Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) club1 válasza 1430 (#17248) üzenetére


club1
veterán

Kicsit pontosítanék a LB ítéletével (Legf. Bír. Kfv. III. 37.027/2007.):

A Korm. rendelet 7. §-a kivételes szabályt tartalmaz arra az esetre, ha fogyasztó a vásárlástól számított három munkanapon belül érvényesíti jótállási csereigényét. Ezen rendelkezés abban jelent kivételt a GKM rendelet 4. §-a alól, hogy a csereigény három munkanapon belüli érvényesítése esetén a forgalmazó nem alkalmazhatja a GKM rendelet 4. §-ának (1) bekezdését, vagyis nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikk a forgalmazónál - előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni.

Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, a GKM rendelet 4. §-ának (2) bekezdése irányadó a Korm. rendelet szerinti kicserélés tizenöt napos határidejére is.

(#17252) Pug válasza 1430 (#17250) üzenetére


Pug
veterán

Érdekes, a szervizes azt mondta ilyen esetekben kötelesek 72 órán belül elvégezni a bevizsgálást, érdekes is lenne, ha a 3 napos cseregarancia érvényesítésére 15 napot kéne várnom :DDD :N /úgy, hogy nem a cseretermék hiányzik ;) /

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17253) Varszegig válasza SLYM (#17247) üzenetére


Varszegig
veterán

a csatlakozás gomb megnyomásától 6.29 mp után élt a kapcsolat.
Persze gondolom ez függ a helytől is, beltérben, 15e fős kisvárosban próbáltam, lehet bp belvárosában rosszabb lesz.

(#17254) club1 válasza Pug (#17249) üzenetére


club1
veterán

15%-os 2G jelerősség alatt az én összes készülékem eldobja a jelet, mert úgysem tudnák kikódolni (ha egyáltalán sikerül felépíteni) a hívást.

(#17255) Pug válasza club1 (#17254) üzenetére


Pug
veterán

Az abból a szempontból érdekes, hogy a háztartásban lévő összes többi készülék vígan üzemel a hálózaton (Nokia 5800, Samu valahányas lafleur, másik samu), szóval biztos, hogy a készülék vétele a ludas :K /És hogy a T-Mobile álláspontját idézzem: " mivel szabvány szerinti tanúsítványok alapján tesztelik a készülékeket, így kifogástalan működés mellett nem elképzelhető, hogy egy adott helyen X készülék hibátlanul használható az adott hálózati körülmények között, míg egy Y készülék nem."/

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17256) SLYM válasza Varszegig (#17253) üzenetére


SLYM
veterán

köszi. kisváros a miénk is, nagyon jó lefedettséggel, nem lesz itt sem probléma

(#17257) club1 válasza Pug (#17255) üzenetére


club1
veterán

Akkor nem az a gondod, hogy 15%-nál eldobja a vételt (mert azt az 5800-asom is eldobja 15%-nál), hanem az, hogy gyenge a készülék antennája...

(#17258) Pug válasza club1 (#17257) üzenetére


Pug
veterán

Jogos, én csak az Open Signal mérése alapján vontam le ezt a következtetést. Ahol az 5800-as még bő 35%-on mászkál, ott az OT-995-ös már dobta a hálózatot.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17259) club1 válasza Pug (#17258) üzenetére


club1
veterán

Egyébként merre van ilyen tré 2G térerő? Vagy pincében használnád?

[ Szerkesztve ]

(#17260) Pug válasza club1 (#17259) üzenetére


Pug
veterán

Pécstől kemény 7 kilométerre, Keszüben. És természetesen nem pincében használtam ;)

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17261) -v-


-v-
addikt

Sziasztok,

Akarok T-től telót a mostani díjcsomagom megtartásával hűséggel. Itt van is ilyen, de nem látok olyat hogy egy összegben, itt van h teljes ár, de ha rányomok mindenképp ezt a részletfizetős dolgot erőlteti, az nem pálya. Hogy van ez?
Olyat látok, hogy 2 év hűség a Mozaik S-re, ott van egyösszegnél is "Kosárba" gomb...
De gondolom nekem az kell, hogy jelenlegi díjcsomagja megtartásával, nem?

[ Szerkesztve ]

(#17262) -v- válasza -v- (#17261) üzenetére


-v-
addikt

Hm ha meg simán arra megyek, hogy a mozaik s-el 2 év hűség a díjcsomagra (tehát nem arra hogy meglévő díjcsomag megtartásával - most is mozaik s van), és végignyomkodom, akkor a végén a kosárnál mégis úgy írja hogy meglévő előfizetés megújítása stb. Szal akkor mégis jólesz ez is így?

