Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#145251) npera válasza eattila (#145246) üzenetére


npera
újonc

Igazából néha megéri szétszedni az egészet darabjaira. Kazetta le, tárcsafék le. Ha már úgyis rendesen szétszedi az ember, akkor csapágyakat újra lehet kenni a kerékagyban. Meg a pedálban is. Azt is szét lehet szedni....

Kazettát is szét lehet szedni, aztán petróleummal és mosogatókefével ledolgozni róla a gempát. Váltót is szét lehet szedni, jockey wheel csapágyat átkenni...

Jó zenével terápia :wub:

(#145252) npera válasza -NoVa- (#145249) üzenetére


npera
újonc

Az nem egy kínai autómárka? Nem, az a Weltmeister, de már becsődölt...

(#145253) Grillo válasza Sipi- (#145248) üzenetére


Grillo
senior tag

Én pénteken kujtorogtam egyet. Lányt levittem Szandára az osztálykirándulásra (előtte nap mentek, csak ő nem), és mivel kérdés volt, hogy marad-e éjszakára, mondom elütöm a napot a környéken, ha már szabit vettem ki.
Elsőnek felmentem a Szandai várhoz, jó kis körtúra, a falu felőli részen erősen saras volt, de amúgy jó, gyerekkompatibilis. Bár a várból nem áll sokminden, és fent árnyék sem nagyon van. De ellátni jó messze tiszta időben.
Visszamentem a faluba, kiskocsmába be (a bolt eléggé lehangoló), kértem egy mentes citromos gössert, meg egy capucchinót, nem került egy ezresbe, és a kávé friss gépi darálás volt, srác készített hozzá tejhabot is, teljesen el voltam csodálkozva.
Aztán átmentem autóval Bujákra, ott is van várrom. Furcsa volt, hogy a waze szerint 40 km, gmaps szerint meg 15, de hát nem vagyok hülye, nem kerülök feleslegesen. Út elején kint a figyelmeztetés, hogy csak saját felelősségre használható önkormányzati út, de fasza aszfalt volt, igaz eléggé szűk. Aztán valahol az 5. km után volt valami tábla, de takarta a gaz, meg a sorompó is elég rég lehetett csukva, mondom max erdészeti út, de az nem feltétlen engedélyes. Na innen kezdett erősen kátyússá válni, olyan 10-30 között lehetett menni, meg sokszor egyesben átmenni a hibákon, de nem volt vészes. Aztán félúton tábla, hogy kilátó, oda felfutottam, de zárva vol, érdemes lenne megnézni egyszer (Sasbérci kilátó), aztán innen autóval olyan 3 km múlva volt egy olyan átfolyás gátló pukli az úton, hogy majdnem visszafordultam. De kiderült, hogy a pikacsu nem is olyan alacsony, innen már sima volt, bár a két motoros, akik kikerültek, jöttek visszafelé, reméltem nincs zárt sorompó az út végén. Nem volt, de vissza azért kerülővel mentem.
A Bujáki rom jóval nagyobb, de erősen be van nőve gazzal, de a kilátás innen is szép, a felfelé út nem hosszú.
Ja, kiderült, hogy nem csak erdészeti út volt, hanem honvédelmi is, van itt valami kiképző központ/üdülő, de nem lőttek le.
Bujákon akartam ebédelni, de a vendéglő zárva volt. A bolt egy fokkal jobb, mint a szandai.

Lányka végül ottaludt, így hazamentem, jó ki nap volt, tarkóm faszán leégett, láttam őzikét meg dámszarvast.

(#145254) Jahno válasza Grillo (#145253) üzenetére


Jahno
őstag

Nahoppá, Sasbércet most kedvenceltem össze kollégának, mert szerdán egész napos lógást tervezünk. Pár templomrom, oalajkút, gémeskút, Böddi szék, vagy Ürbőpuszta, de lehet még ezt a madárlest is felírom, kedden ráérünk kitalálni, hogy mi legyen.

(#145255) Grillo válasza Jahno (#145254) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha jól láttam, csak hétvégén van nyitva

(#145256) Jahno válasza Grillo (#145255) üzenetére


Jahno
őstag

Nem akarok én bemenni, csak elé a rétre, de jó lenne az utolsó 200 métert is kocsival letudni.

(#145257) Phülöp válasza Sipi- (#145248) üzenetére


Phülöp
addikt

Dicséretes kis séta :C

Lassan nekünk is bele kéne lendülni a túrázásba, de egyelőre inkább csak bentről nézzük az esőt.
Tegnap Ame már bekapcsolta a légkondit fűteni, npera időjárás van itt is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#145258) zetor2000 válasza Phülöp (#145257) üzenetére


zetor2000
senior tag

Idehaza meg lassan beüt a monszun. ~30 fok, napos, de azért esténként vagy random időközönként azért az eső is elered. Néha nagyon.
Felénk esténként / éjjel szokott esni, hogy az erkélyre kitett száradó ruhákért éjjel 1-2 óra felé fel kelljen kelni, amikor azt sem tudom, merre van előre, mert épp akkor sikerült elaludni amolyan mélyen. Aztán dörgés-villámlás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145259) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szia Uram!
Új Lada érdekel?

