Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154601) tordaitibi válasza SamSem58 (#154598) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha igaz amit ír akkor lehet hogy ezzel a számítógéppel készült a mentés de nem ezzel az oprendszerrel.
Fordítva még csakcsak de gpt-ből nem lesz mbr.

(#154602) tylerddd válasza tylerddd (#154599) üzenetére


tylerddd
veterán

Huhhh, sikerült, felkínálta újból a biztonsági kérdéseket.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154603) Doky586 válasza SamSem58 (#154598) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az még az előző telepítésről készült mentés. Talán pendriveról bootolva be tudod tallózni hogy full gyalu után visszategye.

(#154604) hotkar válasza SamSem58 (#154598) üzenetére


hotkar
aktív tag

A hibák közül szerintem a 2. halálos ("A lemezkép EFI technológiát használó számítógépen készült, ez a számítógép viszont BIOS-t használ")

Amíg nem állítod át a jelenlegi BIOS-t UEFI-re, addig nem fog visszamászni a mentés sem.

(Hogy ez miként tudott átállni BIOS-ra, rejtély.)

Ellenőrizd le ezt a BIOS-ba való belépéssel.

(#154605) SamSem58 válasza hotkar (#154604) üzenetére


SamSem58
aktív tag

"(Hogy ez miként tudott átállni BIOS-ra, rejtély.)" - ez egy HATALMAS rejtély számomra is!
De megkísérelem a Biost átállítani UEFI-re. A Windows valódi kínja az lehet, hogy az a lemez amelyiken az operációs rendszer van fel van osztva két partícióra. Lehetséges, hogy ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#154606) SamSem58 válasza Doky586 (#154603) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Ne viccelj, tán a manók, vagy az Ufók csináltak idén március 8-óta óta új telepítést??? :F :F
A jelenlegi Windowst 2021 februárban telepítettem!

Samsem

(#154607) hotkar válasza SamSem58 (#154605) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ha ugyanaz a partíciók felosztása (és mérete), mint mentéskor volt, akkor nem lehet baja.

De a két partíció gyanúsan kevés. Háromnak kellene lenni minimum (UEFI, Recovery, és maga az OS).

(#154608) SamSem58 válasza hotkar (#154607) üzenetére


SamSem58
aktív tag

"Ha ugyanaz a partíciók felosztása (és mérete), mint mentéskor volt, akkor nem lehet baja."
Bár minden változik, de itt elvileg minden ugyanaz, mint mentéskor volt, mert nem történt változtatás!

"De a két partíció gyanúsan kevés. Háromnak kellene lenni minimum (UEFI, Recovery, és maga az OS)" - Kevés???? :Y 200 GB szabad hely van a lemezen!!
Ezen a gépen nincs Recovey partíció, soha nem is volt, így nem értem, hogy miért kéne lennie neki!

A lemezek úgy vannak, hogy a G HDD fel van osztva két partícióra, az egyik partíción az operációs rendszer van, de itt is van 265 GB szabad terület. A másik partíciót a gépen lévő dokumentumok, képek, stb. "biztonsági tárolásra" használom. Természetesen van külső merevlemez is, ahol az összes "cuccomat" tárolom.

Samsem

(#154609) Doky586 válasza SamSem58 (#154608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most melyik helyreállítást keresed?
A lemezkép visszatöltést fileból, vagy az alaphelyzetbe állítást..???

(#154610) btraven


btraven
őstag

Miért csak 8 bites? Hogy lehet átállítani 16 bitesre? A DXWind programot használnám és ott a minimum a 16 bites színmélység.

