Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) Mr.C válasza Krill77 (#98137) üzenetére


Mr.C
őstag

Zene lejátszó mind nagyon keveset fogyaszt. Sztem a gyári a legkevesebbet (nem tudom, milyen telo, milyen rom)

Bluetooth meg én is szoktam kitolni a hangot, viper4android szépen visz mindent, tökéletesen. Eq programmal van ott a gond, azt kell lecserélni

T_chris: huh elixir esetleg? Abban szinte mindent ki tud rakni az ember (szinte)
Szerk: nézd! mit találtam! pedig csak beirtam :P

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#98152) harcikoca


harcikoca
senior tag

Udv. Tud valaki ajanlani egy jo Timelapse progit androidra? Jo lenne valami stabil, es ha futna hatterben az sem lenne hatrany. Anglia-Magyarorszag utat szeretnem felvenni.

AMD+Ati powee'R

(#98153) aprokaroka87 válasza StarKiller89 (#98148) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Rootolni mennyire lenne nehéz űgy?
vagy pedig elkapatni log-al hátha jegyzésre kerül.

(#98154) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van arra app, hogy egyszerűen atkoltozzek Evernote-bol Keep-be ?

(#98155) zsoltzsolt válasza nababika (#98154) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Aha, ctrl+c, ctrl+v.
😁

(#98156) nababika válasza zsoltzsolt (#98155) üzenetére


nababika
aktív tag

Ezt 100+ jegyzet eseteben nem neveznem egyszerunek.

(#98157) fdisk


fdisk
őstag

Segítség kellene.
Nem rég tértem át 412-ről 442-re. (stock)
A probléma az, hogy a tb "nem áll rendelkezésre elegendő szabad tárhely" - re hivatkozva nem ment semmit sem le.
A visszaállítás működik rendben, de a backup nem.
A külső sd-re van állítva, hogy oda mentsen. Itt van kb 15 giga szabad hely.
A belső is van kb 9 giga.
A rendszer romon kb 500 mega.
Így viszont nem ér semmit sem.
Mi lehet az ok?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#98158) razorka777 válasza fdisk (#98157) üzenetére


razorka777
veterán

Töltsd le a kitkat SD fix nevü alkalmazást.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#98159) air válasza razorka777 (#98158) üzenetére


air
nagyúr

Feltéve, ha rootolt a készülék.
Ellenkező esetben az alkalmazások kizárólag a saját mappájukba tudnak írni az SD kártyára.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#98160) razorka777 válasza air (#98159) üzenetére


razorka777
veterán

Írta a titanium backupot, ebből következik, hogy rootolt a telója.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#98161) IT_Sup_Zoli


IT_Sup_Zoli
újonc

Ezt az alkalmazást milyennek találjátok? http://goo.gl/LUUTBz - IneTracker

Minden vélemény érdekel... illetve ha valakinek mondjuk nem megy, az is. :)

IneTrack

(#98162) aprokaroka87 válasza IT_Sup_Zoli (#98161) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

erről van szó?

netrack play store

(#98163) fdisk válasza razorka777 (#98158) üzenetére


fdisk
őstag

:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#98164) e.szaber91


e.szaber91
csendes újonc

Üdv!

Ma csináltam egy gyári beállításra visszaállást a Lenovo Vibe Z2 Pro telómon, és most tűnt fel, hogy a google play-el van egy kis gubanc. Ha egy alkalmazásnak a véleményezők profiljára koppintok, akkor a play áruház leáll. De ez az első 3, alapból megjelenítendő felhasználó esetében nem áll fenn, csak ha rábökök arra, hogy összes vélemény, és a 4. véleményező profilját már nem tölti be (és az utána lévő többiét sem), hanem egyszerűen leáll a play.

(#98165) IT_Sup_Zoli válasza aprokaroka87 (#98162) üzenetére


IT_Sup_Zoli
újonc

Nem, erről: IneTracker GPS nyomkövető

Elismerem, megtévesztő. :D az egyikkel követni, a másikkal követetté válni lehet. :)

[ Szerkesztve ]

IneTrack

(#98166) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A K9 levelező kliensben beállítottam, hogy "beszélgetés nézet"-ben mutassa a leveleket, de külön csoportba rendezi az érkezetteket és egy másikba a küldötteket. Ez így nagyon zavaró. Van erre valami beállítási lehetőség amire még nem jöttem rá, vagy ez ilyen? :(

Köszi előre is!

