Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) kali válasza hacki87 (#94850) üzenetére


kali
legenda

Pedig valóban nem a legolcsóbb, hálón belül 80 Ft, egyéb hazai 135 Ft, külföldre pedig 150 Ft.

(#94852) Fortclay


Fortclay
csendes tag

Sziasztok! Tegnap délután kettőkor rendeltem egy telefont online, T-pontba való szállítással. Elvileg keddre kellene itt lennie, jóváhagyásra vár.
"Kérjük, várja meg munkatársunk jelentkezését, mert ameddig nem sikerült elérni Önt, kollégáink nem tudják megkezdeni rendelése feldolgozását!"

Értem én, de ha fel sem hívnak, akkor nehéz lesz. Mennyi időn belül szokott telefonálni a T, vagy nem is fog? Mert direkt azért rendeltem tegnap, hogy a hétvégén ezt lebonyolítsuk és kedden át tudjam venni.

Köszi előre is! :R

(#94853) kali válasza Fortclay (#94852) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Hétvégén nem igazán telefonálgatnak, így ha szükséges a telefonos egyeztetés, akkor legkorábban hétfőn valószínű az, már ha hívnak egyáltalán, mert nem minden esetben szoktak, meglévő ügyfeleknél nem jellemző, arany/platina kiemeltséggel pláne nem.

(#94854) Fortclay válasza kali (#94853) üzenetére


Fortclay
csendes tag

Rendben köszi, mondjuk dolgozom, de remélem fel tudom venni. :W

(#94855) vpanangin válasza hacki87 (#94850) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ismerős, nagy csaták ezek.

(#94856) hacki87 válasza vpanangin (#94855) üzenetére


hacki87
senior tag

Direkt a nevemre vettem, hogy olcsóbb legyen a számlája és a korlátlan beszéd miatt még kiszamithatobb legyen. Erre küldi ezeket a.... Mms ket. De már letiltottam kénytelen lesz átszokni a Gmail re.

(#94857) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Tipp arra, hogy, hogyan lehet azt aktiválni, hogy normálisan lehessen roaming alatt telefonálni, és ne a *111*telefonszám# formátummal kelljen mindig szívni? Dominós szám.
+így ismeretlen számot ír ki a hívott félnek...
Ez annyira so '90s hogy az kegytelen, és még nagyobb szívás :W :o

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94858) #08205312 válasza gzbotii (#94857) üzenetére


#08205312
törölt tag

*104# hívás

(#94859) Deck válasza hacki87 (#94856) üzenetére


Deck
titán

Nekünk is volt hasonló itthon de mindenkit átszoktattam Messengerre és Telegramra. Miért nem ezeken vagy Whatsappon küld képeket? Sokkal egyszerűbb mint emailt írogatni csatolni elküldeni.

PS5

(#94860) thomas77 válasza HXY (#94845) üzenetére


thomas77
senior tag

Nálam teljesen frankón működik. Persze csak akkor, ha valaki idegen hozzáférését használom, mert ugye a saját, az tiltva van.
Amúgy ilyen elmebeteg értékeket is tudok mérni:

:Y

(#94861) Keem1 válasza thomas77 (#94860) üzenetére


Keem1
addikt

Dat feltöltés :Y :DDD

(#94862) kali válasza Deck (#94859) üzenetére


kali
legenda

Nem mindenki akar emiatt külön külsős alkalmazásokkal foglalkozni, azokat külön telepíteni és beállítani, az integrált e-mail kliensben csak a szükséges adatokat kell megadni és már működnek is.
E-mail útján is nagyon egyszerű képet küldeni, nem muszáj előtte a kliensben matatni, a levelet elkezdeni írni...stb., elég csak a küldeni kívánt képen hosszan nyomni, megosztás e-mailben, címzett kiválaszt és mehet.
Egyéni preferencia kérdése ez, hogy kinek mi a szimpatikusabb.
A magam részéről nem szoktam plusz külön külsős alkalmazásokat erőltetni azoknál, akik kevésbé értenek a dolgokhoz, mert úgy csak a hibalehetőségek száma nő, itt pedig nem csak az emberi oldalra gondolok, hanem a külsős alkalmazásokra is. (Némelyiknél kikapcsolhatatlan az értesítés, a helyhozzáférés, lebutítja a képeket, indokolatlanul sokat harap a tárból és RAM-ból, eszi az akkumulátort...stb.)

