Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) darvinya válasza batai15 (#68049) üzenetére


darvinya
titán

Most azért tisztázzuk valamit, a telot osztod vagy te akarod látni a gépet?
FTP-n csak 1 irányba megy.

Én a telomat T-s router-nél Es-megosztással könnyedén ment.
De a megosztást nem védet, mert már a kapcsolat a router-rel védett!
Amit adod Es megosztásra adatokat azt a sz.gépes TC FTP-be írtam.
Egyből látta, oda-vissza másolhattam gépről.
Sőt még a rendszer könyvtárakat is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68052) #79335424 válasza batai15 (#68049) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha csatlakozva van mindkettő a hálóhoz (vagyis pl. működik a böngésző), akkor a jelszavas védelmen már túl vannak. A Solid -ban alul, az indít gombbal elindítottad a szervert? Próbáld meg a PC -n, a böngésző címsorába bepötyögni az IP -t, portot (csak ne http -vel, hanem ftp -vel, ahogy a Solid írja. Az admin rész nem kell, csak az IP:port).

Darvinya:
A story onnan indult, hogy kétablakos fájlkezelőt szeretne használni. A TC nem tud FTP szervert, a Solid viszont igen. Ezt egyszer kell bekonfigolni. Most telepítsen még egy fájlkezelőt?

[ Szerkesztve ]

(#68053) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tudtok linkelni esetleg egy tesztet, vagy személyes tapasztalatot hogy melyik browser eszi a legkevesebb akkut? (És leginkább mobilneten)
Én szinte 80%-ban böngészésre használom a telót és a browser eszi a kijelző után a legtöbbet. Próbáltam chrome-ot, dolphint, gyári samut szinte egykutya mind. Van esetleg olyan ami tényleg kevesebbet kajál akkuból?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68054) xSide válasza batai15 (#68049) üzenetére


xSide
őstag

Egy wifi restart olykor jót tesz.
Netgear-ral szivtam ilyet, mióta cseréltem D-Link mediaszerveresre nincs gondom.

(#68055) bigrock válasza batai15 (#68049) üzenetére


bigrock
addikt

A portszámot nem kettősponttal kell az IP cím után írni?

(#68056) darvinya válasza #79335424 (#68052) üzenetére


darvinya
titán

Már miért ne tudna TC megosztást?
LAN plugin.
Előtte beállításokban engedélyezni WLAN-t.

Szerintem csak annyi a hiba, hogy a megosztott mappát is levédte.
Ezt az előző hsz-ben írtam, hogy nem szabad, mert már eleve védet a hálózat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68057) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!

Amióta megszűnt a wallbase, nem találok épkézláb appot a hátterek böngészéséhez,mindenhol 'szar' hátterek vannak. Adnátok pár tippet mit használtok?:)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#68058) Minstrel válasza storm3 (#68057) üzenetére


Minstrel
senior tag

[Muzei - Wallhaven.cc]

[link]

Ez a wallbase utódja.

(#68059) xSide válasza storm3 (#68057) üzenetére


xSide
őstag

Wallhaven.cc oldalt javasolták az fb oldalukon.
A 'Wally'-ra tértem át nézelődni.

(#68060) #79335424 válasza bigrock (#68055) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hoppá! Ezt nem vettem észre. De bizony, oda kettőspont kell! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68061) storm3 válasza Minstrel (#68058) üzenetére


storm3
senior tag

Frankó,köszi!

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#68062) #79335424 válasza darvinya (#68056) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel Neked sikerült fájlátvitelt összehozni egy Wines géppel?

(#68063) darvinya válasza #79335424 (#68062) üzenetére


darvinya
titán

Jelen pillanatban nem tudom kipróbálni, mert nincs géphez router.
De ritkán is használom a kapcsolatot, mert már mindent telon csinálok, sz.gép már inkább dísztárgy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68064) Kakumix válasza #79335424 (#68062) üzenetére


Kakumix
senior tag

A LAN pluginnel sima wines (Linuxon Samba) megosztást lehet elérni, az FTP plugin az FTP-s megosztás eléréséhez kell, ehhez persze FTP szervert is kell telepíteni a winre és azt megfelelően konfigolni.

