Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) air válasza raziel01 (#68548) üzenetére


air
nagyúr

Pont erről van szó, hogy ugyanazt a fiókot több készüléken is használni nem tiltott, de egy fizetős alkalmazást egyik fiókból a másikba átvinni viszont tilos, lopás, warez. Nevezd ahogy tetszik!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68552) raziel01 válasza air (#68551) üzenetére


raziel01
veterán

De nem érted. NEM fizet érte a másik telón ígyse úgyse. Akkor nem oly mindegy, hogy a fiának úgy rakja rá, hogy átküldi neki az APK-t vagy beírja a google accot, leszedi az alkalmazást, aztán meg törli a fiókot? A végeredmény ugyan az, a google nem kap több pénzt. Nem a fél falu játszik ugyan azzal az APK-val hanem csak a fia.

(#68553) petipetya válasza raziel01 (#68552) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kivéve ha ketten laknak azon a településen, mert akkor bizony tényleg a fél falu használja ingyen azt a játékot. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#68554) melan válasza petipetya (#68553) üzenetére


melan
senior tag

Ha valóban csak ketten laknánk, akkor inkább már "csak" tanya :DDD De szerencsére nem így van.

Nem akartam ekkora erkölcsi vitát indukálni, úgy gondolom a warezolók többsége letölti innen-onnan és kitolja a gamet, majd megy a következőre. Kevesen lehetnek sztem, akik ha tetszett egy játék meg is veszik.

De nem rágom a csontot, köszönöm a válaszokat és szép napot mindenkinek!

(#68555) petipetya válasza melan (#68554) üzenetére


petipetya
nagyúr

Túl van lihegve ez dolog, miközben a felszín alatt mindenki warezol valamilyen szinten. Ám az is érthető, hogy ne a fórum szívja meg ennek a levét, így hivatalosan tilos erről nyíltan beszélni.

"nincs rá lezsóidő"

(#68556) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Egy mobil "zseb" router használható vezeték nélküli adatátvitele valamelyik FTP-szerveres fájlküldő alkalmazással laptop és tablet között anélkül, hogy ez leszivna a havi, 10 giga netből bármit is? Ugyanis se a Windows 8.1, se a Kubuntu nem hajlandó felismerni a Nexus7-et, mint adattároló. Így kábellel nem tudok adatokat mozgatni tablet és laptop között. A Bluetooth meg baromi lassú.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68557) xSide válasza air (#68551) üzenetére


xSide
őstag

Hmm??

"egy fizetős alkalmazást egyik fiókból a másikba átvinni viszont tilos, lopás, warez"

Nem is lehet át vinni, nem kerek egyeseknek!
Fiók törlése után a licence ellenőrzésen megbukik a rendesen védett appoknál! Tilos?? 'Jogszabály'??
Nem keresőképes rokonnak épp a bizonytalan virágbolti beszerzések helyett oldottuk meg jópár éve. Én megveszek mindent mi arra érdemes és az accounttal használjuk amut én kezelek. Nem kell tudni másnak a bankos adataim.
Nincs tiltva, nincs korlátozva felhasználási mennyiség.
Csak a play Licence kötelező!!!

(#68558) air válasza raziel01 (#68552) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem te nem érted.
Mivel a vásárolt alkalmazás a fiókhoz kapcsolódik, és a Google nem korlátozza azt, hogy egy fiókot hány készüléken használhatsz, ezért az ilyen felhasználás legális. Nem készülékenként kell fizetni az alkalmazásokért, ezért aztán annyi példányban használod, ahányban csak akarod.
Ha "leszedi az alkalmazást, aztán meg törli a fiókot", akkor b-hatja, mert nem fog működni.

(#68557) xSide
"Nem is lehet át vinni, nem kerek egyeseknek!"

Az, hogy technikailag megvalósítható-e vagy sem, lényegtelen. Jogszabály? Google EULA.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68559) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégák

Egy olyan file kezelore lenne szükségem, amivel wifi kapcsolatban tudom szerkeszteni a memória kártya tartalmát, telo, tab.
Próbáltam az air droidot ia ebből a szempontból, nem jött be.
Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#68560) t181 válasza gyuszmó (#68559) üzenetére


t181
senior tag

ES file explorer -> Távoli gyors elérés
Így FTP szerverként fog működni a telód és erre (pl) Total Commanderrel tudsz csatlakozni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#68561) air válasza gyuszmó (#68559) üzenetére


air
nagyúr

Vagyis PC-s fájlkezelőt keresel?
TC ADB pluginnel?

