Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Egyre többen keresik az ilyen megoldásokat és én is szeretnék beruházni egybe. De melyikbe? Aktív vagy passzív hűtése legyen? Milyen interfészen keresztül csatlakozzon a géphez? Usb 2.0 vagy Firewire? Melyik gyártó a megbízhatóbb?
[kép]

[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A Seagate formatervezése (pushbutton)
[kép]



[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Heló!!

Örülök, hogy feldobtad ezt a témát, igaz van egy 3,5''-es külső vinyóds topic, de az főleg a külső, otthon ''barkácsolható'' rackekkel foglalkozik. Jó lenne ha itt a gyári külső vinyókkal foglalkoznának a téma szakértői. (én nem vagyok nagy szakértő, de szerintem ezek a gyári megoldások picit drágábbak (nem mindig), de szerintem megbízhatóbban vannak összeszerlve, és jobban is mutatnak, úgyhogy a megbízthatóságért néha érdemes kifizetni azt a kis többletet)

Én is egy nagykapacitású külső vinyót szertneék venni a laptopomhoz.
Mostanság egész olcsón lehet Külső WD MyBook Essential vinyókhoz jutni, van-e valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel kapcolatban? Állítólag van benne ventillátor, kíváncsi lennék, arra hogy mennyire melegedik, mennyire zajos? 250Gb-osat már kb. 25 ezer forintért lehet kapni.

[link]

Üdv!
Pavlov Kutyája

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#4) BITBOYS válasza dogofpavlov (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én a WD 320GB Premium vinyót néztem ki magamnak. Úgy gondolom, hogy a firewire interfész miatt talán jobb választás lenne, nem tudom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Hi!

Most láttam a depo.hu-n hogy a firewire-ös verziója ezeknek a MyBook lemezeknek nem is annyival drágábbak. Bár a fő problémám nekem az, hogy nemigazán tudom, hogy milyen ez a firewirw interface, neke a laptopon egy picike kis bemenet van, de ezen a premium edition házon két firewire kimenet van... azt nemnegyon tudom rendbereakni magamban. Bár azt tudom hogy a firewire gyorsabb mint az USB 2.0, meg kevésbé terheli a processzort, de arról, hogy hogy néz ki, vagy hogy van-e belőle A, B szabvány, mint az USB-ből arról fogalmam sincs. De majd megpróbálok utánajárni.

Üdv!
Pavlov Kutyája

ui.: BITBOYS!! remélem nem csak ketten fogunk itt beszélgetni

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#6) BITBOYS válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meglátjuk. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) #65675776 válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott vannak a csatlakozók is: [link]

(#8) BITBOYS válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Firewire-nél ugyan az a felállás mint usb-nél. Van 4/4(kicsi-kicsi), 4/6(kicsi-nagy), 6/6(nagy-nagy). Próbáltam utánanézni, hogy melyik a gyorsabb, de nem igazán egyértelmű számomra. Elvileg az usb2.0 480Mbit-et tud a firewire 400Mbit-et. De valamiért csak drágább az utóbbi.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) #65675776 válasza BITBOYS (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 4 és a 6 tűs között az összes különbség a tápfeszvonalak megléte. A 4 tűsben értelemszerűen ezek nincsenek meg. Van viszont a 4 tűshöz hasonló kialakítású 9 tűs, ami az IEEE-1394b csatlakozója. Ennek a portonkénti sávszélessége 800Mb/s. A lényeges különbség USB és IEEE-1394 között egyébként a sávszél elosztása. USB esetén a vezérlő által biztosított sávszél (1.x esetén 12Mb/s, 2.x esetén 480MB/s) eloszlik a portok között, míg IEEE-1394 esetén minden portnak dedikáltan 400MB/s (1394b esetén 800Mb/s) áll rendelkezésére. Azaz az IEEE-1394 vezérlő teljes sávszélessége 1200MB/s (2400Mb/s).

(#10) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Köszönjük a gyorstalpalót és a linket firewire ügyben. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy miért van ebből a portból 2db a WD 320GB Premium hátulján...