sima wines megosztás -> mappán jobb gomb + megosztás (itt még gond lehet a jogosultsággal, lehet, hogy Mindenki-nek kell jogot adni a megosztáshoz, de általában működik a wines felhasználó+jelszó párossal is)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#68065) #79335424 válasza Kakumix (#68064) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne keverjük a szezont a fa...al! PC -ről akarja elérni a telót! Tehát akár FTP, akár SMB, a telón kell futnia a szervernek és a PC a kliens! Androidos TC -ben nincs FTP szerver, csak kliens. SMB szerver van, de nekem ez Linuxosnak tűnik, amivel van két bibi. Tudomásom szerint SMB szerver esetén, kliens módban két dologhoz ragaszkodik a Win, amihez a Linux nem. Az egyik a munkacsoport definiálása. Erre láttam vmi beállítást a LAN plugin konfigjában, úgyhogy talán ez még megoldható. A másik a 443 -as port. Az Android viszont root nélkül nem oszt ki 1024 alatti portszámot. Ezért 2121 -esek az Androidos FTP portok a 21 helyett és 8080 -asok a webes megosztások a 80 helyett.

(#68066) batai15


batai15
félisten

Másik gépen meg próbálom lehet nálam a gond.

(#68067) Bozek válasza #79335424 (#68065) üzenetére


Bozek
nagyúr

A legegyszerűbb talán még mindig a Servers Ultimate lenne erre a célra. Igaz, ez csak 7 napos próbaverzió, de szerintem megéri az árát a Pro változat is.

(#68068) #79335424 válasza batai15 (#68066) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvass vissza! Nem kettőspontot raktál a port elé!

Bozek:
Én is azt használom, de az egy másik story. Ez egy eccerű user error probléma. Ez bármilyen alkalmazásnál fennáll. A Solidos megosztásban sincs semmi bonyolulat. Ha megtanulja az ember azt a pár, egyszerű lépést, amivel egy FTP -t be lehet állítani, akkor nem kellenek csodaprogramok. Sőt, tulképp semmilyen Androidos program sem kell, hiszen még önmagában a kernel is képes rá, mint ahogy a többi fájlműveletre is.

(#68069) Kakumix válasza #79335424 (#68065) üzenetére


Kakumix
senior tag

Bocsi, darvinya #68056-os hozzászólásánál kapcsolódtam be, az előzményeket már nem néztem

Legyen szép napod!

(#68070) batai15 válasza #79335424 (#68068) üzenetére


batai15
félisten

De , és mégse.

(#68071) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Bocs ha nem ide vágó a kérdésem !

Power bankot, hogy érdemesebb használni? - feltöltött telefonra dugni és úgy használni vagy merülőben lévő ( 10-20 % ) telóra dugni és úgy használni. Sokat megy a wifi megosztás (szinte egész nap ) így gyorsan merül a telóm, a töltés meg elég hosszadalmas 3-5 óra.
Köszi a választ!

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68072) #79335424 válasza Bferibörs (#68071) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem zavar a használatban, akkor én az állandó töltésre szavaznék. Persze attól is függ, hogy milyen teló és hogy valóban használod -e közben. Mert ha olyan a teló, hogy töltés üzemmódban nem megy DeepSleep -be, akkor több áramot igényel a tétlen állapot töltés üzemmódban, mint akku üzemmódban.

(#68073) Bferibörs válasza #79335424 (#68072) üzenetére


Bferibörs
addikt

köszi , alcatel 8008d scribe-nem tudom, hogy DeepSleep -be lemegy e sajna.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68074) batai15


batai15
félisten

Na ilyet még nem láttam. gép resi meg router resi és megy! :R

(#68075) #79335424 válasza batai15 (#68074) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akko örömatta bódottá! :)

(#68076) hulkobb


hulkobb
tag

Sziasztok! Létezik olyan program amivel manuálisan tudok a névjegyekhez képeket beállitani facebookról? Pl mint ezekben a caller id progikban lehet,csak ezek nem jönnek be mert vagy nagyon lassuak vagy egyaltalan nem mukodnek, köszi

(#68077) batai15 válasza #79335424 (#68075) üzenetére


batai15
félisten

Köszi még egyszer! :R

(#68078) xSide válasza batai15 (#68074) üzenetére


xSide
őstag

'Mondtam' pár órája egy wifi (router) olykori restartja jókat segíthet :)

[ Szerkesztve ]

(#68079) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

68053-ra esetleg valaki?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68081) batai15 válasza xSide (#68078) üzenetére


batai15
félisten

Neked is köszi! :R

(#68082) S e t h válasza Ferdzsoo (#68053) üzenetére


S e t h
nagyúr

A legkevesebbet talán a Naked browser eszi, viszont KitKat óta felejtős, korábbi verziókon jó. Aki elviseli a puritán kinézetét annak jó böngésző lehet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#68083) basaja válasza S e t h (#68082) üzenetére


basaja
senior tag

Mièrt?A második telefonon használom KitKat alatt,one problem...:)Komolyan,mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#68084) S e t h válasza basaja (#68083) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nagyítás után a szövegtördelés már nem követi a kijelzőt, konkrétan borzalmas, így komoly kompromisszum vele a böngészés.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#68085) ollie válasza Ferdzsoo (#68053) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Személyes tapasztalat: UC Browser HD fogyasztja nálam a legkevesebbet.

