Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) MaCS_70 válasza ddmb (#22548) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek nem földelt eszközök -- már csak azért sem, mert eleve nincs is vezető kapcsolatuk semmilyen módon sem magával a "folddel", sem az elektromos hálózattal.

Az Ethernet-potrjaik sem csatlakoznak a földhöz, sőt, ténylegesen izoláltak. Tehát az UTP-kábelek és az eszköz között sincs közvetlen ohmikus kapcsolat, csak induktív.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22552) ddmb válasza MaCS_70 (#22551) üzenetére


ddmb
aktív tag

Azt nem értem, hogy ha nincs földelés a routeren, akkor hogy csípett meg érintésre az a fém keret? Mert akkor nem volt potenciálkülönbség köztem meg a router között, ugye?

(#22553) ffodi válasza MaCS_70 (#22551) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, a villamoshálózat "szemszögéből" nézve nem feltétlen földelt, én sem így értettem a földet.

Az egy dolog, hogy izolált a port, de kellő ESD védelem nélkül simán meg tudod ölni az Ethernet trafót pl.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22554) ddmb


ddmb
aktív tag

Lett egy AX-es routerem, és a laptopom is tudja az AX-et. Ha a Windows-ban rámegyek a network tulajdonságaira, akkor látom ezt:

Protocol: Wi-Fi 6 (802.11ax)

De ugyanezt hol látom a router menüjében? A client list csak 2G vs 5G dolgokat mutat, illetve vezetékes vs. wireless. Hol tudom megnézni a routerben, hogy melyik kliens milyen protokollon kommunikál a routerrel?

[ Szerkesztve ]

(#22555) MaCS_70 válasza ffodi (#22553) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy ezek a trafók egy háztartási elektrosztatikus kisülést mennyire viselnek el.

És az sem igazán tiszta számomra, hogy ddmb-ből hová ment el a töltés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22556) ffodi válasza ddmb (#22554) üzenetére


ffodi
veterán

A system log / wireless log menüben részletesen látni fogod, melyik kliens hogyan csatlakozik (neked a sok infó közül a "PHY" lesz érdekes).

MaCS_70:
Ebből a szempontból nem az a kritikus része a rendszernek, csak egy kisarkított példa volt (de nem lehetetlen esemény). Általában a trafó után van valami egyszerű védelem, ott kezdődik az "érzékeny" rész.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22557) MaCS_70 válasza ffodi (#22556) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ilyen szintű elektronikáról sajnos lemaradtam. Az a bizonyos paraszti eszem mondatja azt, hogy valahol be kell jutniuk a tüskéknek, kisüléseknek, bármi is legyen a forrásuk.

Az Ethernet-portok trafóit nem tudom, hogy mire méretezték, sőt, abban sem vagyok biztos, hogy az ESD jellegű jelenségek elleni védelem a céljuk -- szerintem sokkal inkább a hálózati zavarok kiszűrése.

A túlfeszültségvédelem pedig gyakran önfeláldozó üzemmódban működik, tehát egy védelmi esemény után jöhet a csere. Ami egy olcsó router portjainál ugye minimum kérdéses...

Amiben viszont relatíve biztos vagyok az az, hogy ezek a háztáji eszközök üzemszerűen nem találkoznak a "földdel". Gyakran még a külső, ohmikusan leválasztott tápegységük sem földelt, nemhogy az onnan bejövő egyenfeszültség (bár kapcsolóüzemű tápoknál vannak kétségeim).

