Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124351) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szükségem lenne egy nem kémkedő billentyűzetre, amelyiken belehet állítani úgy a kiosztást, hogy a Z betű felül legyen, de ne legyenek kirakva az ékezetes magyar betűk, hanem hosszan nyomva lehessen elérni őket.

Jelenleg anysoft keyboarddal próbálkozok, letöltöttem a magyart is, de egyszerűen nem tudom olyanra beállítani, hogy ne legyenek kint az ékezetesek, foglalva feleslegesen a helyet, meg eltolja balra az egészet, és nem esik kézre a többi.

Az angol kiosztása jó lenne, de ott meg megvan cserélve az Y meg a Z, és ott meg az zavar.

(#124352) Somatom válasza HREH (#124350) üzenetére


Somatom
veterán

Kivéve az itteni közösséget, mert a PH fórum nyelve a Magyar. Persze, kifogásokat könnyebb kreálni, mint fordítást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124353) darvinya válasza ReSeTer (#124351) üzenetére


darvinya
titán

Gboard

(#124354) ReSeTer

Tessék?
Google saját billentyűzetére írod.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124354) ReSeTer válasza darvinya (#124353) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Írtam, hogy ne kémkedő legyen.
Tűzfalak nem opciók, rootolni nem akarom a telót.

[ Szerkesztve ]

(#124355) S e t h válasza #61392896 (#124345) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha eddig nem jött válasz, akkor ezután sem fog nagyon.
Próbáld meg külföldi fórumokon, hátha...

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#124356) ReSeTer válasza darvinya (#124353) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Gboard az köztudottan kémked. Most hogy azt írják, hogy nem adják oda senkinek, azt van aki elhiszi, van aki nem.
Eleve minek egy billentyűzetnek internet?

(#124357) tuareg85 válasza Somatom (#124352) üzenetére

A világ tutorial-jainak nagyrésze angolul van, akkor is, ha a prohardveren van néhány büszke magyar. Persze, feladni és másra mutogatni a fordítás hiánya miatt könnyebb, mint elfogadni, hogy kis ország vagyunk, és időnként megnyitni a google translate-et és kikeresni pár szót.

(#124358) darvinya válasza ReSeTer (#124356) üzenetére


darvinya
titán

Egyáltalán nem kell net Gboard-hoz mégis működik rendesen.
Akkor honnét veszed ezt a…

Szinkronizációhoz kér net-et, de csak akkor, ha ezt a funkciót használod.

Ezt a hsz-t Gboard-dal írtam net nélkül.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124359) sbwolf válasza #61392896 (#124345) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Volt már válasz régebben..

[ Szerkesztve ]

(#124360) tuareg85 válasza darvinya (#124358) üzenetére

Ez így nem teljesen igaz, a GBoard gyűjti a sűrűn beírt szavakat (akkor is, ha te explicit nem kapcsoltad be a saját eszközeid közötti szinkronizálást), és haza küldi, hogy javítsa a közös szótárat. Ezt nyilván nem folyamatosan teszi, hanem valamennyi időnként, és nyilván akkor, amikor van net. Ha épp nincs, akkor próbálja később. Persze jó kérdés, hogy ezért érdemes-e kémet kiáltani...
És emiatt amúgy van is benne néhány szó, amiket hibásan ajánl, mert sokan írják rosszul.

(#124361) #61392896 válasza S e t h (#124355) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ok.

(#124362) Somatom válasza tuareg85 (#124357) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, a "tanulj meg angolul" duma egyszerűbb, mint megcsinálni a fordítást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124363) #61392896 válasza sbwolf (#124359) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszönöm! :R

(#124364) bigrock válasza ReSeTer (#124356) üzenetére


bigrock
addikt

Ezt megerősítenéd egy hiteles linkkel?

(#124365) Bozek válasza Somatom (#124362) üzenetére


Bozek
nagyúr

Millió program van, ami nem magyar, nem csak a Tasker. Az AutoMagic is angol, az nem zavar? Egyébként meg ez a legnagyobb probléma, hogy a "tanulj meg angolul" csak duma. Így hülyülnek el egyre jobban a magyarok...

(#124366) darvinya válasza tuareg85 (#124360) üzenetére


darvinya
titán

Amiről te írsz az ez az alsó menü mely megint kapcsolat.