Érdekes lesz... Innen nézve nem az a kívánatos, mint a 2103 volt anno.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145260) Sipi- válasza Phülöp (#145257) üzenetére


Sipi-
tag

Mi azt beszéltük, hogy kb. augusztus végéig ez volt az utolsó túránk, mert már túl meleg van és inkább strandolni kell ilyen időben :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#145261) eattila válasza -NoVa- (#145249) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez kicsi varos ilyenhez. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#145262) Phülöp válasza Sipi- (#145260) üzenetére


Phülöp
addikt

Én strandra csak akkor megyek, amikor mínuszok vannak... Tudom, hülye helyi :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#145263) Sipi- válasza Phülöp (#145262) üzenetére


Sipi-
tag

Hidd el, melegban sem lehetetlen helyet találni a törölközőnek a parton. :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#145264) -NoVa- válasza zetor2000 (#145259) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kérdés, hogy ez is rPI alapú, mint a harci drónjaik mostanság Intel neural-compute stickekkel, vagy valami kínai arduno? Ha az előbbi, akkor még a hanyatló nyugatra támaszkodnak, ha az utóbbi, akkor legalább biztosított, hogy 3 éven belül megdöglik az egész.

(#145265) Grillo válasza Jahno (#145256) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én 47.91257271226738, 19.492990333212372 nél hagytam az autót, onnan olyan 6-7 perc volt felmenni. Földút vezet fel, de le van zárva sorompóval. Szanda felől idáig relatíve simán el lehetett menni kocsival, Buják felől van az a nagy bukkanó, ami inkább felülős, bár nem tudom, a Seat milyen magas.

(#145266) eattila válasza Grillo (#145253) üzenetére


eattila
csendes tag

Láttam a sztorikat. Asszem. :) Grat hozzá!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#145267) eattila válasza npera (#145251) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd télen :D Akkor kevésbé fáj, ha valami nem oké.. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#145268) eattila válasza Sipi- (#145248) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép! mi nem vállaltuk be a 12km-es túrát 2 hete :) A gyerek mondjuk egy 40 percestől elkedvetlenedett, pedig csak beszéltünk róla :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#145269) WiZARD


WiZARD
addikt

repülés szakértőkhöz kérdés:

Miért van az, hogy utasokat beszállítják gépbe, rájuk zárják az ajtót, majd közlik hogy 50 percig most itt ül mindenki, mert csak utána lesz felszállási engedély?
Értem, hogy késve jött a gép, késve tud indulni, lekéste a terv szerinti indulást.
De azért pár perc csúszás mindig szokott lenni, miért nem lehet valahova beszorítani az indítását (akár a többiek pár perces csúsztatásával)?
Ha pedig úgyis tudják, hogy 30+ percig megmozdulni se fog a gép, akkor miért nem teszik ennyivel későbbre a beszállást? Miért jó hogy mindenki a gépen ül?

vízszerelés kérdés:
~75mm átmérőjű izét milyen fogóval tudok megfogni? (keringető szivattyú)
3" csőfogó-ra tippelnék elsőre, de 30-50k körül nem tervezek ilyet venni, annyiből kijön a szakember és megcsinálja.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145270) qnadam válasza WiZARD (#145269) üzenetére


qnadam
veterán

repülés - nem értek hozzá, csak ötlet: pont azért ültettek be, mert hátha lesz egy slot, aztán csak 50 perc múlva lett.

szivattyú - nem értek hozzá, csak ötlet: olajszűrő-leszedő?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#145271) Jahno válasza WiZARD (#145269) üzenetére


Jahno
őstag

"akár a többiek pár perces csúsztatásával"

De hát most meg éppen az a bajod, hogy késve indul.

Egyik kulcsszó amit keresel, az a résidő: [link]

(#145272) WiZARD válasza qnadam (#145270) üzenetére


WiZARD
addikt

De amint beültünk egyből mondta a pilóta hogy sorry, most 50 percet várunk, utána tudunk indulni. Most akkor vagy tudni ezt már sokkal korábban, vagy ha nincs ennyire fix "menetrend" akkor miért kell 50 percet várni, miért nem lehet korábban beszúrni a többi közé?

