Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) Bozek


Bozek
nagyúr

Azért vicces ez a Google Play. Ha megvesz az ember egy alkalmazást, akkor ha 2 órán belül eltávolítja, egyből jön a visszatérítés... Amennyiben meg újra fel akarja rakni az említett időn belül, akkor újra meg kell venni, második vásárlásnál meg már nincs visszatérítés.

Mondjuk az érdekes volt, hogy egy Android Wear óra alkalmazást vettem, ami valamiért nem mászott át az órára. Na, gondoltam eltávolítom és újra felrakom, de a Play-en csak a Visszatérítés gomb jelent meg. Eltávolítottam az alkalmazások menüben és jött is az e-mail, meg az sms, hogy törölt rendelés, nesze, itt a pénzed. Persze a Play-en még ott volt a Visszatérítés és a Telepítés gomb is, szóval fel tudtam újra rakni, így amíg nem törlöm, addig ingyen van egy fizetős alkalmazásom... Persze törölni fogom, mert amúgy se jön be.

(#97752) ollie válasza #27441408 (#97685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A legtöbb játék uninstallnál otthagyja a telepítés után keletkezett fájlokat (így a játékmentést) a tárhelyen, ezért maradnak meg a játékállások. Persze e mellett van még pluszba olyan is, ami felhőbe is ment, de az ritkább. Másik telón csak utóbbi esetben tudod folytatni a játékot onnan, ahol abbahagytad, vagy használod mondjuk a Titanium Backupot a mentésekhez.

***

(#97753) vgyuri válasza #27441408 (#97685) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha konkrét játékot szeretnél több készüléken játszani, akkor telepítsd fel több eszközre, egyiken játssz vele, utána nézd meg a másikon hol tartasz.

Én azt vettem észre, ahol iap van (pénzért vásárolhatsz játékon belül) ott általában van felhős mentés. A program készítőjén múlik megcsinálja-e a felhős mentést.

(#97754) aprokaroka87 válasza #27441408 (#97741) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Te hiszel még a mesékben?

Ha te készítesz egy olyan alkalmazást ami reklám jellegű az nem biztos hogy virus,maximum kéretlen alkalmazás.

(#97755) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! valaki tud egy igazán testre szabható launchert ajánlani mm-re? :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#97756) aprokaroka87 válasza neil_mullen (#97755) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl Nova vagy Apex launcher
Viszonylag keveset fogyasztanak cserébe sokat tudnak.

(#97758) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

igen, olvastam az ismertetőt, csak én a testre szabhatóságra kihegyezett launchert keresek, azért kérdeztem rá konkrétan...

aprokaroka87. köszi, kipróbálom őket.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#97759) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy selfie botot, ami bluetoothon kapcsolódik a telefonomhoz (Samu S Advance, Cyanogen 11-es 4.4.4 rommal), tudom is párosítani, Z07-5 néven található a párosított eszközöknél, be van pipálva a bluetooth beállításainál az, hogy beviteli eszközként használjam, de nem reagál a telefon semmilyen esetben a gombnyomásra boton. Mi lehet a gond? :F
Párom 4.1.2-es S3Minijén tökéletesen működik, ott is ugyanazok a beállítások.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#97761) sbwolf válasza neil_mullen (#97758) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Esetleg Buzz.

(#97762) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Tudtok mondani instához kép mentő progit? Az instasave pro nem működik sajnos...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97763) #27441408 válasza aprokaroka87 (#97754) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ok de ha megbízhatónak tűnő app-ot telepítek pl azért nem hinném, hogy veszélyes lenne, pl a nagy játékgyártóknak nyílván az az érdeke minél többen töltsék le, mert népszerű és szeretik és van reklámbevétel semmint az, hogy kiderüljön 1 alkalmazásukról, hogy csúnya program volt....

Természetesen nem okoskodni akarok, de mikor megkaptam az első okostelómat pl itt is a ph-n is ezt "verték" belém, hogy soha sehonnan semmit ne telepíts csak a playből ott nagyjából biztonságban vagy. Ezért is kérdeztem, hogy a kérdező honnan szedte be amit begyűjtött, mert gondolom böngészőbe vagy olyan reklámra nyomott, vagy alkalmazást töltött le vagy nem tom, de gondolom valamit csinált, hogy a baci bekerült,anno ezt is sokan mondták nekem az ilyen vírusok bekerüléséhez a felhasználó aktív közreműködése is kell... :U

Én például nem használom már netezni a telót le is van tiltva a Chrome is, a saját logikám szerint 1 veszélyességi faktor kilőve, játékot is igyekszem nagy nevű gyártótól letölteni, aminek neve van utánna lwehet nézni satöbbi, én legalábbis így gondolkodom, hogy jó e vagy csak hamis biztonság érzet azt persze nem tudom, de úgy vagyok vele ha meg soha semmit nem mernék föltenni, akkor minek okos telefon....