(#68560) t181
Az FTP nem igazán online elérésre való. Mint a nevében is benne van file transfer protocol, vagyis fájl átvitelre való.

(#68562) teo77
AirDroid alternatívaként ne ajánljatok már FTP szervert!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68562) teo77 válasza gyuszmó (#68559) üzenetére


teo77
őstag

FTP szerveres File Manager : http://bit.ly/1ymWKlB

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68563) teo77 válasza teo77 (#68556) üzenetére


teo77
őstag

Valaki erre?
A lényeg, hogy vezeték nélkül akarok fájlokat mozgatni tablet-laptop között a mobil-routeren keresztül úgy, hogy ez ne szívja a routerben lévő sim-kartyas netet.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68564) air válasza teo77 (#68563) üzenetére


air
nagyúr

Bittorrent Sync, vagy erre pont a legjobb az FTP. :D
Vagy a TC ADB-n keresztül szintén. Mondjuk ez meg kábellel megy.

(#68565) teo77
"Ez használja a sim-es router netjét. Nem igaz?"

Természetesen, nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68565) teo77 válasza air (#68564) üzenetére


teo77
őstag

Ez használja a sim-es router netjét. Nem igaz? Mármint a Bitsync

Szerk: most lehet, félreértjük egymást. :) Próbálok még pontosabban fogalmazni.

Szóval:
ha én a tabrol akarok a Huawei sim kártyás, mobil routeren keresztül, vezeték nélkül adatokat küldeni a laptopra, akkor ez nem veszi igénybe a sim netjét? Bitsync-el vagy bármi mással.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68566) Probert75 válasza teo77 (#68563) üzenetére


Probert75
addikt

(#68567) teo77 válasza air (#68564) üzenetére


teo77
őstag

Tehát, ha én a tabrol akarok a Huawei sim kártyás, mobil routeren keresztül, vezeték nélkül adatokat küldeni a laptopra, akkor ez nem veszi igénybe a sim netjét? Bitsync-el vagy bármi mással.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68568) ollie válasza teo77 (#68565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értelek. Ha be van kapcsolva a wifi a tabon, akkor nem is tud semmi mobilnetet használni rajta. Ha nincs bekapcsolva a wifi, akkor meg muszáj mobilnetet használnia az appoknak. A wifi meg a mobilnet kölcsönösen kizárja egymást, egyszerre csak egy működik.

***

(#68569) Flind válasza raziel01 (#68552) üzenetére


Flind
senior tag

Nem. Az egyik legális, a másik nem az.

(#68570) teo77 válasza ollie (#68568) üzenetére


teo77
őstag

Nem a tabban van a sim. :) Hanem egy Huawei mobil-routerben. Ennek havi 10 GB a havi limitje. Ezt nem akarom csökkenteni azzal, hogy nagy méretű fájlokat másolok vezeték nélkül, routeren keresztül, a tabrol a laptopra. Lehetséges-e úgy másolnom vezeték nélkül a routeren keresztül, hogy nem használok el ebből a 10 gigából?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68571) Viktor0610 válasza teo77 (#68570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem használná a mobil netet, mert ugye helyi hálózaton machinálnál.

Samsung Galaxy A54

(#68572) air válasza teo77 (#68567) üzenetére


air
nagyúr

A router létrehoz egy privát hálózatot 192.168.x.x címtartománnyal. Ha ezen belül mozgatod az adatokat, akkor nem használja semmi a mobilnetet.
De ez már nem Android alkalmazás kérdése. Ha a hálózat ennyire sötét folt, akkor előbb a hálózatos topikban légy kedves informálódni!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68573) karldergroße válasza dokee78 (#68544) üzenetére


karldergroße
senior tag

Komolyan, ez a rálihegés warez-ügyben mindig ledöbbent. Olyan ez, mint a bliccelők túlbuzgó figyelmeztetgetése a szovjetúnió-beli buszjáratokon, hogy vegyenek jegyet. Komolyan, minek? Aki warezol, majd eltiltja a moderáció. Minek itt ez a stréberkedés??

[ Szerkesztve ]

(#68574) Tav-Csoves válasza teo77 (#68570) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A router DHCP szervere osztha ki az IP címeket, ez alapján az adatforgalom kerűl a külső netre, helyi hálón történik szerintem is. Egyébként a Total Commandernek most új wifi transferes pluginja van, azt is érdenes kipróbálni!

