Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) soldier2 válasza Bazsee71 (#46393) üzenetére


soldier2
őstag

50 fok körül volt egy konszenzus kb fél éve.

Sz.sz főleg a világos pörkölés döglik gyorsan. Ráadásul a fagyasztás főleg adagonként fagyasztva hoz pluszt, ha egybe fagyasztod, miután kiveszed nagyon gyorsan romlik.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46402) Parci válasza fragola.6035 (#46400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A nagymértékben teljes kiorlesu nalunk sem vált be, 1-200 gramm ilyen van a 600 gramm lisztben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46403) adp válasza sz.zs. (#46398) üzenetére


adp
őstag

Mikori porkoles es milyen fajta kv? Enelkul ertelmetlen lenne akarmit is mondani

(#46404) zolnagy válasza demars (#46399) üzenetére


zolnagy
őstag

Milyen gép? Ha egybojleres, akkor először a kávé, majd a tejgőzölés. Sajnos itt a gőzölêstől borul a hőmérséklet, ezért egyszerre max 2 kapucsinót tudsz készíteni, aztàn vissza kell hűteni a gépet és várni, amíg újra hőstabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46405) demars válasza zolnagy (#46404) üzenetére


demars
addikt

Jura impressa F50 érkezik jövő héten. Most egy saeco vienna van itthon, de döglődik szegény.
Ha jól tudom a jura egy kazános.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46406) 3418 válasza Parci (#46397) üzenetére


3418
csendes tag

Nagy különbség van, egész más dolgozni a friss liszttel

(#46407) ronin s8 válasza Parci (#46402) üzenetére


ronin s8
senior tag

A teljes kiőrlésnél követelmény (lenne) a bio, ami viszont erősen megkérdőjelezendő nálunk, így kiesik...
Normális mezőgazdaságú országokban (Franciaország, Olaszország) nem is nagyon terjedt el. Ott ezt pótolja a finom, egészséges, teljes tápértékű jóminőségű termék. ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46408) Bazsee71


Bazsee71
őstag

adp, soldier2: Köszönöm a segítséget! Megtörtént a vízkőmentesítés, reggel meglátjuk tapasztalok-e bármi változást.

Holnaptól nálam is indul a fagyasztás, saját megközelítésben. Kemény 440,- forintért vettem 40 db simitózáras tasakot, azok mennek egy befőttes üvegbe. Helyszűke van, nem volt jobb ötletem. :)

Ex és jelenlegi Mazzer tulajok:
Az őrlő érkezésekor írtam, hogy jól meg volt kenve az állítógyűrű menete, ami rendesen tele is rakódott őrleménnyel. Amennyire tudtam kipucoltam, de mindet nem tudtam lehozni. Espresso tartományban boldogan használtam a gépet, a finom állítgatások közepes erővel mentek. Ma ki akartam próbálni filterhez, hát megértem a megcélzott pozícióba tekerni (1.4->3.5). És ez még hagyján...visszafele konkrétan eszközt kellett keresnem, hogy a kellő nyomatékhoz meglegyen az erőkar, és úgy is szenvedés volt. Egy tiszta menet is ilyen szinten megszorul az őrleménytől, vagy még a kenőanyag kísért? Nekimehetek egy multicsiszoló (aka Dremel) szőrös keféjével? Külföldi fórumokon úgy olvastam, hogy elég sérülékeny a menet, nem szeretném tönkre tenni.

[ Szerkesztve ]

(#46409) Ábi válasza ronin s8 (#46407) üzenetére


Ábi
tag

Nekem az öko is elég. :DDD

(#46410) sz.zs. válasza adp (#46403) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Okt. 28.-i!
Velencei gondolások kedvence
India Monsooned Malabar
Kolumbia Supremo

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46411) kaligula válasza adp (#46367) üzenetére


kaligula
tag

Nekem a Corvinban azt mondták, a török kávéhoz vannak. Többet nem kérdeztem, mert ezzel a válasszal sem igen tudtam mit kezdeni.

rovidkv.reblog.hu

(#46412) olta


olta
aktív tag

Sziasztok,

Beleolvasva a topikba, azt látom, hogy nagyon távol állok tőletek (gyakorlatilag sehol :B ) gépekben, viszont lenne egy kérdésem.

