Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) beltram válasza inf3rno (#17545) üzenetére


beltram
tag

Ok, szólj ha úgy van, tartaléknak elfér. :)
Ha jól látom valamiért több üzemidőt ír a 3 run-ra, mint a 2r-re, bár fura, mert fizikailag nem sok különbség van szerintem a kettő között.
A (sajnos szarul működő) bluetooth kapcsolat, plusz a két év gari miatt cserélem le, ahogy korábban is írtam, teljesen meg vagyok elégedve a 2r-rel.

pace be with you

(#17552) Alg válasza Cors (#17548) üzenetére


Alg
veterán

No offense, de a 620-at nem tudom ennyiért eladni, ami kb vicc... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17553) deicide válasza DeathBat666 (#17547) üzenetére


deicide
veterán

A 20 perces szigetkör az 3:46-os tempó, ez viszonylag kevesek kiváltsága. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17554) Polacheck válasza DeathBat666 (#17547) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ugyanolyan mint volt.

less qq more pewpew!

(#17555) DeathBat666 válasza deicide (#17553) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

6 éves korom óta focizok, nyáron futottam nagyon sokat a szigeten, akkor volt a legjobb eredményem 21p31mp. Szerintem sikerülhet, bár elég nehéz lesz. Ill. ehhez már lehet kéne valami "taktika" is, mert ezzel még nem foglalkoztam, arra emlékszem, hogy az 1. félkört mindig olyan 9p körül futottam, aztán lassultam be, és a 2. félkör átlagosan 13p volt.

(#17556) anorche1 válasza beltram (#17532) üzenetére


anorche1
őstag

Valamiért azt hittem, hogy 20-30 körül már lehet kapni :(
Így egy picit hanyagolom most ezt a tervet :(
Egyébként jó a használt is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17557) Matykoh


Matykoh
tag

Megvolt az első tavaszi, illetve bölcsességfog-eltávolítás utáni futásom. A szeptemberi tempót (6-6:20) tudom tartani, a pulzusom sajnos 15-tel magasabb. Majd még biciklivel dolgozunk rajta :U

Áprilisban szeretnék indulni az első félmaratonomon. Kell valamit tudni, mire kell készülni, stb? (Eredetileg a Budapestire szerettem volna menni, de az együtt lesz a Gerecsével, úgyhogy Bordányba megyek :DDD )

GPS-es HRM-es pulzusmérő engem is érdekel. Akár használtan is, de az árakat, mi mennyit ér, nem tudom. Ebben tud valaki nekem segíteni? :((( :R

(#17558) kiszi07 válasza Matykoh (#17557) üzenetére


kiszi07
senior tag

Utána lévő izomlázra biztos számíthatsz. :DD Egyébként félmaraton edzésterv, de ne erőltesd meg a lábad, mert neked is problémáid lesznek, mint a fórumtársunknak. Ha nem az igazi, akkor inkább ne!

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17559) Polacheck válasza Matykoh (#17557) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hogy szakadna meg aki ugyanarra a hetvegere szervezi a gerecse50-et mint a vivicittat. Mindkettore akartam menni, a vivicittara be is vagyok nevezve, de a gerecse fontosabb felkeszules szempontjabol...

Ahhoz mar kezdek hozzaszokni, hogy a terepfutasosok aktivan raszerveznek a bsi-s versenyekre, de, hogy a nagyobb ttt-kkel is egybeessenek az mar kicsit sok.

less qq more pewpew!

(#17560) Matykoh válasza Polacheck (#17559) üzenetére


Matykoh
tag

Az én reakciómat láttad volna... :(( :O

(#17561) beltram válasza anorche1 (#17556) üzenetére


beltram
tag

Használtat lehet. :)

pace be with you

(#17562) deicide


deicide
veterán

Remélem senki nem hagyta ki a hirtelen jött tavaszt.
Nekem délelőtt 13km, benne 8x400 78-80mp-re. Majd 1 óra múlva 1 óra bringa 33-as tempóval levezetésként. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17563) Perillustris válasza inf3rno (#17518) üzenetére


Perillustris
senior tag

A személyes és az esetleges bankkártya adatok megszerzése.

Perillustris

(#17564) gombi01 válasza deicide (#17562) üzenetére


gombi01
tag

Jól nyomod mint mindig.
Nekem már 3 hete folyik az orrom nem tudok rendesen edzeni. Gyömbért citromot raklapnyit eszek de nem nagyon múlik.
Milyen gyógyfüves teát érdemes még kipróbálni?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17565) deicide válasza gombi01 (#17564) üzenetére


deicide
veterán

Kaposváron én is megfáztam kicsit, most jöttem ki belőle, nekem a neocitran és a rengeteg gyümölcs válik be mindig. Meg a vöröshagyma önmagában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17566) Matykoh válasza gombi01 (#17564) üzenetére


