok.

(#17713) junkhead válasza t1 (#17712) üzenetére


junkhead
aktív tag

ú bakker nem viccelsz, 56, gratula!

persze helyesen megválasztott célok kellenek a futáshoz, keep on running!

(#17714) deicide válasza junkhead (#17709) üzenetére


deicide
veterán

Pont reggel gondolkodtam rajta, hogy megtöröm a nagy csendet. ;]

Nálam most pihenős teszthét van (a héten nem megyek erős tempót, csak 150 körüli pulzusos edzéseket), este még masszázs és vasárnap félmaraton teszt Velencén. Megpróbálok bekukkantani 1:20 alá, ha a körülmények adottak lesznek. Ahogy nézem, a hőmérséklettel nem lesz gond, csak az eső és a szél szólhat közbe.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17715) repvez


repvez
addikt

Annál mi lehet a baj és hogyan lehet fejleszteni ha a pulzus nem magas,de mégse tudja növelni a tempót vagy a távot a futás közbe.
May 4km távok és olyan 140-es pulzus.

(#17716) Alg válasza junkhead (#17709) üzenetére


Alg
veterán

A hét első 3 napján 40 órát dolgoztam, hétvégéig örülök ha életben maradok :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17717) margithid


margithid
veterán

Napi 10 km-t tempósan sétálok, pár napja fáj az egyik térdem.
Mit javasoltok pihenés mellett még?

(#17718) inf3rno válasza junkhead (#17709) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még tesztelem ezt a HRM-es karperecet. Furákat mér. Volt, hogy bemért 200-as pulzust is ilyen 8:00-s pace-re egy gyengébb emelkedőn, ami vagy nem stimmel, vagy komoly gondjaim vannak a keringésemmel. Ráadásul direkt gyenge tempókat megyek, mert nem futottam már fél éve, meg a sarkam ezt valahogy jobban szereti. Még párat futok vele, aztán mérek a mellkaspánttal is, kívácsi vagyok, hogy gariztatni kell e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17719) inf3rno válasza margithid (#17717) üzenetére


inf3rno
nagyúr

MSM, glükózamin, kondroitin, ilyesmi porcépítős dolgok. Esetleg meg lehet próbálni direkt a térd tartóizmait edzeni valamilyen módon, hogy levegyék a terhet az ízületről. Nem tudom, hogy TRX ebben mennyire segít, de az ugrott be.

szerk: Hmm úgy nézem néhány helyen rehabilitálnak is vele: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17720) inf3rno válasza repvez (#17715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen sebességgel meg súllyal fut 4k-t?

Buliban hasznos! =]

(#17721) borix válasza inf3rno (#17718) üzenetére


borix
őstag

Ambit3 és a Mio-t nem próbáltad még együtt tesztelni?

(#17722) inf3rno válasza borix (#17721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont arról volt szó. A mellkaspánttal nem próbáltam még.

Buliban hasznos! =]

(#17723) borix válasza inf3rno (#17722) üzenetére


borix
őstag

Pont az lenne a lényeg. ;]

(#17724) repvez válasza inf3rno (#17720) üzenetére


repvez
addikt

teljesen normális , sportos testalkat 95kg 192cm és átlag 6:30 perc/km
Az első km 5:40 aztán minden további km majd 1 perccel rosszabb.
tehát a 2km már csak 6:20 körüli a 3. már a 7 perces és olyan 7:20 környéke a végére.26:30 a 4km a 3,66km 22:30
gyomorszáj és a vádli, sipcsont fájdalom és izom merevség/görcs amit érez közbe .

Kerékpáron nincs gondja.

(#17725) borix válasza repvez (#17724) üzenetére


borix
őstag

Vádli,izom merevség ami kihat a sípcsontra is a nem megfelelő csillapítású cipő miatt lehet.

(#17726) Aristeus


Aristeus
tag

Feleségemtől a házassági évfordulónkra kaptam egy Ultrasipre Alpha 2.0 hátizsákot. Van hozzá víztartály is, de hogy mivel lehet/kellene kiöblíteni, átmosni az első futás előtt, futások után, arról nem írnak a papírjain semmit. (Lehet kihagyták a csomagból?) Mindegy is.
Ti mivel szoktátok tisztítani? Mit ajánlotok: szódabirarbóna, cirtomos víz, ecet? Mi lenne a legjobb?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#17727) inf3rno válasza borix (#17723) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én alapos vagyok, még mérek párat karpereccel is, aztán majd csak utána jön a mellkaspánt. Heti kb. 2x tudok futni így, még keményen izomlázam van tőle.

