Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) air válasza DS39 (#98250) üzenetére


air
nagyúr

Dehogynem. Persze. Bocs. :B Még korán van. Vagy már késő?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#98252) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Most a nyáron egy autós túrán fogok részt venni és egy olyan androidos alkalmazást keresek, ami GPS-en keresztül rögzíti, regisztrálja az útvonalat, amit később meg lehet nézni, letölteni.

A lényeg az lenne, hogy utólag meg tudjuk nézni, hogy pontosan mikor, merre mentünk, hol jártunk.
Tehát út és idő adatokra lenne szükségem vizuális térkép megjelenítésen.

Milyen alkalmazások vannak, amik ennek megfelelnek?

Előre is köszi a segítséget.

Szép napot

(#98253) csadi0011 válasza harcikoca (#98245) üzenetére


csadi0011
őstag

Beállítások -> render settingsben tudod előre beállítani, hogy mennyi legyen renderelésnél a videó képfrissítése (fps). Ezt a felvétel után is be lehet állítani, de gondolom jobb, ha állítgatás nélkül csak renderelni kell a végén.
Ha 24 fps-ben szeretnéd a kész videót, akkor a felvételnél az "every .." gombnál 20 másodpercet állítasz be, ha 30 fps-ben szeretnéd, akkor 16 másodpercet. Ha mást, akkor ezekből már könnyen számolsz.

(#98254) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan alkalmazásra, amivel megadhatok egy whitelistet azokkal az emberekkel, akik elérhetnek telefonon. A listán kívül eső összes hívást blokkolja, hogy ne tudjanak elérni. (root nemgond) Néztem az ajánlott listát, az első nem jó, mert csak tiltólistát enged beállítani ahogy láttam. A Root Call Blocker alkalmas erre a célra? Vagy van valami másik elérhető program erre a célra?

Köszönöm

(#98255) beg válasza qfm (#98254) üzenetére


beg
veterán

A root call blocker az egyik legjobb, de fizetős (az ingyenes trial, egy idő után lejár). Tégy egy próbát ezzel is, ingyenes. Ha nem jön be, mehet az általad talált.

Szerk. ja ez van az ajánlottban is :) Tud whitelistet is.

Features:
- Blacklist (list of calls or SMS, you want to block).
- Schedule.
- Whitelist (never block list).
- Journal of blocked calls and messages.
- One click ON/OFF call blocker or SMS blocker.
- Blocking of unknown and private numbers.
- Blocking by prefix ("Begins with" option).
- Blacklist saving and loading.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#98256) Mr.C válasza qfm (#98254) üzenetére


Mr.C
őstag

sztem az eset tud ilyet

sudo rm -rf /*

(#98257) qfm válasza beg (#98255) üzenetére


qfm
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, akkor én voltam figyelmetlen. Az Eset úgyis kéznél van, megnézem akkor először azt, ha nem válik be, megy fel az általad ajánlott. :R

[ Szerkesztve ]

(#98258) tomy86 válasza Pityke78 (#98252) üzenetére


tomy86
addikt

Nem vagyok biztos benne, hogy pontosan ilyesmire gondolsz, de a Geo Trackert próbáld ki!

(#98259) bexinho23 válasza bexinho23 (#97939) üzenetére


bexinho23
őstag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#98260) mobilizmo válasza Fishor (#98228) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Pedig a Pixel Phone jó, igaz én a fizetőst használom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#98261) woodworm válasza Pityke78 (#98252) üzenetére


woodworm
veterán

Ha rákeresel a playen találsz több gpx loggert. Többet is kipróbáltam, de a legtöbb bajom a háttérben futókkal volt, az android rendszeresen kilőtte őket.
Inkább használom az osmand hasonló funkcióját, ismeretlen terepen nem hátrány, hogy útvonal beállítása nélkül is legalább egy nézeti képem van és nem ér meglepetésként egy nagyobb kanyar, lehajtó stb.

(#98262) Tesztelo.hu válasza Pityke78 (#98252) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ezt alapból tudja az Android (és a Google...). Részletek itt.