Matykoh
tag

Én hársfateát szoktam inni. Hársfamézzel. :R

(#17567) inf3rno válasza beltram (#17551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát remélhetőleg a 3r-en már javítottak a bluetooth-on. Néztem, hogy lehet kisebb programokat írni valami egyedi script nyelven, de nagyon kevés a lehetőség. Jó lenne, ha csinálnának egy rendes api-t mondjuk nodejs-el, amire tudnánk programokat írni. Manapság talán már nem akkora erőfeszítés ezt bezsúfolni egy óra méretű kütyübe valami gyenge processzorral, legalábbis az arduino-nál is sikerült. Majd küldök feature request-et. Lehetne kb ezer hasznos 3rd party alkalmazást írni így az órára.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17568) inf3rno válasza anorche1 (#17556) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehetne, de szándékosan kivonják a gyártásból a termékeket a gyártók mire odáig süllyedne az ára. A olcsó márkák, mint a Timex és társaik meg gondolom nagyon gagyik.

Buliban hasznos! =]

(#17569) inf3rno válasza Polacheck (#17559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg eladni a nevezésed, ha nem tudod visszamondani. Elvileg átruházható úgy rémlik.

Buliban hasznos! =]

(#17570) inf3rno válasza Perillustris (#17563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hihetetlen, hogy mekkora rohadt suttyók vannak... Bár BPen bizonyos kerületekben ezt sokkal direktebben tolják a tezstvíreink.

Buliban hasznos! =]

(#17571) inf3rno válasza gombi01 (#17564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kakukkfű, gyömbér, citromfű, szelén inkább vírusra jó. Ha bakteriális fertőzés, akkor a zsálya és diólevél talán jobban használ, meg nyilván antibiotikum is kellhet, ha súlyosabb a helyzet. Lehet még sósvizes öblögetéssel, gargalizálással is próbálkozni azt se szeretik a bacik. Cinket, D és B vitamint érdemes szedni ha beteg vagy, C-t szerintem inkább csak télen viszonylag ritkán. A cink kiemelten fontos, mert kell az immunsejteknek, hogy felszaporodjanak, DNS szintetizáló enzim használja, meg még egy csomó másik fehérje is. Én ha beteg vagyok simán betolok napi 60mg cinket (RDA 600%) pár napig. A D-vitamin-ból is szedhetsz sokszorosat, mint az RDA, annál sem számít, ha nem huzamosabb ideig csinálod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17572) beltram válasza inf3rno (#17567) üzenetére


beltram
tag

A 2-esben még nem volt bluetooth, sajnos a 3-assal van sok probléma (telefon-óra közötti bt adatátvitel), ahogy olvasom. A legújabb frissítés óta állítólag sokat javult.
Szerintem nem kevés a lehetőség appok tekintetében, sőt. :)
Innen pedig lehet mazsolázni, van vagy 10ezer. :)

pace be with you

(#17573) inf3rno válasza beltram (#17572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézegettem én az appokat, de az a bajuk, hogy rossz az api, nagyon kevés lehetőséget nyújtanak, nem futhatnak párhuzamosan alkalmazások, és úgy néztem, hogy pl egy saját edzéstervezővel nem tudnám összehangolni, pl egy fartlek edzés lebonyolítására. De ezt már hónapokkal ezelőtt vizslattam meg, szóval nem tudom pontosan, hogy miért nem volt jó, csak azt, hogy nem volt jó.

Buliban hasznos! =]

(#17574) concret_hp válasza Polacheck (#17559) üzenetére


concret_hp
addikt

én a bsi-s eventeket nem nagyon preferálom, ahhoz képest, hogy egy sz@r technikai pólót adnak (most a kvár dombjain pl sztem jobbat adtak, mint amiket szoktak a bsi-sek és 3900ért neveztem, de amúgy is van 1 csomó, nem kell még pluszba) elég drágák és atom durva a tömeg. az egyetlen előnye, hogy nem kell utazni bp-ről, de azért elég sok kisebb bp-i event is akad.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17575) beltram válasza inf3rno (#17573) üzenetére


beltram
tag

Interval edzésekhez ez pl elég jó cucc.

pace be with you

(#17576) Djuree


Djuree
félisten

srácok lenne egy kérdésem.
nekem most zsírégetés lenne a fontos, így lemondtam a futásról és futógépen gyalogoltam (6km/h-val) 5%-os emelkedőn 40 percet kb., sajnos siettem és nem volt több időm.
próbáltam a pulzusom 60% körül tartani, 130 körül, elvileg nekem ez a legideálisabb zsírégetni. de ha futok akkor 150, ha gyorsabban már 160-ra felmegy, szóval az nem jó ilyen célra.
kérdésem hogy jó ez így ha zsírt akarok égetni, vagy máshogy csináljam? mert elfáradni nem fáradtam el, bár izzadni izzadtam azért, ha nem is annyira mint futásnál.
futni jobb lenne, de most ez a cél. esetleg minden 3. edzésnél futnék helyette...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17577) tomcica válasza Djuree (#17576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nincs azzal a setaval semmi baj,ha fel tudja tornazni a pulzusodat 130-ra,akkor setalj,kesobb ha javul az aerob alap,akkor majd lassan kocogsz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17578) kiszi07 válasza Djuree (#17576) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én futópadon minimum 6,5-7 km/h-val sétálok 5-8 %-os emelkedőn - ezt kb 40-50 perc között kellene. Ez a legjobb a aerob edzés, nekem is nehéz - sokkal jobban szeretek futni, mint sétálni.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17580) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Garmin forerunner 110-ről mi a vélemény? Használ vki ilyet?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#17581) concret_hp


