Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94501) dptrsk válasza maestro87 (#94499) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egy folyószámla, egy csekk.

(#94502) maestro87 válasza Teaway (#94500) üzenetére


maestro87
őstag

:(((
Köszi! :R

(#94503) Teaway válasza maestro87 (#94502) üzenetére


Teaway
veterán

Másra számítottál? Külön ki van emelve: „ha legalább 2 előfizetésed van azonos folyószámlán

Nincs itthon csokid??

(#94504) maestro87 válasza Teaway (#94503) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, hogy lehet külön is kérni a számlákat ha már látod azt is, hogy ki mennyit fizet... de ezek szerint akkor nem. Tehát valami családi kedvezményre gondoltam.

Az előfizetők nevének is egyeznie kell? Mert ha nem akkor még megoldható egymás közti átutalással a fizetés.

(#94505) Teaway válasza maestro87 (#94504) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, az lehet, hogy a részletes számlán külön-külön látod az előfizetési tételeket. De nem biztos.

Nincs itthon csokid??

(#94506) dioka7 válasza #08205312 (#94497) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia,

ez mondjuk sokkal jobb, mint az O2-s, de ugyanez a mennyiség itthon a vodánál pl, csak 500 ft, ami ~1,7 eur, ami kevesebb mint a fele. Ha pedig a T-kom Maratonnál a 4GB-ból csak 3GB-t tud kinn elhasználni, és havi 300MB-t használ el, akkor az 10 hónapig elég, vagyis havi 400Ft-ra jön ki csak. Szokott haza is jönni, de csak 4-5 havonta. És hát pont ez a kérdés, hogy a ritkán hazajárás miatt lesz/lehet-e vmi "szankció" a szolgáltató részéről? Már csak azért is, mert egy előre kifizetett szolgáltatásról beszélünk és feltöltőkariról, ahol elvileg nem tud semmit kiszámlázni, meg levonni se nagyon a szolgáltató, ha nincs pénz a kártyán.
Igazából azért kérdés ez, mert eddig elvolt net nélkül is, de most addig b@sztattam, hogy legyen valami,
hogy 1-2 eurót rászánna havonta. Tudom ez nevetségesen hangzik, de 10 euróval tölti fel 3 havonta a német kártyáját és így, 3 hónap alatt beszéli le azt is. Szóval ő mobilos dolgokra nem hajlandó költeni. Úgy van vele,
hogy otthon van net, aztán majd ha hazamegy, akkor megkap mindent, ami neten érkezik neki (mail, üzenetek,
fb-s dolgok, stb) Tudom, hogy egy maradi emberke, de már engem idegesít, hogy sosem érem el... :W

[ Szerkesztve ]

(#94507) Soulfly842 válasza dptrsk (#94498) üzenetére


Soulfly842
addikt

Utólagosan kiterhelheti, de valljuk be domino kártyánál ez több, mint ügyes-bajos lenne :)

Főleg.annak a tükrében - ahohy a leírtak mutatják - hogy egy relatíve passzívabb használat lenne csak.

[ Szerkesztve ]

(#94508) #08205312 válasza dioka7 (#94506) üzenetére


#08205312
törölt tag

Az elején írtad, hogy a 20 euró sok....erre ajánlottam egy 4 eurósat.....az is sok...mert van 1,7 eurós ...ami ugyan magyarországi használatra van, és lelőhetik 4 hónap után, de mégis a fele a 4-nek....
Nem tudom mire elég a 2 euró egy hónapban kint Némeországban: gyanítom, hogy egy babkonzerv ára....
Minden megbántás nélkül: ezt a fajta filléreskedést soha nem értettem, de nem is akarom.

