Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33280) Bujdy81 válasza npera (#33248) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Bringával nem figyelem a lámpákat. Azaz figyelem, csak nem tartom kötelezőnek.

Van pl. olyan kereszteződés, ahol direkt azért megyek át a piroson, mert akkor a zöldnél rajtoló forgalom nem egy szűk, kanyarodó, hanem egy egyenes, picit szélesebb szakaszon ér utól. Ehhez persze ismerni kell a helyet, szóval idegen helyen nem vagyok nagylegény. Ha kerózok, akkor vagy edzeni megyek és akkor próbálok konstans wattot tekerni, ami az edzésprogramban van (ezért tettem az edzőkerékre olcsó, nagy gördülési ellenállású gumit, mert úgyis a watt számít, nem a sebesség, és így lassabban megyek), ha pedig csak közlekedek, akkor az "élni és élni hagyni" elvet követem. Ami jópár esetben úgy valósul meg, ha megszegem a KRESZ-t. De ez nem biztos, hogy kivitelezhető Budapesten. Fehérváron általában van egy jól járható mellékutca, Budapesten nincs mindig.

A majdnem gázolós esetben nekem az a fura, hogy miért nem láttad? Úgy értem, hogy miért nem láttatta magát? Ha felvetődne, hogy sötétedés után kerózok (ahogy egy futárnál megesik), alap lenne a reflexcsíkos külső, a fényvisszaverő ruha és a kukászöld sisak. Meg valami lámpa a KRESZ miatt, de 100 esetből 99-szer úgysem a lámpát látja meg az autós, hanem a megfelelő ruhát. Egyik sem lassítja a kerót, de jól jöhet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.