Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67581) hobizoli válasza Samott (#67371) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert nem szereti, mert azzal nem tud "levenni" pluszban

amugy meg a forgalmiban levo alvazszam es motorkod alapjan nezik ki neki is meg neked is mi kene ha volna, ugyhogy ha szart adtak neked, akkor o is ugyanazt kapta volna, mert a forgalmazo adatbazisaban van rosszul berogzitve a tetel

pont a minap volt ebbol a FB-n megint vita, hogy hatde ha a tulaj hozza a cuccot, akkor dragabb a munkadij, meg ha all a csaposon az auto, akkor dupla oradijat szamol
erre vissza irtak neki, paran, hogy OK, de ha nincs kesz az auto, vagy mozgaskeptelen, vagy elromlik, akkor az autoberlest ugye fizeti majd a kieso napokra, meg dupla oradij visszafele is jatszik kötbérként? vagy a kieso napi bevetelt, amig a haszonjarmu nem termel penzt, azt felszamolhatjak-e visszafele ok is, vagy annak diszkrét feledés homályába kell vesznie?
na ez a verzio egybol nem akart tetszeni

ja meg a garancia... ami maszek szerelonel kb a kapuig van
meg is kerdeztem egy regebbi hasonlo temaju vitanal, hogy tegyuk fel felujittatok egy motort koppra, a szerelo szedi ki, szedi szet, viszi a gepmuhelyes emberehez, rakja ossze es be
en kifizetem neki az egeszet, ahogy kell utana 4500km mulva vmi megbenul vezerles feszito gorogje es szetveri magat a motor
mire van gari?
a feszitogorgore? es leboxolja a forgalmazoval a felujitas koltseget?
vagy ad egy masik szinten koppra felujitott motort?
egybol jott de 15eves autoba miert adna egy uj motort?
mert pl felujitott is kerul bele nem reg?
bontott motor es az oradijat fiezteni kell akkoris, meg... aha, de

ja meg a masik, amikor felszamoljak teliarban pl a Brembo fektarcsakat, es a leghitvanyabb szar kerult bele okosba', ami teli aron is fele annyiba kerul, mint a Brembo-bol a kedvezmenyes csokos%-s ara, es gondolhatod, hogy a gagyit is igazabol fele aron vettek bele
csak ugye a gyari Brembo felismerheto, mert egyreszt benne van a gyari markajelzes is az élében meg a minimum méret is bele van utve szamokkal
amikor meg nehezmenyezed, hogy 3 honap mulva ut a fekezeskor üt a fekpedal a elvetemedett fektarcsa miatt, akkor meg jon a kanyarduma, hogy '"el lett fekezve" meg "ezek ilyenek", aztan megcsinalja megegyszer

meg a Punto-nal volt anno egy ilyen, hogy megvettem a Brembo fektarcsakat elore-hatra meg beteteket hozza normal aron 58k-ert, es tibibacsi kicserelte kb 35-40perc alatt alatt 5k-ert, megvartam a munkat, ott dumalgattunk az auto mellett kozben
ha nem tartom fel, akkor nem lett volna fel ora sem, es nem levegos kulccsal csinalta, mert a muhely foglalt volt kint csinalta elotte egy sima hidros emlovel

elotte felhivtam szervizeket, jottek az arajanlataikkal 124k-tol 146k-g
en 58k-ert vettem meg hozza mindent, akkor ok azt megvettek volna 35k korul, es szerenytelen 90-110k-s munkadijat szamoltak volna fel
nemtom, de nekem ez semmilyen oradijjal nem jott volna ki, meg akkor sem ha 58k-rol indulunk, mert 6 oran at sosem tart ennek a csereje
amugy belegondolsz mi kell hozza hogy ki tudd venni a feknyeregbol a kopott beteteket:
4-5 csavar a felnin, kerek lent van
1 csavar felni pozicionalo tuske, az fogja ossze a kerekagyat is a fektarcsaval, hogy kerekcsavarok jo pozicioban legyenek, ezzel a fektarcsa is mar lent van
onnatol a feknyerget fogja ket csavar, azokat kitekered, ezzel mar kibuktathatod, mert annyit enged a flexibilis fekcso es egy drot rugo tartja pozicioban a beteteket
kipattintod, ki is esik a ket betet
ez egy gyakorlott szerelonek nincs 3 perc sem
akksis furo + drotkoronggal megtisztitodik a kerekagy fektarcsara felfekvo resze, WD40 vagy rézspray-l megfuj a felulet, fekdugattyu vissza tolo kezi szerszam tuti van keznel egy muhelyben, uj fektarcsa fel, rogzito tuske be, utana uj betet be a nyeregbe, rogzito rugok be, 2 csavar a feknyereg tartohoz be, kerek fel, 4-5 csavar be
ez nincs tiz perc egy kereknel a kezdestol, a 4 kerek kb fel ora
erre hova akar felszamolni 6-8 orakat?

nezd meg a gumisnal amikor atszerelteted a kereket teli gumis felnit a nyarisra, akkor levegos kulccsal mennyi ido alatt kapjak el a 4 kereket
na onnantol 3-3 csavar van kerekenkent addig, amig kint van a betet is meg a fektarcsa is mar

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.