Mennyire változna meg a kapott kávém minősége, ha a gyári "zacskós" előreőrölt kávéról váltanék egy ilyen örlőre, és egy, az összefoglalóban is található helyről szerezném be a kávét?

A gépem sem egy nagy durr, nem tudom, tapasztalnék-e előrelépést.

Napi 1 - 3 adag között iszok kávét, főleg sima eszpresszót, teljesen tisztán. A korábbi kávéfőző, valamilyen átfolyós noname, egy híg színezett ízesített melegvizet tálalt, koffeinbevitelre elég volt.

A mostani gép által készített kávé már inkább közelít állagban, selymességben az általam elvárthoz, azonban ízben nagyon nem stimmel valami, gondolom az örlemény minősége, állaga, ami nem jó, ezért ilyen "citrusos" (nem tudom jobban leírni) utóíze van, ami egyáltalán nem jön be.

Mivel a kávégép adott, ebből szeretném kihozni a legtöbbet, egyelőre külön arra áldozni nem szeretnék, a későbbiekben persze nem kizárt.

Választokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#46413) Bazsee71 válasza olta (#46412) üzenetére


Bazsee71
őstag

Biztosan nagyot lépsz előre, már csak a kávé frissessége miatt is. A kinézett daráló pedig később akár egy komolyabb gépet is kiszolgál. ;)

Szerk.: edigital-nál még olcsóbb is, ingyen szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#46414) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#46408) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Féktisztitóval le tudod tisztára takarítani a menetet. Semmi mechanikus tisztítással ne próbálkozz, mert csak ártasz a menetnek.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46415) SierraFox válasza olta (#46412) üzenetére


SierraFox
tag

Ugyanilyen gépem van most nekem is. Sajnos elég hitvány a minősége, de azért lehet vele jó kávét csinálni.
Ha veszel egy Graef CM702-t, és egy 53mm-es tampert (expolygonban van olcsóért) akkor kiszedheted a nyomásfokozó szelepet a főzőkarból. Ehhez találsz útmutatót a Youtubeon, 2 perces művelet, és bármikor visszaalakítható. Utána a kávéhoz beállítod a darálót, és nagyságrendekkel jobb kávét fogsz inni mint eddig.

(#46416) Ábi válasza olta (#46412) üzenetére


Ábi
tag

Apa kezdődik!
Az egész csak Tőled függ.
Amennyiben elkap az ékszíj, mint az itt egybegyűltek 99,99%-át, akkor ez a kávéfőződ kb. 4 hónapon belül átalakul Gaggia/Lelit/Rancilio-ra min. PID-del a citromlé elkerülése miatt is és már az új őrlőn agyalsz.
Más esetben megfelel a Poémia és maradsz a téglásoknál. Sokáig használtam hasonlót, a bolondéria előtt.
Az őrlő vásárlás a lejtő széle! ;]
Drukkolok!

(#46417) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#46414) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, akkor az lesz! Gyorsan szétkaptam és fogkefével lesöpörtem, illetve felső késtartó nélkül párszor ki-be hajtottam a gyűrűt, így a tisztításig most megint állítható. :R

(#46418) jolti válasza adriankoooo (#46374) üzenetére


jolti
senior tag

:K :D

(#46408) Bazsee71
Azzal szerintem ne. Én egy olcsó fogkefét használok menet tisztításra. Bár én havonta-kéthavonta szétkapom, gy nem is ragad bele. Meg nekem mondjuk a az első két-három menetnél nem jön feljebb őrlemény.
A múltkor láttam az Ecm darálójában egy frappáns megoldást erre. Ott tök tiszta is marad a menet.

Szerk.
Miközben írtam, látom rájöttél magadtól is... :D

[ Szerkesztve ]

(#46419) Frogz


Frogz
csendes tag

Lehet hogy hülye kérdés, de szerintetek a képeken látható vízterítő csereérett vagy még használható/menthető?

Ha cserés, akkor milyet ajánlanátok helyette?

Az expolygonos réz végül az ajánlott kategóriába került?

