Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) beg válasza kismokesz (#98350) üzenetére


beg
veterán

Nem sokat tudsz a routerekről igaz? :)
Nincs ilyen. A Fing alkalmazás segít felderíteni, de az admin felülethez nem férsz hozzá külső alkalmazással.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#98352) #79335424 válasza beg (#98351) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem is kell. Soros porton is meg lehet próbálni. :) De, gyanítom, hogy a kérdező nem pont ilyesmire gondolt.

fausto:
Sajnos, arra nincs ötletem. Az Androidban annyira új dolog a dual SIM támogatás, hogy nem nagyon írnak rá alkalmazást.

(#98353) Mr Dini válasza #79335424 (#98352) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze, a kolléga nyilván JTAG-olni is szeretne droidról. ;] Hú, most elképzeltem, h hogy nézhet ki egy tablet azzal a böszme nagy csatlakozóval. :D

Ps: azóta is ilyen elmaradott a dual sim? Mégis miért?

@kismokesz

Szia!

Ha felcsatlakozol egy hálózatra, akkor ugyebár kapsz egy ip-t, és minden más eszköz is ugyanígy tesz (már ha az adott háló rendesen be van állítva dhcp ügyileg). Namost, ugye a routernek is van egy ipje. Ha pedig nem tudod a router ip címét, akkor nem is tudod megmondani az eszközödnek, h na, akkor most lépj be a routeremre! Ez olyan, mint felhívni valakit telefonszám/azonosító nélkül. Ahol nem csak két fél van a kapcsolatban, hanem több, ott már elengedhetetlen az ilyen "konkretizálás, h kihez forduljon".

De gondolom ez Neked is világos és valami olyasmire vagy inkább kiváncsi, h hogy lehet megtudni a gw ipjét, tehát a router ipjét. Nos, én erre csak a linuxot tudom ajánlani (droidon belül). Tehát pl terminal emulatoron, ha kiadod az ifconfig parancsot, akkor többek közt a router ipjét is kiolvashatod. Bár a legtöbb otthoni router a 192.168.1.1-en érhető el (vagy 0.1, esetleg 1.254 végződéssel).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#98354) F.E.K.. válasza beg (#98351) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha van snmp (vagy legalább egy netbios) szolgáltatás az eszközön akkor névvel is elérhető... bár az ip cím kézenfekvőbb természetesen.

;)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#98355) Bozek válasza beg (#98351) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyrészt az admin felülethez hozzá lehet férni mobilos böngészőből, megfelelő dinamikus DNS használatával meg még akár a világ másik végéről is. DD-WRT-hez elvileg van Android-os alkalmazás is, bár én nem próbáltam. És akkor még nem beszéltünk a Telnet-ről és az SSH-ról.

Persze a kérdés alapból hülyeség volt, mert mindenhogy el kell érni IP-n keresztül a router-t, max. van hozzárendelve egy domain név.

"most elképzeltem, h hogy nézhet ki egy tablet azzal a böszme nagy csatlakozóval"

Nem kell a tablet-en lennie csatlakozónak, van OTG-s forgalomban.

[ Szerkesztve ]

(#98356) beg válasza Bozek (#98355) üzenetére


beg
veterán

Ma épp egy ubi AP-ben voltam SSH-n, mert a kontroller nem akarta adoptálni, tehát nem vagyok elveszve a hálózati eszközökben :) Cickó switch-et is birizgáltam soros porton mert kicsit hosszú lett volna újra konfigolni.
De itt nem ez volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#98357) pc360 válasza paolinho (#98345) üzenetére


pc360
addikt

Ez utólag állítható, ha van fent asztali Operád is, és szinkronizálsz a két böngésző közt. Az asztalin nyisd meg a böngésző gyorshívójából az oldalakat, és ott, a szívecske ikonra kattintva tudod váltogatni az oldalhoz rendelt képeket. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt is átszinkronizálja, de gyanítom, mert nálam mobilon is kisképekkel jelennek meg az elemek a basic feliratok helyett (vagy csak meghagyta a régebbi verzióból a thumbnaileket). Az állíthatóságot sokan nem tudják az asztali esetében.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#98358) basaja


basaja
senior tag

Hali!
A Solid Explorer tényleg nem tudja kezelni az OTG-t? Feltettem a 2.0 verziót is, hozzá az OTG Plugint,de az sem látta a pendrive-ot...A TC alapból látja... Pedig a Solid volt eddig a numero uno... De két filekezelőt nem akarok a telefonra. Esetleg valami javaslat vagy toll?

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#98359) #79335424 válasza basaja (#98358) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott valami más bibi lesz. Rendszeresen használok OTG -n memóriakártyától, a pendrive -on át, a háttértárig mindenféle adathordozót, és eddig mindegyiket kezelte a Solid E.

(#98360) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok ezt a Hybi Music zenelejátszót próbálta már valaki, tényleg olyan jó?

És ez a forrás megbízható a letöltésére?

Köszi! :)

(#98361) aprokaroka87 válasza SunMount3r (#98360) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt így nem lehet tudni
De fent van a playen is.

