Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) kisati748 válasza #64275200 (#100993) üzenetére


kisati748
csendes tag

A fej oldalán nincs gyártási szám?

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#101002) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#101000) üzenetére


sz.zs.
senior tag

47 ml-es hexagonba pont egy duplányi fér .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101003) #75655680 válasza vicces1 (#100997) üzenetére


#75655680
törölt tag

Pörkölés után hány nappal fagyasztjátok adagonként? Miután kiveszitek azonnal őröltök vagy megvárjátok hogy felengedjen?

(#101004) sz.zs. válasza #75655680 (#101003) üzenetére


sz.zs.
senior tag

2-3 hetet mindig várok. Azonnal...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101005) general válasza qvik27 (#100987) üzenetére


general
addikt

Na én pont ugyanígy szoktam, nekem is max egy hét a 250 gr. Csak én hűtőben tárolom, nem fagyóban. Nem vészesen, de a zacsi végére érezni, hogy már nem ugyanaz a frissen bontott.

A sok kicsi porcíóhoz nekem nem lenne türelmem, ennyire nem vagyok, nem is szeretnék hardcore lenni. :DD Ráadásul így mindig új élmény új zacskóval nyitni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101006) Warloo93 válasza general (#100979) üzenetére


Warloo93
tag

Szia.
Én álltalában széttdobom a kilós zacsit 6-7felé és megy be a fagyasztóba minden féle maradék befőtes üvegben. Kinyitni viszont csak teljes kiolvadás után szabad(este kiveszem reggel nyitom). Így töltöm a "babtartályba" amibe kb 50gramm fér. Ez elmegy egy nap alatt, és egy üveget max 3-4x nyitok ki mielőtt kiürülne. Így végig tudom vinni az egész kilos zacsit anélkül hogy hozzá kéne nyúlnom az őrlőhez.
igaz hónapok óta nem presszóztam, de így volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101007) vicces1 válasza #75655680 (#101003) üzenetére


vicces1
aktív tag

Inkább a bontás számít szerintem a kényesebb pörkölésnél, fajtánál, ahogy éreztem.
Most van nálam egy tényleg nagyon világos etióp ami 2 hónapos pörkölés, (aggasztott is)az első nap balanszos gyümölcsös ízekkel teli ital volt presszóra és kotyogósra is nagyon bejött, már másnap nem tudta ezt adni, aztán gyorsan (nem quick, de azért eléggé) porciózva hibernáltam, nehogy haldokoljon itt nekem.

Én is azonnal őrlöm, a kézi még szereti is fagyottan, de van aki kiveszi előző nap, a szorosan zárt üvegbe biztos nem romlik órák alatt. De kb 15-20 perc alatt felveszi a szobahőt, úgy is ha nincs megnyitva.

Így nem fog rácsapódni a babgulyásos, égett olajos sültkrumpli pára sem. :D

3perc alatt szétporciózok 250gr-ot 13-14 üvegbe. de nem mindig csinálom csak, ha nagyon kéri a kávé.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#101008) iatti válasza vicces1 (#101007) üzenetére


iatti
aktív tag

ahogy mondod ;) a pára az bizony....

(#101009) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#101002) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jaja ez van. Pusztuljak el kimértem fél éve alaposan :F 14g volt a tele üveg. Vagy addig nyomorítom, töröm a szemeket, míg bele nem fér 17-18g?
Ráadásul mi van a világosakkal, melyekből 20-21 is kellhet a 18-as szűrőbe alkalomadtán? S pont ők a kényesek, nem a szutyok blend.
De mind1 is, újra kimérem. A feleség úgyis agyonver, ha megpillant a teli frigóban hirtelen még egy kupac mézesüvegcsét is :))
Bár most elégedett, hogy kiutálta a Graefet...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#101010) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#101009) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Figyeld csak! [link] :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101011) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#101010) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Imerem én ezt persze. Nemértem. Az üveg alján ott az "50" felirat, ha teletöltöm akkor olyan 47-48ml víz fér bele. Na holnap belemérek egy újabb adagot, most már érdekel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#101012) brumi1024 válasza RetepNyaraB (#101009) üzenetére


brumi1024
veterán

Kávétól is függ ám, nem azonos a szemek sűrűsége. Van amiből 16g nehezen fér bele, van amiből meg 18.5 is kényelmes.

(#101013) kurtuzov válasza sz.zs. (#101010) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na pont a topik 42. sz.zs. általi hozzászólása adja meg a választ az élet nagy kérdésére.