Paranoia felsőfokon.
Akkor okos készüléket sem szabad használni, mert már az egy kémkedés forrás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124367) weiss válasza tuareg85 (#124360) üzenetére


weiss
addikt

Akkor ritka pocsék munkát végeztek a fejlesztői, mert nekem kb. minden 2. szavat betűnként kell beírnom, mert nem ismeri.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#124368) tuareg85 válasza weiss (#124367) üzenetére

Én pár hónapja váltottam SwiftKey-ről, az elején nyögvenyelős volt, tényleg kevés szót tudott, de mostanra egész jó lett.

(#124369) tuareg85 válasza darvinya (#124366) üzenetére

Az nekem ki van kapcsolva, és mégis hoz rosszul írt szavakat.

(#124370) darvinya válasza tuareg85 (#124369) üzenetére


darvinya
titán

Azt te írtad rosszul, amit nem töröltél.
De írj példát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124371) tuareg85 válasza darvinya (#124370) üzenetére

Szerintem nem írtam rosszul, kifejezetten figyelek a helyesírásra (persze nem állítom, hogy sosem hibázok), ha nem vagyok biztos valamiben, akkor megállok kikeresni.
Konkrét példa nem jut eszembe, de sokszor szokta pl. szétszedni az egybe írandó dolgokat.

(#124372) Erdmis


Erdmis
tag

Sziasztok,

Adguard beállítással akadt problémám. Néhány weboldalnál észrevettem, hogy nagyon lassan, vagy egyáltalán nem tölt be (pl router beállítási oldala, de van még pár). Mint kiderült egyértelműen az adguard a "ludas", mert ha szüneteltetem, akkor minden villámgyorsan betölt. Kipróbáltam, hogy az adott weboldalt a https szűrésnél a kivételek közé teszem. Sajnos hiába, gyakorlatilag minden marad a régiben... :F
Volna valakinek ötlete, hogy mit és hogyan kellene beállítani, hogy működjön normálisan?
Egyelőre van root, az adaway jól működne, de inkább az adguard-ot használnám, ha már megvettem...
:R

(#124373) darvinya válasza tuareg85 (#124371) üzenetére


darvinya
titán

Pedig nálad van hiba.[kép]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124374) tuareg85 válasza darvinya (#124373) üzenetére

Itt mit kell látni?

(#124375) Somatom válasza Bozek (#124365) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem feltétlenül jelent elhülyülést. Jelenthet akár prioritási problémát is. Számomra a német és a spanyol fontosabb, mint az angol.
Az AutoMagic nincs az ajánlottak között, és nincs helyi topikja. Nincs, aki megcsinálja a fordítást és nincs kinek megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124376) Dr.NX válasza tuareg85 (#124371) üzenetére


Dr.NX
addikt

Fun fact: ez a szó, hogy egybeírandó, egybeírandó.

Elfogadom a sütiket.

(#124377) tuareg85 válasza Dr.NX (#124376) üzenetére

uhh, jogos :S

(#124378) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van több gmailes címem amit használok az androidos telón. Ezek közül egy nem akar szinkronizálni már napok óta, azt írja, hogy pillanatnyi hiba.
Mi lehet az oka? Találkozott már valaki hasonlóval? A többi tökéletesen működik.
Köszönöm az infót. :R

(#124379) Bozek válasza weiss (#124367) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha már helyesírás, akkor szót és nem szavat.:)

(#124380) zhata válasza darvinya (#124373) üzenetére


zhata
senior tag

Össze rakni azt, amit szét szedtél.

(#124381) Bozek válasza Somatom (#124375) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Tasker tud németül és spanyolul is. A probléma nem azzal van, ha valaki nem tanul meg angolul, hanem azzal, ha semmilyen idegen nyelvet nem tud.

(#124382) Dr.NX válasza zhata (#124380) üzenetére


Dr.NX
addikt

He? :F

Elfogadom a sütiket.

(#124383) weiss válasza Bozek (#124379) üzenetére


weiss
addikt

Nem elég, hogy az asszony ezzel szivat, még a fórumon is megkapom, eszem megáll :DDD Amúgy addig örülj, amíg nem kezdek el csallóköziül írni :DD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#124384) Somatom válasza Bozek (#124381) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez érdekes. Vajon ki és miért tanította meg németül és spanyolul? Ha annak volt értelme, akkor a Magyarításnak miért nincs? A németeknél sokkal általánosabb az angol tudás, mint a Magyaroknál. Mégis lefordították.
Bocs beg, nem tudom eldönteni, hogy ez itt ON, vagy OFF!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124385) Bozek válasza Somatom (#124384) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk a spanyol az 1946 óta az ENSZ egyik hivatalos nyelve. A németet meg egy 2009-es tanulmány szerint 43 országban beszélik. Igaz, ez utóbbi nem világnyelv, de attól még eléggé elterjedt.