Olajszűrő leszedő az jó 5let, thx.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145273) WiZARD válasza Jahno (#145271) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah oké, nyilván jóval összetettebb az időbeosztás, mint hogy épp az indulási kifutópályán van-e szabad hely. (mert ott az érkezés, meg a légifolyosók telítettsége)
Szóval jóval előre fixen tudni hogy a következő slot az 50 perccel később van.
Akkor marad a másik fele - minek addig beülni? Kényelmetlen, se kaja, se ital, se levegő, se cigi, gyerek nyűglődik, fűtés/hűtés se mindig üzemel rendesen.

Nem a késve indulás a bajom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145274) Jahno válasza qnadam (#145270) üzenetére


Jahno
őstag

Pont így, repülős blogokon 40 percet írnak róla, de ha valakit jobban érdekel, akkor ki kell menni 1-2 nyílt napra meg reptér bejárásra, aztán mindent is meg lehet tudni.

(#145275) Jahno válasza WiZARD (#145273) üzenetére


Jahno
őstag

"Akkor marad a másik fele - minek addig beülni?"

Újra megcsinálnád a beszállási procedúrát? És ha 6 perc múlva indulhatsz akkor mennyi idő alatt nem szállsz be honnan? 50 perc mondjuk elég ritka szokott lenni, italt vigyél fel magadnak, akinek meg nem tetszik az tudja előre és ne repüljön. Többiről ott vannak az EUs tájékoztatók, hogy mikor mi jár.

Adott járatnál úgysem mi fogjuk itt megmondani, hogy az 57es utas poggyászával volt-e valami, vagy éppen mi alakult a légtérben/földön, futópályán.

Többire ott van az IHO, Abovehorizont, Airportal, Jetfly ésatöbbi. Egyébként meg [link]

(#145276) zetor2000 válasza WiZARD (#145269) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csőfogó?
Nem olyan drága az, szerintem...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145277) zetor2000 válasza Jahno (#145275) üzenetére


zetor2000
senior tag

Italt felengednek már? Egy időben asszem semmi ilyesmit nem engedtek fel.
Régen repültem már, de akkor a repülőn kellett venni kólát, drága euróért. 3deci volt 3 euró.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145278) WiZARD válasza zetor2000 (#145276) üzenetére


WiZARD
addikt

75mm átmérőt átérnek ezek?
Lehet mondjuk egyszerűbb ha elmegyek valahova és megnézem élőben.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145279) qnadam válasza WiZARD (#145272) üzenetére


qnadam
veterán

amikor beültetek, már tudta, de lehet, hogy előtte még nem, és a beszállás azért hosszabb folyamat, mint felszállni a hetes buszra. aztán az a vége, hogy a légitársaságnak is szar meg az utasnak is :D
az se sokkal jobb, amikor látod a futópálya felé fordulásnál, hogy még áll a sorban előttünk 5 gép, és valóban, csak fél óra múlva tudunk felszállni. peersze akkor legalább van egy kis remény minden mozdulásnál :)

engem az basz fel, hogy hiába indul késve a gép, a check in zárása nem változik. egyszer úgy lett, hogy helyben tudtam csak csekkolni, aztán rohantam, mint az őrült, és így is pár perccel a zárás előtt értem be. aztán a kapuhoz érve láttam, hogy még meg se érkezett a gép, amire majd fel kellene szállni, és a sok hülye ott áll sorba. legalább volt hova ülni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#145280) WiZARD válasza zetor2000 (#145277) üzenetére


WiZARD
addikt

Fel, csak többnyire a reptéren kell venned a checkin után.
Ahol modernebb átvizsgáló van, ott már beengedik a kintről hozottat is. Pont napokban volt hír, hogy ferihegyen is ilyen lesz nemsokára.
(és ha kellően kicsi gyerek van veled, akkor kb bárhol beengednek bármit amire azt mondod gyerek kaja/ital)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145281) qnadam válasza zetor2000 (#145277) üzenetére


qnadam
veterán

ha a biztonsági ellenőrzés után veszed, bármit felengednek. vagy ha az üres üveget töltöd fel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#145282) zetor2000 válasza zetor2000 (#145276) üzenetére


zetor2000
senior tag

izé, na... [link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145283) blueboi69 válasza Jahno (#145194) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Baszki, miafasz :Y

(#145284) zetor2000 válasza WiZARD (#145278) üzenetére


zetor2000
senior tag

fentebb linkeltem egyet, az 3", szerintem az átér. De a boltot kéne megkérdezni, amelyik árulja. A szerszámoutlet az rendelkezik fizikai bolttal is:

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145285) WiZARD válasza qnadam (#145279) üzenetére


WiZARD
addikt

Most egész elviselhető volt a várakozás, kivételesen gyerekek is bírták, vizet is hoztak, meleg/hideg se volt, és a gép is félig volt csak, így bőven volt hely. Csak most jutott eszembe megkérdezni.