(#94509) thomas77


thomas77
senior tag

Pillanatnyilag domino-t használok, szinte mindig aktív s opcióval, ami ugye 4000 Ft. Hozzá még valamennyi netet, maraton 4GB-tal, ami ugye 1000 Ft/GB.
Ha a fenti konstrukciót átváltanám előfizetésesre 1 év hűséggel, akkor a következő szerint fizetnék:
Mobil M: első 3 hónap 0 Ft, utána 3000 Ft.
500 MB EU net: 1113 Ft.
+10 GB belföldi net: 0 Ft.
1 év hűség alatt kifizetnék 3x1113+(9x4113)=40356 Ft-ot, ami ugye 3363 Ft/hó.
Mit nyerek? Kb 1000 Ft-ot havonta + elég sok netet (nagyrészt belföldön használom most is a telefonom és 90%-ban telekomos mobilt hívok).
Mit veszítek? A hálón kívüli 19 Ft-om 35 Ft-ra emelkedik. Az EU-s hívás is 35 Ft lesz, továbbá 1 év hűséget kell vállalnom.

Mindenesetre a hálón belüli korlátlan hívás + korlátlan sms, 500 MB EU net + 10 GB hazai net 3363 Ft/hóért 1 év rabságért cserébe nem rossz ajánlat.
A hálózaton kívüli, illetve a roaming hívásokra meg marad a voip.
Szerintetek?

(#94510) goop


goop
őstag

A régi next s atk ról ha most váltanék az új csomagok valamelyikére, arra járna a plusz 10Gb adat?

(#94511) vpanangin válasza thomas77 (#94509) üzenetére


vpanangin
senior tag

-

(#94512) kali válasza vpanangin (#94511) üzenetére


kali
legenda

Domino -> Havi díjas váltás miatt 0 Ft nála az első 3 hónap, új előfizéssel nézhetted, úgy 1000 Ft.

goop: Ahogy nézem, új havi díjas előfizetésnél kínálja csak fel a rendszer, meglévőnél a régi díjcsomagról újra történő váltáskor nem, bár ez szerepel a leírásukban is.
A Domino -> havi díjas váltás játszik még.

[ Szerkesztve ]

(#94513) vpanangin válasza kali (#94512) üzenetére


vpanangin
senior tag

Oké, már sikerült értelmeznem. Töröltem is. Kössz.

[ Szerkesztve ]

(#94514) Sterilzona válasza #08205312 (#94508) üzenetére


Sterilzona
senior tag

egy babkonzerv 50 cent körül van :)

(#94515) Sterilzona válasza dioka7 (#94506) üzenetére


Sterilzona
senior tag

például

[link]

[ Szerkesztve ]

(#94516) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, mi van azzal, akinek next atk csomagja van, és lejár a hűsége? Ugye már újra kötni nem lehet azt a csomagot, de nem is kell? Maradhat hűség nélküli next atk amíg át nem akar váltani az ember másik csomagra?

(#94517) -secret- válasza lugosi (#94516) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha jól tudom akkor igen, hűség nélkül marad. Ugyebár kötelezni nem köteleznek a váltásra még.

(#94518) kzs


kzs
tag

Vettem egy Dominó Quick Fix-et, és megtörtent a telefonos aktiválás is. Otthon működött is, de most Lengyelországban nem akar.

Mind lehet a gond? Nem tudom felhivni az ügyfélszolgálatot sem, mert úgy tűnik, az sem működik

(#94519) thomas77 válasza kzs (#94518) üzenetére


thomas77
senior tag

Pötyögd be a tárcsázóba a *104# kódot, majd nyomd meg a hívásindítót. Ezzel bekapcsolod a roamingot.
A készüléken legyen automata a hálózatválasztás.
Ha adatot is szeretnél, akkor a készüléken kapcsold be az adatroamingot is.
Így mennie kell.

(#94520) 4Grider válasza kzs (#94518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Számtalanszor leírtuk itt, hogy a dominón be kell kapcsolni a roaming lehetőségét. *104#

(#94521) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Aranykártyások évente 1x vehetnek készüléket részletre 0%-os előleggel?
Kösz.

(#94522) dptrsk válasza zzola (#94521) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2 év hűségért cserébe kapsz 1 készüléket, SIMenként részletre.