Ehhez a két nyelvhez hasonlítani a magyart azért elég erős. :D

[ Szerkesztve ]

(#124386) Somatom válasza Bozek (#124385) üzenetére


Somatom
veterán

Én ezt az érvet vettem alapul:
"Majd írok Joao-nak, hogy esetleg lehetséges lenne-e beleépíteni a Taskerbe is a magyar nyelvet, bár én nem látom értelmét. Nem kell hozzá akkora angol nyelvtudás, hogy tudd mi mit csinál."

Ez az érv független attól, hogy egy nyelvet hányan beszélnek, hiszen egy spanyolnak, vagy egy németnek sem kell hozzá nagyobb angol nyelvtudás, mint egy Magyarnak. Nem hiszem, hogy a fejlesztő fordította. Fogadni mernék, hogy a helyi közösség munkája, ami pont ugyanannyi meló volt, mint amennyi a Magyarítás lenne a helyi közösségtől.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124387) air válasza Somatom (#124386) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy félreértem, de ugye most nem azt követeled, hogy a "közösség" csináljon meg valamit helyetted?
Ha szükséged van rá, csináld!
De ennek a vitának itt nem sok helye van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#124388) Fall-N válasza Somatom (#124386) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg azért lett német és spanyol fordítás, mert az angol, német és spanyol majd minden alkalmazásba bekerül (ami persze többnyelvű és nem csak angol). Szóval azért vannak, hogy minél népszerűbb legyen a Tasker. Ha közösségi fordítás lenne, akkor valószínű olasz, lengyel, orosz, ukrán és más nyelvek is már rég bekerültek volna. De nem így van és nem emlékszem arra, hogy lett volna valaha is fordítói fórum vagy közösség a Tasker köré.

Azzal viszont egyet értek, hogy manapság már alapnak kéne lenni, hogy legalább a legalapabb szinten megértesse magát az ember és meg is értse az angol nyelvet. Egyszerű alkalmazkodás ez, nem a magyar nyelv ellen írom. Valljuk be, aki nem érti az angolt lemaradhat dolgokban. Azt is tudja mindenki, hogy mi magyarok nagyon rosszul állunk idegen nyelvtudás szintjén. De ott van példának a programozás, oda is kell valamennyi angol tudás.

Azt is elhiszem, hogy aki német vagy más nyelvterületen dolgozik vagy él, annak nem olyan fontos az angol, de sok mindenhez viszont alap. Tanulni még soha nem késő vagy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(#124389) Somatom válasza air (#124387) üzenetére


Somatom
veterán

Valamit félreértettél. Nekem nincs rá szükségem, számomra ganz egal, hogy a Tasker tud-e Magyarul, vagy sem. Az alkalmazás hazai népszerűsítése miatt lenne hasznos lefordítani. Gondolj bele! Aki le tudta fordítani németre, annak mi szüksége volt arra, hogy az app tudjon németül? Símán használhatta volna angolul. Mégis lefordította. Vajon miért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124390) Bozek válasza Fall-N (#124388) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk olasz és orosz pont van benne. Na meg francia, kínai és portugál. Mondjuk ha megnézzük, hogy ezeket a nyelveket mennyien beszélik, akkor még mindig hátrányban vagyunk. A kínait például a 2009-es tanulmány szerint 1,827 milliárd ember beszéli, de a francia is 370 millióval áll. A portugált a brazilok miatt megint sokan (bár a listában nem volt benn).

(#124391) Bozek válasza Somatom (#124389) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a példa mutatja, hogy egy automatizálót is lehet Magyarítani. Vajon, a Tasker -nél ez eddig miért nem sikerült?"
"Nekem nincs rá szükségem, számomra ganz egal, hogy a Tasker tud-e Magyarul, vagy sem."

Ha neked mindegy, akkor miért hoztad fel a témát? A hazai népszerűsítés miatt? De ezek szerint ha magyar lenne, téged akkor se érdekelne jobban... Na, akkor most hogyan is vagyunk?