concret_hp
addikt

rajtszámtartó övből milyet használ aki használ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17582) tomcica válasza concret_hp (#17581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sima zihertu :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17583) beltram válasza concret_hp (#17581) üzenetére


beltram
tag

Én ilyet. Ma ingyen szállítás! :)
Amúgy tegnap rendeltem Mizuno Inspire-t a sweatshop-ról, 17 ezer alatt megáll szállítással együtt. ;]

pace be with you

(#17584) Steelers válasza beltram (#17583) üzenetére


Steelers
senior tag

Én pedig a Fehérvári Decathlonba vettem egy utolsó előtti darab, Mizuno Wave Rider 18-ast, kerek 13ezerért. ;]

(#17585) tomcica válasza Steelers (#17584) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaz naaagyon joooo ar :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17586) Steelers válasza tomcica (#17585) üzenetére


Steelers
senior tag

Az ám, és pont cipőt kerestem! Örültem is mint majom a farkának. :DDD

(#17587) tomcica válasza Steelers (#17586) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1x probaltam meg a regebbi Ride-ot 15 v 16,de nekem oriasi a sarka (MIzuno-bol talan Hitogami,Ekiden,Universe johetne,csak hat a ferfi 41-tol indul ,nekem meg 40-es a labam,noit kell vadasznom mindig)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17588) concret_hp válasza beltram (#17583) üzenetére


concret_hp
addikt

én mondjuk olyan 3e ft-ra gondoltam :D nem akarok benne hordozni mindenfélét, csak ha úgy néz ki, hogy előfordulhat, hogy öltöznék futás közben vagy a legfelső réteg olyan, amit nem kéne szurkálni, akkor tenném rá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17589) inf3rno válasza beltram (#17572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem megjött a kicsike közben. Szép óra. Egyedül a szíja tűnik szétesősnek, de az 10k-ért pótolható. Majd ha szétmegy, akkor lecserélem kékre. :-) Holnap kipróbálom, ha nem esik nagyon, hogy mit tud. Egyelőre még etetem árammal.

Buliban hasznos! =]

(#17590) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Tegnap este szemerkélő esőben futottam, de több emberen is láttam baseball sapkát. Ennek a viseletnek van valami különösebb indoka, vagy csak megszokásból hordják?

(#17591) Alg válasza Apollo17hu (#17590) üzenetére


Alg
veterán

Nem ver a szemedbe az eső (nekem is van vízálló baseballsapka ilyen célra)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17592) Apollo17hu válasza Alg (#17591) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hoppá, vízálló baseball sapkáról még nem is hallottam. És ugyanezt lehet nyáron 40 fokban is hordani, vagy a vízállóság miatt pl. kevésbé szellős, mint egy normál baseball sapi?

(#17593) Alg válasza Apollo17hu (#17592) üzenetére


Alg
veterán

Nem hinném hogy nyáron túl kellemes lenne :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17594) concret_hp válasza Apollo17hu (#17592) üzenetére


concret_hp
addikt

ha épphogy csöpög az eső, akkor azért nem kell olyan nagyon vízállónak lennie :) amúgy sima sportszemüveg is pont erre jó

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17595) inf3rno válasza concret_hp (#17594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, én tekertem már napszemüvegben hosszabb távokat, de mindig az a vége, hogy izzadok, ráfolyik, elkenődik, aztán semmit nem látok. Van olyan kerékpáros sisak, amin van ilyen lehajtható napellenzős bogárfogó, az a tuti. Futáshoz még nem találtam semmi használhatót.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17596) gombi01 válasza inf3rno (#17595) üzenetére


gombi01
tag

Engem is idegesített a sapka meg a szemüveg futásnál de megszoktam, utóbbi elég jól tud jönni bogár ellen. Bosszantó, ha a szemedben landol egy :)
A sapi meg napszúrás ellen hasznos hosszú futáskor.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17597) t1


t1
addikt

Szépen alakul a "forma" [link]
A végét direkt erősebbre vettem 3:40-es tempónál egyből egekbe a pulzus, nem tudom hogy ez te hogy bírod deicide :DDD
Lassan meg kell dolgozni a felsőbb tartományokat is mert ott hamar elszáll a pulzus .

(#17598) tomcica válasza t1 (#17597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

munka van azzal meg :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17599) deicide válasza t1 (#17597) üzenetére


deicide
veterán

Én azt 4:30-nak látom Garminon, nem 3:40-nek, az még keményebb. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17600) t1 válasza deicide (#17599) üzenetére


t1
addikt

Az utolsó 200m volt 3:40 :D :D

tomcica

Megfogok dolgozni érte :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.