Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124551) whiskeys válasza Somatom (#124549) üzenetére


whiskeys
őstag

Jujjjj, azt nem tenném fel soha. Meg nem tud semmit, jelentés traffipax stb

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#124552) Somatom válasza whiskeys (#124551) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem írod le az extra elvárásaidat is, akkor elbarkochbázhatunk egy darabig.
Kamerákhoz: CamSam PLUS. Floating Widget módban bármelyik program fölött és persze háttérben is tud futni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124553) whiskeys válasza Somatom (#124552) üzenetére


whiskeys
őstag

Tehát gps mint a waze. Online jelentés traffipax miatt és nem offline gps. Ennyi. Egyszerűen.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#124554) Somatom válasza whiskeys (#124553) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint úgy érted, hogy navigáció, mint a Waze?

Google Térkép + CamSam Plus.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124555) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Google Térkép képes feljegyezni a telefon mozgását? Arra gondolok, hogy vissza tudom-e nézni az idő függvényében, napra pontosan, milyen útvonalat jártam be.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#124556) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. Olyan gondom volna, hogy a messenger nem lát minden jelzőhangot, ami fent van. Sajnos legújabb messengert engedi a telefonom telepíteni, régebbi verzióval nem megy. Eddigi verziók a régi telefonomon látták a notification mappába rakott jelzőhangot, hát ez már nem. Csak a beépítetteket. Ez csak nálam van így vagy másnál is jelentkező probléma? Oreo 8.1 van a Nokia 8-on egyébként.

Motorola G51

(#124557) air válasza tknof1871 (#124555) üzenetére


air
nagyúr

A Térkép nem.
De a Google Helyelőzmények szolgáltatás igen.
Kapcsold be, és a szerveren szépen naplózza! Aztán a Térképen megjeleníti.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#124558) Joker88


Joker88
őstag

szeretnék egy alkalmazást keresni.

hívásrögzítés.
melyik alkalmazás vált be ? akár fizetős,akár ingyenes..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#124559) Bozek válasza Joker88 (#124558) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi meg szeretnénk, ha használnád a keresőt. :D Ezerszer volt már róla szó itt a topikban.

ACR

(#124560) tibike8 válasza zeon.hu (#124545) üzenetére


tibike8
őstag

Lehet, hogy terület specifikus volt a gond mert nálam egész nap jó volt.

(#124561) MADcat válasza air (#124557) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez az, ami rommá meríti a telefont, nem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#124562) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok! Talán itt megoldást talál valaki a problémámra.

Szeretném elérni a routeremre dugott HDD-t telefonról, viszont semmilyen fájlkezelő nem hozza be az FTP kapcsolatot. Olyan, mint ha a telefon vagy tűzfal blokkolná a csatlakozást. Legalább 5 féle fájlkezelővel próbálkoztam, mind ugyanaz, hosszasan tölt, majd valamilyen hibaüzenetet dob. A beállítások jók, ha valamit elütök azonnali hibaüzenetet kapok. Az érdekes az, hogy próbáltam PC-re megosztani a netet telefonról, ez esetben a PC-sem éri el kintről a merevlemezt.

Hálón belül sem tudom telefonról elérni, ami már több, mint fura, ezért gyanakszom valami FTP blokkolásra. :U :R

(#124563) Formaster válasza Formaster (#124562) üzenetére


Formaster
addikt

Problem Solved! Egyik app sem tudta a passzív módot, végül az összefoglalóban szereplő utolsó progi megoldotta :B Köszönöm a topikgazda alapos összefoglalóját. :R

(#124564) pc360 válasza Formaster (#124563) üzenetére


pc360
addikt

* Elavult, hiányos, szar progikkal teli.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124565) Somatom válasza pc360 (#124564) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én nem így látom. Most végigfutottam, és a releváns témakörökben az ajánlottak valamelyikét használom. De, ha elavultak lennének, az a mi hibánk lenne, mivel a mi javaslataink alapján készül az a lista. Én most javasolnék egyet, nézzétek meg, ha gondoljátok! nPlayer. A kezelése kb. olyan, mint a többié. Viszont, alapból (fájlkezelő nélkül) kezeli a WebDAV szervereket és a Google Drive -ot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124566) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan Androidos alkalmazás, amivel egy tablet kiválthat egy 5-6 gombos egeret a számítógép mellett, úgy, hogy közben nem kell nézegetni a tabot, mint ahogy az egeret sem szokás? Tulajdonképpen egy sima egér kiegészítője volna balkéz alá.

