Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Otisz válasza Daffni2 (#17598) üzenetére


Otisz
őstag

Ezt aláírom. Valóban korrektül állt hozzá a Voda. Simán kiléptethettem a család mind az 5 előfizetését. ;]

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#17602) Daffni2 válasza Otisz (#17601) üzenetére


Daffni2
addikt

Na látod, válthatsz drágább tarifára máshol, és majd leülsz az emeléskor :D

"Aki ad,az nyer"

(#17604) Vangelis válasza Otisz (#17601) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ravasz.

De tényleg jól tetted.

Kíváncsi volnék hányan mondták fel.

Daffni2

lehet kártyásította.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17605) dedike válasza Vangelis (#17604) üzenetére


dedike
addikt

Kíváncsi volnék hányan mondták fel.

A NMHH havi adataiból ki fog derülni biztosan.

Jó szerencsét!

(#17606) Daffni2 válasza dedike (#17600) üzenetére


Daffni2
addikt

Valószínűleg ez nagyon pozitív hatással lesz a Vodafone előfizetők számára..

Valószínűleg tényleg poziv lesz a végén. Sokan, akik eddig vaciláltak, a korrekt üzleti magatartást és a jobb tarifákat, valamint a jelentős lefedettség növekedést figyelembe véve a Vodánál kötnek ki ;]

"Aki ad,az nyer"

(#17607) sifarr válasza Daffni2 (#17598) üzenetére


sifarr
senior tag

Mindenki szeretné tudni mire számithat, a Telenor is sumákol, mert semmi konkrétumot nem mond, a T-Mobile az ügyfeleit semmilyen módon nem tájékoztatta.
Ne várd, hogy pár héten belül bármelyik is bejelenti, hogy nem emel.
A következő időpont, amikor emelési bejelentés elképzelhető, az a törvénymódosítás elfogadása, amely ez évre csökkenti az új adót. De ekkor se biztos.
Ami valószínű. Minél tovább nem jelentik be az áremelést, annál valószínűbb, hogy nem emelnek.
Ugyanis januártól megszűnik a régi különadó, megszűnik a dupla adóztatás, megszűnik az emelés oka. Várni és csak 3-4 hónapra bevezetni egy emelést, és ezzel felbolygatni a saját előfizetői bázist nem logikus. Többet veszít a réven, mint amit nyer a vámon.

A Telenor sem sumákol. Ha nem emelne, akkor ez egyértelműen azt jelenti, hogy be akarta ugratni a másik két gráciát. És a Voda esetében sikerrel.

(#17608) Sn[4k3] válasza Otisz (#17601) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Azigen :C Lehet ezzel fogja aláírni a Voda az saját temetését. Nem akarok vészmadárkodni, de felváltva marakodtaka Telenorral a második helyért, hát, most majd nekik is kell havonta rendezni egy "Crazy Fridayt" :D

T-Mobile-nak nem igen kellene emelgetnie, mert:
- így is ök igen nagy fölénnyel a námbör vanok
- egy elöfizetönek a nevén általában nem csak egy telefon elöfizetés, hanem tv+net is

Daffni2: igazad van, korrektül leverik rajtunk a sarcot amit nekik kellene finanszírozni, valóban ez a helyes üzleti magatartás ;]

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#17609) dedike válasza Daffni2 (#17606) üzenetére


dedike
addikt

Ez a mondat Andersentől származik? :Y

sifarr:

Ugyanis januártól megszűnik ..

Nyugtával dicsérd....

Jó szerencsét!

(#17610) sifarr válasza dedike (#17609) üzenetére


sifarr
senior tag

Nyugtával dicsérd....
Nyugi, meg fog szűnni.
A különadók állandóvá alakítása folyik. Csak az új telkóadót fél évvel korábban vezették be. A banki különadóval is ezt csinálják. Csak azok nem bírták volna most ki, ha nekik is már júliustól bevezetnék az új állandót. De januártól megkapják.

Tehát a mostani esetleges áremelés oka valóban csak fél évig áll fenn. A régi különadó meg már régen beépült az árba.