[ Szerkesztve ]

(#97764) #27441408


#27441408
törölt tag

bocsi lejárt az 5 perc de köszi azoknak is akik a másik kérdésemre írtak! :R

(#97765) lehella válasza #20749568 (#97760) üzenetére


lehella
senior tag

Janice féle :K

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#97766) #73959936


#73959936
törölt tag

Hello.

Locus-ban az adott település offline v.online térképén az utcák nevei nem ékezethelyesek. Van rá mód, hogy azok legyenek, hol kell v. lehet állítani ?

:R

(#97767) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Átköltözéshez lenne szükségem olyan alkalmazásra, amely képes átemelni valami módon a régi készüléken lévő sms-eket.
Ötlet?

(#97768) kovacs65 válasza bostone (#97767) üzenetére


kovacs65
senior tag

[link]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#97769) Tyer válasza bostone (#97767) üzenetére


Tyer
őstag

Én ezt használom.

De kérdés mire költözöl, mert sok telo már tudja a költöztetést...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#97770) zzz03


zzz03
őstag

Olyan app letezik e aminak csak annyi a funkcioja hogy ranyomok es ujrainditja a telefont? (Root nelkul)

(#97771) aprokaroka87 válasza zzz03 (#97770) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Play áruházban ha a reboot szóra keresel,nincs olyan app ami tudja?

(#97772) razorka777 válasza zzz03 (#97770) üzenetére


razorka777
veterán

Root nélkül nincs.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#97773) zzz03 válasza razorka777 (#97772) üzenetére


zzz03
őstag

Koszi :(

(#97774) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni!?

Vettem egy Vodafone Smart Platinum 7 telefont, amin Android 6.0.1 -es verzió fut. A felület gyakorlatilag gyári, nincs rápakolva semmilyen vodás UI, csak egy-két előre telepített app amit nem is használok és le is tiltottam.

A gondom az lenne, hogy letöltöttem a "screen off and lock" nevű kicsi appot, aminek annyi lenne a szerepe, hogy egy ikon kerül a kezdőlapra, amire rákoppintva lezárja a telefont, mintha a power gombbal tenném! Viszont ha az appal zárom le a telefont, akkor nem elég ujjlenyomat olvasóval feloldani, mert jelszót is kér mint újraindítás után!

Lenne tippetek mi lehet a gond? Illetve mit és hol kellene állítani ahhoz, hogy az appal történő lezárás után is elég legyen az ujjlenyomatos feloldás?

Köszi előre is!

Szerk.: Ja igen azt elfelejtettem írni, hogy más appal is próbáltam és ugyanez volt a helyzet! :F

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#97775) air válasza nickedez89 (#97774) üzenetére


air
nagyúr

MM security policy.
Ez ilyen, nincs lehetőség változtatni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#97776) Narxis válasza nickedez89 (#97774) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez az?

Nekem Donate van és nem kér jelszót android 6.0.1-en, igaz nincs ujjlenyomat olvasóm.

Thanos was right.

(#97777) bostone válasza Tyer (#97769) üzenetére


bostone
addikt

Köszönöm, ez működött.
Y300-ról J5-re
De érdekelne, hogy működik alapból.

[ Szerkesztve ]

(#97778) Narxis


Narxis
nagyúr

lol

WHAT'S NEW

v4.13.1
The old name "Smart Keyboard PRO" is back. Thanks for the hateful feedback on the new name

Thanos was right.

(#97779) Tyer válasza bostone (#97777) üzenetére


Tyer
őstag

Jo, igaz, Samu S7 en láttam, meg a HTC 10- emen,de van egy iylen opcio a beállitásoknál, hogy : Másik telefon adatainak másolása. Nézd meg, hátha találsz ilyet :D Nem biztos, hogy Flagship feature.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#97780) nickedez89 válasza Narxis (#97776) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igen ez az!

air: Akkor le kell nyelnem a békát? :U

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#97781) Narxis válasza nickedez89 (#97780) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem lehet, hogy valami beállítás nem jó? De lehet tényleg le kell nyelned a békát.

Thanos was right.