(Ha van ingyenes, az a legjobb, de szerintem állandóan csőbehúzna valami reklámmal. Akkor már inkább fizetek érte.)

A másik témában ajánlották a Remote mouse keyboard and more nevűt, itt olvasgatva pedig láttam, szóba jött a Remote Link (PC Remote). Még nem volt alkalmam kipróbálni egyiket sem. Ti mit ajánlotok erre a célra? Van ezeknél jobb?

(#124567) pc360 válasza Somatom (#124565) üzenetére


pc360
addikt

Kiindulásnak jó, persze, de kirívó hiányosságokkal bír:

Hi-Q MP3 Voice Recorder - hangfelvevő
Smart Keyboard Pro - a legjobb nem swipe-os billentyűzet
PlayerPro - az egyik legjobb zenelejátszó
Flanex - LED világítás ki/be kapcsoló
QuickPick 4.5.2 - galéria (Cheetah Mobile előtti verzió)
Shush! - automata hangerő visszaállítás
Smart Silent - sokszori csörgetésre visszahangosítás
Auto SMS Sender Pro - időzített SMS küldés
SMS Backup & Restore - SMS mentés és visszaállítás
Internet Speed Meter Lite - aktuális netsebesség és 30 napi számláló
RealCalc - számológép (mondjuk ebből sok jó létezik)
PasswdSafe - ujjlenyomatot is kezelő jelszókezelő
XiiaLive - a legjobb internetrádió
TickTick - teendő lista jó widget-ekkel
Digital Compass - egyszerű iránytű
• stb.

További Google cuccok:

Google Photos - galéria
Android Messages - SMS app
Contacts - névjegyek
Phone - tárcsázó
Files Go - takarítóprogi
Google Drive - képek szinkronizálása PC-re

És akkor van pár nemkívánatos progi is, amit személy szerint semmiképp sem ajánlanék (pl. ES File Explorer és társai).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124568) -=RelakS=- válasza pc360 (#124567) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

QuickPic-ből (nincs a végén k) miért is nem jó a play store-os?
Nem biztos, hogy a legjobb, de SMS-re én a Handcent Next SMS-t használom. Mondjuk ami miatt évekkel ezelőtt az elődjét felraktam, az az volt, hogy a droidos SMS kliensbe nem lehetett entert beszúrni, meg nem kezelte rendesen az ékezeteket (értsd: nem konvertálta át a szöveget normál SMS kompatibilissé)

MortPlayer ... a mai napig azt használom, de olyan rég frissítették, hogy már parázok, hogy egyszer csak felszívódik az áruházból. Mint a jó kis Wifi Widget, ami kiírta a sebességet, ip-t, wifi nevét, meg ki-be lehetett kapcsolni a wifit vele. Meg a Volume Control+, amit már ősidők óta használok a hangerő kezeléséhez. És még ki tudja mi, amit szerettem, csak már megfeledkeztem róla :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124569) #61600768 válasza pc360 (#124567) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha összefoglalóban szereplők idézek.. "elavult szar" akkor amit itt felsoroltál az összefoglalóhoz képest duplán elavult szar ráadásul java része haszontalan legtöbb user számára. Speciel nekem az összes.

