Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) kali válasza Roxkex (#94349) üzenetére


kali
legenda

Ahogy előttem is íródott, közben megbeszéltük, hogy csak december 10-ig lehetett sajnos aktiválni, jómagam is írtam pedig korábban, de aztán nem néztem rá a naptárra: Link és Link

[ Szerkesztve ]

(#94352) Draken


Draken
őstag

voLTE-vel kapcsolatban: előbb hívtam az ügyintézőt, aki azt mondta, hogy a számomnál a lehetőséget sem ajánlja fel, hogy bekapcsolhassa a volte-t (?), pedig előfizetéses vagyok, nem tudom hol lehet a gond (nexus 6p), a *#*#4636#*#* beírva pedig felhozza a volte lehetőséget, de nem lehet rajta állítani, mivel nem tudták bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#94353) kali válasza Draken (#94352) üzenetére


kali
legenda

Több oka is lehet, például olyan előfizetés, amin (még?) nem aktiválható, mondjuk bizonyos flotta, vagy esetleg a készüléked miatt nem kínálja fel a rendszer az IMS regisztrációt...stb.
A szoftveres VoLTE kapcsoló adott a rendszerben és bekapcsolva?
Hiába tudja a telefon hardveresen, ha szoftveresen nincs támogatva, akkor nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#94354) Draken válasza kali (#94353) üzenetére


Draken
őstag

külföldi fórumokon olvasható, hogy másnak ezzel a típussal megy egyéb hálózaton, azonban én ennyit látok csak
[kép]
Szerk: pont bejövő hivasom volt mikor csináltam a képet, amúgy lte-n vagyok

[ Szerkesztve ]

(#94355) kali válasza Draken (#94354) üzenetére


kali
legenda

A menüben keress ilyesmi kapcsolót, ennek megléte és bekapcsolása kellene: Link
Az a VoLTE-jelző bekapcsolható amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#94356) Draken válasza kali (#94355) üzenetére


Draken
őstag

8.1-en vagyok, tehát a legújabb androidon. úgy gondolom, hogy itt nekem csak akkor lesz szoftveres kapcsolóm, ha adott a szolgáltatás is. ha adott, akkor a szürke toggle átvált(ható) így lesz lehetőségem be-kikapcsolni is!

(#94357) Draken válasza kali (#94355) üzenetére


Draken
őstag

más hálózaton minden további nélkül megy a típussal
at&t

(#94358) kali válasza Draken (#94356) üzenetére


kali
legenda

Nem ilyen egyszerű sajnos, adott hálózat/szolgáltató tekintetében is kell szoftveres támogatás is, különben ördögi kör lesz. (Tudom, mert lefutottam már ezt a kört például anno a Mate 9-em, vagy később a Nokia 8-am esetében, hardveresen támogatják, bizonyos külföldi szolgáltatóknál működik is a VoLTE, de külföldön sem mindenhol és itthon sem, mert nem jelent meg a VoLTE kapcsoló.)
Megvettem a Mate 10 Pro-t, betettem a Telekomos SIM kártyát és megjelent a VoLTE kapcsoló úgy, hogy az előfizetésen még nem volt aktív a VoLTE funkció, telefonáltam az ügyfélszolgáltara, úgy már bekapcsolhatták és azóta működik is.
Azonos Mate 10 Pro más szolgáltató SIM kártyájával - ahol nincs VoLTE - nem teszi be a VoLTE funkciót, de igaz ez sok más telefonra is, szóval ettől is függ, de meg is fordítottam a dolgot, betettem olyan telefonba az immár aktivált és működő VolTE funkciós előfizetéshez tartozó SIM kártyámat, ami hardveresen tudja, de szoftveresen nem és ott sem jelent meg a VoLTE kapcsoló, az IMS regisztráció nem fut le.
Az előfizetésed nem meghatározott flottás, hanem publikus díjcsomagú amúgy?

(#94359) Draken válasza kali (#94358) üzenetére


Draken
őstag

Igen, kicsit bonyolultabbnak tűnik a felállás. Természetesen mindenki számára publikus előfizetésem van (80perc+4gb net) és a szám sem hordozott. Gondoltam rá én is, hogy átteszem a saját simem más telójába, akkor megkérem, hogy kapcsolják be, majd ha sikerült, vissza a sajátomba!