(#17263) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok. Ha T-s webshopba rendelek egy telefont akkor: "Minden honlapunkon vásárolt készüléket díjmentesen házhoz szállítunk belföldön! Részletek >" Miért éri meg nekik ingyen kihozni és még olcsóbban is adni egy adott telefont? Nincs benne valami buktató?

(#17264) dedike válasza daniele (#17263) üzenetére


dedike
addikt

Szia. A miértre csak találgatni lehet, de buktató nincs benne, az biztos.

(Gondolom az üzletbe is el kell vinni, na meg az üzletet sem kell így fenntartani.)

Jó szerencsét!

(#17265) daniele válasza dedike (#17264) üzenetére


daniele
aktív tag

Hát köszönöm. :K És akkor itt háznál kötjük meg a domino kártyás szerződést gondolom? A telefont azért meglehet nézni mielőtt elmegy a futár?

(#17266) metaksza válasza daniele (#17265) üzenetére


metaksza
tag

Meg lehet nézni, a futárok rugalmasak, és jófejek (már amelyik :))
Sőt,egyes futárok ragaszkodnak hozzá,hogy nézd meg a készüléket.

(#17267) Kephamos válasza daniele (#17263) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem kell fenntartani egy boltot valahol a belvárosban rengeteg alkalmazottal, rezsivel, stb.

(#17268) dedike válasza daniele (#17265) üzenetére


dedike
addikt

Én úgy emlékszem, hogy nem kötöttünk semmilyen szerződést (külön), de én akkor már régen havidíjas előfizető voltam. A telefont mindenképpen nézd meg! (Legalább a csomagolás épségét, bár nekem ezzel sem volt bajom, de fordult már elő itt a fórumon, hogy nem volt minden rendben.) Meg van egy ilyen mondat a honlapon:

Átvétel előtt ellenőrizze a kapott csomagot, még a futár jelenlétében bontsa ki és nézz meg, hogy minden benne van-e! Ha bármi hiányzik, ne vegye át a rendelést. A futár visszaszállítja a megrendelt árut a T-Mobile-nak, és igyekszünk mielőbb megoldani a problémát. Forrás

Jó szerencsét!

(#17269) gyurko0


gyurko0
csendes tag

Üdv!

Van egy T-Mobile Like előfizetésem és át szeretném íratni más nevére. Ez lehetséges? És ha igen hogyan? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#17270) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség interneten keresztül havidíjas díjcsomagot váltani? Rákattintok a fülre hogy díjcsomag váltás, de a következő képernyőn már nem látok olyat amivel továbbléphetnék.

(#17271) dedike válasza gyurko0 (#17269) üzenetére


dedike
addikt

Üdv!

Találtál jobbat? :Y

Bementek egy üzletbe, ott jelzitek mit szeretnétek. Ugyanazokra az okmányokra lesz szüksége az új tulajnak, mint neked volt. Jah, meg némi (6096,-) magyar forintra... :)

(#17270) TriackFeri:

Szia!

Természetesen van rá lehetőség. Ha nem sikerül, hívd a 1430-at, s jelezd a problémád. Azt már a hívás elején hangsúlyozd ki, hogy próbáltad online felületen, de nem tudtad végigvinni.

Jó szerencsét!

(#17272) milestone válasza 1430 (#17190) üzenetére


milestone
tag

Csak jelezni szeretném, hogy miután írtam ma egy (nyugodt) levelet a webshopnak, hamar visszahívtak és egy normális hangvételű beszélgetést követően kedvező ajánlatot tettek.
Így sikerült korrekt módon lezárni az ügyet. Szereztek egy elégedett ügyfelet.
Ezúton is köszönöm.

(#17273) Varszegig


Varszegig
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy a domino web feltöltési akcióban (feltöltök min. 3000-et, és kapok 3000 ft extra egyenleget) a leírás szerint jún. 30-ig kell elhasználni. Ez hog yműködik? Ilyenkor innentől előbb az extra használódik el, vagy az használódik el, ha már nincs más?

Köszi.

(#17274) gyurko0 válasza dedike (#17271) üzenetére


gyurko0
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! :)
Jogos a kérdés, nagyon kedvező előfizetés, de lehet, hogy fölöslegessé fog válni. :))
Azt jól értem, hogy ehhez az előfizetéshez diákigazolványt is fel kellett mutatnom, akkor ezt az új tulajnak is meg kéne tennie? (logikus lenne sajnos) :W

(#17275) meroly


meroly
veterán

Srácok, ha részletre és előfizetésre vettek egy telefont, a készülék törlesztését kifizették, a számlát viszont nem fogják (valószínű), akkor is tilthatja a T a készüléket?

