Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108269) npera


npera
újonc

Printer update. Egy tapasztaltabb versenyző a Prusa fórumon kiszúrta, hogy a minőségi presetek között én machináltam és 0,05 mm-es ultra fine preset volt kiválasztva. Nos, ez nem feltétlenül optimális, mivel a default 0,2 mm lenne PETG-re. Ma reggel kipróbáltam egy gyors printet ezzel.

Első benyomás: a printer kábé K.I.T.T. turbó búszt fokozatra kapcsolt, logikusan kábé 4x sebességgel printel.

Második benyomás: gyakorlatilag megszűnt a stringing, alig húz szálakat. Korábban printeltem egy Fatshark modul bay takarót, ami iszonyatos lett. Most ugyanaz a modell 4x vastagabb rétegmagassággal teljesen használhatónak tűnik.

Most újra kinyomtatom az ISDT Q8 töltőhöz tartozó venti diffúzort, a korábbi 21 óra helyett kábé 5 órát tart csak a print. Az első pár mm alatt nem láttam szálhúzást, most már vagy másfél centi magasan járunk és teljesen tisztának tűnik a cucc.

Délután kipróbálom a TPU-t is, remélhetőleg az is jó lesz.

Következtetés: szerintem érdemes lenne valamit olvasnom is a témában, erős RTFM utóérzés kezd megfogalmazódni bennem az eddigi tevékenységemet elnézve :B

Van is egy kis könyv a printerhez, amit jól nem olvastam el, mert ugye how hard can it be.... :K :B :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.