Buliban hasznos! =]

(#17728) inf3rno válasza Aristeus (#17726) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szódabikarbóna nem hiszem, hogy kárt tehet benne. Az ecetes vagy citromos víz sem, ha enyhe. A tömény ecet meg tudja marni a műanyagot, főleg ha forró, és olyan típusú a műanyag. Ezen kívül esetleg még töményebb sós vízzel is meg lehet próbálni, az is fertőtlenít.

Buliban hasznos! =]

(#17729) inf3rno válasza repvez (#17724) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha lehet, akkor ne egyen, igyon sokat futás előtt. A legjobb, ha étkezés után vár néhány órát mielőtt futna, legalábbis nekem ez vált be. Nem mindenkinél szokott ez gond lenni amúgy.

A görcsre érdemes egy magnéziumot és egy kalciumot beszedni futás előtt egy órával. Lehet, hogy gyenge a vádlija még hozzá, és ezért fáj meg görcsöl a lába. Nekem is volt ilyen 2-3 hónapig, de akkor 8-10k-val nyitottam sok év kihagyás után. A 4k ilyen tempóban rövidnek tűnik ehhez. A cipő talán jobb tipp, amit borix írt.

Szvsz. nem célszerű sem az elejét, sem a végét a leggyorsabbra hagyni. Jobb lenne, ha 6:30 körül kezdene, aztán a 2. és/vagy a 3. km-t húzhatná meg 5:40-el egy kicsit jobban. Bemelegíteni is érdemes lenne dinamikus nyújtással 1-2km kocogás után, edzés után meg statikus nyújtással legalább vádlira nyújtani, hogy ne görcsöljön tovább.

Buliban hasznos! =]

(#17730) junkhead válasza deicide (#17714) üzenetére


junkhead
aktív tag

Te nem bekukkantasz, hanem benézel és ott ragadsz, ezt te is tudod, hajrá, hihetetlen, amennyi munkát bele tudsz rakni, gratula!

hogy ne szakadjak teljesen el a futástól, ma a lidiben vettem 2 pár fasza futózoknit, futáshoz akadnak jó cuccok is sokszor, igaz egyelőre fogalmam sincs mikor lesz rajtam, de nagyon várom..

2-3 hónap szünet után milyen visszaeséssel számoljak? és elsősorban miben? gyors nem voltam, de a hosszúk egyre jobban mentek.
Hogy kezdjem újra, tudom lassan fokozatosan , de szeretném minél hamarabb utolérni magam, igaz egyelőre még nem látom a betegségem végét....

(#17731) beltram válasza margithid (#17717) üzenetére


beltram
tag

Rengeteg oka lehet egy térdfájásnak. Csak séta, vagy futsz is mellette? Tüneti kezelésnek a porcerősítő+kenegetés nem rossz, de hosszú távon az okát kellene megkeresni. Nem megfelelő cipő és a nyújtás hiánya is okozhatja, de tényleg rengeteg dologtól lehet. Ha nem javul mindenképpen fordulj orvoshoz.

Mi kedden két piramist futottunk (100-100, 200-200, 300-300, 400, 300-300, 200-200, 100-100), elég gyilkos volt, tegnap pedig 3x5perc 3 perc pihenőkkel, utána 15 perc tempó volt a program. :) Az elejét kicsit elfutottam, van ez így. :)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#17732) inf3rno válasza beltram (#17731) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kötekedésként írom, tényleg érdekel. Volt már itt valaki, aki tényleg elment sportorvoshoz egy térdfájással? Mik lettek az eredmények, sikerült kezelni?

Buliban hasznos! =]

(#17733) beltram válasza inf3rno (#17732) üzenetére


beltram
tag

Nem bántásból, de akinek van esze, az elmegy. :) Én a derékfájásommal voltam tavaly reumatológián. Gyógytornát, hát- és hasizomerősítést "írt fel". Azóta rengeteget javult, szinte teljesen megszűntek a panaszaim, persze nem egyik napról a másikra.

