Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) kali válasza thomas77 (#94799) üzenetére


kali
legenda

Én Telekomos Mate 10 Pro-val használom, a hangminőség a 3G-hez képest is jobb (ott a HD feltétele, hogy mind a két fél Telekomos 3G hálóra csatlakozzon, VoLTE esetén ez nem elvárás), pláne ha a másik fél is VoLTE képes, a kapcsolási idő is parádés, illetve az akkumulátort is jobban kíméli a VoLTE telefonálás.
Ahol nincs 3G, hanem csak 2G és 4G, ott pláne előny a VoLTE, illetve bizonyos telefonok valóban előszeretettel váltanak akkor is 2G hálóra telefonáláskor, ha amúgy elérhető a 3G is, olyankor is segít a 4G hanghívás.
Karácsonykor olyan helyen voltunk vidéken (Link), egy hétig, ahol 2016. decemberéig csak 2G volt, azóta van 4G - amit közben újabb torony felhúzásával javítottak is -, de 3G nincs a környéken, az ilyen helyeken - gondolom máshol is van ilyen - feltűnő a különbség, ha egymás után kipróbálja az ember mind a kettőt.

(#94802) Szajo válasza zsoltzsolt (#94797) üzenetére


Szajo
őstag

Megkérdeztem az a gond, hogy online kedvezmény van a telón ami 40ezret jelent... Tehát az adott csomaggal telekom uzletben nem 153ert hozhatnam el hanem 193ert.

(#94803) hacki87 válasza Szajo (#94802) üzenetére


hacki87
senior tag

Boltban is megadjak, én is így vettem a mate 10 Pro t.

(#94804) lugosi válasza thomas77 (#94799) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Remélem neked jobban beválik mint nekem.
Én egyébként 4G-n HD hang hívást még alig tapasztaltam.

(#94805) Szajo válasza hacki87 (#94803) üzenetére


Szajo
őstag

Na akkor csak be nézek holnap

(#94806) zsoltzsolt válasza Szajo (#94805) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, nézz be, így van mint ahogy fentebb is írták. De kérdezz és emlékeztesd őket a kedvezményre.

(#94807) thomas77 válasza lugosi (#94804) üzenetére


thomas77
senior tag

Majd megírom a tapasztalataimat én is.
Ha más nem, felhívsz engem, vagy én téged és lesz HD hang! :D

(#94808) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Segítsetek választani. Telenornál eszméletlen jó húzás ez a korlátlan mobilnet ügye telekomnál jóval drágább dolog ez. Egyre inkább érzem azt át kéne pártolnom a telenorhoz, de a telefonszámom semmiképpen sem változhat. Tudom van számhordozás is, de mekkora macera ez nekem? Mert igazából nekem még next s előfizum van amiben általába nem elég az 1 gb internet. Viszont gondoltam arra is már, hogy váltok 6 gigás csomagra és legkisebb hanghívás csomagra mert alig beszélek. Ez így már tuti elég lenne csak akkor már ott motoszkál a fejembe, hogy ennyi pénzért a telenornál már lehetne korlátlan. És akkor akár megoszthatnám a netemet a telefonról egy PC nek és csinálhatnék róla bármit gondolom. Mert a telekomnál igen a telenornál azt hiszem még a torrent sincs korlátozva.. szerintetek váltsak? Gondolom míg hűségem nem jár le ezt sehogy nem tehetem meg, vagy is úgy biztos nem, hogy a számom maradjon sajna.. még 10 hónap.. 😢

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#94809) 4Grider válasza Kispotter (#94808) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jól gondolod, amíg a hűséged tart, addig ha számot hordozol, ki kell fizetned a kötbért és a készülékkedvezményt.
A számhordozás nem egy nagy macera, bemész az egyik új szolgáltatóhoz és előfizetői szerződést kötsz, ami során jelzed a számhordozási igényed. Jellemzően egy héten belül valamelyik este az új sim-re kerül a régi számod. Logikusan az új sim-hez független, vagy az új szolgáltatónál függő készülék kell...

(#94810) lugosi válasza Kispotter (#94808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nézd majd meg 10 hónap múlva, hogy milyen csomagok vannak akkor, mostanában gyorsan változnak ezek. Egyébként a hordozás nem egy nagy macera.

(#94811) kali válasza lugosi (#94804) üzenetére


kali
legenda

A VoLTE HD, annyi lehet a különbség, hogy ha nem VoLTE <-> VoLTE, akkor maximum 12.65 kbps, VoLTE <-> VoLTE pedig 23.85 kbps, de ez a különbség is könnyen kihallható megfelelő telefonokkal.

