Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) darvinya válasza #79335424 (#63850) üzenetére


darvinya
titán

:C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63852) punky10 válasza sz.balazs.95 (#63845) üzenetére


punky10
addikt

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy amiket Te szeretnél, azt könnyebben megkapod a WP-től.De ebből azt levonni, hogy a Win jobban testreszabható lenne... :DD Próbálj egy WP-t beállítani úgy, ahogyan itt páran használjuk... :)
A Te problémára az első lépés: keresni a telefonodra egy stock (vagy esetleg Mozi) romot.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#63853) air válasza Pubszon (#63833) üzenetére


air
nagyúr

Ha van root, akkor igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#63854) Victoryus94 válasza petipetya (#63831) üzenetére


Victoryus94
őstag

Gyári visszaállítás is le van tiltva..
Írok ma a teló fórumába, aztán újrateszem..

(#63855) Szmoki válasza teo77 (#63826) üzenetére


Szmoki
senior tag

Igen, én root explorrel szoktam

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#63856) dokee78


dokee78
félisten

A Google asszisztensben az időjárást kikapcsoltam a "Nem kérek több értesítést" szöveggel,erre ugyanúgy megjeleníti. :O
Hol tudom a időjárás értesítést kikapcsolni?

(#63857) kicsikupo


kicsikupo
újonc

Sziasztok ! Valaki tudna ajánlani nekem eggy jó időjárás app ot ??? Elore is koszi !

(#63858) LonGleY válasza dokee78 (#63856) üzenetére


LonGleY
veterán

Tiltsd le a progit, ami generálja... Meg mi az a Google asszisztens? Te használod?

(#63859) dokee78 válasza LonGleY (#63858) üzenetére


dokee78
félisten

Igazad van egyelőre csak jópofa.
Nem is használom.
Ki is kapcsolom.

(#63860) tigri44 válasza dokee78 (#63856) üzenetére


tigri44
tag

Lent jobboldalt ha ráböksz a "varázspálcára" akkor a "minden más" menüpontban megkérdezi hogy érdekelnek e az időjárási adatok,ott kikapcsolhatod.

(#63861) dokee78 válasza tigri44 (#63860) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,közben már kikapcsoltam az egészet.

(#63862) teo77 válasza Szmoki (#63855) üzenetére


teo77
őstag

Megcsinaltam, de a Viber hibával leall. A fájl jogai: 660. Esetleg ezen fájl átmásolása előtt töröltem a Viber adatait is?

Kicsikupo:
HD Weather! Gyönyörű, okos. Sok ramot eszik, de nem számít, van bőven)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#63864) CJ4567 válasza kicsikupo (#63857) üzenetére


CJ4567
veterán

Bright Weather.

No Sana No Life

(#63865) Probert75 válasza CJ4567 (#63814) üzenetére


Probert75
addikt

Olyan telefonon használtam és tetszett, de az aláírásomból kiderül, hogy milyen a jelenlegi telóm.

(#63866) contaxg válasza kicsikupo (#63857) üzenetére


contaxg
veterán

Megnyomod a google sávban a mikrofont és ékes magyar nyelven azt mondod : "IDŐJÁRÁS" ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#63867) kicsikupo válasza CJ4567 (#63864) üzenetére


kicsikupo
újonc

Koszi !

(#63868) dokee78


dokee78
félisten

Másnál is zavarodottan működik a swiftkey a Dolphin alatt?

Pl.:rányomok a fogyasztás találatra,erre a hozzászólásnál lekapja a végéről az s betűt.
Úgy tudtam kiírni a szót,hogy egy szóköz után írtam az S-t majd az "s" elé lépve deletével összehúztam őket.

De van mikor rányomok a találatra és nem tesz szóközt,érdekes,mert más alkalmazásnál jól működik.

(#63869) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Tudtok olyan programot, amivel a telefonomat tudom "távirányítani"? Tehát felrakom a telefonra, és pc-ről WIFI-n elérem, és úgy tudom kezelni, mintha a kezemben fognám... mint a Teamviewer a pc-kre, csak telefonra kéne..
Van ilyen?? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#63870) LonGleY válasza toth_janika (#63869) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, TeamViewer. Abból is a QS változat kell a telefonra. Az, hogy melyik készüléken mennyire működik, eléggé változó – legalábbis itt, a topikban többször volt már róla szó. Személy szerint még nem próbáltam, és nem is tervezem, mert én fordított irányban szoktam irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#63871) canniball válasza toth_janika (#63869) üzenetére


canniball
nagyúr

Emlékeim szerint az AirDroid is erre jó.