(#97782) nickedez89 válasza Narxis (#97781) üzenetére


nickedez89
senior tag

Próbáltam minden erre vonatkozó beállítást megkeresni, de nem találtam olyat ami bele szólhat.. :F

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#97783) #41133696


#41133696
törölt tag

Mivel nincs külön Google Play topic. Nagyon a bankomra utaló hozzászólást sem találtam. Így gondolom nem baj, ha leírom, hogy hogyan lehet vásárolni azon ügyfeleknek, akiknek FHB Banktól kapott Visa Electron kártyája van. Az a faramuci helyzet van, hogy a Google, ahogyan az Origin is, elfogadná a kártyát, a Bank viszont azt az információt adta, hogy ők nem engedik ennek a két vállalatnak, hogy terheljék a kártyákat, azaz vásárlásra használhassuk. Mondván, hogy voltak már visszaélések, és a Bank a mi érdekünkben, és a saját érdekében tiltotta le. Ilyennel sem a CIB-nél sem a Budapest Banknál nem találkoztam. Szerencsére a Steam-nél engedik. A korábbi bankjaimnál mindig volt MasterCardom, és Maestro. Utóbbi persze csak itthon jó, de előbbivel nem volt sosem semmi gond. Visa kártyám most van elsőnek. Nem a Visa hibája a dolog.

A Google Play esetében még az a lehetőség sem adott, mint az Origin-nél, hogy a Paypal szolgáltatáson keresztül fizessünk.

Bár ajándékvásárlásra nincs lehetőség, a problémát meg lehet oldani, ha Telenor vagy Telekom SIM kártyánk van, és utóbbinál feltöltőkártyással vásároltam, tehát nem is kell előfizetés, elég a Domino

Google Play - Elfogadott fizetési módok - Közvetlen mobilszámlázás

Hetekig nem foglalkoztam a dologgal, mert az évek alatt úgy voltam vele, hogy megvásároltam már minden lényeges applikációt amit kellett, de most úgy adódott, hogy az LG LEON-ra csak jól jött volna egy Link2SD, mert hiába kapott 6.0-s Androidot, az SD kártyára áthelyezés csak a következő frissítésig szól. Ehhez viszont akkor már a fizetős Link2SD Plus (New) kell, szóval nem volt más választásom valahogy meg kellett oldanom. Így aztán ahelyett, hogy fateromtól kunyeráltam volna MasterCardot megoldottam így. Ebben is van haszon. Harmadannyiba kerül, mint a Maestro + az MC a Budapest Banknál együtt éves szinten, plusz most az első évben teljesen elengedték a kártyahasználati díjat. No és a Telekomos kártyám is szintet fog lépni. Az olcsóságnak viszont ára volt, amit leleményességgel és utánajárással kellett balanszírozni. Azért írtam az imént le ezeket a dolgokat, ha valaki így jár, tudja mit kell tennie.

(#97784) beg válasza #41133696 (#97783) üzenetére


beg
veterán

Évek óta visa electron kártyát használok, ez szimplán a bank akadékoskodása. Szimplán jobb a mastercard jutalék azért tolják azt. Nálam is kártya cserénél maestro-t (!) küldtek, amit szinte sehol nem fogadnak el, play-en sem. Be kellett mennem, hogy ezt senki nem kérte és visa vissza baby :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#97785) #41133696 válasza beg (#97784) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, a banké,

CIB-nél két kártyám volt: az egyik amivel fizettem itthon a másik egy névjegykártya, ami Internet kártyaként volt elnevezve, de MC volt. Probléma nem volt vele.

Budapest Banknál: Maestro és MC, csak felhúzott a BB, hogy a 0 Ft-os számlavezetési-díjamat előbb 105 Ft-ra utána 470 Ft-ra emelte. Küldött egy levelet, hogy régi a számlavezetési kondícióm , ezért technikai okokból kivezetik bla bla bla, persze érdekes módon, egy kivételével, minden drágult, azon belül ami meg engem érdekelt, ott meg minden....

Itt Berettyóújfaluban túl sok Bank nincs, az OTP-hez meg nem akartam menni.

Persze ezt nem gondoltam, hogy az FHB-nál meg így járok. A legkényelmesebb - de a legdrágább is - számomra a CIB volt. Ja és a kényelem együtt járt a biztonsággal, mert volt hozzá token eszköz.

4 éve lassan, hogy ott hagytam a CIB-et, pedig náluk voltam 8 évig. Az FHB-nál MasterCard-ot csak hitelkártyához adnak, az meg kell a bokámnak sem.

