Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Microsoft Edge

A nyáron megjelenő új Windows verzió, egy teljesen új böngészőt is fog tartalmazni, melynek neve Microsoft Edge. A névből adódóan - kinek örömére kinek bántatára - a nagy E betű helye továbbra is biztosított a Superbaron.

Az új ikon

A Windows Internet Explorer ikonjának összehasonlítása az új Edge böngésző ikonjával.

Fontos újítás, hogy az Edge csak a legújabb Windows OS-re érkezik meg. A korábban Project Spartan kódnéven fejlesztett böngésző elviekben egy jelentősen újraírott termék lesz a paicon, melyben az elődjével kb annyiban merül ki a közösség, hogy marad a nagy E betű az ikonja, és ugyanaz a cég fejleszti, valamint ez lesz az alapértelmezett böngésző Windows 10 rendszeren.

Introducing Microsoft Edge: The New Windows 10 Browser

(#2) Воланд


Воланд
titán

a megjelenes elott par honappal olyan allapotban van a bongeszo, mint az ff volt 2013 majusaban, a chrome meg 2012 juliusaban. nem lesz ez igy jo.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) SpongyaBob válasza Воланд (#2) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Csak rendbe teszik a megjelenésig, én nagyon remélem.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4) Воланд válasza SpongyaBob (#3) üzenetére


Воланд
titán

osszel jonnek hozza a kiegeszitok, gondolom akkor a motor is kapi fog egy nagyobb frissitest. csak szamoma hihetetlen, hogy mennyire le vannak maradva mindennel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Na, majd ha kiforrja magát, akkor kipróbálom, bár kicsi esélyt látok arra, hogy a Firefoxomat le tudná váltani.
Ha csak nem lesz idővel multiplatform, illetve hacsak nem lesz lehetőség később 1:1-ben átköltözni Sync-ről.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) ArsenalF válasza Воланд (#4) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Ezt nem értem én sem, olyan mintha az egészet most októberben kezdték volna el fejleszteni. Ha meg így van mi a tökömet csináltak az elmúlt 2 évben?

(#7) sz.balazs.95 válasza ArsenalF (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

2013-ban az IE11-et csinálták, 2014-ben meg gondolom azon tanakodtak, hogy hogyan tovább. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) #41133696 válasza Воланд (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát a Chrome 1.0 sem volt egy nagy eresztés 2008-ban :)

(#9) Воланд válasza #41133696 (#8) üzenetére


Воланд
titán

nezd, amikor telekurtolik azzal a szaksajtot, hogy uj bongeszo, alapokrol ujrairva, akkor ne 2-3 eves allapotokat tukrozzon mar a bongeszo. jelenleg meg az ie11-hez kepest sem valami nagy ugas, ami a html5-ot illeti.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) #41133696 válasza Воланд (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, csak szerintem későn kezdtek neki... gondolom sokáig tököltek, hogy az IE vonalat folytassák e (mikor is volt az a közvélemény kutatás, amiben aziránt érdeklődtek, hogy legyen e új név?), aztán amikor kellőképpen elagonizálták az időt, akkor neki kezdtek, és most nem akarják kihagyni a ziccert, hogy a Windows 10-et ezzel is húzzák felfele, és nem 1 év múlva adják ki, mint a Windows 7 esetében az IE9-et.

(#11) betyarr


betyarr
veterán

ez valami halálbéna dizájn.akkor már inkább maradtak volna a régi névnél és dizájn-nál.attól még nem kötelező átnevezni,hogy átírják az egész programot...a windows-t se keresztelik át whisky-re mert már nem win 95 a lelke.
ez az edge név se valami lángelme szülötte lehet :W az "explorer" kifejezésnek legalább van valami köze a zinternethez,meg a böngészéshez.