A portok viszont nem lehetnek földeltek. Az UTP ugye eleve olyan jószák, amely szálai papíron mindkét végükön egy leválasztó trafófa vezetnek -- a házi eszközök viszont sem shield sem foil szintjén nem tartalmaznak földcsatlakozást. (Bár tudom, hogy élő vélemény, hogy használjunk S/F kábeleket és csatlakoztassuk őket a házi védőföldhöz (vagy hagyjuk lógva), de ez egy teljesen már agybaj.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22558) ffodi válasza MaCS_70 (#22557) üzenetére


ffodi
veterán

Emlékeim szerint min. 2kV-ig kell szigetelniük ezeknek a trafóknak, és persze a céljuk nem az ESD elleni védelem, hanem az izoláció.
Sokszor önfeláldozó a védelem, de ezen egyszerű eseten annyi szokott történni, hogy valamilyen megoldással (TVS, ellenállás) söntölöd az áramot, ami a tranziens esemény alatt megindul, tipikusan a ház gnd-je felé (chassis gnd) ha van, vagy magára a ground plane-re. A lényeg, hogy relatíve nagy kiterjedésű, elektromosan vezetőképes felület legyen.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22559) MaCS_70 válasza ffodi (#22558) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R

Nálam ez a "relatíve nagy kiterjedésű, elektromosan vezetőképes felület" a kérdéses egy ilyen felhasználói szintű eszköznél.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22560) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérek.
A lakás két, egymástól legalább 5m-re lévő szobájában kellene normális WiFi-t csinálni. Most az A szobában van a bridge módban működő digi eszköz. Abból egy Cat5e UTP jön a B szobába ahol egy AX58-U router csatlakozik a szolgáltatóhoz. Gigabites a net. Sajnos az A szobában már igen gyatra a 2.4 GHz-es WiFi, az 5 GHz-esről nem is beszélve.

Arra gondoltam, áttelepítem az A szobába az AX58-U routert. Abba kellene bedugni az UTP-t és a B szobába meg kellene egy eszköz ami az UTP-n érkező netet UTP-n legalább 4 porton, WiFi-n legalább WiFi 6-on tenné elérhetővé a B szobában.

Milyen eszköz kellene?
Azt milyen módba kell állítani?
Az AX58-U -t hogy kellene beállítani, milyen üzemmódba?
Az AX58-U -hoz csatolt külső HDD-re a továbbiakban lehet majd torrentet letölteni illetve a HDD-ről SMB-n filmet továbbítani a B szobában lévő új eszközre, amelyhez UTP-vel illetve WiFi-n csatlakoznának média lejátszók?
Jelenleg két SSID van, egy-egy a 2,4 és az 5 GHz-es sávra. Az új eszköz tud majd ugyan ilyen SSID-ket sugározni a B szobában?
Egyáltalán, jó az elgondolásom hogy az A szobába át kell helyezni az AX58-U routert?

Előre is köszönöm!

Gippazoid Novelties Inc.

(#22561) Gubek-Einste válasza gippazoid (#22560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszköz kellene?
Egy AiMesh kompatibilis Asus router

Azt milyen módba kell állítani?
AiMesh node

Az AX58-U -t hogy kellene beállítani, milyen üzemmódba?
Ugyan úgy ahogyan most van, router módba.

Az AX58-U -hoz csatolt külső HDD-re a továbbiakban lehet majd torrentet letölteni illetve a HDD-ről SMB-n filmet továbbítani a B szobában lévő új eszközre, amelyhez UTP-vel illetve WiFi-n csatlakoznának média lejátszók?
Igen mivel egyetlen alhálózat lesz továbbra is.

Jelenleg két SSID van, egy-egy a 2,4 és az 5 GHz-es sávra. Az új eszköz tud majd ugyan ilyen SSID-ket sugározni a B szobában?
Igen, mesh hálózat esetén egységes hálózat kezelés lesz.

Egyáltalán, jó az elgondolásom hogy az A szobába át kell helyezni az AX58-U routert?
Igen de ha jobb képességű eszközt veszel mint a jelenlegi akkor maradhat az eddig helyén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22562) gippazoid válasza Gubek-Einste (#22561) üzenetére


gippazoid
senior tag

Le vagyok kötelezve! :R
Nagyon-nagyon köszönöm!