LonGleY!
Tesztelted/összehasonlítottad esetleg az ezen célt szolgáló alkalmazásokat is?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63872) twine válasza canniball (#63871) üzenetére


twine
addikt

Nagyobb pénzt nem tennék a kijelentésemre,,de szvsz. az Airdroid nem jó "tükrözésre",,sok mindenre jó, imádom is...sokat használom,. de olyan opciót én még nem láttam, hogy a telefon képernyőjét tükrözzem pc-re :U

A napokban gusztustalanul lusta voltam éjszaka...elfogyott a sorozat a telefonról amit néztem, és semmi kdvem nem volt lemenni a földszintre...Nosza, előkaptam a google féle távoli asztal elérést, kapcsolódtam a földszinti MAc-re, amin elindítottam az airdroidot, és "felhúztam" az emeletre a sorozat következő részét...

Lehet ennél bonyolultabban? :B :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63873) toth_janika válasza canniball (#63871) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a választ. Az AirDroid fent van már nagyon régóta a telefonom, de azt nem tudom vele elérni, hogy programokat indítsak el vele a telefonom. Az alapértelmezett programok (tárcsázó, sms, kamera) mennek, de pl a Handcent-et, vagy az Instagrammot, vagy a legfontosabbat a Aimp playert nem tudom elindítani.

A következő miatt kellene. Van egy tabletem, amit kb egy "hálózati átjátszóként" használok. WIFI-n csatlakozik a notimra, amin vannak zenék, és hálózaton keresztül stream-ben játszom le. Na már most, ezt a tabletet akarom jack dugóval egy erősítőre küldeni.
Ahhoz, hogy ne kelljen mindig a tablethez rohangálnom, hogy számot váltsak, kéne egy ilyen "távirányító" progi, hogy a notin tudjam a zenét váltogatni...

@LonGleY
Köszönöm, meglesem :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#63874) LonGleY válasza canniball (#63871) üzenetére


LonGleY
veterán

Mármint a távirányításra alkalmas szoftvereket? Elég hamar feladtam, látva a darabos kezelhetőségük. A TeamViewer messze a legjobb.

(#63875) twine válasza toth_janika (#63873) üzenetére


twine
addikt

Esetleg nem lenne egyszerűbb erre a célra 1-2ezer forintért egy Bluetooth audio receivert befogni az ebay-ről? (vagy bárhonnan) :U
És a tablet is szabad maradna...
Csak egy ötlet... ;) :R :R

(#63876) toth_janika válasza twine (#63875) üzenetére


toth_janika
őstag

Igazad van, tökéletesen, és erre még nem is gondoltam... Ez egy hirtelen ötlet volt, de utánanézek... Bár minek az egyszerűbb megoldás, ha sz*phat is az ember :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#63877) twine válasza toth_janika (#63876) üzenetére


twine
addikt

Én ezt használom erre a célra...(multipoint,,azaz egyszerre két eszközt is tudsz Bt.-on csatlakoztatni hozzá...neked pld,,tablet+noti)
De vannak ennél lényegesen olcsóbb megoldások is.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#63878) canniball válasza twine (#63872) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem használom, így könnyen lehet hogy tévedek.

Nem lett volna egyszerűbb egy fájlkezelővel? :D

toth_janika!
Ezek szerint tényleg tévedtem. :R

LonGleY!
Igen, azokra a szoftverekre gondoltam. Akkor ha szükség lesz rá felteszem a TV-t, köszönöm a tippet!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63879) sz.balazs.95 válasza #79335424 (#63850) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Én annyit tennék hozzá, hogy nagyon csodálkozom, hogy linux használóként ez a véleményed az Androidról.”