(#154611) Lauda válasza Lauda (#154386) üzenetére


Lauda
félisten

KB5036979

19045.4355

(#154612) Borisz76 válasza btraven (#154610) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem az a 8 bit a monitor ( panel ) képességére utal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154613) Doky586 válasza btraven (#154610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

RGB ... 3x8=24 :U

(#154614) SamSem58 válasza Doky586 (#154609) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A biztonsági mentésből készült helyreállítást kerestem, azt szerettem volna visszatenni.
Mert a rendszervi vázaállítás nem sikerült.
De már nincs semmi gond, ugyanis második próbálkozásra - bár Maratoni idő alatt - de sikeres lett a lemezképből történő rendszer visszaállítás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#154615) _DiEGO_ válasza btraven (#154610) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hali ! Az úgy rendben van. Tessék pl nálam is, max annyi hogy enyém tud 75Hz -et. FreeSynces. 16-24 -32bit színmélységek ! Tiéd is ugye 8bites - True color R G B
A true color definíció szerint a piros, zöld és kék színek egyenként legalább 256 árnyalatát jelenti, összesen 16.777.216 variációt. Ez ugye elég :K
A 30bit az UHD HEVC - de a 32 biten tárolt képpontok esetében 24-nél több bitet használnak a tényleges színkódolásra; ezek legtöbbjénél a 30 bites színmélység mellett megmaradó 2 bit csak kitöltésre szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#154616) Szabi®


Szabi®
addikt

Sziasztok, szüleim gépe ezt dobta :
Sajnos sok száz kilométerrel arrébb vagyok, így nem is tudok segíteni. Mi lehet ez ? 3 hónapja lett telepítve . :F

(#154617) Grave_444 válasza Szabi® (#154616) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen gépről van szó? Jó esetben a bios elem szállt el és visszaállt a bios.
Tehát Legacy/UEFI módosítás kell a cserén kívül.
Rosszabb esetben a Windows sérülhetett, esetleg az adattároló.
Biosban látható az eszköz? Sata/tápkábel is lehet.

Szóval így távolról elég nehéz sajnos kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#154618) Csupingo válasza Szabi® (#154616) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg videóhívással nem tudod őket elnavigálni és megnézni, hogy a biosban jó meghajtó van e beállítva elsődlegesnek stb? De az is lehet, hogy meghalt a háttértár.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#154619) Szabi®


Szabi®
addikt

i5 4670-es konstrukció, tehát nem mai. Muter gépe valamivel újabb, de nem az halt meg, hanem ez a régebbi procis. SSD van mind a két gépbe ez 100% és pár évesek csak. Netezésre voltak csak használva. Elvileg rendszergazda telepítette pont ezt a gépet 4 hónapja . . . Mást sajnos nem tudok. :N

(#154620) Pyttawrx válasza Szabi® (#154616) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. HDD vagy SSD van benne? Lehet BIOS elem/Akksi merült le, vagy BIOS update/reset történt. Vagy rosszabbik eset, hogy a háttérttár tönkre ment.
Nem vegbemenő fFrissítés miatt is lehet ez. Aki telepítette nézzen rá, vagy aki ért hozzá, ott szinte azonnal ki is derülhet a hiba oka.

(#154621) _DiEGO_ válasza Grave_444 (#154617) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia!

Végül is tök mindegy hogy HDD vagy SSD ha nem lát semmit. Nemkizárt az tényleg, hogy BIOS defaultra állt , elem lemerült, helytelen időt is kell mutatnia már BIOS post alatt.
Ezt tényleg helyileg kellene ellenőrizni. De még egy kábelcsatlakozás is közbeszólhat, ha valami régi lütyögős az adatkábel, nem a biztonsági klipszes, ez ugye frankón bekattan a helyére és stabil fix kontaktot biztosít.
Elm+BIOS vagy csatlakotó gond lesz az.
HA mondom ha, UEFI / Legacy mód változás történt volna, akkor nem ilyen kép fogadja, hanem a windows próbálkozna helyreállítással, ami ugye nem menne... :)

[ Szerkesztve ]

(#154622) Grave_444 válasza _DiEGO_ (#154621) üzenetére


Grave_444
nagyúr

"HA mondom ha, UEFI / Legacy mód változás történt volna, akkor nem ilyen kép fogadja, hanem a windows próbálkozna helyreállítással, ami ugye nem menne."

Lehet, nekem úgy rémlik akár ilyen üzenet is fogadhat. :)

(#154623) Pyttawrx válasza Grave_444 (#154622) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jól rémlik, van ilyen eset is.