[ Szerkesztve ]

(#94360) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

A tegnapi nap kicseréltettem a régi sim kártyámat egy 4g képesre a Sugárban található Telekom üzletben, és amikor otthon beléptem az online felületre akkor ott már nincs hozzácsatolva a fiókomhoz a mobilos "előfizetésem" és hozzá adni pedig nem tudom, mert azt írja ki rá hogy "Ez a felhasználó nem aktív a rendszerünkben. Keresd ügyfélszolgálatunkat!" Mit tudok tenni ilyenkor ? Köszönöm előre is a segítséget :F .

best regards, egy fórumozó blogger

(#94361) dptrsk válasza Dyrtyho (#94360) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1414-et hívtad?

(#94362) Dyrtyho válasza dptrsk (#94361) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Még nem volt rá időm mivel este 22.00 óra körül vettem ezt észre

best regards, egy fórumozó blogger

(#94363) Lackooo84 válasza Dyrtyho (#94362) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A 1414 0-24-ben hívható. :U

The Truth is out there...

(#94364) greeny7


greeny7
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést attól, akinek már a fülén jön ki a téma/kérdes amit most feldobok.

Elköltöztünk egy olyan utcába, ahol nincs elérhető vezetékes szolgáltatás még. Telekomtól megigényletem a SatTV-t. DE a netre is kellett vmi megoldás, így kértem a korlátlan mobilnetet egy minimális hangcsomaggal (12ezerért), úgy hogy majd egy stickben (szintén T-től) routerrel használom. Volt üfszolgálatos aki szerint ez így működik majd, volt aki azt mondta hogy lutri, mondtam hogy azért havonta az 50 ingyenes percből majd lebezsélünk valamennyit. Felhasználás munka, netezés, zenehallgatás, pl apple musicról zene letöltés, havonta 1-1 film letöltés. Van valakinek ezzel tapasztalata? Szembesült valaki azzal hogy letiltották neki mert nem mobilban használta?

Esetünkben az lehetne a másik megoldás, hogy a Telenornál két év hűséggel kötök otthonra netet, gondolom nem ez a T célja.

Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket.

(#94365) lugosi válasza Dyrtyho (#94360) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Anélkül hogy ordas nagy troll akarnék lenni, szerintem ebben az esetben tényleg keresd az ügyfélszolgálatot.

(#94366) CHIPman válasza greeny7 (#94364) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Telekomos korlátlan net nem osztható (vagyis igen, csak nem fog működni a többi eszközön). Megoldás->Telenor, és még olcsóbban is jössz ki. A MiFI-t (Huawei E5577C) ugyanúgy megrendelheted Telekomtól, mert független, ha szerzel coopos domino kupont akkor 9k.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#94367) Roxkex válasza kali (#94351) üzenetére


Roxkex
senior tag

Rendben ! Ne haragudjatok, hogy miattam ismételnetek kellett magatokat! Köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#94368) radio100jozs válasza greeny7 (#94364) üzenetére


radio100jozs
őstag

Neked a SAT+Homenet 50GB kellett volna, az van ilyenkor, még kedvezmény is van a havidíjakra (satra is). A korlátlan netes csomag nem fog menni stickben.

(#94369) pvt.peter válasza pvt.peter (#94320) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát ez vicces volt.

Azt válaszolták e-mailben, hogy kérvényt kell írnom, aláírni majd beszkennelve visszaküldeni és akkor majd elküldik elektronikusan a számlá(ka)t.

Tettem egy próbát telefonon, hogy esetlegesen ne kelljen szkennelgetnem.
Az ügyintéző azt mondta, hogy 1500Ft/db -ért tudja csak elküldeni nekem a számlákat postai úton. :D
A magyarázat erre az volt, hogy sok munkaidőbe telik előkeresni ezeket az adatokat...
Komolyan nem értem ezt a sületlen bandát.
Egy elektronikus rendszerben hogyan tarthat sokáig előkeresni az adatokat? Épp ezért elektronikus, nem?

Aztán felhívtam egy másik ügyintézőt ő pedig megerősítette az e-mailben leírtakat.
Marad tehát a kérelem küldözgetés e-mailen keresztül :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94370) kali válasza CHIPman (#94366) üzenetére


kali
legenda

Osztható és működik is, ha telefonban van a SIM kártya és úgy kerül megosztásra.
Régebben volt korlátozás a megosztás (tethering) kapcsán, de október 1-től eltörölték azt.