(#17611) dedike válasza sifarr (#17610) üzenetére


dedike
addikt

Csak azt kívánhatom, hogy legyen igazad! :R

Jó szerencsét!

(#17612) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

nem tudja valaki, hogy ha előfizura és díjcsomagra is van hűségem, az utolsó hat hónapban előrehozott készülékváltásnál mindkettőt meg kell hosszabbítani vagy lehet csak előfizura vállalt hűséggel? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17613) tjb007 válasza Polllen (#17612) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég csak az előfizetésre vállalt hűséget hosszabbítani, a díjcsomagra vállaltat hűséget nem kötelező.

(#17614) Polllen válasza tjb007 (#17613) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17615) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy Pl. Xperia U esetében ha két évek vállalok a hűségre és egy Go!net M díjcsomagra 2 évat, aminek havidíja 1000 Forint akkor csak párszáz forinttal kapom olcsóbban mintha csak sima 2 évet írnék alá? Nem kevés ez a különbség kicsit? Amiről beszélek

Huawei P10 lite

(#17616) Cidan


Cidan
tag

Üdvözlöm az urakat!

Oly kérdéssel fordulok hozzátok, miszerint tervezek egy telefon vásárlását, és erősen gondolkodok rajta, hogy előfizura fogom megvenni. Ámde a problémám ott kezdődik, hogy nem használnám ki teljes mértékben, mivel keveset telefonálok, de csábító, mivel olcsóbban kapom meg a készüléket. Ez ugye nem meglepő.

Először is egy komplett felvilágosítás kellene ezzel az előfizetéssel kapcsolatban, mert még soha nem volt vele dolgom és ezért nem is ástam magam bele. Józan paraszti ésszel arra következtetek, hogy ez is egyfajta sim kártyával jár(másképp, hogy tudnák ellenőrizni). Ebből következett az én eszmefuttatásom, hogy akkor ezeket át is lehet cserélni, nem? Tehát ha én egy ismerősömmel elcserélem az ő dominós kártyájára akkor ő használja az én előfizus simemet, én meg az ő dominósát, az előfizus telefonommal. Tudom, iszonyú elvont ötlet, de ha ez így megoldható lenne, akkor nekem nyert ügyem van.

Másik kérdésem az, amiről viszont hallottam ezt-azt, de nem vagyok benne biztos. Szóval, hogy az előfizetés lejártával átváltható-e a készülék dominósba?

Esetleg, ha valaki topon van ebben a témában, az rám írhatna és megvitathatnánk pár dolgot "4 szem" közt.

Köszönöm, ha elolvastátok, és nem röhögtetek ki. Annak pedig kifejezetten örülnék, ha temérdek választ kapnék, tényleges infókkal.

[ Szerkesztve ]

(#17617) Sn[4k3] válasza Cidan (#17616) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Nos.

1) elöfizetés készülék elvitelével két év béklyót hoz magával, ezzel biztosítva a szolgáltatónak, hogy ki fogod fizetni díjcsomagba foglaltan a készülékre rakott kedvezmémyeket. Ha nem beszélsz sokat, akkor érdemesebb kisebb csomagot választani, a havidíjat lebeszélheted - többet beszélsz, magasabb számla.

2) SIM-et azért kapsz, mert új elöfizetéssel új számot kapsz. A készülékeken T-Mobile SIM lock van, azaz bármilyen T-Mobile-os (és egyesek szerint Blue Mobile-os) SIM bepattintható, legyen az a usb stick RelaxNet díjcsomagjához kapott, Dominós, vagy a saját SIM-ed. Én nem bíznám oda havernak sem a kártyát, mert ugye a számlát te kapod...

3) hüség lejárta után átválthatod a számot Dominósra.

4) a kérdéseidet nyugodtan tedd ide, hogy gyüljön a tudásanyag :)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#17618) zoli62 válasza dedike (#17594) üzenetére


zoli62
addikt

Az, hogy a T-Mobile nem emelt július elsejével, nem azt jelenti, hogy pl. 3.-tól nem teheti meg. :) Nem kötelező napra pontosan havonként változtatni. :)

(#17619) Polllen válasza krisztian112 (#17615) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az, de az árképzésüket nem tudjuk megváltoztatni. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17620) Daffni2 válasza Polllen (#17619) üzenetére


Daffni2
addikt

Miért gondoljátok, hogy havi 1000 Ft költésért még extra kedvezményt is kapnátok?