(#46420) Frogz


Frogz
csendes tag

Ezt még gyakorolni kell... :)

[ Szerkesztve ]

(#46421) jolti válasza Frogz (#46420) üzenetére


jolti
senior tag

Jájj, máshol már ezért ajánlanák a kemoterápiát! :D
Én lecserélném rézre. Még a teljesen újat is. Sokkal könnyebb tisztán tartani, nem kényes semmire, stb.
Ez a jó , a másik nem.

(#46422) zolnagy válasza demars (#46405) üzenetére


zolnagy
őstag

Ja, hogy ótomata. :)
Ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#46423) Bazsee71 válasza jolti (#46418) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sajnos az előző tulaj úgy megkente, hogy sima fogkefével képtelenség levakarni. Gondolom ez a féktisztítós művelet úgy zajlik, hogy lemaszkolom az alsó kést folpackkal, a menet alatt leragasztva, hogy véletlenül se jusson le az oldószer, aztán befújom és hagyom kicsit hatni, majd törlés.

Ahogy ki-be hajtottam mindig volt 1-2 rész, ahol összeállt a kenőanyag, és makacsul ott is maradt. Az őrlemény kb. érintésre kihullott a menetből, csak nem azzal lesz a gond.

Köszi neked is a tippet, mázli, hogy van pár szaki a fórumon. :)

(#46424) mester6 válasza Frogz (#46419) üzenetére


mester6
tag

Én tersonetet használok a vízterítő tisztítására. Próbáld ki, szerintem szépen megtisztul. Nem hiszem, hogy újat kellene venni , hacsak nem akarsz rézre váltani.

[ Szerkesztve ]

(#46425) Frogz válasza jolti (#46421) üzenetére


Frogz
csendes tag

Ezek a céges poénok... :)

(#46426) Frogz válasza mester6 (#46424) üzenetére


Frogz
csendes tag

A fenti állapot már egy egész estés Puly Caff áztatás után volt. A tersonet hatékonyabb cucc? Honnan szerzed be?

(#46427) mester6 válasza Frogz (#46426) üzenetére


mester6
tag

Én az Expolygonban vásároltam. Sajnos a Puly Caff-ot nem ismerem mennyire hatékonyan tisztít.

(#46428) jolti válasza Bazsee71 (#46423) üzenetére


jolti
senior tag

Ja, bocs! Figyelmetlenül olvastam! Azt hittem az ragadt bele.
Azzal óvatosan, nehogy nehogy leszivárogjon valahová.
Mielőtt azzal neki esel -lehet hülyeségnek hangzik-, de én tennék egy próbát ezekkel a nedves tisztítókendőkkel is.
Még a sima babapopsi törlő kendő is csuda dolgokat lehozott már nekem. Amikről nem is gondoltam volna. De vannak vegyszeresebb változatok. Olyan meg szinte minden háztartásában van.
Ha nem jön be, még mindig ott a másik változat.

[ Szerkesztve ]

(#46429) ronin s8 válasza Frogz (#46426) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én mindeképpen lecserélném a négylukú rézre. Az alumínium egy idő után barlangosodni kezd (a tiednél már ilyen), és a barlangokban megbúvik a kosz, és a rossz íz. Minden kávéban érezni a rossz ízt.
A réznél nincs ilyen probléma, és sokkal könnyebb tisztítani is.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46430) mufi


mufi
senior tag

valahol azt olvastam, hogy az sem jó, ha a kávét túl apróra daráljuk, mert, hogy ha durvább az őrlés akkor igy a szemcsék megdagadnak amikor víz kerül rájuk és így alakul ki a megfelelő ellenállás...ez így igaz?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46431) nexus6


nexus6
aktív tag

most teljesem más kérdés merült fel, kapszulás kellene munkahelyre ami tejes italokat is tud. és jó lenne 1-2 gombnyomásra a legegyszerűbb verzió...
a dolce az gyenge?
a nespressora olvastam jókat, amiből lehet cappuccinot készíteni (annak a készüléke drága, meg a kell a tej állandóan). De a kapszuláira jókat olvastam.
A másik lehetőség még a bosch tassimo. na ebben eszméletlen jó a kapszula kínálat (bár kevés helyen lehet venni és még árban beleférne). lehet valahol ilyet kóstolni? és van valakinek tapasztalata a t-disces rendszerrel?
előre is thx