Tudnál javasolni egyszerű AiMesh routert ami a lehető legújabb WiFi szabványt tudja (jövőálló)?
Az AX58-U egy korai, 3 CPU-s darab. Sokszor előfordul, hogy filmnézés közben elkezd percenként megállni és fél percekig pufferelni. Máskor meg nem. Ilyenkor 2 CPU 100%-on pörög, a 3. meg nem csinál szinte semmit. A router webes felülete is csigalassú ilyenkor.
Van esetleg olyan, nagyobb tudású, szintén DownloadMaster-es amelynél ez elkerülhető lenne?
Ha igen, van ajánlott modell?

Gippazoid Novelties Inc.

(#22563) enginev3.0 válasza gippazoid (#22562) üzenetére


enginev3.0
félisten

Downloadmastert használsz 58u-n is? Mert nekem sosem volt lassú az a router

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22564) gippazoid válasza enginev3.0 (#22563) üzenetére


gippazoid
senior tag

Igen azt. De amikor állandóan pufferel, olyankor - erre már külön odafigyeltem - nem volt torrent letöltés folyamatban, de még talán seed sem. 4-nél több torrent soha nincs a queue-ban mert akkor a letöltés is megfekteti.

Gippazoid Novelties Inc.

(#22565) Dr.NX válasza gippazoid (#22562) üzenetére


Dr.NX
addikt

Íme, az Asus router, ami a lehető legújabb WiFi szabványt tudja:
https://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rog-rapture-gt-be98-p1037543425/

Elfogadom a sütiket.

(#22566) Plebi válasza Plebi (#22547) üzenetére


Plebi
senior tag

Sziasztok, valaki találkozott már a kérdezett problémákkal?

Korábban AC66U routerem volt, ott írta is, hogy a forgalomfigyelő miatt a net sebessége jelentősen csökkenni fog a hardveres NAT kikapcsolása miatt, de itt ilyen figyelmeztetés nem volt, és a korábbi eszközön ilyen esetben a 300, majd később az 500 netből is csak talán 100 Mbit maradt.

Nem gondolnám, hogy egy ilyen drága szett Gigabites WAN-nal ennyire gyenge lehet beépített szolgáltatás bekapcsolása után.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#22567) vargalex válasza Plebi (#22566) üzenetére


vargalex
félisten

Ugye ilyenkor minden forgalom átmegy a CPU-n, az lehet a szűk keresztmetszet. De azért egy 1,5 GHz-es CPU-nak tudnia kellene a gigabitet nyers erőből is (PPPoE kapcsolat esetén nem feltétlenül).
A gyári firmware gondolom nem tud Flow Offload-ot, az segíthetne még.

Alex

(#22568) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Adott egy ASUS RT-AX58U v2 típusú router. Olyan gondom van vele pár hete, hogy kegyetlen lassan töltenek be a weboldalak. Korábban nem volt ilyen gond, és a beállításokat se babráltam, ezért arra gyanakszom, hogy valamelyik firmware frissítés okozta ezt.
A net sebességgel nincs gond, T-s 300 megás optikai net van, többször is teszteltem, és mind a sebesség, mind a ping kifogástalan. Sima vezetékes gigabites LAN, PC-n, tehát még csak nem is wifi-s kapcsolódás. Alapvetően a folyamatos sebességgel sincs gond.
A probléma, ha a böngészőben rányomok egy linkre, vagy beírok egy web címet, akkor 3-5 sec (néha még több is) míg egyáltalán elkezdi tölteni az adott oldalt, addig csak megy a homokórázás, és nem történik semmi. Utána viszont gyorsan betölt.
Gondoltam esetleg a DNS szerverre, hogy az okozhatja, mert AdGuard-ra volt állítva, de hiába teszem át ISP-re, Google-re, Cloudflare-re, ugyanaz az eredmény. Több böngészőt is próbáltam, Chrome-ban, Edge-ben, Brave-ben is közel azonos a helyzet.
Van ötlet, hogy mi okozhatja ezt?
Gyanakszom még a TrendMicro-féle 3rd party szolgáltatásokra (AiProtection, Parental Control), mert ezek aktívak, és még nem is próbáltam kikapcsolni (nem is szeretném). Ezek korábban is aktívak voltak, de nem okoztak ilyen lassulást. Van aki ugyanúgy használja ezeket a funkciókat, és esetleg tapasztalt hasonló lassulást a weboldalak betöltésekor?
Előre is köszi a válaszokat!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#22569) vargalex válasza Spec (#22568) üzenetére