(#98167) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#98132) üzenetére


Kékes525
félisten

+ Bárki, aki tudna segíteni:

Tudnál még abban segíteni, hogy a 10-nél nagyobb számokat egybe ejtse ki a Mariska? Most például a "11"-et "egy - egy"-nek ejti a "tizenegy" helyett. Megpróbáltam beírni a kiejtés változtatásba (ceruza ikon) "11" inputhoz a "tizenegy" outputot de ez nem segített, változatlanul külön - külön ismeri fel és ejti ki a számokat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98168) sbwolf válasza Kékes525 (#98167) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ez érdekes. Nekem normálisan mondja, minden féle buhera nélkül.

(#98169) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98167) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valahogy betudnád másolni a szöveget?
mert lehet hogy valami a szövegből kavar be.

(#98170) Tesztelo.hu válasza mzso (#98109) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ezt tőlük kérdezd meg, nem én vagyok a fejlesztős, de mintha a tableten hasonlóan nézne ki, ha jól emlékszem.

(#98171) Tesztelo.hu válasza DS39 (#98120) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

5 nap múlva??? Még a MET sem tudja megmondani, hogy 5 nap múlva milyen idő lesz, nemhogy a kisebb apparátussal dolgozó Időkép munkatársai. Azért irreális dolgokat ne várjunk már el. 1-2 napos előrejelzéseket tudnak viszonylag pontosan (80% körül) adni a mai technikával.

(#98172) Tesztelo.hu válasza mzso (#98100) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Én el bírom képzelni, hogy a kalkulációba beleveszik a domborzatot is. (Lehet az Accuweather ezt is csinálja.)
Meg egy ilyen légköri mintázatból nem nagy kunszt kicsit odébbra is kiszámítani a legjobb becsült adatokat.

De elég nagy kunszt. És minél odébbra? Fix mérőhely egy pár van az országban, onnantól kezdve már csak becsülni lehet. Nincs az a számítási kapacitás, ami 20 km-es területekre kiszámolná a várható időjárást. Accuweather is egy közeli ismert pont értékeit írja ki, nem számol az semmit sem.

(#98173) Kékes525 válasza sbwolf (#98168) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#98169) aprokaroka87:

Endomondoból használom, az edzés pillanatnyi állapotát mondja be, nem szöveget olvas fel.

Az edzés időnél rendesen mondja be a tíz feletti számokat (pl. egy óra huszonhat perc), azonban a megtett távolságot és sebességet már nem. Gyanítom, azért mert másképp kapja az inputot. Míg az időnél egy stringben a tizedes értékeket, ezért azt egy számnak veszi, addig például a távolságnál vagy a sebességnél már külön (9.25 km/hr = kilenc egész kettő öt kilométer per óra). Hiába írom be az inputnál a "25"-öt az outputnál a "huszonöt"-öt mivel a "2"-est és az "5"-öst külön érzékeli ezért nem tekinti egynek vagyis külön külön mondja be. Valami összefűző jel kellene az inputnál, hogy egynek tekintse. Persze, ha ez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98174) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy miért van az, hogy pl van a Twitter alkalmazás amiben beállítom, hogy jelezzen ha bizonyos emberek/oldalak posztolnak valamit és kapjak róla értesítést, de egy idő után már nem jelez? Nem csináltam vele semmit, de egy idő elteltével már nem jön az értesítés. Ha törlöm és újra felrakom majd beállítom, akkor 1-2 napig megint jól megy jönnek az üzenetek, aztán megint nem. De nem ez az egyetlen program ami így viselkedik. Tudom nincs egységes megoldás ezekre, azért kérdeztem meg hátha valakinek volt már ilyen tapasztalata és tudja a megoldást, vagy van tippje a megoldásra.