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#46432) soldier2 válasza mufi (#46430) üzenetére


soldier2
őstag

Olvasd el ezt, itt pontosan leírja hifis (aki a legprofibb magyar fejlesztésű és gyártású daráló feltalálója és gyártója), hogy miért van úgy ahogy: [link]. Ha van időd, akkor a lap tetején található teljes összefoglalót.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46433) mufi válasza soldier2 (#46432) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem ebből még mindig nem jött le, hogy akkor a túl apró szeműre darált őrlemény sem jó mindig...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46434) zolnagy


zolnagy
őstag

Újra működik a Silvano, már nem csak vudu bábu :D
A szűkítő határozottan jót tett a lefolyásra. A vízhozam 60 ml/10 sec. A szűkítő miatt nyugalmi állapotban is van a rendszerben egy állandó 5 bar nyomás, ezt jól mutatja a manométer. Remélem ez gondot nem okoz. Sima single bojleres gépnél ezt el lehet engedni a gőzcsövön keresztül, de itt ugye ilyen lehetőség nincs.

(#46435) Tonyo válasza soldier2 (#46432) üzenetére


Tonyo
őstag

Errol a daralorol hol lehet tobbet megtudni?

(#46436) soldier2 válasza mufi (#46433) üzenetére


soldier2
őstag

Az derül ki belőle, hogy mennyire kényes dolog pont a megfelelő ellenállást előállítani ahhoz, hogy a megfelelő mennyiségű kávé jöjjön le a megfelelő idő alatt. Ha túl durvára darálsz, kicsi lesz az ellenállás, átzubog a kávéd, ha túl finomra akkor a túl nagy ellenállás miatt kevesebb jön le azonos idő alatt, sőt előfordul, hogy nem jön le semmi (erre mondják, hogy befullad). Ezért is nem jók a propelleres darálók, amik tudnak nagyon finomra őrölni, de a megfelelő szemcseméretet nem tudod eltalálni velük.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46437) mufi válasza soldier2 (#46436) üzenetére


mufi
senior tag

Csak azért mert a mostani CM kávét nem tudom normálisra darálni a beépített darálóval. Hozzáteszem, már majdnem jó - amit PY küldött daráltat, azzal mondjuk a lefolyás 15-18mp volt, az én darálásommal cca 15mp...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46438) soldier2 válasza mufi (#46437) üzenetére


soldier2
őstag

Ha jól emlékszem egy Gastrobacked van. Ha annak a darálója nem tud kellő lefolyáshoz darálni (kb 16g kávéval a dupla kosárba) akkor ott gond van. Daráló rossz, rosszul vannak berakva a kések, vagy nagyon kopottak. Nem vagyok szerelő, de ezt tudnia kell a darálódnak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46439) Keresztapper válasza mufi (#46437) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Alátét kell bele, amivel megemelhető az alsó kés, akkor sokkal finomabbra is lehet vele őrölni.

A 15 másodperc nagyon gyors, de még a 18 is.

http://palscoffeetech.com/

(#46440) mufi válasza Keresztapper (#46439) üzenetére


mufi
senior tag

Ki tudna ezt nekem megcsinálni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46441) mester6 válasza zolnagy (#46434) üzenetére


mester6
tag

:C Gratulálok! Örülök, hogy sikerült a javítás.

[ Szerkesztve ]

(#46442) jolti válasza zolnagy (#46434) üzenetére


jolti
senior tag

Gratulálok!
Hogy lett végül is megoldva?

(#46440) mufi
Milyen gép ez amúgy?
Te magad nem tudsz egy alátétet betenni?

(#46443) mufi válasza jolti (#46442) üzenetére


mufi
senior tag

Nem tudom hogyan kell és megmondom őszintén nem mernék nekifogni. Ez egy Gastroback Barista express, ugyanaz mint a Catler ES 8012...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46444) jolti válasza mufi (#46443) üzenetére


jolti
senior tag

Takarítani szedted már szét? A daráló részét?
Kiemelted már a felső késtartót? Biztos van leírás, hogy hogyan kell.
Kéthavonta úgyis meg kell csinálni szerintem.
Gondolom, hogy az alsó kés, a kúpos is kijön és mielőtt visszateszed, beteszel egy vékonyabb alátét alá. Kb ennyi.