vargalex
félisten

Ha böngészőben a fejlesztői eszközöket bekapcsolva (általában F12, vagy CTRL+SHIFT+I) a Hálózat (Network) fülre kattintva megnyitsz egy weboldalt, akkor az láthatod, hogy mi a lassú. Az egyes lekéréseknél (mert ugye rengeteg lesz egy oldalnál) az Időzítés (Timings) fülre kattintva lebontva azt is láthatod, hogy a lekérésnél mi meddig tartott (DNS lekérés, SSL kapcsolat kiépítése, stb.)

Vagy, ha van curl-od, akkor pl:

curl -s "https://prohardver.hu" -w "Establish Connection: %{time_connect}s\nDNS: %{time_appconnect}s\nAppconnect: %{time_appconnect}s\nPretransfer: %{time_pretransfer}s\nStarttransfer: %{time_starttransfer}s\nTotal: %{time_total}s\n"

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22570) Spec válasza vargalex (#22569) üzenetére


Spec
őstag

Köszi, ezt csekkolom, csak most nem vagyok az otthoni gépemnél. Este ránézek. :R

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#22571) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv! Nem evidens így kérdezek.

Ha egy sima USB-S multifunkciós nyomtatót rakotok egy AX52U USB-S portjara, akkor az működhet-e hálózati nyomtatókent vagy teljesen hülye ötlet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22572) Multibit válasza Graphics (#22571) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nyomtatott anno hálózatról, de a szkennelés nem ment.

(#22573) nrg_52 válasza Multibit (#22572) üzenetére


nrg_52
addikt

Nálam a szkennelés is megy pc-ről. Úgy emlékszem az volt a trükk, hogy usb-n telepítettem, majd azt követően dugtam át a routerre és átállítottam a portot.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#22574) Sz_Imre válasza Spec (#22568) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szerintem itt a Telekom eszközzel vagy maga a szolgáltatással lesz probléma.
Már csak azért is, mert hasonló a probléma, sőt még a játék platform klienseken is (steam, epic games, stb) írja, hogy csatlakozási probléma. Csak annyi, hogy nekem nincs Asus router eszköz beiktatva. (Optika 1000/1000)

[ Szerkesztve ]

(#22575) Csorbi válasza Spec (#22568) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem vagy NAT-olva a szolgáltatónál eleve? Ha nem egyezik a WAN IP-d a router főoldalán a https://whatismyipaddress.com/ oldalon lévővel, akkor NAT-olva vagy, kérni kell a szolgáltatót hogy vegyenek ki belőle.

(#22576) Multibit válasza nrg_52 (#22573) üzenetére


Multibit
veterán

Én meg vettem egy hálózati nyomtatót. Tisztább szárazabb érzés :K Router nélkül is tudok nyomtatni, akár telefonról is.

(#22577) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Tegnap volt valami a netünkkel, és újraindítottam a modemet. Azóta valami furcsa, vagyis a router-t nem érem el a szokásis IP-kon (a wifi megy hibátlanul), és ami ugyan nem ide tartozik, de van egy kis kamerarendszerünk (Hik-connect) ami szintén elérhetetlenné vált. Mi mehetett félre vajon? Vagy csak véletlen lenne?

T-s net, és ASUS ROG Rapture GT6 mesh rendszerünk van.