(#98263) tuareg85 válasza Pityke78 (#98252) üzenetére

Helló, a Locus-t tud ilyet, bár inkább túrázáshoz való. Van ingyenes is, reklámokkal. Mindenesetre a rögzítésnél van autós profil (időben ritkábban, nagyobb távolságonként rögzít, de a profilok tesreszabhatók), és megy teljesen offline is (térkép nélkül is, persze olyankor nem látod, hogy hol vagy), a végén pedig tud offline fájlba exportálni minden népszerűbb fornátumba (gpx, kml, csv, tcx, etc..) meg 1-2 online service-be is fel tudja tölteni. Elvileg testre lehet szabni a térkép fölé tett infókat is, bár ez sem konkrétan autózáshoz van kitalálva.
Túrázáshoz mindenkinek ajánlom, offline térképek (vektoros és kép alapú is), útvonalrögzítés, pontok tárolása (hol is hagytuk a kocsit?), geocaching.

[ Szerkesztve ]

(#98264) Fishor válasza mobilizmo (#98260) üzenetére


Fishor
senior tag

Sikerült is ideiglenesen csoportot csinálni hozzá is adta a névjegyeknek a csengőhangot. Utána letöröltem, kipróbáltam még pár fajta dialer programot. Végül leszedtem mindet, utána vettem észre, hogy a kirakott gyári gyorshívó widgetekre ha rámegyek azt írja az alkalmazás nincs telepítve.
Azóta akármit csinálok, nem tudok gyári gyorshívó ikonokat csinálni, mert nem működik. Nem lehegy azt valahogy visszacsalni?

Még egy kérdés: A google billentyűzetet használva elvileg be van állítva hogy szöveg tanulás, de mégis ha beírok egy szót utána ha megint be akarom írni nem dobja fel a lehetőségnek, tehát mégsem tanul.
Hogy lehet azt betanítani, hogy jegyezze meg amit egyszer már beírok?

Üdv

(#98265) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

Valami tok egyszeru, minden csicsa mentes, letisztult, valuta atvalto programot keresnek, akar fizetos is erdekel ha gyorsan megnyilik es egyszeru. Semmi extrat nem kell tudnia csak valutat valtani.

(#98266) dokee78


dokee78
félisten

Foldersync Lite esetén miért nem lehet az azonnali szinkronizálást bekapcsolni?
Vagy az a fizetős privilégiuma?

(#98267) zzz03 válasza zzz03 (#98265) üzenetére


zzz03
őstag

Meglett.

Minimal desig, gyors egyszerü semmi extra.

Flip Currency Converter

(#98268) air válasza zzz03 (#98265) üzenetére


air
nagyúr

Valutaváltó a plázákban van.
Amit te keresel az deviza váltó.
Én most ezt használom: Currency Converter

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#98269) nyisziati válasza Pityke78 (#98252) üzenetére


nyisziati
veterán

Hali! Én a MapMyRide-ot használom.
A legjobb benne, hogy utólag a rögzített útvonalat ráilleszti a Google Maps-re, és madártávlatból 3D-ben végigkövetheted az utat akár térképen, akár műholdas (tehát valós) tájon.
Ráadásul még a szintkülönbségeket is mutatja és szakaszokra bontja az utat, átlagsebességgel, megtételéhez szükséges idővel stb.
Profi, na.

(#98270) katalin888


katalin888
aktív tag

A GSam Battery Monitor miért nincs az ajanlott appok között?

(#98271) Narxis válasza katalin888 (#98270) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez jó kérdés Katalin. :)

Thanos was right.