Impossible is nothing

(#17276) polonic válasza meroly (#17275) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem igen, ilyenkor is lehet.

(#17277) Pug válasza polonic (#17276) üzenetére


Pug
veterán

Tudtommal ilyenkor csak a kártyát, a készüléket nem.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17278) zoli62 válasza meroly (#17275) üzenetére


zoli62
addikt

Szerintem akkor csak a hálózati hozzáférést tiltják l, de bármilyen T-Mobile-os SIM-re.

(#17279) meroly válasza zoli62 (#17278) üzenetére


meroly
veterán

Hát az ugyanaz ;]

Impossible is nothing

(#17280) No-kia


No-kia
őstag

Sziasztok!

van egy előfizetésem, ami novemberben jár le, ha most váltok rajta mediamania S díjcsomagra, de novemberben(esetleg hamarabb nemlehet készüléket váltani? aranytárskártyám van) szeretnék egy nokia 710-est venni, akkor aláírhatok majd kétévet a médiamánia S-re és 26K-ért eltudom hozni a telefont?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17281) zoli62 válasza meroly (#17279) üzenetére


zoli62
addikt

Nem, mert gondolom te csak az adott kártya tiltására gondoltál, nem?

(#17282) Wictor


Wictor
senior tag

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt kérdeztem egy olyat, hogy Mozaik M csomagot válthatok-e Net & Roll L-re. Olvasgattam a szerződést és találtam egy ilyen pontot: "feltételei: ...a hűségidő tartama alatt az Előfizető/Számlafizető a választott díjcsomagot 5876 Ft-nál alacsonyabb havidíjú díjcsomagba nem váltja át" - Ez bruttó, vagy nettó 5876 Ft? Mert ha erre nem jön ÁFA, akkor ezek szerint Net & Roll M-re is válthatnám (6990 Ft), nem? Holott a Mozaik M havidíja 8000 Ft, ami több. Vagy már nem tiszta, hogy mit lehet és mit nem... :U

[ Szerkesztve ]

(#17283) balazsbence válasza No-kia (#17280) üzenetére


balazsbence
senior tag

Most csak csomagot váltanál,így novemberben új szerződés aláírásával valszeg elhozhatod...addigra talán olcsóbban is,ha még lesz :C

(#17284) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok!

mostanában hallok mindenféle legendákat, hogy 2 éves előfizetés esetén annak lejárta előtt hány hónnappal lehet a szerződést meghosszabbítani, készüléketváltani. Egyes források szerint 1 hónappal, de van aki 3at mondott. A 18 hónapos-ról azt tudok de akkor drágábban adják nem mintha lejárt volna? Mennyivel drágább, ha 18. hónap után akarok egy új 2 évest aláírni? köszönöm a segítséget! :R

Huawei P10 lite

(#17285) 1430 válasza -v- (#17261) üzenetére


1430
senior tag

Nem egyértelmű számomra, hogy most vállalnál e tarifahűséget vagy sem...
Ha vállalnál, akkor olcsóbb a készülék, és ebben az esetben azt a konstrukciót válaszd, ahol a díjcsomagra is hűséget kell vállalnod, illetve van egyösszegű fizetésnél is "kosár" gomb (illetve tartalmazza a 10%-os kedvezményt). Ne lepődj meg, de duplán vannak a konstrukciók (10% kedvezményes és nem kedvezményes).

TriackFeri
Bizonyára azért nem látod a tovább gombot, mert egy rakás szöveg van előtte, ami persze nem véletlen, mert a díjcsomagváltásnak vannak olyan buktatói, melyek miatt így utólag nem reklamálhatsz (pl. MédiaMánia díjcsomagból való kiváltás előtt kapcsold ki a Mobil TV-t, ha van). Görgess lejjebb! ;)

Varszegig
A bónusz keretnek nagyobb a prioritása, tehát az fogy először, viszont csak Domino Web sávokra vagy SMS-ekre használható.

meroly
Igen, letiltják a készüléket is (és mindhárom magyar hálózatban).