(#68575) dokee78 válasza karldergroße (#68573) üzenetére


dokee78
félisten

lol

(#68576) raziel01 válasza gyuszmó (#68559) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem ez a kedvencem
Ezt használom.
WiFi File Transfer Pro

(#68577) ollie válasza karldergroße (#68573) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem is túl sok szó volt már erről.

Maradjunk annyiban, hogy otthon mindenki azt csinál amit akar, itt a fórumon meg nem lehet kérdezni (és segíteni warez témában).

Legális megoldás a google accountok megosztása készülékek között.

***

(#68578) teo77 válasza air (#68572) üzenetére


teo77
őstag

Ez ezer százalék? Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68579) air válasza Tav-Csoves (#68574) üzenetére


air
nagyúr

"A router DHCP szervere osztha ki az IP címeket, ez alapján az adatforgalom kerűl a külső netre, helyi hálón történik szerintem is."

Ezt most jólmegaszontad.
Hogy akkor mi kerül hova, és mi megy a helyi hálón. Fejezd ki magad értelmesen, mert így csak még jobban összezavarod azt, aki láthatóan nincs tisztában a hálózati forgalom mikéntjével!

(#68578) teo77
1500

(#68577) ollie
Pontosan ez a lényeg. Köszi. :C :R

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68580) ollie válasza teo77 (#68578) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Könnyű kipróbálni, a routeren bontod a netkapcsolatot, és úgy használod a szinkronizáló appot.

***

(#68581) teo77 válasza ollie (#68580) üzenetére


teo77
őstag

Ok! Nem tudtam, hogy lehet bontani. Csajomé a router+net. Kösz szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68582) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm uraim, ez az FTP s dolog magas nekem, es totalt swm nagyon ismerem, bár nem mondom hogy nem is fogom mgatnulni soha. Sokan használják, jó lehet

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#68583) S e t h válasza karldergroße (#68573) üzenetére


S e t h
nagyúr

Külön vicces, hogy van olyan topik- mint pl ez- ahol a warez legkisebb gyanújára pitbullok tépnek szét, máshol meg, lásd filmes témák, simán le van írva, hogy mikor jelenik meg elfogadható minőségben egy film és akár vígan le is tölthető innen meg onnan és ott viszont senki sem kiált az inkvizícióért.
Pedig az okozott kár sem ugyanakkora.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#68584) bexinho23


bexinho23
őstag

van olyan alkalmazá, amivel a telefon képét atkuldhetem lapropra, igy ha a tvvel osszekotom a laptopot, ottlathassak mindent?

(#68585) #79335424 válasza teo77 (#68581) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ehhez router sem kell. Lehet közvetlenül a két eszköz között is.

(#68586) teo77 válasza #79335424 (#68585) üzenetére


teo77
őstag

Tényleg? Vezeték nélkül? Akár Kubuntu-n is? Van Windows is.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68587) #79335424 válasza teo77 (#68586) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az IP -cím platformfüggetlen, mint ahogy az FTP is. Nekem nincs wifis tabom, így nem tudom, hogy azok wifijét lehet -e AP -módba kapcsolni (Acces Point). Telón ez a hotspot. Ez létrehoz egy belső hálót, amit összekapcsol a mobilnetet szolgáltató modullal. Ha akár a telón, akár az arra csatlakozott PC -n indítasz egy FTP szervert, amiben a másik eszköz IP -jét adod meg, akkor ugyanúgy belső hálón mozgatsz, mint ha az IP -ket egy routertől kapnák az eszközök. Ezek belső IP -k, minden esetben 192.168. -cal kezdődnek. Nem összekeverendő a hotspot külső elérésével!!! Bár a Te esetedben külső biztosan nem lesz.
Kérdezném a hozzáértő topiktársakat, hogy SIM nélküli Tabon van hotspot lehetőség, vagy vmi olyan, ami AP módba kapcsolja a wifijét?