Kispotter: Szia, Nem annyira macerás a számhordozás, viszont érdemesebb a leendő szolgáltatónál kezdeni, nekik inkább érdekük, hogy az adatok stimmeljenek...stb. és ne legyen időhúzó tényező.

[ Szerkesztve ]

(#94812) Fifi


Fifi
őstag

Coop kuponos fejlemény. Több mint egy hónap után végre elfogadja a telekom rendszere a 10.000,-Ft tartozékkupon beváltását a Samsung vezeték nélküli töltő-re. Jobb később, mint soha. :D

A vásárlási folyamat végigment, a fennmaradó összeget on-line bankkártyával kifizettem, ennek ellenére a Rendelés státusza: "Jóváhagyás alatt".
Mit kell jóváhagyni még ezen, ha egyszer már kifizettem? :F

(#94813) #04441088 válasza Fifi (#94812) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szerintem keress rá itt a topikban, vagy a bestbuy topikban a 'Jóváhagyás alatt' kifejezésre. :K

[ Szerkesztve ]

(#94814) #08176384 válasza thomas77 (#94799) üzenetére


#08176384
törölt tag

Sok sikert hozzá. Nem kiforrott még a 4g hang. Nálam rendszeresen hangpostára jöttek a hívások s8 és iPhone X is. Mióta ki lett újra kapcsolva az összes kártyámról, megszűnt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#94815) thomas77 válasza #08176384 (#94814) üzenetére


thomas77
senior tag

Mi nem használjuk, ezért ki van kapcsolva a hangposta. Persze ettől még elveszhet a hívás. De ehhez nem kell VoLTE. 2G-n és 3G-n is előfordulhat ilyesmi. Persze ha feltűnően gyakori ez a jellegű hiba, annak én sem fogok örülni.

(#94816) Lackooo84 válasza Fifi (#94812) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Bocs, de ez mitől tud többet, mint az 5ezer forintos Trust? Csak mert az is ugyanúgy tölti a csajom S7 edgét... :U

The Truth is out there...

(#94817) Ateszpapa válasza Fifi (#94812) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi a tippet, rendeltem is egyet. :)

(#94818) kali válasza Lackooo84 (#94816) üzenetére


kali
legenda

Tölti, de nem biztos, hogy pont ugyanúgy, szabályozás és védelem tekintetében inkább bíznám olyan eszközre, amit a gyártó házon belül tesztelt és optimalizált.

Dicséretes, hogy mostanság már 3-án letölthető a tételes számla, régebben csak a végösszeg jelent meg ilyentájt és további egy hetet kellet várni a számlára.

(#94819) Kispotter válasza lugosi (#94810) üzenetére


Kispotter
tag

Igen van még 10 hónapom azt mindenképpen megvárom, msrt kitudja lehet lesz a telekomnál is kedvező ajánlat. Max addig váltok a 6 gigára.. csak félek ha elfogyna véletlen akkor vége nincs lassítás. Bár az a lassítás is olyan használhatatlan az internet csak a messenger megy el úgy..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#94820) kali válasza Kispotter (#94819) üzenetére


kali
legenda

Lehet azért trükközni az adatcsomaggal, ha elfogy épp, akkor lehet váltani (havonta egyszer) felfelé vagy lefelé (utóbbi esetben figyelni kell a vállalt minimumra) a fordulónapig, ha nem hosszabb intervallumról van szó, akkor még felfelé sem húzós anyagilag, jobban megér(het)i ár-érték arányban, mint az eseti bővítők aktiválása.
Igaz, attól is függ, hogy mire van használva a mobilnet, de mióta bizonyos közösségi alkalmazások forgalma (illetve azok böngészős használata) nem/sem számít bele meghatározott módon az adatkeretbe, azóta családon belül is tapasztalom, hogy rendre nem fogy el az adatkeret a fordulónapra.

[ Szerkesztve ]

(#94821) #08176384 válasza thomas77 (#94815) üzenetére


#08176384
törölt tag

Akkor a hívás kikapcsolt állapotot jelzett. A másik gond az volt ha nem talált csak egy csík 4g jelet, akkor nem épült fel a hívás, nem csengett ki a telefon, de nem váltott vissza 3 vagy 2g-re.