Nem is gondoltam volna, hogy hétvégén is kerülnek fel új termékek a webshopba. :C

(#94863) gzbotii válasza #08205312 (#94858) üzenetére


gzbotii
veterán

Mielőtt így aktiváltam volna, nem is tudtak engem elérni (a hívott fél nem kapcsolható) és én sem tudtam hívni, egyáltalán (egyenlegem 3000+ Ft volt).
Miután *104# -en aktiváltam, csak az említett *111*telefonszám# után tudtam hívni.

Egyéb tipp?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94864) dptrsk válasza gzbotii (#94863) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

telefon újraindítás volt?

(#94865) gzbotii válasza dptrsk (#94864) üzenetére


gzbotii
veterán

Kártya csere is.
Szerintem ez nem függ a telefontól.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94866) dptrsk válasza gzbotii (#94865) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Amiatt kérdeztem, mert vannak a rendszerben olyan módosítások, amik csak akkor lépnek érvénybe ha a SIM offline állapotba kerül.

telefonos üfsz-t próbáltad?

(#94867) gzbotii válasza dptrsk (#94866) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, de gondoltam 2017ben ez annyira alap dolog, hogy ha a roaming opció aktív, nem megy minden normálisan.
Ezt még a koszovói Ipko kártyám is tudja :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94868) Zeki válasza gzbotii (#94867) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vannak a telekomnál 20 évvel ezelöttröl itt maradt dolgok....

(#94869) dptrsk válasza gzbotii (#94867) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha a roaming szolgáltató nem szabvány szerint továbbította a te "üzenetedet", s emiatt a Telekom tévesen dekódolta, akkor ott beavatkozás volt szükséges 2017ben is. Ha itthon aktiválod a roamingot, akkor a Telekom a saját szabványainak megfelelően tudja kezelni a kérést, s nem függ 3. féltől.

Azt ellenőrizted, hogy a szolgáltató roaming direkt partner-e?
"Azon hálózatokon, ahol használható a Domino Direkt megoldás, elegendő nemzetközi formátumban tárcsázni, kódsorok igénybevétele nélkül (pl. +36301234567). Más hálózatok esetében a hívásindítás során *101*telefonszám# USSD kódsort kell alkalmazni (pl. *101*+36301234567#)."
Illetve szerintem az 2018-ban is már elvárható lenne az ügyféltől, hogy előre gondoskodjon és utána járjon a lehetőségeinek, mielőtt so 90s-nek hívja és szidja a szolgáltatót.

Ha rendelkezik direkt roaming partnerséggel az érintett szolgáltató, akkor én még egy
*105# majd *104# kombinációt megpróbálnék itthon Telekom HU hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#94870) gzbotii válasza dptrsk (#94869) üzenetére


gzbotii
veterán

Telekom RO volt a hálózat + még Magyarországon megnéztem, hogy aktiv-e a romaing. Mitad isten, azt mondta, hogy aktív. Aztán mégsem. De biztos, az én hibám.

Köszi a tippeket, kikapcsolom új újra aktiválom a roamingot, hátha következőleg nem lesz szívás.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94871) dptrsk válasza gzbotii (#94870) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Gondolom arra már nem emlékszel, hogy mikor lett aktiválva a *104#, mindenesetre az biztos, hogy nem 1-2 rendszeren megy át a roaming aktiválás, így ha roaming helyzetben történt annak idején elképzelhető(ha honos hálón akkor kisebb az esélye), hogy valami hibára futott, de a rendszer aktívnak látja a roamingot.

Ha a ki-be kapcs. sem oldotta meg, akkor 1414 marad, mert valami komolyabb gond van a SIMeddel.

(#94872) gzbotii válasza dptrsk (#94871) üzenetére


gzbotii
veterán

Indulás előtti nap néztem, és aktív volt. 2016 óta van meg ez a kártya.
Most volt egy off-on, remélem legközelebb nem lesz szívás.
Köszönöm a tippeket.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94873) VWtuning


VWtuning
csendes tag

Sziasztok!

T-mobilenál van lehetőség arra, hogy Dominó FIX feltöltőkártyás szolgáltatást szüneteltessem?
Tehát ha nem töltök fel rá pénzt több mint 1 évig, és ha lejár a 90 napos türelmi idő, akkor gondolom megszűnik a telefonszám, amit nem lehet újra aktiválni.
Van valami mód arra, hogy ezt elkerülhessem?

Előre is köszi!