Az előfizetőn kívül kinek érné meg?

Tudomásul kellene már venni:
:DDD

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#17621) 1430 válasza Cidan (#17616) üzenetére


1430
senior tag

Ha mégis te használnád az előfizetést, nem javaslom, hogy olyan tarifára vállalj hűséget, amit biztos nem tudsz kihasználni.

Ha a haverod használná az előfizetést, akkor inkább vegye meg ő, aztán adja el neked a készüléket azon az áron, amin megvette, de az előfizetés a nevén marad, a felelősség az övé. Ha pedig mégsem fizeti a számlát, letiltják a készüléket, de legfeljebb nem lesztek majd olyan jó haverok... ;]

A készülékbe persze tehetsz másik T-Mobile-os SIM kártyát is, de javaslom, az legyen a te neveden, hogy adott esetben ne legyen körülményes az ügyintézés (WebShop-on 2790 a Domino SIM, amiből 2700 lebeszélhető).

Az előfizetés lejártával át lehet váltani az előfizetést Domino-ra, de ha a haverodé lenne az előfizetés, erre nem lenne gondod. Illetve ha addig ki tud használni egy magas havidíjú tarifát, a hűség lejártával már nem tudná? Amúgy meg ha a tarifahűség lejár, kisebb csomagra is lehet váltani, nem csak Domino-ra...

Egy biztos, én nem vennék magas havidíjú előfizetést, amit aztán a haverom használ, de enyém a felelősség, illetve egyetlen haveromtól sem várnám el, hogy egy magas tarifás előfizetést vegyen, de a vele járó olcsó készüléket adja el nekem... ;)
Szerintem inkább ne vállalj tarifahűséget, csak 2 év általános hűséget, és vedd részletre a készüléket, úgy nem olyan megterhelő, illetve e WebShop-on 10%-kal olcsóbb is lehet.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#17622) Cidan válasza Sn[4k3] (#17617) üzenetére


Cidan
tag

Én a havert csak egy példának hoztam fel. Az érdekelt volna, hogy akkor megoldható-e ez így és azt szűrtem le az írásodból, hogy igen, megoldható.

Még annyit, hogy az átváltáshoz fizetni kell?

(#17623) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ha valaki arany vagy platina kártyás, akkor kap valamilyen kedvezményt dominós új telefon vásárlása esetén? :R

(#17624) Polllen válasza Daffni2 (#17620) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj, hogy itt nem csak 1000 HUF plusz elköltésénél van ez, hanem nagyobb csomagok esetén is hasonlóan "nagy" a készülékkedvezmény. Én ezt bíráltam. ;)

Amúgy meg előfizetőként persze, hogy az érdekel, nekem legyen jó. (azt már nem is merem mondani, hogy az internetnek nevezett csoda miatt még azt is látjuk, hogy lehetne azért ezt nagyobb kedvezménnyel is adni, ha muszáj...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17625) blueye válasza #04441088 (#17623) üzenetére


blueye
veterán

Nem kap.

(#17626) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ez mit takar pontosan?

Információs szolgáltatások díja minden egyéb időszakban

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17627) djculture válasza Polllen (#17624) üzenetére


djculture
félisten

Készülék ügyben mindig is agyament árak voltak itthon, ha egybe van az embernek rá lóvéja érdemesebb függetlenül megvenni. Aláír az ember 2 évet és kap érte egy olyan óriási kedvezményt hogy vehet belőle egy fagylaltot is akár. Favicc. Persze ez mindhárom szolgáltatónál így van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#17628) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
A t-mobile-nál szeretnék venni egy telefont, de nem szeretnék előfizetéses lenni. Elég keveset telefonálok, de mobilnet viszont jó lenne. Néztem is van ez a Go!net M (azthiszem), a 100 megás 1000 forintért havonta. Feltöltőkártyás csomagban ez hogy működik? Ha van pénz a kártyán gondolom minden hónapban levonják a pénzt. De ha nincs? Most a vodafone-nál van előfizetés, legkisebb csomag, ugyanilyen nettel, de itt nem tudnám megvenni a telefont, amit kinéztem.