No-kia
Ha 24 hónapos hűségedből 18-23 hónap már letelt, akkor vehetsz új készüléket ("előrehozott készülékváltás"), akár tarifahűséggel és akár részletfizetésre is, de utóbbi kettőt a WebShop-on csak akkor, ha van legalább arany szintű kiemeltséged (anélkül csak egyösszegben, tarifahűség nélkül).
Ha időközben letelik vagy 30 nap híján letelne a hűséged, lásd következő bekezdést.

krisztian112
Ha legalább aranykártyás hívószámon a hűségből (12 vagy 24 hónap) csak 30 nap van hátra, akkor már a lejárt hűségű árakat kapod. az "előrehozott" és "normál" ár különbözetéről a többiek majd beszámolnak. ;)

Wictor
Az 5876 Ft az bruttó.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#17286) Varszegig válasza 1430 (#17285) üzenetére


Varszegig
veterán

köszi, másra nem is lenne jó, mert egy galaxy tab 10.1-ben van, azzal nem lehet telfonálni :)

(#17287) No-kia válasza 1430 (#17285) üzenetére


No-kia
őstag

köszönöm, akkor pont tegnaptól válthatok készüléket :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17288) pingwin011


pingwin011
aktív tag

Sziasztok!

Keresgéltem, de nem találtam semmit arról, hogy MédiaMánia M csomag esetében külföldön az adatforgalom mennyibe kerül? Annyit sikerült kiderítenem, hogy túlforgalmazás esetén 10kb 0,1FT, tehát 1MB 10 FT. De akkor is ez a díjszabás, ha külföldön netezek? Illetve, ha be van kapcsolva az adatroaming, akkor automatikusan kapcsolódik netre, vagy külön kell igényelni? Köszönöm!

(#17289) club1 válasza pingwin011 (#17288) üzenetére


club1
veterán

Külföldön roamingolsz, és az alábbi helyen tudod megnézni, 100 KB mennyibe kerül.
Alapból külföldön minden külön beállítás nélkül működik a mobilnet (a fenti árakon).

[ Szerkesztve ]

(#17290) pingwin011 válasza club1 (#17289) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Köszönöm! Ezek szerint 1MB lenne 621 FT. Nem semmi :D

(#17291) blueye válasza pingwin011 (#17288) üzenetére


blueye
veterán

Kollegának teljesen igaza van de hangsúlyoznám neked hogy minden Kb pénzbe kerül tehát a MM-ben levő adatmennyiséged nem számít!

Hopp, közben írtál és látom neked is egyértelmű volt a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#17292) pingwin011 válasza blueye (#17291) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Igen, az tiszta volt, csak az árat nem találtam. Köszönöm még egyszer!

(#17293) Varszegig válasza pingwin011 (#17292) üzenetére


Varszegig
veterán

Illetve van egy ilyen lehetőség is:
Travel&Surf

Szerintem ez is arcpirítóan drága. Amit én szoktam külföldön csinálni: veszek egy feltöltős kártyát, amin van egy értelmes mobilnet keret (mondjuk 500Mb), és viszem a régi telefonomat (Samu Wave, wifi hotspot képes), abba beleteszem, megosztom, az S2-ben meg a normál kártya. Az s2-n tudok netezni, mert wifin át a külföldi kártyát használja. Van már cseh, olasz, egyiptomi kártyám. Egyiptomban tavaly 2000 Ft volt az 500 mb net (túlforg díj nincs), ez lett volna a travel&surffel 20.000, a sima MM tariffal meg 310e magyr pöngő. Ja a 2000 Ft-ban a taxi is benne volt, ami elvitt a plázáig:)

[ Szerkesztve ]

(#17294) blueye


blueye
veterán

Hmmm, nem fogynak jól az iPhone-ok?

iPhone 4S 64GB akció!

(#17295) gyurko0 válasza gyurko0 (#17274) üzenetére


gyurko0
csendes tag

ma utána jártam és gondoltam leírom hátha mást is érdekel, t-mobile like előfizetést csak olyan nevére lehet átíratni akinek van diákigazolványa (főiskolás,egyetemista). nem volt nagy meglepetés de rá kellett kérdeznem azért :)

(#17296) Frozzy válasza blueye (#17294) üzenetére


Frozzy
őstag

ennyi pénzért nem is fogják.. vannak vicces árak a T-mobilenál.. ne csodálkozzanak :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#17297) metaksza


metaksza
tag

Tegnap Webshopból rendeltem (4 után pár perccel) ugye akkor ma elvileg felhívnak a T-mobiletól,és utána számított egy munkanapon belűl küldik a terméket.
3 óra múlt,4ig van munkaidő,de még nem hívott senki..

(#17298) blueye válasza metaksza (#17297) üzenetére


blueye
veterán

Már van t-s SIMed?

(#17299) raziel01 válasza gyurko0 (#17295) üzenetére


raziel01
veterán

Az miért nem jó, hogy a te neveden van de az fizetné akinek odaadod? Persze csak ha ismerős az illető.

(#17300) metaksza válasza blueye (#17298) üzenetére


metaksza
tag

van.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.