Ha nem SZTK, akkor Bp-en három helyről hallottam jókat a sportkórházon kívül: Fájdalomambulancia, Ízületklinika, Mozgásszabadság.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#17734) junkhead válasza inf3rno (#17732) üzenetére


junkhead
aktív tag

nem okoskodni akarok, de :)
Tipikus térdpanaszokkal alapesetben a háziorvos is elég, feltéve ha már hallott a futásról, mert pl. esetemben az idegsebész is tőlem hallott először a rekortánról, holott a szakmájában nagy tekintélyű, de ő sincs képben mindennel..a háziorvos valszeg gyulladáscsökkentőt, krémet ajánl, mást nem nagyon tud.

Több szakorvostól hallottam - ideg/traumatológus -, hogy szerintük a porcerősítő csak a gyógyszeripar bíznisze, szerintük nem használ, ha valakit érdekel fizikai okból miért nem is használhat, könnyen utána olvashat, de ha valaki olyan lelki viszonyba kerül a porcerősítővel, hogy úgy érzi használ, akkor használja, ártani csak nem fog.

Szóval a dokik térdprobléma esetén elsőre csípő lazaságot, lábtartást, futófelület keménységét, cipőt, terhelést, pl. csonthártyagyulladással, izomsérüléssel nem ajánlják a futást, ilyesmit vizsgálnak. Aztán mindenki vigyázzon úgy a gépre, ahogy tud, mert Pistoriousból nem sok van.
summa summarum: a futás a csípőben dől el, azt pedig egy gyógytornász helyre teszi. Viszont a szarrá futott degeneratív térdhez, már ő is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#17735) junkhead válasza deicide (#17714) üzenetére


junkhead
aktív tag

Pár hete végignéztem az amerikai maratoni válogató közvetítését Losziból, Galen Rupp for President, és eszembe jutottál akkor is a beletett munka miatt, az 1:20-as félmaraton, pár év futás után, és ahonnan indultál, illetve amúgy is, hobbi sportolóként több, mint pimasz.

(#17736) t1 válasza beltram (#17731) üzenetére


t1
addikt

Én ma [link] mentem egy 15k-t nagyon egyenletes 5:00-5:15 idők között tartva a pulzusra voltam kíváncsi egész jól sikerült az alapozás, de lesz még munka bőven, hogy 1:35:00 alá kerüljek félmaratonon idén :)

(#17737) beltram válasza junkhead (#17734) üzenetére


beltram
tag

Pont emiatt nem elég a háziorvos, azaz a tüneti kezelésre elég lehet, de az okokat valószínűleg nem fogja megoldani.
Nekem se nem használt, se nem ártott a porcerősítő, két közeli ismerősömnek viszont igen és hidd el, nem placebo volt (érdekes, hogy mindkettőjüknek a hyalurontartalmú vált be, de ez _nem_ azt jelenti, hogy a hyaluron egy csodaszer). Pont ebből is látszik, hogy nem mindegy hogy mi okozza a térdfájást.

Három cikket nagyon ajánlanék Kis Gyulától a témában:

A mélyhátizom- és hasizom erősítésről

Nyújts az életedért!

Sérülések és betegségek kialakulásának okai sportunkban

pace be with you

(#17738) inf3rno válasza junkhead (#17734) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért nem használ a porcerősítő? Én azért elég sokat olvastam utána ennek a három alapanyagnak, és egész más konklúzióra jutottam. A személyes tapasztalatom is más.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17739) concret_hp válasza repvez (#17724) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha ilyen ütemben lassul, akkor kib@szottul fájhat neki és nagyon nem kéne futnia...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17740) beltram válasza repvez (#17724) üzenetére


beltram
tag

pulzusról tudunk valamit? mit jelent a "kerékpáron nincs gondja"?
nem lehet, hogy egész egyszerűen túl gyors neki az 5:40-es tempó?
ha egészen lassan kezdi, akkor is ez a helyzet?

pace be with you

(#17741) inf3rno válasza beltram (#17740) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha visszaolvasol, írta, hogy végig 140-es a pulzus. A lába nem bírja a terhelést. Ha nulláról kezdi 100 kilós súllyal, akkor arra gondolom erősíteni kell.

Buliban hasznos! =]

(#17742) beltram válasza inf3rno (#17741) üzenetére


beltram
tag

Nem a súly számít, hanem a felesleg, a 192-höz pedig simán elmegy szerintem.
Én is 95 kg körül vagyok, két éve mégis 6km-es futásokkal kezdtem gond nélkül.
A keringés biztosan rendben van (talán "túl jó" is), én továbbra is azt mondom, hogy 7 perc körüli tempóval kellene kezdenie és szép lassan emelni csak a sebességet.

pace be with you

(#17743) repvez


repvez
addikt

A legutóbbi futásról az adatok, még sem olyan alacsony a pulzus, csak ugy éreztem.