(#94523) zzola válasza dptrsk (#94522) üzenetére


zzola
félisten

Nem jól fogalmaztam! Van 3 előfizetésem, abból az egyik aranykártyás. Év elején az aranykártyásat hosszabbítottam készülékvásárlással (részlet). Év közben kellett volna még egy előfizetés, próbáltam részletre kérni, de elutasították, elég magas előleget kértek, amit én nem fogadtam el! Akkor beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondták, évente 1x lehet előleg nélküli részletfizetést kérni! A másik 2 előfizetést nem tudom meghosszabbítani, mert azok egyedi nagyvállalati díjcsomagban vannak (mondjuk az aranykártyás is abban van). Most kellene egy előfizetés, készülékkel! Várjam meg a januárt a rendeléssel, akkor már új évbe lépünk...?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#94524) kzs válasza 4Grider (#94520) üzenetére


kzs
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek

(#94525) oszy válasza szabogabor10 (#94476) üzenetére


oszy
veterán

Tárcsáztam a 1414-et tegnap. Ma jött az sms, hogy további információért látogassak el a telekom.hu/fuggetlenites oldalra. De ott csak a menete van leírva. Gondolom addig felesleges megcsinálni a gyári beáll. visszaállítást (iOS), míg nem küldenek kódot.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#94526) kali válasza oszy (#94525) üzenetére


kali
legenda

Utána sem kell gyári visszaállítás, már ha azt csak a függetlenítés miatt nyomnád rá.

(#94527) oszy válasza kali (#94526) üzenetére


oszy
veterán

Amiatt, mert az oldalon azt írják. :B De jobb ha nem kell! :) Kíváncsi leszek mikor küldik a kódot. Tetszik ez a fajta hozzáállás és ügyintézés a Telekomtól.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#94528) Ateszpapa válasza oszy (#94527) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Arra nem kell kód ha jól tudom. Tegyél bele másik simet lehet már független is.

[ Szerkesztve ]

(#94529) kali válasza oszy (#94527) üzenetére


kali
legenda

Írnak ott több olyat is, ami már régen nem úgy van.
Elég csak aktiválni újra (magán a felefonon neten, vagy iTunes és net), visszaállítani nem kell és kódot sem küldenek, ebben az esetben nem kell, csak értesítést legfeljebb.

(#94530) atees válasza oszy (#94527) üzenetére


atees
őstag

Nem lesz kod! Tegyel bele masik simet es kesz is!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#94531) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok! Maraton adatopciót egy nap csak egyszer lehet vásárolni, vagy többször is? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de valahonnan mintha úgy rémlene, hogy csak egyszer...
:R

Up the Irons!

(#94532) thomas77 válasza EmberXY (#94531) üzenetére


thomas77
senior tag

Akárhányszor.

(#94533) EmberXY válasza thomas77 (#94532) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, azóta kipróbáltam.
:R

Up the Irons!

(#94534) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Előfizetésem van. Eddig nem láttam ezt az univerzális egyenleg sort a weboldalon:

Rákerestem, egy helyen találtam hasonlót a topikban, de az arra a kérdésre érkezett választ nem értem! Mi kerül kiszámlázásra?

Nem csinálok semmit és egyszer csak kiszámlázzák nekem a fenti összeget? Azt írja, hogy előre feltölthető keretösszeg....most akkor mi van ezzel? Ki biggyeszti oda ezt az összeget?

Segítenétek nekem ennek a megértésében?

előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#94535) Ateszpapa válasza ubyegon2 (#94534) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia! Az egy virtuális egyenleg. Azt le tudod vásárolni lottó mozijegy, parkolás stb. Az összeg erejéig.

(#94536) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Pár napja vettem észre egy ,kis fehér pöttyöt a telefonom bal alsó sarkában , színes ,vagy sötétebb háttereken nem észrevehető. Szerencsére csak full kijelzős alkalmazásoknál látszik kicsit ,ha világos a kép.
Még 1 hónap T-mobil / Telecom garancia van rá .
Szerintetek megéri bemenni és garanciáztatni a készüléket ,vagy ez nem garanciális hiba ?


A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#94537) -secret- válasza Spancho (#94536) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egy próbát megér viszont külső behatás eredményének nézem én.

(#94538) Sanki válasza Spancho (#94536) üzenetére


Sanki
addikt

Ez milyen telefon?
Nekem képről a tipikus elszíneződés látható, a ragasztó miatt a kijelzőn sárga foltok jelennek meg (a nagy hő hatására).