De a poén, hogy FHB-nál rákérdeztem, hogy nekem ezek a szolgáltatások kellenek, mert külföldről is vásárolok: Steam (a legfontosabb), Origin, és Google Play. A hölgy felhívta a Postán a szakit, aki azt mondta, hogy náluk minden kártyával megy... Na most a Maestro-nál mondom kötve... ennek ellenére tévedésből kiküldtek egy Maestro-t amit le is adtam, és csináltak Visa-t. Ami Visa Electron. Ettől is lefőttem, mert a Visa sima verziót jobban elfogadják mint a Visa Electront, de rögtön megnéztem, Steam rendben. Aztán Origin, na ott már gond volt, meg a Google Play-nél. Még 30 perce nem volt nálam a kártya, hívtam is az FHB ügyfélszolgálatát, ahol mondták, hogy igen látják, hogy az Origin, és a Google Play terhelné, de ők nem engedélyezték, a pénzintézet védelmében, meg az enyémben, mert ezzel a kettővel (ugye csak ezt a kettőt érintette, azóta másnál még nem ütköztem bele) voltak a banknak jó régen gondjai és fenntartják maguknak a jogot, hogy korlátozzák. Még olyan helyeken, mint Humblebundle.com és társai nem is néztem, de remélem nem fogok szívni vele :D

(#97786) Bozek válasza #41133696 (#97783) üzenetére


Bozek
nagyúr

"voltak már visszaélések, és a Bank a mi érdekünkben, és a saját érdekében tiltotta le"

Igaz, én webkártyát használok, de az OTP ezt a problémát megoldotta. Múltkor küldött egy üzenetet a SmartBank-on keresztül, hogy lehetséges, hogy a kártya adatai illetéktelen kezekbe kerültek, így lecserélik. Pár nap múlva jött az újabb üzenet az új webkártya adataival.

(#97787) air válasza #41133696 (#97785) üzenetére


air
nagyúr

"OTP-hez meg nem akartam menni."

Tudom, hogy sikk ekézni az OTP-t, de netes fizetésre még mindig az ő Net számlacsomagjuk a legelőnyösebb, szerintem. Ilyen esetben én biztosan inkább félretenném az előítéleteimet, és azt a megoldást választanám, ami a leginkább megfelel az igényeimnek, függetlenül a szolgáltató nevétől.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#97788) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aki használ köpönyeg appot az tapasztalja azt hogy a viharjelzések elmaradnak?
Mert tegnap nem volt,pedig felhőszakadás,jégeső is volt itt tegnap.
A percről-percre értesítés is aktív

Bár azóta visszatértem az Időjárás és Radar alkalmazásra.

(#97789) ux1 válasza aprokaroka87 (#97788) üzenetére


ux1
addikt

Ne haragudj, de a hirtelen kialakuló helyi vihart nem lehet előre jelezni.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#97790) beg válasza aprokaroka87 (#97788) üzenetére


beg
veterán

E-mail küldése: app@koponyeg.hu

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#97791) aprokaroka87 válasza ux1 (#97789) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A met szolgálat általi riasztást kellene küldenie.

(#97792) beg válasza aprokaroka87 (#97791) üzenetére


beg
veterán

E-mail küldése: app@koponyeg.hu

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#97793) aprokaroka87 válasza beg (#97792) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ok vágom!!!

(#97794) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

(#97795) Szmoki


Szmoki
senior tag

Sziasztok!
A legutóbbi messenger frissítés szerintem borzalmasra sikerült rengetegszer lefagy, lassú az egész. Biztos nem a teló hibája, hiszen Honor 6-ban van bőven szufla :)
Létezik valami megbízható alternatíva ami facebookot használja csevegésre?
Köszönöm

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#97796) ViharVadász válasza Szmoki (#97795) üzenetére


ViharVadász
őstag

Én a Swipe programot használom. Nem az a hú de kényelmes mint maga a Messenger, de szerintem ez is elég jó. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#97797) aprokaroka87 válasza ViharVadász (#97796) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

swipe és a Facebook?

Az nem egy bill app?

(#97798) beg válasza aprokaroka87 (#97797) üzenetére


beg
veterán

Swipe for Facebook

Talán keresni kellene felesleges kérdezgetés előtt. Nagyon nehéz lehet így a sokadik kérés után is igaz?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#97799) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

A messenger alkalmazásban be van állítva, hogy mentse le a telefonra a képeket. Ez rendben is van, de nekem mindig össze-vissza tölti le őket, van hogy egy 3 hónapja kapott képet tölt le, és miután kitörlöm, újra letölti. Lehet ezen valahogy változtatni?

(#97800) ViharVadász válasza beg (#97798) üzenetére


ViharVadász
őstag

Köszönöm a linkelést, hirtelen elfelejtettem, hogy van hasonló nevű billentyűzet is. :B Illetve bocsánat, telefonról nekem elég nehéz a linkelés, de tudom, ez nem kifogás:D (Igyekszem majd megtanulni itt a linkelést :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.