(#98362) SunMount3r válasza aprokaroka87 (#98361) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudom, de mivel nincs router-em :( , így nem tudom közvetlen a Play Store-ból telepíteni, ezért kell külön leszednem a telepítőt.

Másvalaki? :F :)

[ Szerkesztve ]

(#98363) Viktor0610 válasza SunMount3r (#98362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt nem értem.
Ha máshonnan le tudod tölteni, a Playről miért nem? :F Nem router kell hozzá, hanem internet.

Én biztos, nem tölteném le máshonnan a programot, főleg, ha ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#98364) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#98363) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert se wifi,se mobilnet.
Így marad az usb apk másolás.

(#98365) Kardos.N


Kardos.N
tag

Tudnátok segíteni ?
A fotókat nem nyitja meg a készülékem , azzal a cím szóval h kevés a tárhely.
Csak ,hogy a telefonon magán már nincs szabaddá tehető hely.
A programokat át tudom tenni a mem kártyára ? :R

(#98366) SunMount3r válasza Viktor0610 (#98363) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Digi kábel netem van, szó szerint egy szál UTP kábel jön be a lakásba, ennyi. Android-ról be tudok jelentkezni rá felhasználó név/jelszóval? :F

(Amúgy azért is keresek megbízható alternatív forrást ezekhez az appokhoz, hogy ne keljen mindíg külön dugdosni, meg huzigálni a kábelt, ha valami Android-ra kell éppen (TV Box, de van rajta LAN csati), mert alapból Win-es Notin netezek.) (És tudom, már tervbe van a router, de addig is...)

(#98367) Viktor0610 válasza SunMount3r (#98366) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

nlpK:
Nem értek a hálózatokhoz, de a wines noti nem tudja a kábeles netet továbbosztani wifin?

csadi0011:
Az meg a másik. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#98368) csadi0011 válasza SunMount3r (#98366) üzenetére


csadi0011
őstag

TV box androidos? azzal egyszerűen tudnál wifi hotspotot létrehozni. Laptopon is megoldhatod, de nem tudom mi kell hozzá. Nekem még nem volt wifis win-es eszközöm, de itt egy videó róla: [link]

(#98369) pc360 válasza aprokaroka87 (#98364) üzenetére


pc360
addikt

Dehát wifi ezer helyen elkapható.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#98370) aprokaroka87 válasza SunMount3r (#98366) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kapható pl olyan mobilnet stick amelyben van wifi kezelés is.
Tud wifi jelet osztani és fogadni.

De szerintem van külön wifi-s is.

(#98371) SunMount3r válasza csadi0011 (#98368) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi azt hiszem ez lesz a megoldás, WiFi az van a laposban is és a Box-ban is. Nem is tudtam, hogy lehet ilyet külön router nélkül... :F

THX mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#98372) basaja válasza #79335424 (#98359) üzenetére


basaja
senior tag

Mi lehet a gond? A TC simán látja. Kipróbáltuk két telefonnal is(Moto g2 és Moto g4 Plus), egyiken sem látja a SE.

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#98373) paolinho válasza darvinya (#98347) üzenetére


paolinho
őstag

Telefonról használom az Operát, és itt a Gyorshívó tulajdonképpen a mentett oldal. Itt van az, hogy egy ideje nem az adott (mentett) oldal screeshot-ját adja be ikonként, hanem csak egy kezdő betűs négyzet ikont ment.

pc360: köszi, ki fogom próbálni, amit tanácsoltál, de egyelőre csak a telóm áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#98374) #79335424 válasza basaja (#98372) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. máshova van mountolva a meghajtó, és a Solid nem ismeri az elérési utját.

[ Szerkesztve ]

(#98375) darvinya válasza paolinho (#98373) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem éppen.
Van külön mentet honlap és külön gyorshívó.
Mentet oldal egy lista, gyorshívó pedig amit mondtam.
Gyorshívónál előfordul lassú net-nél, hogy nincs bélyegkép.

Pl:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98376) viharhozo


viharhozo
addikt

A biztonsagi mentes reszen a kovetkezo uzenetet kapom:

"A Biztonságos mentés szolgáltatás inaktív. Ezt az Eszközházirend határozza meg."

A menu nem kattinthato, semmit se tudok vele kezdeni. Hogy tudom bekapcsolni a funkciot?

Android: 5.1.1, keszulek: LG Flex 2, minden gyari, semmihez nem nyultam.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#98377) Ryder62


Ryder62
őstag

Hogy tudok létrehozni egy gyűjteményt ahova a nem használt ikonokat beledobálhatom? Mert alapból van kettő, a legjobb alkalmazások, és az eszközök. Egyáltalán lehetséges?

(#98378) ctibor válasza Ryder62 (#98377) üzenetére


ctibor
senior tag

Telefontól, firmwaretől függ, de általában úgy, hogy a kezdőképernyőn lévő egyik ikonra ráhúzod a másikat. És létrejön a mappa. Utána adsz nevét neki és még annyi ikont húzol bele, amennyit akarsz.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#98379) Ryder62 válasza ctibor (#98378) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszi, sikerült.