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#11) Alex91 válasza BITBOYS (#8) üzenetére


Alex91
félisten

FW jobb. A dedikaltsaga miatt biztos megkapja a 400 Mbit-et, es a DMA kezeles miatt a CPU-t se terheli annyira. A legjobb az eSATA-s, mert az nyomja jol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Alex91 válasza dogofpavlov (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Mert igy tudod lancolni oket. (Apple gepeken altalaban egy ilyen port van, es ha lefoglalod a hDD-vel, akkor nem lehet tobb eszkozta gephez kotni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szép ez a WD is. Ezen már jólesik adatot tárolni. :P
[kép]

1T :)


[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Mit is kell nézni? :DDD
[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) VVoid


VVoid
aktív tag

Én is akartam venni egy WD MyBook Premiumot, haverom 320 GB-s változatát próbálgattam, sebessége rendben volt (25-30 MB/s), de egy 1 óra alatt szobahőmérsékletről 60 fokra melegedett fel (SMART szerint), ami kizárja azt, hogy folyamatosan használd, különben megfőzi magát. Kézzel is forrónak tűnt.
Amúgy gagyi műanyag házban van, rezonál is rendesen, hangja is van.
Ezek alapján nem igazán tudom javasolni.

(#16) BITBOYS válasza VVoid (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én pont egy ilyet tesztelek otthon. Annyira azért nem gagyi. Sebességben pedig veri az usb 2.0-át.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Alex91 válasza VVoid (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Miert hasznalati utmutatoban leirtak, hogy 1 oranyi hasznalat utan 10 perc kikapcs? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Pont engem is ez foglakoztat.
Külső HDD ügyben itt egy videó: [link]. Firewire azárt jobb mert kevésbé terheli a processzort. Kb. 30%-al.

Kár hogy a firewire csatolós WD MYBOOK-ból nincs 120 vagy 160GB-os: [link]. Sajnálok kiadni ennyi pénzt, de jó lenne a firewire csatlakozásut venni.

Firewire csatist találtatok 20-25.000Ft környékén?



[Szerkesztve]

(#19) VVoid válasza VINIKOR (#18) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha 120-as külső vinyót vennél, akkor ajánlom figyelmedbe a WD Passport 2,5-ös vinyóját. Igaz, hogy nem firewire, de kicsi és könnyű (100 g körüli), nem kell hozzá külön adapter, egyetlen USB kábellel elmegy, és 25 ezer alatt megvan.

(#20) BITBOYS válasza VINIKOR (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meg azért is mert sacc/kb 40MB-al lehet másolni fw kábelen keresztül. Usb 2.0-n 28MB-al sikerült maximum.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Létezik külsős merevlemezben SATA csatlakozású. TEAC HD-15 PUS: [link]. Nem tudom gyakorlatban mennyivel gyorsabb mint az USB-s. Próbáltátok már? Halk, nem melegszik?

Erröl mi lenne a vélemény: 120GB Samsung 2.5'' PATA HDD + Coolink Alu USB külső ház. 20E Ft alatt lenne.

Kérdésem lenne:
- Külső USB-s HDD-ről lehet közvetlenül DVD filmet kiírni? Vagy onnan ki kell másolni és úgy DVD-re írni. Mennyi ideig tart 4GB kimásolás USB-n keresztül?
- nem gyárilag szerelt külső HDD-knél milyen bevált tipusok vannak amiben nem melegszik fel a vincsi és nem rezonál a HDD?

(#22) Alex91 válasza VINIKOR (#21) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eSATA-n kapcsolod a gephez, akkor belso vinyo sebesseget hoz. Ha USB-n, akkor lassabb lesz. Mondjuk 2,5''-osnal mekkora kulonbseg van? Ezek eleve lassabbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) dogofpavlov válasza VINIKOR (#18) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Itt azt hiszem 25 ezerért kapni 250 Gb WD Premiumot, kissebb szerintem nemnagyon van belőle
h[L]ttp://logout.hu/ri_msgs.php?act=new&from=537432&pnum=18[/L]
Kár hogy annyira melegszik... :(

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#24) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

USB-s külső merevlemezről lehet közvetlenül DVD-t írni? Vagy ki kell másolni? Ez mennyi ideig tart?