[ Szerkesztve ]

(#124570) pc360 válasza pc360 (#124567) üzenetére


pc360
addikt

Még pár alapvető app, amit véletlen kihagytam:

Discord - modern üzenetküldő és VoIP progi (Skype helyett mindenképp)
Telegram - a legjobb és legyorsabb üzenetküldő progi
Minimgur - képmegosztó, igencsak hiánypótló

És egy kis időjárás:

Meteogram Weather Widget
Weather Mate
WeatherPro

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124571) pc360 válasza #61600768 (#124569) üzenetére


pc360
addikt

Ez így önmagában nem ér semmit, amit írtál. Mitől lenne itt akármelyik is "elavult"? Gondolom, csak trollkodtál, de arra meg nem vagyok kíváncsi. Miért, talán az összefoglalóból mindent használsz, vagy mire volt ez érv? :U

De ha kifejted, hogy melyik és miért nem jó, akkor akár még értelmes vita is kialakulhat (micsoda középkori szokás)... Igenis sok olyan alapvetés van itt, aminek az összefoglalóban híre-hamva nincs. Főleg a két üzenetküldőre, és a letisztult Google-ös cuccokra gondolok.

-=RelakS=-: Valóban hozzádobtam egy fölösleges k-t. Nagyon csúnyán elfabrikálták, mióta a Cheeetah Mobile kezére került (mind ahogy mindent, amit felvásároltak), hogy aztán telenyomják a saját reklámjaikkal. Az a verzió, amit linkeltem, még nem rendelkezik ilyesmivel, csak egy letisztult, jól beállítható mappanézegetővel, ami egyelőre működik a legújabb droid verziókon is. Ebben már pedzegettek valami saját képszinkronizáló szolgáltatást még az eredeti fejlesztők, de arra max egyszer kérdez rá.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124572) punky10 válasza pc360 (#124571) üzenetére


punky10
addikt

Az ajánlott 24 kategóriábol 17 esetén használokkülső alkalmazástA maradék 7-ből 4 csoportot nem használok,a maradék 3 pedig gyári.De a 17 kategóriában használt alkalmazásaim mind szerepelnek a listán,15 top 3-as,,kettő nem jotott fel a dobogóra.
Erre irtad,hogy többnyire elavult szarok.Akkor ki itt a troll...? ;]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#124573) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Betudom-e azt állítani, hogy ha a Play áruház frissíteni akar egy alkalmazást, akkor ez ne ajánlja fel legközelebb?
Eltávolítanám a Samsung böngésző frissítéseit.
Azért kérdezem, mert:
Azt tapasztaltam, hogy ha a Samsung böngésző frissítéseit eltávolítom, tehát csak az eredeti a rendszer által feltelepített verzió marad, akkor az adott adathalász tesztoldalra már jelez a Kaspersky program.
Viszont, ha felfrissítem a Samsung böngészőt a legfrissebb verzióra, akkor már nem jelez.
Tehát nem tudom így, hogy a friss Samsung böngésző mellett is véd a program, vagy sem?
Igaz a programon belül, a friss verzió mellett is azt írja a Kaspersky, hogy véd.
[link]

(#124574) pc360 válasza punky10 (#124572) üzenetére


pc360
addikt

Jó, hiányosak. Nyilván túloztam. De a javaslatokat mindig szívesen feldolgozom, pont ez a cél a blogbejegyzésemmel is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124575) -=RelakS=- válasza pc360 (#124571) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, hogy az írásod miatt-e, de a keresőbe én is beírtam azt a k-t :D Aztán néztem, hogy a "Picture"-ben mégis hol a fenében van k? :D

Nekem a legutolsó verziók sem kérdeznek semmit, és tökéletesen működnek. Az egyetlen, amit röhelyesnek tartok, hogy a frissítés listában azzal kezdik, hogy így csatlakozhatsz a felhőszolgáltatásukhoz [#facepalm szmájli]

Juteszembe, néha használom a Perfect Viewert, főleg akkor, ha olvasok valamit, ahol a kéváltások között nem akarom, hogy változzon a nagyítás, vagy szeretném, ha nagyítás közben pixeles lenne a kép. Az egyetlen problémám, hogy 2x-es, 3x-os nagyítást igen nehéz kipiszkálni belőle. Ismer valaki olyan alkalmazást, ami szűrés nélkül is tud nagyítani, de könnyebben kezelhető a nagyítás mértéke?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124576) whiskeys válasza Somatom (#124554) üzenetére


whiskeys
őstag

És az mutatja ha online traffipax van valahol az utakon?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#124577) llaszlo


llaszlo
veterán

Van olyan program amivel egyszerre tudom beállítani globálisan az értesítéseket?
Gondolok itt arra, hogy csak bizonyos programoknak legyen engedélyezett, hogy a lockscreenen megjelenjen az értesítésük. Egyesével be lehet állítani, de olyan hosszadalmas. Eleve tiltanám az összesnek és egyesével engedélyezném pár appnak. A többinél csak a kis kör benne a számmal jelenne meg az app ikonján.