(#94874) 4Grider válasza VWtuning (#94873) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hívószám-tartományokért és az aktív hívószámokért is a szolgáltató pénzt fizet az államnak. Ha te nem fizetsz semmit, akkor a szolgáltató miért tartaná neked fenn a hívószámot?

(#94875) dptrsk válasza VWtuning (#94873) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szüneteltetésnek is lenne díja, ami valószínűleg több lenne mint évi 2500 forint.

(#94876) szabogabor10 válasza VWtuning (#94873) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem a legolcsóbb rátöltened lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94877) Zolimax.


Zolimax.
csendes újonc

Üdv mindenkinek, Esetleg valaki nem tudja hogy az Alcatel 2008g telefon a telekomnál kártyafüggetlen-e esetleg. előre is köszönöm.

(#94878) thomas77 válasza Zolimax. (#94877) üzenetére


thomas77
senior tag

Igazából mindegy. Ha nem független, akkor azonnal kérhető hozzá feloldókód ingyen a Telekomtól.

(#94879) Zolimax. válasza thomas77 (#94878) üzenetére


Zolimax.
csendes újonc

Köszönöm , el is felejtettem hogy új szelek fújnak. :)

(#94880) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok! Használtan vennék egy Telekomnál vásárolt S7 edge telót, aminek hamarosan lejár az egy év garanciája. Az lenne a kérdés, hogy az ilyen készüléket be lehet-e regisztrálni a plusz egy év garanciára. Neten nem találtam róla semmi konkrétat. Előre is köszönöm a választ! Üdv! :R

(#94881) kali válasza Dooonfrigo (#94880) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Samsung készülékek esetén a Telekom - és a többi hazai mobilos szolgáltató is - olyan viszonteladónak számít, hogy regisztráció nélkül is érvényes rá az 1 + 1 év gyártói jótállás, de ettől persze beregisztrálható (ezt az első évben kell/lehet megtenni).
A nem mobilos szolgáltatónál vásárolt készülékeket kötelező regisztrálni a +1 év jótálláshoz, mert azoknál kérdéses lehet, hogy milyen forrásból származnak.
A kapcsolódó információkat itt találod: Link

[ Szerkesztve ]

(#94882) Varszegig válasza prozodus (#94735) üzenetére


Varszegig
veterán

Erre az a megoldás, hogy kint veszel egy turkcelles független mifit (fillérekért), és az automatikusan regisztrált eszköz, és örökre használható Törökországban, és máshol is, mivel független. (Nekem van ilyen, ez biztos.)
Másik megoldás: egy vodás kártya, ugyanis a Voda EU-val megegyezően kezeli Törökországot, és Ciprus török felét. (Ez is tesztelve.)

(#94883) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az új előfizetéses net csomagoknál, ha kérek DuoNet simet, akkor a duó simen is él a közösségi opciók?
Tehát, hogy szintén nem számít a forgalomba facebook, viber, stb?

Honlapon ezt találtam:

A DuoNet SIM-mel a fő kártyán lévő net és egyéb net opciós adatmennyiségek oszthatók meg.

Például a Mobil díjcsomagba foglalt adatamennyiség, valamint az általad megrendelt további opciók. Ilyenek lehetnek például:

az eseti internet bővítők,a Korlátlan TV és film opció,illetve ha külföldön Travel & Surf opciót rendelsz, az abban foglalt adatmennyiség is.

(#94884) fahrii


fahrii
őstag

Ma kaptam a telekomtól egy kuponkódot ingyen Galaxy J3 (2016) levásárlására, mivel Magenta 1-es vagyok.
Hallott már valaki ilyenről? Eléggé meglepett...

(#94885) Zeki válasza fahrii (#94884) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet, a Telenor is osztogatta valamelyik előfizujához, csak úgy, másik teló mellé.

(#94886) kali válasza kory24 (#94883) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen, azon is él.

fahrii: Van ilyen akció: Link

[ Szerkesztve ]

(#94887) pana0017


pana0017
senior tag

Adott egy micro SIM mely saját hibából sérült, de még működőképes és most nanora lenne szükség. Ilyen esetben mennyibe kerül egy új nano?

(#94888) kali válasza pana0017 (#94887) üzenetére


kali
legenda

Ha szerencséd van és cserélik azt otthon felejtve is, akkor díjmentes, ellenkező esetben 4500 Ft.