(#154624) Szabi® válasza Pyttawrx (#154620) üzenetére


Szabi®
addikt

Köszönöm, már felvettem egy illetővel a kapcsolatot. :R

(#154625) fradi81


fradi81
veterán

Hali, van itt olyan akinél megy a windows 10 intel HD2000 IGP-vel? Ha igen érdekelne a megoldás :)

moto g72, Ninebot d28e

(#154626) Csupingo válasza fradi81 (#154625) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól látom, itt valaki azt írja, hogy a 7-es, 8-as driver működik neki 10 alatt.
Esetleg innen nézd meg az utolsó kiadást.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#154627) fradi81 válasza Csupingo (#154626) üzenetére


fradi81
veterán

Próbáltam a 8-ashoz valót de elment a kép, majd még megnézem de akkor majd lehet 8.1 windows lesz a vége.

moto g72, Ninebot d28e

(#154628) Csupingo válasza fradi81 (#154627) üzenetére


Csupingo
veterán

A d-sub kimenetet használtad? Nem lehet, hogy egy másik kimenet lett aktív a driver telepítés után?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#154629) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nálam még mindig áll a KB5034441, de szerencsére úgy, hogy mivel 2 hónapig nem foglalkoztam vele, így nem is tud szólni az update ikon, hogy elérhető más (mert szeretek én rábökni, hogy menjen, és nem megvárni a 10 percet míg lefut minden vagy tudni, hogy újra kell kezdjem, ha egyáltalán abban a fázisában futna az automatikus...). Annak a particiónak a mozgatását meg veracrypt fentléte miatt nem akarnám megpróbálni, az egészet meg újta kódolni megint nem akarom, mert az 2*100+giga írás, amennyit meg nem igazán ér meg.

Ha a hsz_153908-153908.html szerint elrejtem, akkor a "majd jovő" esetleges frissítés ami fixálná, vagy már fixált, az nem lesz befolyásolt? Ha valami ebben lévőre épül az, majd fog olyan hibakódot dobni amiből kiderül, hogy kell neki valami? Ha ezt az elrejtést visszavonnám, akkor mit kéne csinálni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154630) fradi81 válasza Csupingo (#154628) üzenetére


fradi81
veterán

dvi, alap gagyi driverrel jó csak ott nincs rendes felbontás, driver telepítés után keresi a jelet aztán ennyi, alapból is ez volt a baja a gépnek amiért meg kellett nézzem, kábel is cserélve lett újra. Legrosszabb esetbe mehet még bele valami egyszerű win10 komp. vga kártya.

moto g72, Ninebot d28e

(#154631) Csupingo válasza fradi81 (#154630) üzenetére


Csupingo
veterán

Driver telepítés után érdemes lenne kijelzőt kötni a vga kimenetre és a hdmi-re, DP-re is, ha van. Ki tudja, talán valamelyiken lesz kép.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#154632) Doky586 válasza ledgeri (#154629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges elrejteni.
Vagy megnöveled azt a 530MB partíviót 800-ra és akkor a 4441 is települ, vagy nem csinálsz semmit és akkor a többi frissítés települ a szokásos módon mintha mi sem történt volna ha nem nyomkodod feleslegesen a frissítés gombot.

[ Szerkesztve ]

(#154633) ledgeri válasza Doky586 (#154632) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam -fenti miatt- jelzi, hogy ha van frissítés, és én bökök rá, hogy akkor install (nem auto). Ez volt a felállás, aztán jött az akadás . Akadás után sokáig az éppen megjelenő, alkalmi "lehet csinálni valamit"-es sárga jelet átvette a "korábbival baj volt" állandó piros. Az volt kint pár hétig hónapig (ha néztem ha nem), és most már az sincs, mikor benne meg meg ott a frissen érkezett telepítendők sora.
Partició tologatásom nemigen lesz, MS meg nem tekinti prioritásnak (különben már megtörtén volna valami hivatalos), viszont így most korábban működő funcíót vesztett vagyok. Ezt a feleslegességet én kétségbe vonnám!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154634) Doky586 válasza ledgeri (#154633) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ismétlem: nem kell bökni, azt az oldalt meg sem kell nyitni ha nem tudsz ellenállni a bökésnek. Persze ha már mókoltál vele, ki tudja mit rontottál el a wu működésében.. :(((

De a partíció növelés is pofon egyszerű Niubi-val, fél perc az egész.