(#68588) teo77 válasza #79335424 (#68587) üzenetére


teo77
őstag

Van tabon is AP. Azt írod: "összekapcsol a mobilnenet szolgáltató modullal". Szóval csak kell a router? Nem elég a laptop és a tablet internet nélkül?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68589) air válasza #79335424 (#68587) üzenetére


air
nagyúr

Nekem a Galaxy Tabban van Wifi Direct.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68590) #79335424 válasza teo77 (#68588) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértettél. Én úgy értettem, hogy ez lenne a hotspot általános funkciója. Nálad ez nyilván nem tud megtörténni, mivel nincs SIM modul. De ettől még, ha van hotspot funkció, akkor a közös, belső háló létrehozható. Elég régen használtam Kubuntut, de emlékszem, hogy KDE -re volt Total Commanderhez hasonló fájlkezelő, FTP kliensel. Ha a PC lenne a szerver, akkor meg Filezilla FTP szerver. De Vine alól megy a TotalCommander is.

air:
Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#68591) teo77 válasza #79335424 (#68590) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen! Később letesztelem és visszajelzek.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68592) g_g_g válasza #79335424 (#68590) üzenetére


g_g_g
őstag

Mint nagy Dolphin szakértőt kérdeznélek. Az megoldható valahogy, ha egy flickr link van megadva és rákattintok, akkor a telepített flickr alkalmazással nyissa meg, ne egy új böngésző lapon?
Már töröltem minden "alapértelmezett" beállítást, de fel sem ajánlja, hogy mivel nyissa meg.
Köszi előre is.

(#68593) #79335424 válasza g_g_g (#68592) üzenetére


#79335424
törölt tag

A testreszabás menüpontban van olyan opció, hogy Open in App, de még nem használtam. A linkre hosszan nyomva, a megosztás menüben nem jelenik meg a kliens? Régebben a Youtube -nál sem jelent meg a beépített kliens. A TubeMate viszont igen.

(#68594) Bozek válasza #79335424 (#68590) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ez lenne a hotspot általános funkciója"

A hotspot általános funkciója az internet elérés. Az már más téma, hogy használható fájlküldésre is, de attól az még nem belső hálózat. Az említett WiFi Direct meg megint egy érdekes téma, bizonyos programok tudják használni két eszköz közötti fájlküldésre, de házilag összekapcsolni ezeket érdekes módon nehéz, mivel jelszót kér a csatlakozásnál, ami sehol nincs feltüntetve.

(#68595) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

TAB3 7-re keresek olyan alkalmazást, ha fizetős az sem baj aminél lehet rajzolni, jegyzetelni az alkalmazásba. A rajz képesség az elsődleges, ceruzám van hozzá

Köszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68596) #79335424 válasza Bozek (#68594) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wifi directet nem használom. Én a hagyományos módszereket szeretem. IP -k, portok. Servers Ultimate, de erről már beszéltünk korábban. De magát, a droidok közötti, hotspotos (vagyis Acces Point) módszert napi szinten, oda-vissza használom.
A hotspot meg hogy a túróba ne lenne belső háló is egyben? A hotspotot adó droid többnyire a 192.168.43.0 IP -t használja és a 192.168.43.1 -et osztja az első, csatlakozó kliensnek. Mi ez, ha nem egy klasszikus, belső háló?

[ Szerkesztve ]

(#68597) air válasza #79335424 (#68596) üzenetére


air
nagyúr

A 0 végű IP-t nem használja, mert az a net azonosítója. Hostnak nem lehet 0 végű az IP-je.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68598) teo77 válasza #79335424 (#68590) üzenetére


teo77
őstag

No, kiprobaltam! A tableten létrehoztam az access point-ot. Rá is tudok csatlakozni. Mi a következő lépés? Mely programmal tudok rámenni a tabletre, hogy a fájljait böngésszem?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#68599) #79335424 válasza air (#68597) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igaz, elírtam. Sorry!
Bozek:
Az előbb csináltam a miniPC -n egy Wifi hotspotot, a telóval meg csatlakoztam rá. Majd a telón megnéztem a kapcsolat adatait. Itt a screenshotja:

Látható, hogy a teló a 192.168.43.57 -es IP -t kapta és a miniPC, amihez csatlakozik, az a 192.168.43.1 -et használja (nem a 0 -át. Bocs!)
Sztem ez egy klasszikus belső háló és ha valamelyik IP x portján fut egy szerver, akkor az a másik IP -ről elérhető.

(#68600) air válasza teo77 (#68598) üzenetére


air
nagyúr

"Mely programmal tudok rámenni a tabletre, hogy a fájljait böngésszem?"
:Y
Na ne máááár! Egész nap erről volt szó! :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.