Roxkex: Félre ne érts, nincs gond, nem azért írtam/írtuk.

[ Szerkesztve ]

(#94371) Watto1991


Watto1991
senior tag

Szia. Működik stickben a korlátlan telekomos net, csak először telefonról kell feljelentkeztetni a hálózatra, utána nem lesz gond.

(#94372) kali válasza Watto1991 (#94371) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Működik abban is, csak épp szabálytalan, így hibalehetőség és támadási felület a szerződésszegés kapcsán

A Net Korlátlan csomag kizárólag személyes felhasználásra vehető igénybe. A Net Korlátlan díjcsomaghoz tartozó SIM kártya kizárólag mobiltelefon készülékbe helyezhető be. Szerződésszegésnek minősül, ha a SIM kártyát az előfizető olyan eszközben használja, amely nem alkalmas mobil hanghívások bonyolítására (különösen, de nem kizárólagosan: router, modem, PC vagy notebook, gépek közti (M2M) kommunikációs eszköz, stb.)
Forrás: Link

[ Szerkesztve ]

(#94373) vpanangin válasza radio100jozs (#94368) üzenetére


vpanangin
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#94374) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

HUAWEI E5577C 4G-KÉPES ROUTER csak úgy tudok venni kuponnal ha DOMINO SIM-KÁRTYÁt is rendelek mellé? Igaz utóbbi az 0 ft.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94375) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Kinn voltam Lengyelo-ban pár napot és a telefonomon sehogy nem lehetett működésre bírni a mobilnetet.

iPhone SE + MoveXS + Korlátlan böngészés + Roaming bekapcsolva + World GPRS Limit bekapcsolva.

Esetleg ötlet mi lehetett a gond? Volt nálam másik sim kártya is, és azzal ment (szintén Telekom), így nemigazán tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de azért kíváncsi lennék.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#94376) CHIPman válasza dewil666 (#94374) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen.
(#94375) r3dsnake: Adatbarangolást nem kapcsoltad be.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#94377) r3dsnake válasza CHIPman (#94376) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A telefonon be volt kapcsolva a roaming a mobilnetnél.

(#94378) goop válasza r3dsnake (#94375) üzenetére


goop
őstag

Szerintem ütötte egymást a World GPRS Limit és a move xs ben lévő x mennyiségű eu-s adatmennyiség.

(#94379) India


India
aktív tag

Sziasztok! Valaki nagyon poenos , felhívott egy no es azt mondta nekem , hogy egy honlapról vásároltam 70.000 -ezer forintért valamit es adjam meg a pin kodomat . De latom nem csak engem zaklatott https://www.kihivott.hu/telefonszam/0661242217 remelem ez nekem nem került penzembe.

(#94380) r3dsnake válasza goop (#94378) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

World GPRS limit nékül se ment.

(#94381) kali válasza India (#94379) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Pénzedbe nem kerül, adatokat próbálnak kicsalni így, nem szabad megadni semmit.
Infó: Link

[ Szerkesztve ]

(#94382) atees válasza dewil666 (#94374) üzenetére


atees
őstag

Igen! Igy a legolcsobb!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#94383) #04441088 válasza India (#94379) üzenetére


#04441088
törölt tag

Meg szerették volna erősíteni a rendelésed amit az imént adtál le?
77500 Ft-ért? :D

(#94384) India válasza #04441088 (#94383) üzenetére


India
aktív tag

Teged is ezzel zargattak? Egyik barátomat hívtak nem regen erről a számról neki azt mondta fű szagot éreznek legalább egy törölközőt rakjanak az ajtó alá 😂😂😂😂😂 nincs is szomszédja.

(#94385) vpanangin válasza India (#94379) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ezt az e-mailt a Magyar Telekom<noreply@magyar.com címről kaptam tegnap, a vírusirtóm fel sem enged az oldalra ahol fizetni kellene:

"Tisztelt ugyfelunk!

Az on reeszere uj szamlat allitottunk ki, melyet a honlapunkon tekinthet megaz online ugyfelszolgalaton belepes utan reszletesen atnezheti a szamlan szereplo teteleket, valamint lehetosege van a szamla kiegyenlitesere tobb kenyelmes befizetesi modon is.

