Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142844) RCH


RCH
tag

Sziasztok!

Hónapok óta kínoz egy Win10 hiba, sehol nem találok rá megfejtést, hátha itt megfejti valaki.

A gondom egy furcsa lag, vagy megakadás lemezírás/olvasás közben.
Ha pl egy fotós mappában szeretném megnézni a thumbnaileket, akkor úgy 30 mp-ig nem történik semmi, mejd hirtelen feléled a rendszer és egy pillanat alatt megjelennek a képek. Ugyanez a megtorpanás észlelhetô nagyobb programok indulásakor is. A legkönnyebben akkor tudom tettenérni ezt a hibát, ha Irfanview-ben váltok thumbnail nézetre: 30 mp-ig semmi, majd hirtelen megjelennek a képek. Ha a programban rátallózok további mappákra, akkor már nincs megtorpanás, ha kilépek a programból, majd újra elindítom, talán nem akad, de 2. 3. újraindítás után biztosan elôjön a megtorpanás.
És most jön a csavar: ez a hiba nyomban eltûnik, ha letiltom a hálózati kártyát.
Ha netet tiltom le (pl tûzfallal), vagy kirántom a kábelt a gépbôl, az nem segít, csak a hálókártya letiltása.
Ami biztosnak tûnik: nem hardware hiba. Egyfelôl mert az összes háttértárolón jelentkezik ez a hiba, nincs extrém rendszer, vagy HDD/SSD használat, memória tesztelve és ami a legfontosabb: másik profilban nem akad a rendszer.
Csináltam új profilt, ami egy darabig rendben mnûködött, majd egyik pillanatról a másikra ott is megjelent a fenti hiba annak ellenére hogy elvileg nem változtattam semmit, nem került fel új szoftver.
A fentiekbôl kiderülhet, hogy új install sem segít, azon is elôbb-utóbb felbukkan a hiba. Valahogy monitorozni kellene a rendszert, rájönni milyen háttérfolyamat akasztja be a horgot és hogyan tudnám azt mellôzni. Vagy nem tudom.

Most jötttök ti ;)

Elôre is köszi a javaslatokat!




Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.