(#94889) KZP válasza pana0017 (#94887) üzenetére


KZP
őstag

Bemész egy Telekom ügyfélszolgálatra, megmondod, hogy a jelenlegi SIM kártyád helyett nano SIM-et kérsz. Díjmentes lesz a csere, nem fogják kérni vagy vizsgálni a régi SIM-et. Ennyi.

(#94890) Soulfly842 válasza fahrii (#94884) üzenetére


Soulfly842
addikt

Karácsonyi Promóció.

Azok az ügyfelek kapnak kuponkódot, akik a karácsonyi időszakban legalább két új szolgáltatással váltak Magenta 1 előfizetővé (vez tel, net, Tv, mobil előfizetés). Ezekből kettőnek az új bekötése teljesült nálad? :)

J3 2016-ot kell domino csomagban a kosárba rakni és ott a kupon kód mezőben érvényesíteni a kedvezményt.

(#94891) mouzrr


mouzrr
őstag

Telekom oldalan szeretnek rendelni telefont de csak szemelyes atvetelt ir nem tudok kiszallitast kivalasztani az oldalon. Ez valami bug?

(#94892) kali válasza mouzrr (#94891) üzenetére


kali
legenda

Nem az, van olyan készülék, ami a webshop raktárban nincs készleten, de üzletben még igen.
Például az S8+ és a Mate 10 Pro is ilyen jelenleg.
A készülékek főoldalán tudod ellenőrizni az elérhetőséget:

[ Szerkesztve ]

(#94893) mouzrr válasza kali (#94892) üzenetére


mouzrr
őstag

Es ilyenkor nincs info rola mikor tudom megvenni online kiszallitassal? Vagy erdemesebb bemennem uzletekbe es probalkozni h ott van e?Ugyfelszolgalat azt mondta egesz Budapesten nincs belole, az online chates ugyfsz pedig azt hogy nekik erre nincs is ralatasuk h a boltban van e epp keszlet. Jo lenne mihamarabb hozzajutni de nem szeretnek potyara uzleteket jarni. Koszonom szepen a valaszodat!

(#94894) Soulfly842 válasza mouzrr (#94893) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mi a kiszemelt készülék?

(#94895) kali válasza mouzrr (#94893) üzenetére


kali
legenda

Nem nagyon szokták előre megmondani, pláne ha hozzávetőlegesen sem tudják, mert hiánycikk adott típus, ráadásul ilyenkor készletértesítőt sem enged beállítani a rendszert, ameddig egy darab is van valamelyik üzletben.
Úgy tudom, a webshop listázza azon üzleteket, ahol ténylegesen elérhető adott típus - sikeres rendeléskor azért is foglalja be az üzlet készletéből is a rendelt terméket -, azon kívül kicsi az esélye, hogy bárhol is találni véletlenül.

Soulfly842: Szerintem nem nagyon lövök mellé, ha a korábban írt két típusból jelölöm meg az egyiket. :)

[ Szerkesztve ]

(#94896) mouzrr


mouzrr
őstag

Koszonom. Mate 10 prot szeretnek venni. Az Alleeban Budan mar megnyomkodtam meg az egyik ott dolgozó csajszi szerint lehetseges hogy van ott meg belole mert nemrég eladtak egyet belole es egy ideje nem jelzett mas helyet a webshop Siofokon es Kaposvaron kivul.

(#94897) Lackooo84 válasza pana0017 (#94887) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egy hónapos (se) sim helyett kértem másikat mert a nano sim + sd kártya slotba befaragás elsőre nem járt sikerrel. :DDD Mondd azt, hogy ellopták (én azt mondtam), akkor ingyen adnak másikat.

The Truth is out there...

(#94898) kali válasza Lackooo84 (#94897) üzenetére


kali
legenda

Az nem jó ötlet:

SIM kártya cseréje/pótlása (pl. rongálódás, lopás miatti pótlás) 4500 Ft/alkalom/db

Forrás: Link

Arról nem is beszélve, hogy ha az ügyintéző megfelelően jár el, akkor lopás esetén még rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvet is kér.

[ Szerkesztve ]

(#94899) Lackooo84 válasza kali (#94898) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én úgy mentem oda, hogy sorolja milyen esetekben ingyenes a csere sim, felsorolta, közte volt a lopás, mondom akkor ellopták... nézett, de odaadta. :D Ez is olyan a T-nél, mint minden más, hogy ahány ház, annyi szokás...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#94900) Soulfly842 válasza Lackooo84 (#94899) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, ez egy egyedi balfax esete :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.