Régebben ültem hasonló szituban gépen ~1 órát meleg trópusi környezetben, légkondi nélkül, víz nélkül, fullra zsúfolt gépben. +néha kis kipufogó gázt is sikerült befújni. Na az elég szarul esett akkor, de legalább gyerek nem volt még.

Hogy mikor tudta az jó kérdés. Azt jóval korábban tudták, hogy még meg se jött a gép, tehát késve fog indulni, azaz új slot kell. Azt gondolom betervezik mihamarabb, tehát hamar tudhatják hogy ha nincs extra fennakadás akkor mi az új indulási időpont.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145286) WiZARD válasza zetor2000 (#145284) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak a csőfogós oldalt linkelted, nem konkrét darabot ;)
Szombathely a 109 km távolsággal hajszállal közelebb van mint Bp, de azért inkább valami helyi boltot próbálok meg :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145287) Phülöp válasza WiZARD (#145286) üzenetére


Phülöp
addikt

Helyi boltosok bekaphassák en bloc

BGS Diy 1023 | Rohrschlüssel | Ø 130 mm

vagy strap wrench keresőszóval egyéb olcsó megoldások házhoz szállítva 3-4 napon belül

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#145288) Jahno válasza zetor2000 (#145277) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen most akarnak változtatni, hogy reptérre is bevihed, szóval kíváncsi leszek rá.

Szekun nem lehet átvinni, gépre felviheted. Idehaza elmész a terminál végéig, ott a legolcsóbb, régebben Relay bolt volt, most elfelejtettem a nevét. Egyébként meg ha valaki nagyon kezdő, akkor annak fapados pro tipp az üres kulacs és kész, azt átviheted szekun is.

Én általában maradok a sörnél, eddig ahányszor pattintottam egyet a gépen, mindig leszálltunk :DD

(#145289) zetor2000 válasza WiZARD (#145286) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valami félrement... [link]
de most! ^^

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145290) qnadam válasza WiZARD (#145285) üzenetére


qnadam
veterán

azt tudom elképzelni, hogy mondanak egy 50 perccel későbbi slotot, de felrámolják az utasokat előbb, hátha más is késik, és így felszabadul egy korábbi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#145291) blueboi69 válasza zetor2000 (#145289) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ejj de szép darab

(#145292) WiZARD válasza zetor2000 (#145289) üzenetére


WiZARD
addikt

thx
Lehet megpróbálom egy 2ezres olajszűrő leszedővel. Elvileg nincs izomból ráhúzva, mert minek, de ezek bármire képesek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145293) zetor2000 válasza blueboi69 (#145291) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ugye?
Van egy picinyt nagyobb is: [link]
Betörők ellen is jó lehet. Bár nekem erre egy ~35x1000-es Hilti fúrószár van bekészítve :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145294) blueboi69 válasza zetor2000 (#145293) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azzal az a baj csak, hogy a súlya eloszlik, nem olyan kalapácsszerű, amivel tudsz lendületet venni és rombolni. De tény, hogy ha ütés helyett fúrkálni szeretnéd a betörőt, akkor jó. Pláne, hogy az valszeg falhoz való fúró, ami nem éles, a fához való laposfúró az szebbeket roncsol, ha arra kerülne a sor :C :DDD

(#145295) qnadam válasza blueboi69 (#145294) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is ez volt az első gondolatom, hogy a betörőt kilyukasztani kiváló lehet. valószínűleg egy jó koponyalékelés is akadályozni fogja a bűnözésben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#145296) zetor2000 válasza blueboi69 (#145294) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amikor elgörbül a fején (mint az Atom Anti és hasonló animációs dokumentumfilmekben), akkor majd elgondolkodik rajta, hogy most akkor kéne még bele egy pár lyuk is, vagy inkább elhagyja a helyszínt.
Ja, falfúró, mint a Géza. Ilyen keményfémbetétes, bár nagyon nem nézegettem, mert elég nehéz. Ekkorát még nem láttam, ami fafúró lenne, de bizonyára van. Nem átmérőre mondom, hanem hosszra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145297) zetor2000 válasza qnadam (#145295) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Eszébe jut a fúrószár"? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#145298) Bujdy81 válasza WiZARD (#145278) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fogsz egy akác karót, elég akár 3x3-as is.
Veszel egy legolcsóbb spanifert.
A végét rászegeled a karóra, aztán meghúzod a lecsavarandó dolog körül és letekered. :)

(#145299) A. Crowley válasza WiZARD (#145292) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Van egy ilyenem, ha gondolod gyere el érte

(#145300) blueboi69 válasza A. Crowley (#145299) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont ekkora nyitásnál már nem tudsz izomból ráfogni. Esetleg egy asztalos szorítóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.