(#17629) #04441088 válasza Debesq (#17628) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ha nincs pénz a kártyádon, akkor felfüggesztik szolgáltatást és, ha töltesz rá, akkor levonják, de persze ki is kapcsolhatod a mobilnetet az ügyfélszolgálaton keresztül.

(#17630) Debesq válasza #04441088 (#17629) üzenetére


Debesq
tag

Utólag vonják le? Szóval hónap végén, vagy elején vonják le a net árát? Ha hónap végén, akkor gondolom ha nincs már akkor pénz, amint töltök rá levonják. Ha mondjuk felfüggesztik és 2 hónapig nincs rajta pénz, akkor csak az elmaradottat kell fizetni? (bocs az értetlenkedésért :) )

(#17631) #04441088 válasza Debesq (#17630) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nem. Előre. Amikor beállítod a szolgáltatást, akkor rögtön levonják a havi díját, persze csak ha van annyi pénz a kártyádon. Utána pedig havonta(30 naponta) vonják le a szolgáltatás árát, mindig előre. Ha nincs elég pénz, akkor nem fogsz tudni netezni, amíg fel nem töltöd.

[ Szerkesztve ]

(#17632) Debesq válasza #04441088 (#17631) üzenetére


Debesq
tag

Rendben. Szerintem jó is lesz ez így nekem. Esetleg nem tudnál ajánlani egy csomagot? Egy előfizetésest és egy kártyásat is. Keveset telefonálok, kevés sms, inkább a net kellene, persze nem drágán. Még annyi, hogy okostelefonhoz kellene.

(#17633) St3ven válasza Debesq (#17632) üzenetére


St3ven
addikt

Előfizetéses / Dominós

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#17634) Pug válasza Debesq (#17632) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem akkor Mosaik XS, 3000 Ft havonta, ez lebeszélhető és e mellé van 200MB adatforgalom, melyet ha túl is lépsz, akkor sincs plusz költsége a további netezésnek, csak korlátozott sávszélen használhatod.

(#17635) Debesq


Debesq
tag

Előfizetésest nem szeretnék, mert nincs saját keresetem (még). Pedig azok jobban megérik. Ezt a Dominó 5 csomagot néztem énis. De akkor ebben a csomagban tudom aktiválni a Domino Go!Net M internetet? Az a100MB elég lenne bőven és ugye nincs ott se túlforgalmazási díj. Szerintem az az 1000Ft nem vészes, főleg hogy "korlátlan". Lassan hamarabb elérem az ismerőseimet facebookon, mint telefonon. :)

(#17636) St3ven válasza Debesq (#17635) üzenetére


St3ven
addikt

Persze hogy tudod aktiválni. Ráadásul most, ha jól tudom, két hónapig plusz az aktiválás hónapjában 90 Ft-ért van a Go!Net M.

Szerk.: Az előfizetéses csomagot meg Te kérdezted. :N

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#17637) Debesq válasza St3ven (#17636) üzenetére


Debesq
tag

Jólvan Bocsi. Összekavarodtam. :B Az előfizetéses már csak kíváncsiságból érdekelt, hogy melyiket ajánlanátok. Azhiszem meg is van, hogy melyik csomagba veszem a telefont. Köszönöm a segítségeteket! :R

(#17638) Land


Land
veterán

Alcatel 995 váráslás a T-nél + érdekesség:

Pénteken megvettem a telefon, amely így történt:
Pár napja az Árkádban telefonszámlát fizettem be és megkérdeztem, hogy van-e olyan lehetőség, hogy Webshopban rendelem meg, de élőben veszem át, tehát 10 % kedvezménnyel tudok várásolni. A válasz igen volt, mégha nem is ez a hivatalos út. Pénteken megérkeztem az Árkádba és megkérdeztem az egyik eladó hölgyet erről a dologről, de ő nemmel válaszolt... Jó, akkor húzzunk számot. Egyből sorra kerültem és pont ő hozzá. Ó remek, már tudtam, hogy buktam 5 ezer Ft-ot... Kérdezte melyik telefont szeretném. Mondtam Alcatel 995.
Kérdezett néhány dolgot, majd elindul a készükékért, de azért megkérdezte újból: -Milyen Alctatel is mondtam? Válaszoltam neki. Ekkor már tudtam, hogy nem egy Pro-t fogtam ki. Kihozta a fehéter és a feketét. Mondtam nekem a fekete kell, mert az matt színű és nem csillog villog. Kibontotta a fehéret, megfordította, csillog.
A hölgy: - A fekete is csillogni fog.
Mondom: - Nem hiszem... Kibontja, tényleg matt. Marad a fekete.
-Milyen csomaggal kérjük? (barátnőmmel voltam, övé az előfizetés)
- Mozaik XS.
Akarunk-e net tutningot. Mondom nem kell, elég a 200 MB.
A hölgy: - De hát annál van túlforgalmazási díj.
Mondom: - Dehogy van, az a régi csomagoknál volt esetleg.
- De van!
- De nincs. Jólvan nem erőltette tovább.
Ezalatt mellettem egy srác LG Optimus Black-ért jött és az előtte ülő eladó hölgy erősködött, hogy az az LG Optimus L7. Nem bírtam ki és szóltam neki, hogy az 2 különböző telefon... Megköszönte. Mondta a srácnak, hoggy akor Black már nem kapható náluk és "kihozott" egy L7-et, egy L3-at az LG-kből és egy HTC One V-t. Nem hiába az idézőjel... Kihozott a valóságban 2 db L3-at és egy HTC One V-t. Srác kézbevette, forgatta a 2db L3-at, majd a HTC-t válaszottam. Hihetetlen volt. Aztán látta a nő, hogy képben vagyok és megkérdezte tőlem, hogy a One V microSIMes-e:D Válaszoltam.. Közben fülelek, hogy a srác a Vodá-tól jött át számkordozással (tehát ennyi köze volt eddig a T-hez, mint az összes VV Majomnak az értelemhez) és méltányossági kedvezményként megkapja a 10% kedvezményt. Nézek az eladóhölgyemre, de csak pislogott és hebegett-habogott, hogy az teljesen más eset, de én nem kaphatok (barátnőm nevén fut az előfizetés, aki most előszőr T-s, szóval nem hiszem ,hogy a számhordozás az Méltányossági eset...)
De térjünk vissza az én üzletemre.
A hölgy kérdezgette a barátnőmet, ő válaszolt, majd elénk tólta a kezdő befizetésről szóló számlát. Ugyebár ezzel a csomaggal 3591 Ft. A papíron 9950 Ft állt. Hát egyből rávágtam, hogy itt valami sántít, de erősködött, hogy ennyit dobott ki a gép és ennyi a kezdőrészlet. Befizettük duzzogva. Kérdezgette tovább a barátnőmet, én meg kezdtem elborulni. Nyomtatgatta ki a papírokat és láttam egy érdekes végösszeget.
Kérdezem: - Mennyi a telefon teljes ára?
- 47990 Ft.
- Mennyi???
- Hát annyi.
Húú vérben forogtak a szemeim. Mondtam neki, hogy a honlapon a T-Pontok kettőspont után 39990 Ft áll. Ő sajnálja, de a gép ennyit dobott ki. De hát ez az ár a 2 év hűséghez és a tarifahűség nélküliséghez van írva a honlapon. Megmutattam neki a telefonomon. Aztán addig noszogattam őt, míg befejezte a rutin kérdéseket és szólt, hogy bemegy az egyik kollegáért. Ó nyilván én vagyok a szemét vásárló, de menjen csak! Kijöttek.
Kérdezte mi a baj. Mondtam, hogy nagyon nem stimmel az ár. Elővett egy kinyomtatott papírt az asztalról:
- Látja Uram itt is 47990 áll.
A hölgy, aki elkövette az esetet: - Én mondtam, hogy nem hibáztam. (Eléggé bicskanyitogató mondat volt.)
Magamban: Hohóó várjuk ki a végét Kisanyám.
Erősködtem a honlappal.
Az új kollega: - Mi ezt az árlistát kaptuk ma, a honlapon el van írva.
Gunyosan megjegyeztem, hogy nem tudtam arról, hogy a honlap és a T-Pont az két különböző cég...
A kijött kolléga: - Jujujj rossz kinyomtatott árlistát nézünk, ez a szomszéd kolléga listája (HTC-s srác csomaghűség nélkül vette a telefon).
Aztán kattingatás. Kiderült, hogy a hölgy valamit elbarmolt, rossz csomagra állította a szerződést (vagy ki tudja mit nyomott el). Nekem volt igazam. Mondta a kezdőrészletet:
-3990 Ft. Ennyit fizettünk be?
- Nem, mi 9950 Ft-ot..
Remek a T tartozik nekem, de a barátnőm mondta, hogy jólvan akkor befizet 3 havi részletet. Befizette, így a következő telefonrészlet szeptemberben jön. Kárpótlásként semmit nem kaptunk, csak ajándékba a flegma, tudatlan, talán kezdő nőtől a rossz szerződést, meg egy megjegyzést, hogy fél órája vége a munkaidejének. Attől a nőtől, aki majdnem meglopott 8 ezer Ft-tal, ha éppen egy töketlen fickó lettem volna! Hát elmehet a...:P
Ez történt. Hazafelé mérgelődés, gyomoriged stb.. Este fél 9 volt.