A szamlat nem fizettek meg.

Folyoszamla : 101463129

Szamla sorszama : 5371014631290029

Fizetesi hatarido : 19/12/2017

Statusz : Befizetesre var

Fizetendo: 1.315 Ft

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az előfizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

Befizetem

udvozlettel,
Telekom"

[ Szerkesztve ]

(#94386) #04441088 válasza India (#94384) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez a JokesPhone app.
Fűszag van a lakásban...gyorsan hajtottál...a gyereked harapdál valakit az iskolában...áramszünet...lopod más wifijét...írogatsz más nőjének. Stb.
Valaki letöltötte az appot, és a te számod állította be. Ilyenkor az automata felhív, lezajlik a 'beszélgetés' aztán aki beállította a számod vissza tudja hallgatni mit beszéltetek.

(#94387) Zeki válasza India (#94384) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az egy hülye app, a playen van, kb tucat különféle baromsággal hívják fel az embert. És nyilván valami ismerősöd, mert az app valaki telefonján fér hozzá a számokhoz.

meg is van:
https://play.google.com/store/apps/details?id=es.mrcl.app.juasapp

Itt meg a szövegek, amikkel hívnak.

Nem létező magyar számról persze. A körzetszám sem létezik. Ergo valahogy VOIP trükköznek.

[ Szerkesztve ]

(#94388) Ateszpapa válasza India (#94379) üzenetére


Ateszpapa
addikt

(#94389) greeny7 válasza Watto1991 (#94371) üzenetére


greeny7
tag

Köszi szépen a válaszaitokat. Mivel nem fogok Terrás adatforgalamt még csak megközelítőleg sem generálni, csak remélni tudom hogy a Tkom nem fog szórakozni velem, illetve magukkal sem. Mivel ez esetben nem lenne más lehetőségem mint váltani a Telenorra... :D

Működni most működik, meglátjuk meddig.

Köszi a válaszokat mégegyszer.

(#94390) szabogabor10 válasza Zeki (#94387) üzenetére


szabogabor10
veterán

Miért nem tiltja a Google/Apple az ilyen appokat? Úgy feljelentenék bárkit, aki engem merne ilyenekkel zaklatni, hogy csak zuhogna. Csak az a baj, hogy a mi drága rendőrségünk szarik magasról az egészre...
Meg a nemzetköziség miatt kvázi lehetetlen lenne kinyomozni, ki az elkövető.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94391) lugosi válasza vpanangin (#94385) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne légy már ennyire hiszékeny hogy egy magyar.com e-mail címről érkező e-mailben elkezdesz kattintani hogy mész fizetni. Láthatóan maga az e-mail is valószínű fordítóval készült.

(#94392) Vangelis válasza lugosi (#94391) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Van baj _:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#94393) Ateszpapa válasza vpanangin (#94385) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hallgass a vírusírtódra! :)
Amúgy kamu email, egy ideje már újra aktív.

(#94394) Zeki válasza szabogabor10 (#94390) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már jelentettük páran az appot, de semmi. Jópofa diákcsinynek tartják biztosan...

(#94395) vpanangin válasza Vangelis (#94392) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem rohantam fizetni, csak kíváncsi lettem volna, hogy ki és milyen konstrukcióval akar lehúzni.

Különben meg figyelemfelkeltésként linkeltem be a levelet.

Több baj nincs.

(#94396) Vangelis válasza vpanangin (#94395) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sok ilyen csalóka van már... de biztos megéri nekik.

Szemetek!!!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#94397) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Ha egy számlát duplán fizettem be akkor azt automatikusan jóváírják, vagy szólnom kell?
Múlthónapban elkeverdett otthon a csekk, most hónap elején jött az sms hogy fizessem be, még aznap átutaltam. De közbe előkerült a csekk, és azt is befizették. :))

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#94398) zsoltzsolt válasza Gyb001 (#94397) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Majd jövő hónapba beszámítják..számításaim szerint :)

(#94399) radio100jozs válasza vpanangin (#94385) üzenetére


radio100jozs
őstag

Miért nem kapcsolod ki a vírusírtót, és akkor be tudod fizetni.

(#94400) KZP válasza radio100jozs (#94399) üzenetére


KZP
őstag

De gonosz! ;] ;]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.