(#98380) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

ezPDF Readerrel akartam felolvastatni szöveget magyarul, de hiába tettem fel Mariskát nem azok közül választott, hanem a beépítettből.
Erre van ötletetek hogy működne magyarul is magyar szövegnél?

Üdv, Dávid

(#98381) sbwolf válasza Nestor16 (#98380) üzenetére


sbwolf
aktív tag

A szöveg felolvasó kimenetnél a az svox-van beállítva alap értelmezettnek illetve a magyar nyelv van beállítva?
Kipróbáltam a triál verzióval. Nekem Mariska olvassa.

(#98382) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki LED notification testreszabó programot ajánlani, amit kompatibilis a miuival?

(#98383) paolinho válasza darvinya (#98375) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, ha leketyeg a nyaralásom, kipróbálom Wifi-n ezt, mert egyelőre csak mobilnet-em van, bár én azt hittem, hogy nem lassú, ezek szerint tévedtem.

(#98384) devil-k


devil-k
nagyúr

Helló!

Tudnátok olyan programot javasolni, amivel meg tudom nézni az eddigi elmentett wifi-k jelszavát? Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#98385) kocsisdavid5 válasza devil-k (#98384) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

Wifi passwords a neve, viszont kell hozzá root jog.

(#98386) aprokaroka87 válasza devil-k (#98384) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha az emlékeim nem csalnak akkor valahogy van mód arra hogy egy txt fájlba ki irasd a mentett wifi hálozatok teljes adatát,benne a jelszavakat is.

Szerintem az Android szakmai topikban tedd fel a kérdésed,ott hátha többet tudnak segíteni.

(#98387) devil-k


devil-k
nagyúr

Köszönöm mind a kettőtöknek! :R

(#98388) aprokaroka87
Nincs és nem is szeretnék "rootolni". :B

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98388) aprokaroka87 válasza devil-k (#98387) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy van root jogod?

(#98389) Mr.C válasza devil-k (#98384) üzenetére


Mr.C
őstag

Megelőztek

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#98390) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. G drive-re elindítottam telóról több fájl feltöltését, de nagyon sokáig tart. Hogyan tudnám leállítani?

-

(#98391) darvinya válasza 7Sony7 (#98390) üzenetére


darvinya
titán

Állítsd le az app-ot, pl: recent app közül töröld.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98392) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom hogy ez bug vagy feature?

Elkezdtem Gdrive-ba feltölteni egy kb 350mb-os fájlt,odáig jut el hogy ki irja hogy "várakozás a feltöltésre" telik az idő...kb 10-15mp és semmi.

Ám mindeközben a data partició-ra meg valami iszonyat sebbeségel íródik valami,kb annyira hogy 10mb marad és a rendszer elkezd jajjveszékelni.

Ha leáll a Drive akkor vissza áll.

(#98393) ollie


ollie
MODERÁTOR

A Swipe for Facebook Pro-t használja valaki? Most féláron van. Arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg kíméli-e az akkut, és hogy lehet-e vele üzeneteket küldeni (vagyis kiváltja-e a facebook messenger-t is).

***

(#98394) 7Sony7 válasza darvinya (#98391) üzenetére


7Sony7
addikt

Ideiglenesen jó lett, de véglegesen nem állítja le. Mindegy, mostmár megvárom, míg feltölti. De hogy nincs ilyen funkció benne?!

-

(#98395) aprokaroka87 válasza 7Sony7 (#98394) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel letöltéshez a letöltéskezelőt használja,így gyanítom hogy a feltöltéshez is.

Probáld ki hogy törlöd a letöltéskezelő adatait.

(#98396) ViharVadász válasza ollie (#98393) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szerintem a Messenger-t simán lepipálja a Swipe for Facebook program. Igaz, nem annyira kényelmes a használata, tehát, hogy ha ír valaki nem ugrik fel semmi, megkell nyitni a programot, de igen jó szerintem. Sajnos még nem a Pro változatot használom, de ahogy észrevettem így is nagyon energia takarékos a sima változat. :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#98397) adrian94


adrian94
őstag

Instagram mostanában ezt írja ki, ha like-olni vagy követni akarok valamit/valakit :

"Nem engedélyezett hivatkozás. Úgy tűnik, hogy az adatlapodon egy olyan hivatkozás (zárójelben egy számsor, mintha ip cím lenne) szerepel, amely nem megengedett. Bizonyos tartalmakat és műveleteket közösségünk érdekében korlátozunk. Közöld velünk, ha szerinted tévedtünk."

Valami ötlet, hogy miért írja ezt ki ? :(

(#98398) Mr.C válasza ollie (#98393) üzenetére


Mr.C
őstag

Úgy tudom, ha 48 órán belül nem igényleg, akkor visszafizeti a play...

sudo rm -rf /*

(#98399) 7Sony7 válasza aprokaroka87 (#98395) üzenetére


7Sony7
addikt

Már felkinlódta, de legközelebb megpróbálom

-

(#98400) Nestor16 válasza sbwolf (#98381) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, már működik, lehet hogy csak egy újraindításra volt szükség.

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.