(#98175) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98173) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nálam mind pedig jól ejti ki

(#98176) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#98175) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Endomondon belül (nem a bármilyen szöveg felolvasásakor) az Endomondo edzés adatait jól ejti ki?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98177) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98176) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem.

9.25
szerintem mindegy hogy óra vagy kilóméter
Mariska külön értelmezi a számot és a betűket.

(#98178) kaciokos válasza mzso (#98101) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, darabig nem voltam netközelben.

"De a valószínűségi értékek is sz@rok. A met.hu napok óta mutatott 10+mm-t mára, accuweather meg 50%-ot ugyanúgy mint tegnapra, amikor semmi nem esett."

Mondjuk az AccuWeather-ről forrásként én is átszoktam a Weather Underground-ra, az az én tapasztalatom szerint pontosabb. Maga az app nálam amúgy a Weather Timeline, de ez pontosság tekintetében mindegy is, csak felület miatt számít.

(#98179) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#98177) üzenetére


Kékes525
félisten

Az más, úgy érthető.

Nem a számok és a betűkről írtam, hanem csak a számokról.
Azaz az időt rendesen mondja be, a 9 feletti számokat rendesen ejti ki, nem külön külön az egyes számjegyeket. Viszont a távolságnál és a sebességnél már külön külön ejti ki az egyes számjegyeket, nem ismeri a 9 fölötti számokat, valószínűleg azért, mert az Endomondo azokat külön adja át neki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98180) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98179) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor passz.

(#98181) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#98180) üzenetére


Kékes525
félisten

Kénytelen vagyok magyartalanul hallgatnom. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98182) Krill77


Krill77
őstag

Hi.
Ismer mi valaki az animare tv újságot? Az normális, h napokig nem tolti le a műsort?
Köszi

(#98183) Kékes525 válasza Bozek (#98143) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbáltam a Google szövegolvasóval, az is bemondja az Endomondo adatait, de csak a szobában próbáltam, így nem tudom, hogy a paramétereket (például: a távolságot és a sebességet) hogy mondja. Gondolom fonetikusan ejti az idegenszavakat.
Itt lehet javítani a kiejtést, gyakorlatilag lefordítani, mint azt a Mariskában?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98184) dokee78 válasza FrezeR (#98174) üzenetére


dokee78
félisten

Véletlen Huawei vagy Honor a készülék?
Mert ha igen tedd a védett alkalmazások közé.

(#98185) FrezeR válasza dokee78 (#98184) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem, egy S4-esről van szó.

(#98186) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdekes: a Google szövegfelolvasó az Endomondon belül a kalóriát először calóriának mondta, de utána már rendesen ejtette ki, pedig nem csináltam semmit. Megérezte, hogy helytelenül ejtette ki? ;] Kíváncsi vagyok, hogy a Lap Speed-et és a hour-t hogyan olvassa fel, valószínűleg nem fogja fordítani. :( A kilométert is magyarul ejti ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98187) #61600768 válasza FrezeR (#98174) üzenetére


#61600768
törölt tag

Intelligens kezelő > akku.. > adatok > Itt keresd ki a listában a Twitter appot, tapizz rá és ne legyen "állandó optimalizálás"-ra beállítva, állítsd "kikapcsolásra".

Bármelyik app amitől értesítőt vársz ugyanúgy "kikapcsolásra" legyen állítva.

[ Szerkesztve ]

(#98188) Kékes525 válasza Kékes525 (#98186) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen nem magamnak írtam :N ;], (#98174) hanem FrezeR kollégának.

Szerintem érdemesebb teljesen kikapcsolni ezt az optimalizálást (Beállítások - Akkumulátor - ADATOK). S6 alatt rontja az akku időt (S6 topik tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98189) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98186) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Google TTS motor mögött valószinű hogy egy komolyabb szerver van,ha aktív a net akkor simán javíthat,sőt lehet hogy tanul is.

(#98190) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#98189) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, be volt kapcsolva a WiFi. A hangminták letöltése pedig WiFi-re volt állítva. Így elképzelhető, hogy fordít is. Érzékelve a forrás angol nyelvet és mivel a felolvasás magyarra van állítva simán fordíthat is. Meglátjuk, délelőtt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98191) #61600768 válasza Kékes525 (#98188) üzenetére


#61600768
törölt tag

Persze hogy rontja ha olyan appokat tesznek rá az "állandó optimalizálás" listára amiket sűrűn használnak.