(#98272) Kékes525


Kékes525
félisten

Runtastic Pro-ból az Endomondoba átlehet vinni az edzés adatait? Mintegy 2.5 évem van a Runtasticban...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98273) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? Olyan problémám lenne, hogy pár napja vetem új telot, Umi Super, andoid 6.0 ami nekem nagyon új, előző 4.2 hez képest... ezzel szenvedek már 2 napja, elég idegesítő hogy mindenek jogosultságokat kell megadni, de lehet csak a teló szar, vagy én vagyok a béna, de a facebook értesítéseket nem igazán kapom meg, csak korlátozottan! Már csináltam 1 gyári visszaállítást is, pedig vagy fél nap volt belakni a telót úgy mint az előzőt, most kezdhetem elölről :( De facebook még mindig nem működik, fent a státus sorba nem jelez frissítéseket, de ha rábökök a facebookra és betölti akkor facebookon belül kapásból ott van pl 20 db értesítés, de teló fent továbbra se jelzi, csak azokról kapok a státus sorba értesítést amik kimondottan nekem íródtak, levél, vagy ha az én profilomra ír valaki, vagy megjelöl 1 hozzászólásba, csináltam 1 kamu profilt ez miatt, és gépről írogattam magamnak próbálgatni :) Viszont nekem sok ember be van állítva követésre hogy azonnal lássam ha kiírnak valamit, korábbi teflonomon (3 éves zopo c2) ezekről is azonnal jött az értesítés, vagy pl ha írók haverhoz és ott válaszol valaki arról se kapok, most semmi ilyenről nem értesít a telefon, csak ha belépek a fészbe ott látom, pedig a facebook beállításain belül az összes értesítési lehetőség be van állítva! Rohadt idegesítő hogy több óra alatt melóba 1 értesítést se kapok, max ha messengeren írnak, aztán ha megnézem akkor van már 50 db egyéb is :( Gmail-lel ugyanez a helyzet, csak az elsődleges üzeneteket jelzi a teló, a közösségi / promóciók / frissítések könyvtárba lévőkről se kapok értesítést! Ugyan nem biztos de valoszinűleg időképtől se, és játékoktól se, mert korábban ezek is jeleztek pl időkép hogy x idő a közelbe, vagy játék hogy elkészült a sereg, vagy x épületet felépítették stb, és az elmúlt 2 napba ilyeneket se kaptam. Mit kéne beállítanom ? vagy mi lehet a gond?

Nem biztos hogy jó topikba írok, de nem találtam mást, ha nem ide akkor hova kéne írnom ?

(#98274) #79335424 válasza nyisziati (#98269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Ez jól hangzik. Remélem, a tracking megy net nélkül!

(#98275) tybsen


tybsen
addikt

Kicsit off, de tkp kozvetve alkalmazasok vasarlasaval kapcsolatos kerdes:

Vasaroltam korabban Nemetorszagban egy 15 EUR play store utalvanyt, ezt szerettem volna bevaltani, de csak nemet google fiokkal lehet, ez all a kartyan. A google ugyfelszolgalata azt javasolta, hogy modositsam a fiokot nemetre es akkor bevalthatom, maskepp nem lehet (vagy adjam oda valakinek Nemetorszagban).

A kerdes: szarmazhat barmilyen hatrany abbol, ha nemetre modositom a fiokomat, illetve van ennek egyaltalan barmilyen jelentosege? Legalis ez egyaltalan? Bar a hivatalos ugyfelszolgalat javasolta, tehat nem gondolom, hogy torvenybe utkozo lenne, de nem akarok semmi kellemetlenseget ebbol (aprobetus reszben hatha van valami, stb).

Koszi ha van otlet. :R

[ Szerkesztve ]

(#98276) #79335424 válasza tybsen (#98275) üzenetére


#79335424
törölt tag

Néhány YT videó alatt nem lesz hang. :)

(#98277) HoTaZo válasza nyisziati (#98269) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez csak bringa útvonalhoz jó?

Régóta szeretném a nászutamat megtérképesíteni s valami olyat keresek amelyre utólag lehet az állomásokat bejegyezni. Netán képeket is csatolni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#98278) woodworm válasza HoTaZo (#98277) üzenetére


woodworm
veterán

A rögzített gpx fájl elejére akár utólag kézzel be lehet rakni állomásokat, képekkel nem tudom mi újság, talán konvertálni kell kml-be, de ez már nem androidos téma.

(#98279) beg válasza katalin888 (#98270) üzenetére


beg
veterán

Jogos a kérdés és már be is került.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#98280) HoTaZo válasza woodworm (#98278) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#98281) tybsen válasza #79335424 (#98276) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi! Ha csak ennyi, akkor vegulis mindegy, hogy melyik orszag. :)

(#98282) Tyer válasza beg (#98279) üzenetére


Tyer
őstag

6.0m azaz konkrétan HTC 10-en értelmét vesztette a progi... már semmivel nem tud többet, mint a beépitett... Sajnos...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#98283) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

System Tuner

My Androidtools

Szerintem ez a kettő app is mehet az ajánlottba a megfelelő helyre.

(#98284) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Tudtok javasolni olyan levelező programot, amiben egy email továbbküldése a nevjegyekben beállított csoportnak is elküldhető? Sajnos az Xperia Z2 levelezője nem tud ilyet. :-[

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#98285) -juc- válasza tybsen (#98281) üzenetére


-juc-
aktív tag

Regionális árazás/akciók vannak...

(#98286) tybsen válasza -juc- (#98285) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi szepen -juc-!

(#98287) dokee78 válasza dokee78 (#98266) üzenetére


dokee78
félisten

UP!