(#25) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Külső házban érdemes tudni az Equip márkáról: [link]. PH-n is foglalkoztak a márkával: [link].

Van belőle Firewire és külső SATA csatolós is.

(#26) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Erről hallot már valaki, vagy esteleg használ ilyet?? A Media Marktban kapni 27000Ft-ér.
[link]
Elvileg fémből van a háza,250Gb, de csak USB csatlakozója van és sajnos nem tudni milyen gyártmányú vinyó van benne.

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#27) Alex91 válasza dogofpavlov (#26) üzenetére


Alex91
félisten

pcland-ben 26 k-ert 320 GB-os MyBook-ot kapsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Na, kérdés eldőlt. Vettem egy WD 120GB-os Passport2 USB Portable-t, 23.000Ft-ért: [link]. Hétfőn kapom meg. Remélem nem szivattam meg magam nagyon.
Boltban 5 percig másoltak vele, teljesen hangtalan(nak tűnt), épphogy langyosodott. 120Gb épp elmegy, nagyon szép, könnyen hordható. Remélem torrentezés közben is jól fog szuperálni.

(#29) dogofpavlov válasza Alex91 (#27) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Igaz, de a MyBookok állítólag egy órányi használat után rettenetesen melegednek.
VINIKOR! Lehetséges, hogy engem is egy 2,5'' megoldás érdekelne, ha lesz vele több tapasztalatod, szívesen vennénk ha megostanád velünk!

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#30) Alex91


Alex91
félisten

[link]

Lehet csemegezni, tobb parameter alapjan osszehasonlitani!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) BITBOYS válasza Alex91 (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hű, ez nagyon jó! Köszi a linket :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) VINIKOR válasza dogofpavlov (#29) üzenetére


VINIKOR
senior tag

WD Passport2 USB Portable 120GB: [link]

HDTune programmal teszt: [link]
Gyárilag FAT32 volt rajta. NTFS-re formázás 55 percig tartott. Vannak rajta programok (WDSync), formázás elött érdemes kimásolni.

4,37GB-os DVD ISO HDD-re küldése 3 perc 22 mp, onnan visszamásolás 2 perc 50 mp-ig tartott.

Másolás közben enyhén melegszik, de egyátalán nem vészes. 40 fok környékén lehet. Alapjáraton teljesen hűvös a burkolata. Pedig most kánikula van a szobában.

29 cm hosszú hosszabítót adnak hozzá ezért szükség lehet USB hosszabítóra. Vettem hozzá 500Ft-ért de azzal nem működött. Szerencsére a Digi fényképezőm hosszabítójával igen. Hosszabító vásárlásnál érdemes a boltban kipróbálni.

Alapjáraton és másolás közben van egy enyhe búgó hangja. Napközben nem vészes, de este engem zavart. Ezért arra nem tudom használni amire eredetileg terveztem, hogy erről torrentezzek folyamatosan. De nem bántam meg, hogy vettem, mert nagyon jó lesz újratelepítés elötti mentésekre, nagy fájlok szállítására.

(#33) dogofpavlov válasza VINIKOR (#32) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Ezek szerint jól szuperál. Kösz a beszámolót!

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#34) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A WD Passport HDD-hez vettem egy ilyen USB hosszabbítót: [link]. De ezzel nem működik.

Ez a digitális fényképezőmhöz kapott USB csatlakozó: [link]. Ezzel tökéletesen működik a Passport HDD.

Hogy nevezik hivatalosan a jó hosszabbítót? Miért nem jó az első USB hosszbbító?