***

(#68086) McAdam6


McAdam6
tag

Lehet, hogy volt már : van-e legális/hivatalos módja az általam megvásárolt progikat a gyermek Karácsonyra kapott tabletjére áttenni, tehát egy másik account-nak "eladni" ?
Eddig a gyerekek az én gépemen játszottak, de most jó lenne a sok csajos progitól megszabadulnom :) ,de nem szeretnám, ha az új tableten az én accomat használnák.

(#68087) atosan válasza McAdam6 (#68086) üzenetére


atosan
addikt

Az úgy nem megy, a megvásárolt appok accounthoz tartoznak :(

Maine coon

(#68088) zack válasza McAdam6 (#68086) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom jól értem e, de ha igen, akkor lehetséges, csak nem fog frissülni, mivel az account-ból kilépsz miután telepítetted.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#68090) roti86 válasza storm3 (#68057) üzenetére


roti86
őstag

(#68091) katt777


katt777
félisten

Egy roppant idegesítő problémája van a telómnak egy ideje. Bekapcsolom a wifit, csatlakozik, de nincs kommunikáció. Restartolom a telót, akkor meg jó. Mi a fene zavar be? Pár hete nem volt ilyen probléma, nem figyeltem, mikor jött elő. Saját routerről van szó.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#68092) McAdam6 válasza atosan (#68087) üzenetére


McAdam6
tag

Sejtettem, kár.

(#68093) repvez


repvez
addikt

tudja valaki , hogy mi miatt lehet egy alkalmazás inkompatibilis egy készülékkel?

Mert az androidos verzió szám stimmel és egy Huawei p7es specifikációban is elég sokat tud, hogy ne a teljesitmény miatt legyen , föleg egy video lejátszó appnál.

Erről az appról lenne szó, ezt szeretném kipróbálni, mert eddig más ilyen appot nem találtam ahol lehet választani a 3d fájltipusai között és a video képarányán is.
[link]

(#68094) Bferibörs válasza repvez (#68093) üzenetére


Bferibörs
addikt

hmm, ez az én eszközeimmel sem kompatibilis.(4 különböző kütyü)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68095) twine válasza repvez (#68093) üzenetére


twine
addikt

Sajnos a kérdésre konkrétan nem tudom a választ, csak gondoltam jelzem, hogy Nexus5-re települt...ezt a cardboard-ot eredetileg a google valamelyik i/o-n a "Nexusokhoz" adta...lehet, hogy itt van a kutya elásva...hiába stimmel a spec :( pld. A mágneses "kapcsoló" miatt... :U de csak találgatok...

[ Szerkesztve ]

(#68096) repvez válasza Bferibörs (#68094) üzenetére


repvez
addikt

Akkor ilyenkor mi van ? Van egy app amit senki nem tud használni ?

(#68097) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
rácok

Van ez a tescos op3n dott tablet
Samsung lcdtv-vel összelehet társítani?
Netezni youtubozni használnám.. Tehát kábellel? Hdmi usb-n keresztül?

(#68098) Oldman2 válasza repvez (#68096) üzenetére


Oldman2
veterán

A Leírás első sorában olvasható, hogy legalább Nexus 7 vagy 5 eszköz kell hozzá.

(#68099) twine válasza repvez (#68096) üzenetére


twine
addikt

lásd fölötted a hozzászólásom,,,illetve az alkalmazás leírásának első mondata:
"WARNING: this is a beta version, and although it seem to work fine, at least on Nexus 7 and 5 devices,...."

Cardboard-od van hozzá egyébként?
Anélkül semmit nem érnek ezek az alkalmazások még ha telepíted is valahogy...

Szerk:
(#68098) Oldman2: elkéstem :B

[ Szerkesztve ]

(#68100) stickermajom válasza Oldman2 (#68098) üzenetére


stickermajom
addikt

Esetleg a Market Helpert megprobalhatjatok, ugy fel kene mennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.