(#94822) Szajo


Szajo
őstag

Hívott a foszer a telekomtol hogy elhárításra került a hiba ma v holnap fel tudják adni a csomagot. (Samsung S8at)

(#94823) Lackooo84 válasza kali (#94818) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez egy szabvány. Ha nem úgy működne, ahogy kell, nem is forgalmazhatnák.

The Truth is out there...

(#94824) Fifi válasza Lackooo84 (#94816) üzenetére


Fifi
őstag

Pl. állítható, így fektetve és állítva is tudom rajta tartani a telefont. Esztétikus. Technikai paramétereit meg itt találod.

Hát meg ez eredeti csamcsung és csak ~4eFt-tal kerül többe most kuponnal, mint a Te trustod. :D

(#94825) Lackooo84 válasza Fifi (#94824) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem egészen, mert az kuponnal 9k, 950ér meg kapok 2 trustot. ;) Na de ha neked az tetszik, és megéri neked, akkor öröm és bódottá, csajszim imádja a Trustot is, és szép kéken világít mikor tölt. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#94826) kali válasza #08176384 (#94821) üzenetére


kali
legenda

Megkockáztatom, ez a telefontól is függhet.

Lackooo84: A szabvány egy dolog, sokszor elég tág mozgásteret biztosít a gyártók számára, amin belül apróságok, egyedi fejlesztések is számíthatnak, márpedig hosszabb távon számíthat, hogy miként bánik adott töltő a hozzá csatlakoztatott készülékkel, annak akkumulátorával, mennyire kezeli és/vagy veszi figyelembe a különböző töltési technológiák specifikációit...stb.
#94827: Pont ezért írtam korábban a gyártón belülit, az a biztos.
A most használt telefonomnál konkrét töltési példát is tudnék írni, specifikációval és mással is alátámasztva,
de nem itt van a helye, viszont más módon leírom, ha igényled.

[ Szerkesztve ]

(#94827) Lackooo84 válasza kali (#94826) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát akkor ennyi erővel bármelyik usb töltő használata kétséges lenne.

The Truth is out there...

(#94828) Fifi válasza #04441088 (#94813) üzenetére


Fifi
őstag

Hát a 'Jóváhagyás alatt' alatt kifejezésre sok elrettentő dolog jött elő, de én szerencsés vagyok, mert a megrendelést követően 26 órán belül kézhez vettem a terméket. :DDD

Rendelés és bankkártyás fizetés: 2018.01.04. 9:10
Futár által kiszállítva: 2018.01.05. 10:25

Ezúton is köszön Telekom! :R

(#94829) thomas77 válasza Fifi (#94828) üzenetére


thomas77
senior tag

Én kedd óta várok 2 sim-et. Már érdeklődtem telefonon, de semmi. Remélem 1 hónapon belül sikerül kiszállítaniuk a DPZ-be...

(#94830) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.

Létezik olyan feltöltős csomag, ami nagyon alkalmi használatra való?
Tehát egyszer megveszek 1 gb netet, amit nem kell havonta fizetni, hanem ha úgy jön ki akkor 2 év alatt használom el. És nem kell évente tölteni a telefonra pénzt hogy megmaradjon a számom.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#94831) Soybex válasza Gyb001 (#94830) üzenetére


Soybex
őstag

Domino fix. Mellé veszel marathon 1gb-ot. Viszont évente felkell töltened valamennyi összeggel a kártyád. De ez minden szolgáltatónál így megy

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#94832) Zeki válasza Gyb001 (#94830) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden feltöltős max 1 évig él, de lehet venni maraton netet dominóhoz, az egyszeri, és max 1 évig él az is.
És azt hiszem nem adódnak össze a feltöltéskori hónapok, ha több feltöltést csinálsz.

(#94833) CHIPman válasza Soybex (#94831) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem, a többi szolgáltatónál nincs forgalomkorlátos net, tehát máshol még rosszabb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#94834) kali válasza Soybex (#94831) üzenetére


kali
legenda

15.000 Ft feltöltésnél 488 nap.

(#94835) Gyb001 válasza Soybex (#94831) üzenetére


Gyb001
senior tag

Oke. Köszönöm.
Esetleg átutalással lehet simet föltölteni? Arra gondoltam hogy rendszeres átutalási megbízással mindig töltök rá pénzt.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#94836) Putyin90


Putyin90
senior tag

Üdv! Ha dominós egyenleget 1500 Ft-tal töltenek fel, akkor az 180 nappal növeli meg a szám aktívságát?