(#17744) ígyvanferi válasza repvez (#17743) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De nem is 7:00, meg 7:20-as tempóval futottál, hanem 6:00-tal és alatta. Nagyon nem mindegy.
Szerintem csak bele kell jöjj a futásba, szép apránként növelve először a távot. Később lehet a tempót is. És ne 5:00-ös tempón kezdj. Gondolom emellett a 3,5 km mellett nincs még +1 km bemelegítés, arra pedig muszáj időt (és távot) szakítani. De ha egyből a lovak közé csapsz, az már rövid távon se vezet semmi jóra, és csak csalódás lesz a jutalmad.
De majd biztos jön olyan is, aki ért hozzá, és megmondja, mit hogyan csinálj.

(#17745) repvez válasza ígyvanferi (#17744) üzenetére


repvez
addikt

ez a 6. futásom volt az idén az első kettő volt olyan amit irtam azóta javult a helyzet egy kicsit.És valóban nincs elötte +1km , mert akkor ennyit sem futnék le.
Nyujtás van elötte csak.

Az elején meg nem tudom, hogy mennyi az annyi mig nem mondja be az 1km es adatokat, ahogy érzem az elején ugy kezdek futni .

(#17746) inf3rno válasza repvez (#17745) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják a nyújtáshoz is be kell melegíteni, különben összeszedsz mikrosérüléseket a szalagjaidban, ami hosszú távon nem vezet sok jóra. Azért írtam, hogy érdemes lenne 1-2km-t kocogni mielőtt nyújtasz. Egyébként mi a célod a futással?

Buliban hasznos! =]

(#17747) repvez válasza inf3rno (#17746) üzenetére


repvez
addikt

hát akkor a bemelegítés több időbe telne mint maga a futás,meg a futásom is elég lassú ahhoz képest,szinte vehetjük bemelegítő kocogásnak is.
Amúgy csak annyi a célom,hogy egy kicsit jobb erőnlétem legyen és ha még lejönne pár kiló az sem lenne rossz dolog. vagy ha csak izomba maradna ennyi.

Amúgy azért írtam,hogy a bringánál nincs ilyen gondom,mert évente 2-3000km tekerek a Balatont is 2 nap alatt ,de a futás nem akar menni. igaz a téli időszak az kimarad,mert hideget nem szeretem és nem akarok megfázni vagy elcsúszik április körül elkezdem és ameddig az idő engedi október végéig,megy a bringa be ,melóba.A futás csak az elmúlt 2 évbe kezdtem,első évben 100km a másodikban májusig 60, aztán más elfoglaltság miatt mostanáig kimaradt

(#17748) beltram válasza repvez (#17747) üzenetére


beltram
tag

"hát akkor a bemelegítés több időbe telne mint maga a futás,meg a futásom is elég lassú ahhoz képest,szinte vehetjük bemelegítő kocogásnak is."

Óriási probléma van azzal ahogy gondolkozol, remélem nem bántalak meg ezzel.
A bemelegítést tilos elhanyagolni és ez a kezdőktől a profikig mindenkinél kötelező elem. Ugyanilyen az edzés végén a kifutás és a nyújtás. Nem máshoz, hanem saját magadhoz kell mérni a tempódat.
Ha valóban nem érzed a sebességet, akkor szerezz be egy pulzusmérőt (a legolcsóbb decathlonos is megteszi) és az alapján fuss. Nézz utána a pulzuskontrollnak, ebben a topicban is sokszor esett róla szó.

pace be with you

(#17749) imyourfriend válasza repvez (#17747) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem is sokszor elmarad a futás, de a bemelegítést illetve mobilizációt nem érdemes elhanyagolni mert megbosszulja magát.. télen felszedtem pár kg-t de a héten már jó idő lesz így elhatároztam hogy heti 2-3 alkalommal elkezdem a futást ezen évben. :)

(#17750) kk831228


kk831228
addikt

Tegnap volt a Deca-ba 54 -ért m400, de még nem szántam rá magam... Garmin csak egy volt fr 15 azt hiszem... Maga az óratok eleg minőséginek tűnik, nemtudom az m400 mennyire az...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.