Ha az Android rendelkezne YaST-tal, és egy olyan szinten testreszabható felülettel, mint amilyen a KDE Plasma, akkor egy szavam nem lenne. :K

„Tökéletes rendszer nincs”

Ezzel tisztában vagyok. De nekem elég, ha egy rendszer számomra megfelelően működik. :)

„sztem a problémáid vagy az ismereteid hiányosságaiból erednek, vagy a droidod volt rossz választás.”

Az utóbbinak - azaz hogy rosszat választottam - sajnos elég nagy a valószínűsége - de szerintem ez se teljesen normális, hogy az Android gyakorlatilag zsákbamacska e téren. (Szemben mondjuk a WP-vel, ahol tudom, mire számítsak.)

„Nem mondom, hogy nem találkoztam még kifagyással, de nagyon régen volt olyan, ami váratlanul ért. Általában tudom, hogy mikor csinálok olyan dolgot, ami kétes kimenetelű.”

Én sem mondom, hogy a fagyások gyakori vendégei a telefonnak. Azt viszont gyakran tapasztalom, hogy minden előzmény nélkül egyszerűen belassul a telefon. Ami igen zavaró - pláne hogyha nem is tudom az okát.
Az már persze más helyzet, hogyha tudom, hogy mi okozta a lassulás.

„Ha viszont a készülék bugos, rosszul optimalizált, arról nem az Android tehet, hanem a gyártó.”

Ez jogos, de szerintem arról meg az OHA tehet, hogy ilyen egyáltalán előfordulhat. Azaz hogy túl nagy szabadsága van a gyártóknak, aminek rendszerint ez az eredménye. (Pl. Sony-t direkt ezért nem vettem.) Egyébként a HTC állítólag jól optimalizál...

„Az értesítésekről nem tudok nyilatkozni, mert nekem a legfrissebb droidom 4.2.2 -es és 4.3 -tól sokat változott az értesítések kezelése.”

Ezzel sajnos nem sokra megyek, lévén hogy 4.1.1 a legfrisebb droid a telómra, köszönhetően annak, hogy a Qualcomm nem támogatja az én SoC-omat, és hogy a HTC ezt a vackot választotta.

„De egy problémát nem csak megoldani lehet, hanem megkerülni is. Mi van akkor, ha állandó fullscreen -nel megszünteted az egész értesítési sávot és csinálsz helyette egyet widgetekből? Vagy ott vannak az automatizálók, amikkel szintén lehet trükközni. Pl. értesítés esetén törölteted a sávot és kirakatsz egy saját értesítést. Robottal és Elixírrel azt iratok a sávra, amit akarok.”

Jójó, de én nem trükközni akarok, és nem is átszabni a komplett UI-t, csupán annyit, hogy az értesítések ikon-rengetege helyett egy szimpla, visszafogott ikon jelenjen meg az értesítési sávban. (az értesítési menü pl. maradhat úgy, ahogy van, az jól ellátja a feladatát.)

„A többi problémádra meg csak annyit, hogy linuxosként biztosan ismered a terminált és hallottál már a linux shellparancsokról. Nos, ezek nagyrészt működnek Androidon is. Android Terminal Emulator -ral át tudsz nyúlni az Android fölött és közvetlenül kommunikálhatsz a kernellel. Ott a logcat is, vagy a bootidejű dmesg. Automatizálóval ezeket úgy futtathatod, ahogy akarod. Az áthelyezésekhez meg ott a symlink, ami szintén linux feature. Szóval én egyáltalán nem tartom szegényesnek az Androidos lehetőségeket.”

Az, hogy Linuxot használok, nem jelenti azt, hogy szeretem a terminált. :D De pláne nem jelenti azt, hogy a terminál miatt használok Linuxot. De ettől függetlenül kipróbálom majd. De mondjuk egy YaST féle csomagkezelőnek sokkal jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#63880) toth_janika válasza twine (#63877) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm, nagy király vagy :R Meglesem őket, és beszerzek egyet!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#63881) twine válasza sz.balazs.95 (#63879) üzenetére


twine
addikt

A napokban olvastam egy hozzászólást...nekem nagyon tetszett... ;)
(bár én személy szerint hátrányt nem érzek,,de nem tagadom, hogy vannak)