(#98192) Kékes525 válasza #61600768 (#98191) üzenetére


Kékes525
félisten

Alapból minden optimalizálva van. Másrészt nyilván zömmel csak olyan applikációk vannak telepítve, amit használni is szoktunk, így aztán ront. Az egész szerintem felesleges, mert az android alapból kezelni tudja a háttérben nem használt applikációkat, felesleges kilőni, mint ahogy az "optimalizálás" teszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98193) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#98190) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jók ezek a TTS motorok csak a hangsúly az nem az errőségük.

Marisnál is ha pl egy kérdő mondat van alig változik a hanglejtés,és úgy tűnik mint ha valami monoton szöveg lenne.

De majd hátha egyszer ráfeküdnek a témára,mert van benne potenciál.

(#98194) #61600768 válasza Kékes525 (#98192) üzenetére


#61600768
törölt tag

Intelligens kezelőben 3 lehetőség van:

- auto optimalizálás
- állandó optimalizálás
- optimalizálás kikapcsolása

Alapból "auto optimalizálásra" teszi az appokat ahogy írtad. Ez azt jelenti hogy 3 nap eltelte után bezárja az appot (appokat) ha nem használtad (de beállítható 5 és 7 napra is). Ha megint megnyitod ezeket az appokat onnantól újra számolja a 3 napot. Tehát ha a telót amúgy is töltőre kell dugni minden 1-2 nap után akkor miért ne zárhatná be 3-ik napon azokat az appokat amit nem használsz és miért rontja ez az akkuidőt?

Akkor rontja az akkuidőt ha "állandó optimalizálásra" vannak téve az appok mert amikor kikapcsol a kijelző 10 perc után leállítja azokat az appokat. Értelem szerűen nem állítok 10 perces leállításra olyan appot amit gyakran használok.

Ugyanaz a téma mint greenify esetében. Aki nem ért hozzá több kárt okoz mint hasznot..

(#98195) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan app ami egy adott időpontban (pl 23:00 és 6:00 óra között) bekapcsolja a repülési üzemmódot és majd vissza vagy ehhez már root szükséges?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#98196) aprokaroka87 válasza SpongyaBob (#98195) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Automatizálok pl e-robot,tasker

De bizonyos Android verzió felett viszont kellhet a root.

(#98197) Kékes525 válasza #61600768 (#98194) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg igazad van:K. Azonban a gyakorlat nem ezt mutatja (S6 alatt):(, ha kikapcsolom akkor javul az akkuidő, akik ezt írták az S6 topikban mindenkinél autóra volt állítva.
Bizonyítja a hibás működését az, hogy csak 3. nap után kellene megszűnnie az értesítéseknek (az értesítés adó appoknál), azonban már max. 1 napon belül megszűnik, ezért kell ezeket mindenféleképpen kiszedni. Nálam a Novához tartozó Teslaunread-nél tapasztaltam, hogy hiába volt autóra állítva az optimalizálása, már 1 óra múlva sem jelezte az SMS-t, holott ha jól működött volna csak 3. nap után állíthatta volna le. S6 alatt ez úgy rossz ahogy van. Ezért célszerű inkább kikapcsolni.

Ez is érdekes: [link]. Tudom, hogy ez nem a beszélgetésünk tárgyát képező szóban forgó optimalizálás.

Úgyhogy van mit javítani a Samsungnak és a Google-nak és a az optimalizáláson.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98198) SpongyaBob válasza aprokaroka87 (#98196) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#98199) Kardos.N


Kardos.N
tag

Tudna nekem valaki segíteni ?
Képek megnyitásakor ezt írja ki "Fotók alkalmazás leállt"
Más fájlkezelő alkalmazásnál is.
Gyári beállítások vissza állításánál is.
Esetleg tippek trükkök ?
[moderálva]
Üdv.Norbi :R

Szakmai fórumban tilos hirdetni!

[ Módosította: radi8tor ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.