(#46445) Mano66


Mano66
senior tag

12.03-kor csomagom érkezett!!!! :DD Megjött a Silvia. Gyors kicsomagolás,felső szűrő ép.Ment bele a víz.Légtelenítés.Hagytam jó 15 percig melegedni,de a kávé gyorsan lejött és még csak langyos volt.A kávét úgy látszik ebben nagyobb erővel kell tömörítenem mert laza lett.Még finomabbra kell darálni.Sajna még gyári darálás(Davidoff 57 2016.07.29.-i).Elfogadnék egy pár tanácsot,hogy kell rendesen felmelegíteni és milyen erővel tömörítsem a kávét. Tampert jövő héten rendelek sima vagy domború legyen?Átmérőben jó a 58 mm-es vagy legyen túl méretes egy pár tizeddel?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46446) mgy


mgy
senior tag

urak, Keszthelyre valam okos tipp kávézó-ügyben? :-)

(#46447) soldier2 válasza Mano66 (#46445) üzenetére


soldier2
őstag

Gratulálok a szerzeményedhez. Sajnos amíg nincs rendes tömörítőd, darálód, friss kávéd max szenvedést és csalódottságot fog okkozni. Tudom nehéz megállni, hogy ne próbáld ki (én is azt tenném) de ne várj értékelhető eredményt, a fentiek nélkül. A daráló szerepéről mufinak linkeltem egy nagyon szemléletes összefoglalót, illetve a lap tetején is találsz egy összefoglalót, ami mindenre kiterjed. Olvasd el, szerezd be a hiányzó eszközöket, és akkor (hidd el csakis akkor) élvezni fogod a kávézást.
A tömörítés ereje nem lényeges, kb 10-15 kg közti értéket szoktak megadni, de fontosabb az egyenletessége (ne legyen ferdén tömörítve) mint az ereje. WDT meg ezeknél a kis gépeknél (darálóknál) kötelező.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46448) verti1


verti1
tag

Csináltam én is egy rémesen egyszerű tesztet ami kapcsolódik az adagonkénti tároláshoz. Az én gyakorlatom az volt eddig, hogy rendeltem 500-750 gramm kávét egyszerre. Azokat 250 grammos szelepes/simító záras zacskókban tároltam. Amikor sorra került a kávét a zacskóból szedtem, de ahogy fogyott a haramadik nap után egyre laposabb lett. A fórumon felbuzdulva a legutolsó adagot amikor kinyitottam kivettem egy duplára valót egy kicsi üvegbe. Ma reggelre elfogyott a 250 gramm és jött az üvegben félre rakott. Mondanom se kell, hogy vissza tért az élet, a tűz a kávéba. :) El is szaladtam és vettem 30, 47 és 60ml-es üvegeket. A francia pörkölésű Yirga-ból csak 14 körül megy bele a 47ml-esbe, de a világosabb Nicaragua SHB-ból 16.6-al teli van, pedig az eléggé nagy szemű.

(#46449) mufi válasza jolti (#46444) üzenetére


mufi
senior tag

Igen, de a kúpos kést nem tudom kivenni ahhoz azt hiszem szét kell szedni az egész gépet ahhoz meg neki sem kezdek mert a végére annyi alkatrész marad, hogy simán összerakok még egy gépet. :C

más: ha befőttesüvegekbe tárolom a kávét, az mennyivel jobb megoldás mintha mondjuk a darálógép tárolójában tárolnám?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46450) soldier2 válasza mufi (#46449) üzenetére


soldier2
őstag

Nem az edény a lényeg, hanem mennyit tartasz benne. Ezeknek a kis befőttes(mézes)üvegeknek a lényege, hogy épp egy duplányit tudsz belerakni, nem érintkezik a kávé a levegővel minden nap többször (ilyenkor friss levegőt is bezársz a zacskóba ugyebár). Van erre design termék [link] + szállítás + vám + áfa, vagy 60 ft-ért mézesüveg, vagy 50-60g kávé befogadására kis zacskó (KVX webshop). A legrosszabb amit a friss kávéddal tehetsz, hogy a friss levegőn a babtartályban tárolod, és még fűti is a bojler (mint a te kombigéped esetén). A Davidoffnak mindegy miben tárolod (üveg, zacskó, kuka :( ) abból értelmeset nem fogsz készíteni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.