[ Szerkesztve ]

(#12) #41133696 válasza betyarr (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

"...a windows-t se keresztelik át whisky"
Ne adjál ötleteket :D

Régi cikk, de most, hogy felhoztad: A Vista lehet az utolsó a Windowsok sorában :DDD

Egyébként nem biztos, hogy így fog kinézni egyrészt, másrészt valószínűleg áttérnek sűrűbb frissítésre, harmadrészt pedig jön a bővítmények támogatása is. Remélem, hogy az IE-ből a biztonsági funkciókat, ActiveX-szűrés (már amennyiben lesz még benne ActiveX támogatás), védett mód, TPL lesznek. Utóbbi AOFP mellett mondjuk annyira nem égető a hiánya sem nekem :)

(#13) betyarr válasza #41133696 (#12) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon remélem,hogy változtatnak rajta,mert ez így úgy hat (külsőleg) mintha az ie torzszülött testvérét mutogatnák,hogy nézd milyen szép!

egyébként nekem speciel semmi bajom az ie-vel,mindig is azt használtam.csak nemrég fedeztem fel a 360 browser-t.ez olyan mintha az ie és a chrome jó tulajdonságait összegyúrták volna.

ha az új böngésző megjelenik,akkor annak is adok egy esélyt,mert akár nagyon jó is lehet!

(#14) #41133696 válasza betyarr (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Androidos eszközöket is használok amin remek az Opera, közepes a Chrome, de PC-n az IE nekem is ami favoritom. Főleg mióta a Chrome-nál és Operánál bevezették ezt az új könyvjelző-rendszert.

(#15) Воланд


Воланд
titán

A break from the past, part 2: Saying goodbye to ActiveX, VBScript, attachEvent…

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Воланд


Воланд
titán

Microsoft details a few features coming after RTM to Edge

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nagyon várom!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) cattus


cattus
őstag

Remélem minél előbb belepakolják az IE jelenlegi funkcióit, meg a plusz feature-öket (pl. tab sync ha jól olvastam nem lesz megjelenéskor).

Do the thing!

(#19) Воланд


Воланд
titán

Microsoft Edge: Building a safer browser

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) cattus


cattus
őstag

Dark Theme is lesz az Edge-ben. Nem is rossz, ha meg tudják azt oldani, hogy egy kattintásra lehet váltani a dark és light téma közt OS-re és Modern appokra kiterjedően, az nagyon jó lenne.

Do the thing!

(#21) Воланд


Воланд
titán

Microsoft's new Edge browser has a password manager, here's how it works

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) cattus válasza Воланд (#21) üzenetére


cattus
őstag

Remélem lehet majd IE-ből importálni a jelszavakat. Eddig egész meggyőző az Edge, remélem a gifekkel jobban megbírkózik majd, mint az IE, mert az jelenleg mobilon borzalmas.

Do the thing!

(#23) Воланд válasza cattus (#22) üzenetére


Воланд
titán

ms fiokhoz vannak kotve a jelszavak, gondolom onnan kepes lesz behuzni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Bali27


Bali27
addikt

Engem az érdekelne hogy beépülőket lehet -e rá tenni?
Adblock, Ghostery, Lastpass, egérművelet, ilyesmik, amit a többi böngészőbe már megszoktunk..

(#25) Воланд válasza Bali27 (#24) üzenetére


Воланд
titán

meg nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Bali27 válasza Воланд (#25) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor számomra egyenértékű marad az IE vel.. Pont ezért nem használtam.

(#27) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre van benne magyar nyelvű helyesírásellenőrző is:

(#28) bon válasza #41133696 (#27) üzenetére


bon
őstag

Nam csak az Edge-ben, posta, skype amit eddig észrevettem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29) #41133696 válasza bon (#28) üzenetére


#41133696
törölt tag

No ez is egy remek hír :)

(#30) #41133696


#41133696
törölt tag

(#31) #41133696


#41133696
törölt tag

Még nem néztem, de alapból nem kérdez rá arra, hogy hova is mentsen?

(#32) Воланд válasza #41133696 (#31) üzenetére


Воланд
titán

nem. es be sem tudod allitani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) #41133696 válasza Воланд (#32) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aero Peek sincs Edge alatt.

(#34) Sarkadi


Sarkadi
tag

A sebességével nincs bajom, de amíg nem érkeznek hozzá kiegészítők és nem lehet beállítani számomra fontos dolgokat, addig hanyagolom. Aztán kitudja, látok benne esélyt!

(#35) #41133696 válasza Sarkadi (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

Például a böngésző cache-t sem.