A legfőbb problémádra többször leírtuk:
xposed framework + gravitybox modul
És olyanra szabod az értesítési sávodat amilyenre akarod...(ráadásul nem csak azt) root szükséges hozzá!
Miután felraktad és tüzetesen átnézted,,,kérlek térjünk vissza a problémáidra ;)

[ Szerkesztve ]

(#63882) sz.balazs.95 válasza twine (#63881) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

oké. root-ba belépni hogyan kell?
(openSUSE-ban egyszerű a dolog, ott simán rákérdez a root jelszóra, amikor szükséges.)
neten már kerestem rá, de nem sok épkézláb leírást találtam. Illetve találtam, az S4-es One S-hez...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#63883) air


air
nagyúr

Feltettem a Dolphint + a Jetpacket. Flash videó helyén viszont azt írja, hogy Flash player kell neki. Ez normális?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#63884) twine válasza sz.balazs.95 (#63882) üzenetére


twine
addikt

Ismét megjegyezném p@rasztkodás nélkül, hogy azt is jeleztük, hogy kezd az informálódást a telefonod topicjában:
DE hogy lásd a jószándékom, megkerestem neked a ONE S topicot..lenyitottam a téma összefoglalót, és kikerestem hogyan rootolj ;)

Ha elkészültél feltúrod a netet az xposed intaller után, amit már nem kell megtenned, mert feltúrtam helyetted, és ha az fnet van, az xposeden belül, a letöltések menüpontban kikeresed a gravitybox-ot....
ujraindít,,,és könnybe lábadt szemmel örül, mit ki lehet hozni a droidból.... :D

Szerk:
Állj,,,neked nem ONE S készüléked van? Én azt olvastam az aláírásodban

[ Szerkesztve ]

(#63885) #79335424 válasza air (#63883) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. A Playen nézd meg a Jetpack leírását! Találsz benne linket, ami elvezet a droidverziód szerinti szükséges flashplayer -hez.

(#63886) canniball


canniball
nagyúr

A K-9 mailben beállítható, hogy ha lokálisan törlök egy mailt akkor azt a szerveren is törölje vagy sem; viszont ha az utóbbi lehetőséget választom akkor a következő frissítéskor újra letölti a törölt levele(ke)t. Ki lehet ezt valahogy küszöbölni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63887) Bozek válasza Ateszpapa (#63781) üzenetére


Bozek
nagyúr

Field Recorder

Bár ha az automatikus arra vonatkozik, hogy folyamatosan fut a telefonon és amikor épp beszélgetés van, akkor elkezdi felvenni, azt nem tudja. Értelme se sok lenne, mert akkor minden környezeti zajnál felvétel készülne. Csendnél viszont kikapcsol, beszédnél meg folytatja. Teszteltem, jól működik.

(#63888) Oldman2 válasza Bozek (#63887) üzenetére


Oldman2
veterán

Ilyen, "csendben megálló" felvételt tud az ingyenes Smart Voice Recorder is.

Ráadásul ez megy kikapcsolt kijelző mellett is. Amikor őkelmét kiválasztottam, meglepetésemre több hasonló alkalmazás csak bekapcsolt képernyővel vett fel.

(#63889) Bozek válasza twine (#63872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Google cuccal MAC-et irányítasz? És hol a márkahűség? Az almások kiközösítenek. :D

Egyébként igen, van egyszerűbb megoldás. Nálam oda-vissza megy a dolog. Van a telefonon egy SMB szerver, azt elérem a gépről. A gépet meg Solid Explorer-ből elérem a telefonon.

(#63879) sz.balazs.95:
"egy olyan szinten testreszabható felülettel"
Erre találták ki a launcher-eket, csak meg kell találni belőlük a megfelelőt. Van WP kinézetű is, bár én nem bírtam megszokni, úgyhogy visszaléptem Nova-ra.

"az Android gyakorlatilag zsákbamacska e téren. (Szemben mondjuk a WP-vel, ahol tudom, mire számítsak.)"
Próbálj ki egy Lumia 520-at, megváltozik a véleményed. :D (Lehet, hogy rossz típusszámot írtam és a 720 volt az, amit szidott még egy WP fan ismerős is, de így most fogalmam sincs.)

(#63888) Oldman2: Ingyenes? És mi benne az IAP? Amúgy én akciósan vettem meg anno a Field Recorder-t és az is megy kikapcsolt kijelzőnél. Na meg kicsit több a beállítási lehetőség, ahogy a képekből látom.

