Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77826) blueboi69 válasza WiZARD (#77820) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez csak a fúrás ára.

Mekkora a telek?
Egyébként mire megcsinálod hozzá az aknát, megfelelő szivattyű + szűrő, az olyan 2M-ra kijöhet simán.
Namost alapvetően a fúrt kúttal locsolsz, és ha megfelelő a víz minősége (általában nem az, mert túl sok benne a vas), akkor lehet medencéhez is használni.
Az öntözés függ attól, hogy milyen és mekkora gyepet szeretnél. Nekem pl szárazságtűrő ámde prémium fűmagból vetett füvem van ez kevés locsolást igényel. Ha focipályád lesz, akkora oda kell a víz bőven! Ha inkább növények is lesznek is akkor azzal lehet spórolni, mert azoknak jelentősen kevesebb kell.
Gondolom öntözőrendszer ki lesz építve.
Én osztottam szoroztam és idén nyáron csináltattam locsolási mellékvízmérőt. Itt sajnos elég drága a víz, 1000ft/m3, így a locsolási "csak" 500Ft /m3, mert nincs csatornadíj.
Matekozd ki, hogy a kútfúrás az hány m3 víznek felel meg. Én most a füvesítés miatt elég sokat vesztettem, kb 40m3 vizet locsoltam el, de jövőre sztem ennek a fele lesz.

Szóval kérdés, hogy felétek mennyi a vízdíj és mekkora füves felület lesz és milyen fűvel.

Bujdynál pl van kút, de sztem az általuk elszivárgott vízből táplálkozik a velencei tó :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.