Xiaomi Mi 5X MIUI 9-el. Hátha van MIUI-ra külön ilyen.

(#124578) Somatom válasza whiskeys (#124576) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy keveset vagyok az utakon, mert fogalmam sincs, hogy milyen egy "online traffipax". A mobil kamerákra gondolsz? Igen, azokat is mutatja. Ugyanonnan szerzi az infót, ahonnan pl. a Waze, vagy a rádióműsorok. Plusz, jelenteni is lehet, ahogy a Waze -ben is. Ha egy jelzett mobil kamera mellett elhaladsz, akkor egy ideig két ikon jelenik meg a widgetben, amikkel megerősíteni, vagy cáfolni tudod a kamerainfót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124579) whiskeys válasza Somatom (#124578) üzenetére


whiskeys
őstag

Akkor kipróbálom. Köszönöm szépen.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#124580) air válasza MADcat (#124561) üzenetére


air
nagyúr

Fogalmam sincs, én nem használom.
Google nélkül is tudom, hogy merre jártam.:)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#124581) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki képszerkesztő alkalmazásokban jobban jártas? Egy olyan programra lenne szükségem, ami nemcsak a fehéregyensúlyt és a csúcsfényeket/shadows/highlights csúszkákat tudja állítani, hanem van benne light és color equalizer.

Google-on rá keresve (ha beírtam az android szót is kulcsszónak) nem találtam semmit.

(#124582) Bferibörs válasza sphe (#124581) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szerintem ez tudja ( PC használtam anno):

1

Esetleg ezek között keresgélhetsz még:

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#124583) darvinya válasza sphe (#124581) üzenetére


darvinya
titán

Photo Editor by MacGyver
Vagy Snapseed.

Téma összefoglalóban minden megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124584) basaja válasza darvinya (#124583) üzenetére


basaja
senior tag

+r a Snapseedre...nagyon jó kis app.. :)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#124585) Bozek válasza pc360 (#124567) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én még mindig a PowerAMP-ot preferálom, főleg, mióta van belőle 709-es verzió is, amiben megint megy a Hi-Res. :) A 790-es meg egyelőre csak az új UI-nak a bétája, sokat nem tud.
Galériának az F-Stop, a Cheetah miatt léptem le a QuickPic-ről, és jobbnak találtam az F-Stop-ot.
A PasswdSafe helyett én a SafeInCloud-ot használom, az is megy ujjlenyomattal.
Takarító programnak az SD Maid, annak szerintem egyik sem ér a nyomába.

(#124586) pc360 válasza Bozek (#124585) üzenetére


pc360
addikt

Hi-Res?

A régi verziót linkeltem épp, de megnézem az F-Stop-ot is.

A SafeInCloud jó lehet, ott is van a gyűjteményemben (blog), de ingyenesen nem igazán alkalmazható. Itt inkább az open source dolgokat preferálom.

SD Maid nyomába? Files Go. Átlagusernek meg főleg.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124587) Tesztelo.hu válasza pc360 (#124570) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Meteogramot teszteltem a héten. A pénteki nagy esőzésről aznap(!) semmit sem tudott. Némi felhősödést jelzett, amikor szakadt az eső. Kukáztam egyből.

(#124588) pc360 válasza Tesztelo.hu (#124587) üzenetére


pc360
addikt

Ez a szolgáltatón múlik, nem a programon. Ha jól tudom, a Meteoban beállítható 2 különféle is. Részemről WeatherPro-zok, az még sosem tévedett Bp-en. Helyfüggő is nagyon amúgy az ilyen, kisebb városok / falvak esetén nem jósol olyan jól mikroklímát.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124589) karldergroße válasza pc360 (#124567) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mi a baj az ES file Explorer-rel?