(#124392) Somatom válasza Bozek (#124390) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy tudom, hogy Joao portugál. Sztem inkább ezért tud a Tasker portugálul. :)

Mi ezen a fura? Minél többen használják, annál jobb, mert több a tapasztalat. Nálam a Robot és a Macrodroid is telepítve van, mert miért ne. Megvettem a Taskert is, mert miért ne. Azzal csak jobb lehet egy alkalmazás, ha több nyelvre lefordítják.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124393) air válasza Somatom (#124392) üzenetére


air
nagyúr

"Azzal csak jobb lehet egy alkalmazás, ha több nyelvre lefordítják."

Már miért lenne attól jobb egy alkalmazás, hogy a szövegeit lefordítják?

Én például mindent angolul használok, mert a magyar fordításoktól idegbajt kapok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#124394) Somatom válasza air (#124393) üzenetére


Somatom
veterán

Azért lesz jobb, mert többen tudják használni. Többen vásárolják meg, több pénzt kap a fejlesztő, többen beszélnek róla, nagyobb lesz a közösségi háttér, stb. Részletezzem még?

Pont ezért kell a helyi közösségeknek lefordítani. Tudod jól, hogy ez bevett gyakorlat. A Macrodroid esetében is ez történt és teljesen rendben van a fordítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124395) WhiteWalker válasza Somatom (#124394) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Biztos? Ennyire ez nem törvényszerű...
Pl Facebook app ;]

(#124396) kaciokos válasza WhiteWalker (#124395) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem a malware-ek nem tartoznak a témához... :DD

(#124397) beg


beg
veterán

Grétsy László szakkör hazament már ugye? ;)
Lehet szépen a fejlesztőt pusholni, hogy igény lenne új nyelvre/ fordításra. Ha örül az ilyennek, felveszi veled a kapcsolatot és toboroztok egy pár fős csapatot akik lefordítják a kívánt nyelvre önkéntes munka keretén belül.
Nem egy és nem két példa volt már ilyenre. A fejlesztőtől elvárni, hogy az alsó-üzbégi druccsanós nyelvjárás is benne legyen az egyrészről nem túl fair, másrészről el lehet várni tőle, csak elég nagy árat kérnek hivatalos fordítók akár egy A4 oldalnyi makró szövegnek a ferdítéséért. Nyelvenként x dollár, szorozva kb. 35 nyelvvel azannyimint...

Az app ára nehogy feljebb menjen, de inkább maradjon ingyenes. :U

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#124398) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha egy alkalmazás mondjuk fagy és valaki visszajelzést küld akkor abban lehet olyan informácio a telefonról vagy a telefont tartalmáról amit ellene fordíthatnak? Arra gondolok mint hogy például olyan .mp3/.mkv/stb fájl van a telefonon ami esetleg sérti harmadik fél jogait.

Mert például van egy LG alkalmazás, RemoteCall. Oké ez nem fagy csak a frissítéséhez el kell fogadni a felhasználási feltételeket amit mostanában olvastam. Ez az egyik pontja:
6. Felhasználói tartalom kezelése
A Felhasználó tudomásul veszi, hogy előzetes figyelmeztetés nélkül eltávolíthatjuk a tartalmait, ha a tartalom kéretlennek, sértőnek, kifogásolhatónak, felháborítónak vagy erkölcstelennek minősül, vagy ha harmadik fél tulajdonjogát sérti, vagy egyéb módon illegális vagy sérti jelen Használati feltételeket.

Kicsit ijesztőnek hangzik ez.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#124399) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Kipróbáltam a Bitdefender 180 napos promos mobil verziót.
Nem lehet megnézni a programon belül, hogy frissítette-e az adatbázist, mi a verziószáma-ez kicsit furcsa a többihez képes!
A telefont újraindítva kiírta, hogy gond van a webvédelemmel, pedig zöld a pipa ennél a beállításnál-találkoztatok már ezzel a problémával?
A Bitdefender fiókba PC-n belépve nem határozta meg a telefon helyzetét, pedig a telefonon volt netkapcsolat, s a GPS-t is bekapcsoltam-mi lehetett a gond?

(#124400) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Play Áruházban lehet úgy vásárolni Avast előfizetést, hogy havonta újítja meg a felhasználó,havonta fizet mindig?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.