Viszont, a Flash-t aki akarja letilthatja benne:

Tetszik a sötét téma :)

[ Szerkesztve ]

(#36) beni26k válasza #41133696 (#35) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nálam például foxon diavetítés a youtube 4k videók, edgen meg se röccen. Csodásan fut, az oldalak is szépen jönnek, de nagyon sok funkció hiányzik, ami a foxban megvan..

(#37) Askformore válasza beni26k (#36) üzenetére


Askformore
senior tag

Való igaz, tegnap telepítettem én is, nagyon gyors, youtube videók meg sem röccennek a tv-n (előtte akadozott a képfrissítés miatt), a weboldal görgetése szemre is nagyon sima/folyamatos, viszont nagyon kellene bele egy Adblock, illetve nem lehet beálíltani, hogy hova mentsen.. Vagy esetleg van erre azóta megoldás?

(#38) Bali27 válasza Askformore (#37) üzenetére


Bali27
addikt

Én nem is értem hogy gondolják hogy egy mai böngészőbe ne legyenek hasznos beépülők.. ami ráadásul a többiben megvan.

(#39) Sarkadi


Sarkadi
tag

Én egy AdBlock-hoz hasonló reklámszűrővel megelégednék első körbe. :U

(#40) westcoastog


westcoastog
veterán

Firefoxból könyvjelzőket, jelszavakat gondolom sehogy sem lehet beimportálni, igaz?
Na meg a letöltések helyére is jó lenne ha rákérdezne.

(#41) Askformore válasza westcoastog (#40) üzenetére


Askformore
senior tag

Én láttam ilyen lehetőséget a beállításokban, nézz kicsit körbe.

(#42) westcoastog válasza Askformore (#41) üzenetére


westcoastog
veterán

Az megvan, de csak az explorert mutatja...

(#43) Jofi81


Jofi81
őstag

Az indexes cikkeknél a hirdetések helyén másnál is ugyanaz a cikk jelenik meg kicsiben, görgethető formában?

(#44) #41133696 válasza Jofi81 (#43) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen :K

(#45) Jofi81 válasza #41133696 (#44) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor nem egyedi eset. Mindenesetre elég vicces. :DDD

(#46) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért az Edge finoman szólva fapados. Ettől függetlenül az újdonság erejével hat, tehát használom. Sőt anyukámnak csak ez van fent a Windows 10 Home rendszerén :)

Funkcionalitás béli hiányosságok:

Edge:

1. Nincs gyórsítótár áthelyezés (Legalább 2001 óta, már az Internet Explorer és tudta)

Ez mondjuk kezd kimenni a divatból, Opera sem tudja (már), a Google Chrome meg parancssoros kínlódással, de akkor is, hol rendesen a kijelölt helyre teszi, hol meg nem. Ha leszúrjuk a Windows 7-től kezdve Superbar néven ismert találmányra, akkor elfelejti...

2. Hiányzik a kép címének másolása opció:

Mozilla Firefox esetében ugyanez:

Google Chrome:

3. Egyelőre nincs WOT, és társai rá
4. Védett mód?
5. TPL?
6. ActiveX szűrés?
7. Homokozóban futtatott Flash?

Viszont ugyanúgy van InPrivate mód:

(#47) Sarkadi válasza #41133696 (#46) üzenetére


Sarkadi
tag

Engem a bővítmények hiánya és az, hogy nem tudom megadni, hova töltse le a fájlokat zavar leginkább. :((

(#48) #41133696 válasza Sarkadi (#47) üzenetére


#41133696
törölt tag

No igen, az SSD-re mentünk alapból engem is zavar, de elvileg ha áthelyezed a letöltések mappát HDD-re, akkor oda fogja menteni. Majd megcsinálom :)

(#49) #41133696


#41133696
törölt tag

Ja igen, az előzmények kezelése kb olyan kaotikus mint a Chrome-é :D

A CCleaner 5.08.5308 (64-bit) már ismeri :K :

Az Internet Explorer-ből már mindent törölhetek vele :D

Edge-ből meg felesleges, mert úgyis az SSD-re gyorsítótárazik.

[ Szerkesztve ]

(#50) t72killer válasza #41133696 (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem úgy van, hogy alapból homokozóban fut az egész? (=védett mód?)

Én is erősen gondolkodom rajta, sztem tartok egy próbakört win10-zel, aztán ha nem jön be az edge, akkor leradírozom a rendszerről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.