Kiegyészítve az eset:

A barátnőm nulla T-s múlttal gyakorlatilag 3990 Ft-ért el tudta hozni a telefont varászlat nélkül.
Én 2 hónapja 2 év kártyás T múlttal előre befizettem 2 havi előfizetésrészletet a kezdőrészlet mellé, plusz meg kellett buherálni a státuszomat Aranykártyássá, mert anélkül a részletfizetés se jött volna össze. A készülék Nokia Lumia 800 volt. Hogy ebben mi a logika, foglalmam sincs...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#17639) Land válasza Land (#17638) üzenetére


Land
veterán

Amit kifelejtettem:
Amikor a papírral példálóztak, rávágtam, hogy akkor csináljuk vissza az egészet és utána jöttek rá, hogy valami nem jó...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#17640) Pug válasza Land (#17639) üzenetére


Pug
veterán

Nekem múltkor 50 percet kellett bizonygatnom egy jogszabály a Trére való kötelező jellegét egy egész szervizes bagázsnak a pécsi T-pontban. Egy óra kellett ehhez és az lett a vége, hogy így sem voltak hajlandók jegyzőkönyvben leírni, hogy valóban elmulasztották betartani a 3 munkanapot az igényem teljesíthetőségével kapcsolatos álláspontjuk közlésére (a szervizes kolléga azt mondta, hogy "Ő nem írhat le olyat a jegyzőkönyvbe ami negatív a Trére, azt hittem ott röhögöm arcon, mikor ezt kimondta) és inkább írásban adták, hogy a gyártói szerviz szerint cserélhető a készülék (tehát hibás), miközben 1 perccel előtte még elméletileg a kapcsolattartótól azt az információt kapta a szervizes, hogy "csak most került hozzájuk". Sejtettem, hogy a valóságban még nem vizsgálták be, de jegyzőkönyvben ismerték el, hogy a "gyártói szerviz szerint cserélhető a készülék". Másnap mentem is érte, érdekes módon a hálózatot folyamatosan eldobó készülék mellé a "gyártói szerviz" (Tré által alig látható fénymásolt saláta, melyen semmifél külső szerviz nem volt beazonosítható) egy olyan papírt dobott, hogy "hibamentes készülék", ennek ellenére persze hogy cserélték szó nélkül. Jó hogy, hiszen inkább hazudtak papíron előző nap, hogy elkerüljenek egy fogyasztóvédelmi feljelentést, ami miatt a vodát 1 millára vágták meg 4 hónapja. Gyönyörű egy bagázs. :DDD

Jah és még valami, azon kitétel, melyen 50 percen keresztül ment a vita, ott figyelt a kiadott jegyzőkönyv hátoldalán a 3. vagy a 4. pont alatt, seggáz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17641) St3ven válasza Land (#17638) üzenetére


St3ven
addikt

Na ez a durva. Azt már megtanultam, hogy ilyen ügybe (egy sima vásárlásba!) felkészületlenül, úgy, hogy nem vagy képben legalább 3x annyira, mint aki ezért kapja a fizetését, nem szabad belekezdeni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#17642) blueye válasza Land (#17638) üzenetére


blueye
veterán

Miert nem Webshopban vasaroltatok???