(#22578) vargalex válasza Multibit (#22576) üzenetére


vargalex
félisten

Ha router nem is, de egy AP, switch, hálózati eszköz mindenképpen kell.
Mondom ezt úgy, hogy én is hálózati nyomtató/scanner-re váltottam 5 éve...

Alex

(#22579) Csorbi válasza laci06 (#22577) üzenetére


Csorbi
addikt

Csekkold le Te is: #22575

(#22580) Spec válasza Csorbi (#22575) üzenetére


Spec
őstag

Megnéztem, egyezik. Nem hiszem, hogy ez a probléma.

Amúgy csekkoltam a timingokat, és a request/response értékek tűnnek magasnak. Ezzel lehet valamit kezdeni? Ma egyébként mintha jobb lenne a helyzet, mint előtte. Annyit állítottam csak, hogy áttettem a google DNS-re, és kikapcsoltam az Adaptív QoS-t mert az meg aktív volt.

A képen pl. a Facebook megnyitása van kb. 4-5 sec összesen.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#22581) Multibit válasza vargalex (#22578) üzenetére


Multibit
veterán

Így van. Switch+AP+IP címek a klienseken.

[ Szerkesztve ]

(#22582) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Ezt az új kis AX-es AiMesh router-t láttátok már:
[ASUS RT-AX57 Go AX3000] a dizájnja nagyon tetszik, meg, hogy kis pici lapos, így könnyen elrejthető kis helyekre is.
Azt mondjuk nagy kihagyott ziccernek tartom nála, hogy "utazó" hordozható router-ként hírdeti az ASUS, de nincs benne 4G-s SIM kártyahely, illetve csak 1 db LAN csatlakozó van a hátulján.
AiMesh node-nak lehet berendelek majd egyet, ha kicsit lejjebb megy az ára, vagy valahol leakciózzák, mert a jelenlegi árát kissé irreálisan magasnak tartom érte [link] , egy kb 5-10ezerrel olcsóbban szimpatikusabb lenne.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#22583) Dr.NX válasza Exelsior24 (#22582) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az utazó router egy olyan router, ami utazik. :)
Ha olvassák a cég marketingesei: utazórouter

Elfogadom a sütiket.

(#22584) Exelsior24 válasza Dr.NX (#22583) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Végülis utazik veled a táskádban, bőröndödben :D , de amúgy 1/1-ben lefordították a "travel router"-t magyarra, de amúgy igazad van, helyesen tényleg úgy kellene írni.
Én már sokszor annak is örülök, ha néhány weboldalon nem full google fordítós totál hülyeség szerepel magyar szövegként, plusz ha nincs tele elírásokkal, meg helyesírási hibákkal.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#22585) enginev3.0 válasza Exelsior24 (#22582) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tényleg szimpi, de így elég extrém az ára
Sajnos az alap router árak is nagyon el vannak szállva, ezek a 40-50+ezres routerek azért elég durvák
Az egyetlen dolog ami vígasztal mikor megveszek egyet, hogy azért évekre szól, de akkor is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22586) Alex91 válasza enginev3.0 (#22585) üzenetére


Alex91
félisten

Az 1000 Ft-os kenyer arahoz kerpest nem is osszeg ez az ar :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22587) Exelsior24 válasza enginev3.0 (#22585) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Valóban rendesen felment a router-ek ára is, és tényleg csak az vigasztalja az embert, hogy azért nem 1 évre veszi az eszközt, hanem jó párra, vagy amíg tönkre nem megy.

Amúgy a hazai ára (kb. ~40.000Ft) még így is elmarad a külföldi MSRP ártól, rákerestem és $130 a hivatalos ára, ami átszámítva legalább kb 48.000Ft lenne nálunk.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#22588) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#22585) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az AX57 Go a 38e Ft-os árával szerintem sem olcsó, de egyébként szerintem kifejezetten olcsónak mondhatóak a routerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22589) laci06 válasza Csorbi (#22579) üzenetére


laci06
senior tag

Itt a router főoldala alatt a saját router-emet kell érteni, vagy a T által adott modem+router készüléket?