[ Szerkesztve ]

(#94539) Spancho


Spancho
őstag

Sony Z5.
Megütődni nem tudott ott ,nem nagyon dobálom + tokban használom ,benyomásra érzékel ,nem színeződik el körülötte a kijelző.
Képeket néztem a google-ba leginkább 'water mark' -nak tűnik ,de nem szoktam fürdetni.
Biztos nem halott pixel ,mert világít.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#94540) dptrsk válasza ubyegon2 (#94534) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A vásarlásra fordítható összeg egy virtuális hitelkeret, mely minden hónapban 20/30/50 ezer forint, a mobilparkolás/mobillottó stb. ezt a keretet csökkenti, a havi számlában kiszámlázzák, s újra 20/30/50 ezret költhetsz ezekre.

A te esetedben 3353 forint a költés ebben a hónapban.

A feltöltött egyenleg pedig ha egy havidíjas számot feltöltesz domino egyenleggel ott jelenik meg. Ezt is mobilparkolásra/mobillottóra stb tudod felhasználni, csak itt a saját előre feltöltött pénzedet költöd.
Ez a feltöltött egyenleg Google Play áruházi vásárlásra is alkalmas.

Akkor is a feltöltött egyenleg használható, ha túlléped a 30ezer forint havi hitelkeretet, de még parkolnál/lottóznál.

(#94541) ubyegon2 válasza Ateszpapa (#94535) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi az infót! Amúgy elég virtuális lehet, mert eddig a parkolást, mobillottót is hozzáírta a számlámhoz. Ennek automatikusnak kellene lennie egyébként?

Elképzelhető, hogy a múlt heti díjcsomagváltásom miatt jelent ez csak meg, addig nem is volt ez a virtuális egyenleg? Akkor most majd figyelem a mobillottót meg a parkolást, bár nehezen tudom elképzelni, hogy cc 27 eft-ért lottózhatok a T keretéből ingyen. Én nem töltöttem fel ezt a keretet.

Nekem már az is fura volt, hogy hűségidőn belül kedvezőbb árú csomagot tudtam választani. Eddig ilyen tutira nem volt. :N

Most már csak azt nem értem, miért írta a Tg kolléga ezt a (#92072) dptrsk-ben. Remélem erre majd fényt derít. :)

(#94542) Soulfly842 válasza dptrsk (#94540) üzenetére


Soulfly842
addikt

Havidíjasnak nem, csak feltöltőkártyásnak támogatott a Google Play vásárlás... Univerzális egyenleg terhére történhet ilyen vásárlás (ha egy sima postpaidet feltölt az ember ugyanúgy, mint egy feltöltőkártyát), de mobilvásárlás terhére nem.

20/30/50 ---> Tudtommal ez így nézett ki az utóbbi években 15/20/30 ;)

(#94541) ubyegon2

"Most már csak azt nem értem, miért írta a Tg kolléga ezt a (#92072) dptrsk-ben. Remélem erre majd fényt derít. "

Egyszerű a válasz: nem ajándékba kapod azt a keretet, hanem minden - ennek terhére történő - tranzakciót utólagosan kell kifizetni a következő tárgyhavi számlán.

Egyszerűen nem előre fizetnéd ki ezeket a szolgáltatásokat, hanem utólag havi számlán.
Mobilvásárlás leírás

Illetve ajánlom figyelmedbe a Telekomos mobilvásárlás alkalmazást is. Jelentősen megkönnyíti ezeket a tranzakciókat.

Parkoláskor is látod - térkép alapon, hogy hol vagy most kijelölöd h. hol parkolsz és csak vissza kell igazolni egy ok-val a vásárlást.Mobilvásárlás (android) Mobilvásárlás (iOS)

Lottózó alkalmazás is hasznos lehet, azzal egyszerűen lebonyolítható a szerencsejáték része.