(#35) neduddki válasza VINIKOR (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mert tul szar minoegu a mazzag es nem jut oleg nafta a hdd inditasahoz:- (((
Es mi a megoldas: tanani ken szep vaskoss kabelt haha azon oleg eleltron atfer, hivd fel az alphasonic-ot hatha nekik van /vagy a fotomasinad hazai gepviseletetol probalc meg egy mazzagot szereni/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) Krissz22 válasza VINIKOR (#34) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem ilyen digitálissal sem megy, elindúl, de nem lehet rá másolni, mert kiírja, hogy rossz a kábel....mappát azt tudok rajta létre hozni.

Állitólag kevés tápot kap az 1usb-n....ezért ilyet javasolnak. [link]

mod: esetleg tudja valaki, hogy itthon hol lehet ilyen kábelt venni?

[Szerkesztve]

(#37) neduddki válasza Krissz22 (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

WD Scorpioknak oleg szokott lenni 1 usb arama, /felteve, ha a usb oleg aramot ad le, ijjenpelda a hp nx5000 ahol nicns meg a 500mA/, probaltad mar kovetlen alaplap /hatul/ usb-be duni?
amuft ez a kabel valoban megoldas:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) Smogus


Smogus
őstag

Engem is érdekel ez a külső merevlemezes dolog
Én nem gondoltam ilyen komplett dolgokra csupán arra gondoltam hogy veszek egy 250Gb-os SATA2-es vinyót és beleteszem egy ilyenbe
[link]
Ez elvileg 25-ből szépen kijön
Valakinek esetleg jobb ötlete, szerintem a hőleadással nem lesz gond mivel alu a ház
az adatáramlásról vagy USB2 vagy eSATA vagy pedig 1394A
ki mit szeretne :D

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#39) Krissz22 válasza neduddki (#37) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Akkor az én alaplapom nem ad ölég áramot, vagy túl hosszú a kábel....és persze hátúlra próbáltam....

(#40) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Az Apróban elég sokan hírdetik ezeket az Alu külső házakat. Talán tőlük kellene érdeklődni miért akarnak ''megszabadulni'' tőle. :D

(#41) Smogus válasza VINIKOR (#40) üzenetére


Smogus
őstag

Mondjuk nem találtam itt az aprón sokat :D
egyébként nem tudom hogy miért válnak meg ezektől, mi baja lehet egy ilyennek?
Nem hiszem hogy egy Thermaltake cucc ne hűtene rendesen, és a hangjával sem lehet különösebb probléma legalábbis gondolom
De javítsatok ki ha tévedek, mert nem vagyok ezekben a témákban otthon, de kellene egy ilyen megoldás

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#42) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Valakinek van ötlete, ha egy nagyobb állományt másolok a wd passportra, akkor ezt miért írja ki?
Nem sikerült a késleltetett írás.
[link]

és persze nem is másolja rá....

[Szerkesztve]

(#43) Alex91 válasza Krissz22 (#42) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy van a gepre kotve? elo, hatul, usb hub?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44) Krissz22 válasza Alex91 (#43) üzenetére


Krissz22
aktív tag

hátúl és rájöttem, ha már több perce van rádugva, akkor pár kb-os állománynál is csinálja

(#45) Alex91 válasza Krissz22 (#44) üzenetére


Alex91
félisten

Noti, desktop? USB2.0?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) Krissz22 válasza Alex91 (#45) üzenetére


Krissz22
aktív tag

desktop, usb 2.0, az adatlapomon látható konfig, de másik gépben is ezt csinálja....

(#47) Alex91 válasza Krissz22 (#46) üzenetére


Alex91
félisten

Keves a tap neki, vagy xar a HDD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48) Krissz22 válasza Alex91 (#47) üzenetére


Krissz22
aktív tag

ha kiszedem a dobozból, akkor tökéletesen megy a satara dugva és a sata táp kábelre. Én is a tápra gyanakodtam, ezért beszereztem olyan kábelt ami 2db usb-ről kapja az energiát és mégis. :)

[Szerkesztve]

(#49) Alex91 válasza Krissz22 (#48) üzenetére


Alex91
félisten

Dugd Linuxra :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50) Krissz22 válasza Alex91 (#49) üzenetére


Krissz22
aktív tag

őőő más ötlet? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.