[ Szerkesztve ]

(#94837) kali válasza Gyb001 (#94835) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt találod a feltöltési lehetőségeket: Link

Putyin90: Szia, Részletek itt: Link

[ Szerkesztve ]

(#94838) anadroid válasza Zeki (#94832) üzenetére


anadroid
senior tag

A maraton net addig él, amíg a kártyád. Tehát ha van maradékod, de időben feltöltöd a kártyádat, akkor a net él tovább.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#94839) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Altalaban milyen sebessegu Budapesten a korlatlan net mobilhoz?
Jelenleg next s aranytarskartyas csomagban 1 gb adatom van viszont meg megvan a korlatlan bongeszes funkcio, esvigy 135/38at merek belteren, kulkeruleten.

(#94840) 4Grider válasza mouzrr (#94839) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobilnet esetében sem létezik az, hogy "általában". Sok a változó.

(#94841) mouzrr válasza 4Grider (#94840) üzenetére


mouzrr
őstag

Igaz. De akkor ha nalam altalaban ennyi, akkor altalaban ennel lassabb nem lesz? Ha jol olvastam vpn meg p2p van lassitva csak. Az altalam mert sebesseggel fogok tudni barmit bongeszn, illetve youtubeot nezni? :R

(#94842) 4Grider válasza mouzrr (#94841) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért komolytalan a kérdés, mert sem a yt-hoz, sem a böngészéshez nincs szükség 100 Mbps-ra. A töredéke is bőven elég, főleg mobil eszközökön. A 4K-s tv-m 4K-s yt streameket 20-30 Mbps felhasználásával játszik le.

(#94843) thomas77 válasza 4Grider (#94842) üzenetére


thomas77
senior tag

Pillanatnyilag UPC Wi-Free-t nyomkodok. Az ugyebár 30 Mbitre van korlátozva. Bármire elég.
De a 4K tartalmak sztrimmelésétől eltekintve semmire sem kell több. Max arra, hogy a torrent hamarabb végezzen a letöltéssel. De ez nem lehet cél mobilinternetnél...

(#94844) kali válasza mouzrr (#94839) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nagyon változó, valahol csak 80 - 90 Mbps sebességet mérek, máshol meg 180 - 200 Mbps, szélsőséges esetben pedig azt írt minimum alatt és a maximum felett is.
Tényleg sok tényező befolyásolja, a helyszín, az időpont, hogy akkor és ott mennyien és mennyire terhelik a cellát és nem utolsó sorban a telefonod típusa, az LTE-A képes vagy sem.

(#94845) HXY válasza thomas77 (#94843) üzenetére


HXY
addikt

A UPC WiFree nálad rendesen működik?
Mert nálam mint a mesében hol volt net, hol nem volt.
__________________________________________________________________

Én a Telekom-nál mindig 20-30 megabit között mérek, valószínűleg 30 megabitre le van korlátozva a Dominos net csomag.

[ Szerkesztve ]

(#94846) mouzrr válasza kali (#94844) üzenetére


mouzrr
őstag

Koszonom a valaszt mindenkinek!

(#94847) kali válasza HXY (#94845) üzenetére


kali
legenda

Több Domino adatcsomag is korlátozva van 30 Mbps sebességre, a konkrétan használt alapján tudod ellenőrizni és érdemes is, mert vannak olyanok, ahol papíron már nincs 30 Mbps korlát, hanem 300 Mbps szerepel a leírásban, a gyakorlatban viszont valamiért mégsem megy sehol 30 Mbps fölé, pedig minden más feltétel adott.

mouzrr: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#94848) hacki87


hacki87
senior tag

Sziasztok! Az mms küldést le lehet tiltani valahogy?? Gondolom az mms nincs benne a korlátlan csomagban.

(#94849) kali válasza hacki87 (#94848) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nincs benne az MMS, a Telekom fiókban kikapcsolható, vagy a telefonon is kilőheted az üzenet beállításainál, illetve úgy is ellehetetlenítheted, hogy az MMS hozzáférési pont APN értékét módosítod valami kamura.

[ Szerkesztve ]

(#94850) hacki87 válasza kali (#94849) üzenetére


hacki87
senior tag

köszi megtaláltam telekom oldalán az üzenetek közt. Nem értem apámat... már párszor elmondtam neki, hogy ne üzenetbe akarjon képet küldeni hanem ott a gmail a telefonon küldjön email-t mert ez plusz pénz de nem érti...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.