(#124590) zhata válasza pc360 (#124588) üzenetére


zhata
senior tag

Mi a bajod az ES File Explorerrel?

(#124591) #61600768 válasza Tesztelo.hu (#124587) üzenetére


#61600768
törölt tag

100%-os előrejelzés nem létezik.

(#124592) Somatom válasza pc360 (#124586) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem hagyd ezt a becsmérlős témát, mert ebből lincselés lesz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124593) Fall-N válasza Bozek (#124585) üzenetére


Fall-N
veterán

SD Maid helyett jobb a 1 Tap Cleaner Pro. Bár megvettem az SD-t is. A többit amit írtál én is használom, bár zene terén mást használok, a PowerAMP helyett. Anno megvettem én is de lecseréltem. (GMMP Pro, PlayerPro + DSP Pack, Retro Music, BlackPlayer EX stb.)

ES File Explorer:

Az ingyenes tele van reklámmal, a fizetős meg nem frissül régóta. A Solid Explorer és az FX Pro ezerszer jobb.

[ Szerkesztve ]

(#124594) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. A call recorder nevű telefon hívás rögzítő app nem minden telefon hívást vesz fel, néha kihagy egyet egyet. Vami ötlet?

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#124595) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Betudom-e azt állítani, hogy ha a Play áruház frissíteni akar egy alkalmazást, akkor ez ne ajánlja fel legközelebb?

(#124596) Mcrazy válasza GEPESZ66 (#124595) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ilyen beállítási lehetőség nincs. Egyetlen megoldás, ha Zipsigner-rel újra aláírod az alkalmazást. Ezután (az eltérő aláírás miatt) nem fog többet megjelenni a Playes frissítési listában.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#124597) bexinho23


bexinho23
őstag

Udv!

Olyan appot keresek, amin egysegesem lehet kovetni, keresni nyari szabadidos programokat (pl. visegradi napok, víz zene vorag fesztival, stb...). Sajnos csak a kornyekunkon levoket ismerjuk, es egyaltalan nem jut el a hir hozzank pl. tavolabbi rendezvenyekrol, amik akar erdekelhetnek is minket.

(#124598) Somatom válasza bexinho23 (#124597) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Egy ilyen engem is érdekelne. Megadnék egy időintervallumot, amikor itthon vagyok és listázná a programokat. Bosszant amikor utólag értesülök olyanról, ami érdekelt volna. Esetleg jó lenne, ha témák szerint lennének rendezve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124599) sphe válasza darvinya (#124583) üzenetére


sphe
senior tag

Összefoglaló elolvasása után tettem fel direkt a kérdést, a válasz az összefoglalóban - tévedsz - nem található meg.

A lightroom mobil verzióját regen használtam, akkor még nem volt benne külön color EQ, csak szín egyensúly állítás, és nem volt light EQ, ahol a shadows/highlights csúszkán kívül más is lett volna ahol legalább négy-öt független fényességtartomány világosságát tudom állítani. Szeretnék ios-ről androidra átállni, ezért android telefon hiányában nem tudom letölteni és tesztelni ezeket az appokat, ezért tettem fel képpel/screenshotokkal együtt a kérdést.

(#124600) beg válasza pc360 (#124567) üzenetére


beg
veterán

Egy dolgot fűznék csak hozzá ehhez az egészhez és lezárom részemről:
-amíg én nem fikázom a te munkádat, addig joggal várhatom, hogy te se tedd
-a listád nagyon szuper ("legjobb internet rádió") de elég szubjektív, mivel te ezeket tartod jóknak

Az itteni összefoglaló nem hasraütésre készült, hanem valaki bedobott egy appot, megrágtuk többen és ha az jónak találtatott, akkor bekerült.
A quickpick és társai (es file explorer pl) azért van még benne, mert a legutolsó cheetah éra előtti verziói még a mai napig jó alternatívaként használható.

Szóval a legközelebbi összefoglaló fintorgás előtt gondolj bele abba, hogy azt az itteni "lakók" hozták össze és nem biztos, hogy szerencsés pont ebben a topikban degradálni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.