A mi kerül kiszámlázásra részre a válasz az, hogy: MINDEN :D

Ha az első tárgyhónapban a teljes keretet leakarod/leforgalmaznád, akkor ne lepődj meg, ha egyfajta biztonsági forgalomfigyelési osztály keres, hogy tudsz-e erről, nem került-e idegen kézbe, s a tranzakciók legitimálásához kérhetnek egy öt számjegyű jelszót :)

(Ők arra hivatottak, hogy az ügyfél érdekeit megvédjék az extrém forgalomtól - ha jelentős eltérést tapasztalnak - akkor egyeztetnek az ügyféllel, h. akaratlagos volt-e, idegen kézbe került-e a telefon... )

Persze, ha ez általánossá válna, akkor már meg van a 'minta' s nem zargatnak.

Remélem így már érhetőbb ;)

[ Szerkesztve ]

(#94543) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Hello!

Anyám telefonján van 2919 forint egyenleg és 2018 március 24-ig lehet elhasználni,viszont ha hívást kezdeményezek rajta akkor azt mondja be az automata,hogy egyenlege 0 forint töltse fel!!!!

ilyenkor mi a teendő?

(#94544) Soulfly842 válasza ubyegon2 (#94541) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha a
*102# hívásindítással lekérdezed az egyenleget akkor a dátum elé mit ír?

Feltölthető xyx dátumig
Vagy mást ír a dátum elé?

Gyanítom, hogy az előbbi, s az lép érvénybe amit (#94545) 8 is ír... Ez esetben lejárt az érvényességi ideje/túl régen volt feltöltve.

[ Szerkesztve ]

(#94545) #08205312 válasza Schizoka (#94543) üzenetére


#08205312
törölt tag

dec 24 volt az egyenleg felhasználási idő, innen kezdődik a hívószámlekötési idő (3 hónap).Ha meg akarja tartani a hívószámot, fel kell töltese, hívni nem tud.

(#94546) Schizoka válasza Soulfly842 (#94544) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi a választ.feltölthető azt írja elé.

8:köszi.rakok rá pénzt.

(#94547) dptrsk válasza Soulfly842 (#94542) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Havidíjasnak nem, csak feltöltőkártyásnak támogatott a Google Play vásárlás... Univerzális egyenleg terhére történhet ilyen vásárlás (ha egy sima postpaidet feltölt az ember ugyanúgy, mint egy feltöltőkártyát), de mobilvásárlás terhére nem." --> én is ezt írtam, vagyis ezt akartam mondani(feltöltött egyenleg=univerzális egyenleg)

20/30/50-et fejből írtam, lehet, hogy 15/20/30 (furcsa, mert aranykártyára nekem 30at "ad" a T, azt hittem a legfelső kategória a platina)

(#94548) Soulfly842 válasza dptrsk (#94547) üzenetére


Soulfly842
addikt

Megszavazták neked a bizalmat :K

A folytatásban vesztem el, illetve ott keveredett össze a kép :)

"A feltöltött egyenleg pedig ha egy havidíjas számot feltöltesz domino egyenleggel ott jelenik meg. Ezt is mobilparkolásra/mobillottóra stb tudod felhasználni, csak itt a saját előre feltöltött pénzedet költöd."

Mobilvásárlás kontextusában (a második fele közvetetten arra is vonatkozik) félreértettem :) Mivel értelemszerűen a mobilvásárlási keret alapértelmezés szerint is használható mobilparkolásra/lottóra/autópályára stb.

[ Szerkesztve ]

(#94549) ubyegon2 válasza Soulfly842 (#94542) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#94540) dptrsk

:R

Köszönöm nektek a kimerítő válaszokat! Így már tényleg értem. :)
Gyakorlatilag egy quasi hitelkártya van csatolva a számlámhoz és X keretet használhatok fel abból értelemszerűen. Mondjuk ha ezt a honlapon is érthetően leírnák a pici ujjukkal...... :((

akár így:
Önnek 30000 ft a vásárlói kerete, melyet az alábbiakra használhat fel: ........
Önnek még X ft áll rendelkezésre a havi vásárlói keretéből

Tuti, hogy könnyebben megértené mindenki....ha ez cél lenne amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#94550) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#94549) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kicsúsztam a szerk időből

Külön köszi a Mobilvásárlás appot! Volt valami hasonló app már, de valamiért nem használtam, ez viszont jó, a mobilparkolás megkönnyítése miatt mindenképp! :R

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.