(#22590) vargalex válasza laci06 (#22589) üzenetére


vargalex
félisten

Természetesen a saját routeredét. De, ha így kérdezed, akkor feltételezem, hogy a szolgáltatói eszköz is router módban van, nem bridge-ban. Igy alapból dupla NAT van.

Alex

(#22591) laci06 válasza vargalex (#22590) üzenetére


laci06
senior tag

Még szerintem az elején azt átraktam bridge módba, csak mostmár mindegyik szolgáltatói eszköz router is ezért nem volt egyértelmű. De akkor nézni fogom, köszönöm!

(#22592) vargalex válasza laci06 (#22591) üzenetére


vargalex
félisten

Mindenképpen érdemes ellenőrizni, mert a szolgáltatók szeretnek (vagy kénytelenek) spórolni a publikus IPv4 címeken, így bridge üzemmód esetén is kaphatsz NAT-olt IP-t.

Alex

(#22593) laci06 válasza vargalex (#22592) üzenetére


laci06
senior tag

Ez az amit keresek?

Ez nem egyezik azzal amit a "linken" látok. Mit kellene pontosan kérnem? Az hogy lehet, hogy eddig ezzel nem volt gondom csak most egy modem újraindítás után jött meg a probléma?

(#22594) vargalex válasza laci06 (#22593) üzenetére


vargalex
félisten

Mivel ilyen IP címet kaptál, én azt mondanám, hogy a szolgáltatói eszköz router módban van. A szolgáltató által osztott NAT-olt IP sokkal nagyobb tartományból származna (bár lehet ez is nagy tartomány, mert ugye a netmask-ot nem látjuk).
És ugye így a dupla NAT rögtön magyarázza is, hogy miért nem érsz el bizonyos dolgokat kívülről (a szolgáltatói eszközön nincs forward-olva).

Alex

(#22595) laci06 válasza vargalex (#22594) üzenetére


laci06
senior tag

Úgy tűnik, hogy a megoldás ettől szerencsére egyszerűbb volt, vagyis úgy tűnik, hogy a szolgáltatói eszköz egyik lan portja elszállt. Vagyis úgy láttam az eszközön, hogy a wifi nem megy, és miután beléptem, akkor sem láttam semmit (furcsa, nem akart egyáltalán betölteni semmi adat, mármint be tudtam lépni, láttam is az egyes menüket, ilyesmi, de ha rámentem bármire, akkor minden üres volt), és utána kicsit játszottam a kábelekkel, és láttam, hogy a 2-es lan port olyan mintha nem akarna semmit sem csinálni, és miután onnan átraktam a kamerarendszert a switchre, akkor hirtelen megjavult minden.

Ilyen miatt kérhetek eszközcserét? Változott ez az utóbbi 2,5 évben, tehát lehet, hogy jobb modemet kapnék, vagy ugyanaz fog jönni?

(#22596) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Gyári firmware-rel meg lehetne azt oldani, hogy a pppoe kapcsolat újra legyen indítva ütemezetten, heti két alkalommal (pl. kedd és péntek) hajnali 3 órakor?

Digi 168 óránként bontja a kapcsolatot, de nem pontosan 168, hanem mindig kicsit több, így hiába állítom be egyszer manuálisan hajnalban, szép lassan pár hét alatt elmászik az időpont és volt, hogy meeting közben bontotta a kapcsolatot. Ez küszöbölném ki egy 168 óránál rövidebb periódusban kikényszerített újracsatlakozással.
Időzített router rebootot nem szeretnék.