(#98288) nyisziati válasza HoTaZo (#98277) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem, autóval is próbáltam már, teljesen jó. Mondjuk a fényképcsatolás szerintem nem megy.

@Somatom: jó kérdés, hogy megy-e offline, sosem próbáltam, mindig be van kapcsolva a netem.

Ja, most vissza olvasva látom, hogy "GPS-en keresztül rögzít". Ebben nem vagyok biztos, előtte ki kéne próbálni élesben.

[ Szerkesztve ]

(#98289) Pityesz78


Pityesz78
tag

Gondba vagyok! (LG Spirit a maroktelcsi)

Hivatalos rom frissítés után gyári beállítások visszaáéllítását eszközöltem mert nem volt 100-as a működés. Előtte minden beállításról menést csináltam a kártyára.

A visszaállítás után visszatelepítette a programjaim nagy részét, de az sms-es wifihelyek, hiváslista, emailbeállítások, és még ez-az eltűntek és a legnagyobb szomorúságomra a már általam megvett programok egyikét sem tette fel.

Ez a Sun Seeker és a Poweramp. A Link2Sd-t amit még egy másik készüléknél vettem feltelepítette kérdés nélkül de ezeket nem és ha rákeresek a Playen akkor megint a fizetős verziót mutatja.

Hogyan tudnám visszakapni a programokat amiket már megvettem és még csak egyszer telepítettem fel őket a megvételkor? (Az Android fiókom ugyan az)

Köszi minden ötletet!

(#98290) punky10 válasza Pityesz78 (#98289) üzenetére


punky10
addikt

A Play-en a saját alkalmazásaid között meg kellene lenni az unlockernek is.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#98291) woodworm válasza HoTaZo (#98280) üzenetére


woodworm
veterán

Hazatérve átnéztem a gpx programokat a gépen, a Vikinget használva lehet képet is csatolni a waypoint mellé. Más programmal a megjelenítés kérdéses, próbálgatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#98292) HoTaZo válasza woodworm (#98291) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#98293) #73959936


#73959936
törölt tag

Hello. Az rendben van, hogy adott app. automatikus elindulását a háttérben meg tudom akadályozni (hibern.) és csak akkor fut, ha elindítom...

Azt mivel lehet megcsinálni, hogy amikor bezárok 1 appot ne csak a háttérbe kerüljön, hanem be is záruljon, ne kelljen egyesével bezárni ? :U

:R

(#98294) nyisziati válasza #73959936 (#98293) üzenetére


nyisziati
veterán

Greenify+root+Xposed. Ha rendszerappot is hibernálni akarsz, ahhoz még az adományozói csomagot is még kell venni a Play-en.

[ Szerkesztve ]

(#98295) Pityesz78 válasza punky10 (#98290) üzenetére


Pityesz78
tag

igen ott van, 999 Ft és 2644Ft. Nem értem hol a licencem...

(#98296) #79335424 válasza #73959936 (#98293) üzenetére


#79335424
törölt tag

Beállítások -> Fejlesztői lehetőségek -> Tevékenységek törlése, valamint Háttérfolyamatok korlátozása.
Vagy, E-Robottal:
Esemény: alkalmazás elvesztette a fókuszt.
Művelet: alkalmazás bezárása (esetleg ezután még tilthatod is, és akkor tuti nem fog magától elindulni).

[ Szerkesztve ]

(#98297) Bozek válasza Pityesz78 (#98295) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg, hogy törlöd a Google Play adatait és bejelentkezel újra. Nálam is volt már, hogy meg akarta vetetni velem azt, amit már korábban megvettem.

Vagy PC-n kikeresed és telepíted onnan a Telepítés gombra nyomva. Csak figyelj oda, hogy a mostani telefonod válaszd ki.

(#98298) #73959936 válasza #79335424 (#98296) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#98299) brd válasza #79335424 (#98296) üzenetére


brd
nagyúr

Nem használok E-Robotot, ezért kérdezem: ez a művelet FC-s bezárást jelent? Vagy a mezítlábas bezárást, ami után a háttérben futó szolgáltatásai még futnak az adott app-nak?

The only real valuable thing is intuition.

(#98300) Eclips21


Eclips21
őstag

Messenger hogy lehet alapbol feher emberre allitani a kezeket? Valamikor feketere valtoztak es idegesit, mindig hosszan kell nyomni hogy feher ember legyen. Otlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.