[ Szerkesztve ]

(#63890) twine válasza Bozek (#63889) üzenetére


twine
addikt

Az egyszerűbb megoldásokat ismerem,,
kicsit irónikus akartam lenni mikor azt kérdeztem van e ennél bonyolultabb megoldás :)
Pc.-vel tökéletesen működött az es file explorer hálózati kapcsolata...MAc-en még kicsit "akadozok",,,rengeteg a kérdés a fejemben...microsoft csecseken nevelkedtem,,,így vannak problémáim,,sokszor ilyen alap dolgokkal is...
Ezért van az, hogy ilyen szerencsétlenül oldok meg rajta dolgokat :DDD

"És hol a márkahűség? Az almások kiközösítenek."

És hogy teljes legyen a "káosz":
"Google"-val irányítom az "Apple"-t, ami előtt "Microsoft" egér figyel!

Még a képzeletbeli barátaim is kiközösítenek ezek után mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63891) mttssz válasza twine (#63890) üzenetére


mttssz
senior tag

Már csak egy tál szeder hiányzik.:DDD

(#63892) Oldman2 válasza Bozek (#63889) üzenetére


Oldman2
veterán

Idézem, az Play Áruház termékismertetőjéből:

"billing (for in-app option to turn off ads)" => azaz a hirdetések kikapcsolása IAP segítségével van megoldva.

Engem jó pár éve nem zavarnak ezek (ha valakit mégis, akkor AdAway.org)

[ Szerkesztve ]

(#63893) air válasza canniball (#63886) üzenetére


air
nagyúr

Használj IMAP-ot, ne POP3-at!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#63894) canniball válasza air (#63893) üzenetére


canniball
nagyúr

IMAP-ot használok.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63895) air válasza canniball (#63894) üzenetére


air
nagyúr

Azon viszont nem lehet olyat beállítani, hogy ha valamit törölsz lokálisan, akkor ne törlődjön a szerverről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#63896) canniball válasza air (#63895) üzenetére


canniball
nagyúr

Beállítások - Fiók beállításai - Levelek letöltése - Üzenet törlésekor:
- Ne törlődjön a szerverről
- Törlődjön a szerverről
- Jelölje olvasottnak

Beállítások - Fiók beállításai - Levelek letöltése - Bejövő szerver: imap.gmail.com

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63897) Bozek válasza Oldman2 (#63892) üzenetére


Bozek
nagyúr

Meg még ki tudja, hogy mennyi rejtett költség jön bele később. :) Egyébként ha valami hasznos, akkor megveszem (még ha csak a hirdetések kikapcsolása az egyedüli előnye a fizetősnek, mint például az MX Player-nél is), de akkor is a Field Recorder nálam a legjobb jelenleg.

(#63898) air válasza canniball (#63896) üzenetére


air
nagyúr

Én nem az alkalmazásról beszélek, hanem a protokollról.
Hogy az appban milyen idiótaságokat lehet beállítani, azt kérdezd meg a gyártójától!
Egyébként Gmailhez miért nem a gyári klienst használod?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#63899) canniball válasza air (#63898) üzenetére


canniball
nagyúr

"Én nem az alkalmazásról beszélek, hanem a protokollról."
Az természetesen más tészta, de én az alkalmazásról kérdeztem, ezért is írtam hogy a K9-ről van szó.

"Hogy az appban milyen idiótaságokat lehet beállítani, azt kérdezd meg a gyártójától!"
Attól hogy valami számodra "idiótaság" az még másnak lehet hasznos funkció. :U És nyilván azért kérdeztem itt hogy hátha más K9 használó tudja hogy mit nem állítottam be ahhoz, hogy ez úgy működjön ahogy elvárnám.

"Egyébként Gmailhez miért nem a gyári klienst használod?"
Amikor megismerkedtem az androiddal a gyári kliens nem tudott csak egy fiókot kezelni, így felettem ezt, azóta ezt használom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63900) darvinya válasza canniball (#63899) üzenetére


darvinya
titán

Tud olyat, hogy a elküldött levelek a szerveren is megjelenjen?(gmail app-nál alap)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.