(#22597) ddmb


ddmb
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy mi ez a mizéria az IP címekkel? Egyetemen már 2001/2002-ben azt mondták hálózatok előadáson, hogy már alig marad IPv4 cím, és pár éven belül elfogynak. De a mai napig ha az ember nem a legótvarabb internetszolgáltatónál van akkor kérésre kap IP4-et. Hát hogy nem fogytak el még 20 év alatt sem?... Ez az egyik dolog amit nem értek. A másik, ugyancsak 2001/2002-es évekhez köthető amikor az IPv4-es címek elfogyásával kapcsolatosan megjegyezték, hogy jön viszont az IPv6, amiből már végtelen mennyiségű van, és minden szir-szar eszköznek majd saját címet adhatunk. De én a mai napig nem láttam külső hálózatból elérhető IPv6 címet. Amikor internetszolgáltatót cseréltem, megrökönyödve tapasztaltam, hogy olyan IPv6-ot adnak alapból, ami abszolút nem látszódik kívülről. Miből állt volna nem NATolt IPv6-ot osztani. Miért nem bír elterjedni az IPv6?

(#22598) MaCS_70 válasza ddmb (#22597) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkoriban tanultam ezt én is először, aztán még többször...

2006-ban egészen konkrétan azt, hogy 2010-ben megkezdődik az átállás, mert a végponti eszközök már készen állnak rá, csak egyes hálózati szolgáltatók vannak lemaradásban.

DE!

Az a pár ember a környezetemben, aki ténylegesen a publikus címekkel foglalkozott, csak legyintett. Azt mondták, hogy olyan ez, mint az oil peak, mindig fix távolságra van előttünk, mivel tárnak még fel új mezőket. Ez ebben az esetben a kezdetben bőkezűen kiosztott, de fel nem használt óriási tartományokat jelenti.

Pár éve már azt tanultam, hogy rettenetesen komoly a nagy cégek ellenérdekeltsége az IPv6-tal szemben, mivel a bevezetése horrorisztikus kötségekkel járnak, és hiába terjez a IoT, ami ugye elvben megdobja a címigényt, sokkal olcsóbban megoldhatók a problémák IPv4-alapon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22599) ddmb válasza MaCS_70 (#22598) üzenetére


ddmb
aktív tag

mivel IPv4ből max 4milliárd van (sőt kevesebb, nem lehet minden címet felhasználni) ezért csodálkozom, hogy még mindig IPv4-en vagyunk. Szlovákiában a Telekom alapból a mai napig külső hálózatból elérhető IPv4-eket osztogat legyen optika vagy DSL. Mégcsak nem is kell külön kérni :) De tovább már nem offolok, köszi a választ

(#22600) ddmb


ddmb
aktív tag

Lecseréltem magamnál meg anyámnál az AC86U routereket AX86U_PRO-ra. Mindkét helyen ugyanúgy van felkonfigurálva a router, legújabb merlin, transmission-t futtat, USB3as porton mindkét routerre HDD van kötve. Az összes különbség hogy anyámál egy 4terás, nálam pedig egy 6terás WD vinyó van. Mindkét helyen az összes torrent Pause állapotban van. És anyámnál nem hajlandó a vinyó sleep-be menni... nálam bemegy sleep módba. A régi AC86U esetében szinte mindig sleep-ben voltak a vinyók, még akkor is, ha a torrentjeimre engedélyezve volt a seedelés. Hogy tudnám elaltatni a vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#22601) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elírtam nemrég, AX53U van ,de AiMeshben, és így az USB-s alkalmazásoknál csak ennyit látok.
Így nem tudom a Network Printing Server-t alkalmazni...

Az AX57 a fő router, az AX53U pedig az al. meg kéne őket cserélni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22602) kpityu2 válasza Graphics (#22601) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Node-ként beállítva csak ennyi van. Fő routerként ott a nyomtatószerver is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#22603) Graphics válasza kpityu2 (#22602) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor meg kéne őket fordítanom, jó kérdés hogy ezt lehet-e valahogy egy kattintással. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.