(#154635) ledgeri válasza Doky586 (#154634) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ismétlem: nem kell bökni de mert azt a házirendet átállítottam ami ahhoz kell, hogy az megvalósuljon (3-4 kapcsoló). Ha én írom, hogy böknöm kell akkor azért írom, mert a helyzet, hogy bökés nélkül nem indul ell, és nem a default, ezért említem meg!
ki tudja mit rontottál el A defaultokkal élők szemében én, mert idegesített annyira, hogy utánanézzek rendesen, és csak annyit, hogy elérjem a célom.
A telepítés elkezdésének menete, meg a telepítések egymástól való függősége/egymásra való épülésük mikéntje nem hinném, hogy ugyanaz a kategória.

De megint az van, hogy az egy helyen kb 3-mal arréb kapcsolt állapotú windowsommal jövök kérdezni egy másik csúszkáról, de arra nem jön információtartalmú válasz amire kérdezek, csak az van megkérdőjelezve, hogy miért van 3-mal arrébb kapcsolva a windowsom, vagy van-e egyáltalán (ha meg van, akkor bizots rosszul, mert másképp nem lehet).... Nem tudom, hogy ez a topik kérdezőin vagy válaszadóin múló átlag, de ezért is csak akkor jövök, mikor már túl vagyok egy ponton. (Van esetleg "nem out of the box windowsoknak topikja?)
Oké a házirend állítást nem részleteztem "stringre pontosan", de a veracrypt jelenlétét említettem, és kérdeztem dolgokat.
Erre jön, hogy nálam az úgy működik (minden körülmények közt), ahogy a nagy könyvben... és én nem tudom, vagy csináljam meg azt amit meg is említettem, hogy nem fogok. Információ azokkal kapcsolatban amik a kérdőmondataimban említve vannak meg semmi.
Mintha arra kérdeznék rá bármely böngészőben, hogy lehet-e, és hogy, beállítani böngészőben azt, hogy x féle fájlok egyik, y féle fájlok egy másik mappában legyenek, erre meg jön az, hogy "Az alapértelmezett metési hely az C:\Users\user\Downloads".

Kérdeznie is lehet a potenciális válaszadónak... ezt csak így off-ban ;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154636) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Akkor a fenti miatt picit hús nélkül:

Ha bármi miatt, egy, alapból bárhogyan is települi kezdő frissítés megakad úgy, hogy több hónapig nem települ, és bármi is legyen a megoldása, van rá mód hogy el lehessen rejteni, és én megteszem, akkor az a frissítés, ami rá épül dobhat-e olyan hiba kódot amiből egyértelmű, hogy melyik kódu frissítés hiányzik?

Ha ez az elrejtés url szerint MS weboldalról érkezik, akkor mennyire nehéz visszaállítani, ha később az lenne a cél?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154637) Zola007


Zola007
veterán

WinSrv 2106 + Win10 kombó esetén hogyan tudnám tiltani a start menüből a SHUTDOWN opciót a RESTART meghagyásával? :F

GPO listában amit találtam az tiltja a shutdown processt, ami kell a restarthoz is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154638) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Ha a Visual C++ kiadások összeszarták magukat valami behatásra és se telepíteni se eltávolítani nem lehet egyszerű módon ezeket, van rá megoldás, hogy helyrehozzuk a dolgot? Keresgélek a neten, de sehol megoldás. Valami repir vagy uninstall tool nincs hozzá? Remélem nem csak a windows reinstall a megoldás.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#154639) Zoz válasza Zoz (#154370) üzenetére


Zoz
őstag

Na most belefutottam még egy gépbe, ahol ugyanez volt a történet a 4441-el.

(#154640) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok, win 10-en nem akar települni az áprilisi frissítés és baromi idegesítő. Újraindításkor 7%-on megáll,majd nem sikerült telepíteni blabla,visszavon,újraindul,baromira unom.
Frissítések szüneteltetése gomb szürke és nem reagál.
Eléggé laikus vagyok,nem akarok belemenni nehezebb beállítgatásokba.
Van valami megoldás akár a frissítés eltüntetésére? :R :W
[kép]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.