(#17643) DS39 válasza Land (#17638) üzenetére


DS39
nagyúr

tanulságos eset, és egyben kiábrándító hogy ilyen embereknek adnak munkát..
(örülök hogy én neten rendeltem telót, pick pack pontra, hülye kérdések nélkül, simán ment)

(#17644) St3ven válasza Land (#17639) üzenetére


St3ven
addikt

Sosem felejtem el azt az esetet sem, amikor az egyik legnagyobb vidéki bevásárlóközpont T-pontjában két eladónak és az üzletvezetőnek kellett bizonygatnom, hogy de igen, jogosult vagyok a tarifacsomagommal kedvezményes készülékvásárlásra (értsd: hűségidő lejártával újraköthetem rá a két évet és kaphatok kedvezményesen telefont).

Előttük kellett felhívnom a 1430-at, majd odaadni az ügyintézőnek a telómat, hogy beszéljék meg, mire nagy nehezen valami belső szabályzatot előtúrattak vele, és hogy, hogy nem, kiderült, hogy jogosult vagyok arra, amire mindenki más. :((

Ja, és a végén még majdnem nekem kellett elnézést kérnem, hogy ilyen problémás ügyfél voltam, és mertem ellentmondani egy ordítóan nagy baromságnak.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#17645) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Sikeresen túlléptem a mobilnet keretemet, 3GB-os RelaxNetre voltam előfizetve, 5,2GB-nál érkezett az SMS, hogy lassítottak, és így is tettek. Na most, ha aktiválok +1GB-ot, akkor azt elhasználhatom normál sebességgel, vagy semmit nem ér, mert a 3+1GB-ot is túlléptem?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17646) 1430 válasza r4z (#17645) üzenetére


1430
senior tag

Egyrészt már "folyamatosan" havi 4GB áll rendelkezésedre a RelaxNet M csomagban, de ha le is korlátoztak, és veszel +1GB kiegészítést, akkor a korlátozás feloldódik, és az 1GB erejéig ismét normál sebességen netezhetsz, illetve ha eljön a fordulónap, elvész a maradék a +1GB-ból és megkapod az újabb havi keretet.

Land
Az árak alapján elsőre a sima, tarifahűség mentes 2 éves áron akarták nektek eladni, miközben ti az XS tarifakategóriával kértétek. Kérni kellett volna, hogy mutasson nektek egy Mozaik akciós árlistát (elvileg van nekik nyomtatva, ha nincs, majd nyomtatnak), és ez alapján minden kétséget kizáróan kiderült volna, melyik konstrukciót szerettétek volna. Persze gondolom, hogy elég érthetően elmondtátok neki, mit szeretnétek, de így nem kell belebonyolódni, hogy kinek van igaza, ráböktök, hogy ezt kéritek, és kész. ;)
Ami a te Lumia 800-adat illeti, gondolom te S tarifakategóriával kérted, ott meg már alap egy 10-es előleg.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#17647) r4z válasza 1430 (#17646) üzenetére


r4z
nagyúr

Köszönöm! :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17648) Nietzsche_ válasza St3ven (#17636) üzenetére


Nietzsche_
tag

Ez így pontatlan. :) Havidíjasnál - ahogy te is írtad - aktiválás hónapja+két teljes hónap, de viszont domino-nál kétszer 30 nap a promóciós időszak.

(#17649) St3ven válasza Nietzsche_ (#17648) üzenetére


St3ven
addikt

Ooops, bocsi, csak az előfizetéses verzió járt a fejemben. :B

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#17650) Debesq válasza St3ven (#17649) üzenetére


Debesq
tag

Nem csak magamat, de téged is bezavartalak akkor. :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.