[ Szerkesztve ]

(#101014) Tomi_Sci válasza kurtuzov (#101013) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Micsoda számmisztika ;]

Amúgy én meg megtaláltam egy régi hozzászólásomat, amire már egyáltalán nem emlékeztem. Szinte pontosan egy éve sírtam itt, hogy eladok mindent aztán veszek egy Flairt meg egy SJ-t. Ránézve az utóbbi kettőre (is) a pulton, csak az eladás része nem sikerült :DDD

Illetve elhalálozott az Aldis örlő amit annyira dicsértem az áráért, odaadtam egy ismerősnek, két hét után akkorát üt a tengely, hogy egyszerre darál filtert meg presszót is :O Pedig már egész jól működött az adagonként őrléshez nyomtatott babtartó cső.

Ugyanitt SJ garatszűkítőt keresek :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#101015) Kávé Kálmán válasza WarLock07222 (#100933) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Hajrá Kristóf! Ne feledd, hogy a fasza eszpresszóhoz nem szukséges a 9 bar-os nyomás. Nem sok mérleget hajlandó a lábai közé venni a Robot! Jókora szerencséd van. És erre ráadásul kényelmesen elhelyezhetsz 2 csészét is.

Más :)! Lécci tekintsetek el attól, hogy ez voltaképp reklámfilm (valahol)!!! Nem azért rakom be. A kommerciális részét "takarjátok ki" és kéretik nem a csokikakiló Mikulásra asszociálni! Egy annál klasszisokkal jóságosabb Mikulást kreáltunk!

[ Szerkesztve ]

(#101016) #75655680 válasza vicces1 (#101007) üzenetére


#75655680
törölt tag

Köszönöm a választ!
És ha mondjuk bontástól számítva (mindig frisset veszek, és kb 10 napra rá bontom) 2 héten belül elfogy akkor is érdemes fagyasztani, vagy csak fagyasztás nélkül szétmérni kisüvegbe tapasztalatotok szerint?

[ Szerkesztve ]

(#101017) SteelCowboy válasza Kávé Kálmán (#101015) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Eredeti az ötlet, zseniális a videó! :C
Az igaz, hogy nehéz nem asszociálni az általad linkelt klasszikusra, de ha választani kéne, én inkább a kávéf*só robotmikulásra tenném a voksom. (Ezzel a névvel lehetne egy Pom-pom epizód címe is.)
... és ahogy a végén huncutul kacsint egyet... :DD

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#101018) kurtuzov válasza Kávé Kálmán (#101015) üzenetére


kurtuzov
senior tag

(#101019) bl4ze


bl4ze
veterán

Én ezer éve nem "mézesüvegeztem" de ma nekem is kellett, egy kilós Hausbrandtot felezek egy kedves topiktárssal :

Remélem egy jóféle 72/25 kávéhoz lesz szerencsénk, végre egy trieszti kávé :)
Sokszor mentem el a főhadiszállásuk előtt amikor a partra tartottunk fürdeni.... (Baracola)

.:. bl4ze .:.

(#101020) Tomi_Sci válasza bl4ze (#101019) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ezeketa -számomra ismeretlen- blendeket amúgy honnan szerzed be? Van valami bejáratott bolt, vagy innen-onnan?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#101021) sz.zs. válasza Tomi_Sci (#101020) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Innen [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101022) stereofan


stereofan
tag

ajándékba kaptam, nagyon betalált:
CAFFÉ DAJE
jól kitalált a design, a kavéscsészében az az "olasz magyarazó kézmozdulat"...na meg az a szöveg...😄


közepes pörkölésű blend, nagyon kellemes ízekkel:

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#101023) bbuffy


bbuffy
senior tag

Egész jó áron van az 58,5 Rhino maroktamper.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#101024) vicces1 válasza stereofan (#101022) üzenetére


vicces1
aktív tag

Még mindig kurva jó ez a dupla kifolyó!
Nincs rá szükség, de szeretném, pedig nem ér annyit.
(Olyan bizonytalan vagyok mostanában, vagy mégse!?) :D
Van valahol nem Szegeden?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#101025) vicces1 válasza #75655680 (#101016) üzenetére


vicces1
aktív tag

Próbálgasd! ez saját tapasztalatos játék.
Egy klasszik olaszos kibírhatja a 2hetet, változva, de őrlővel utána lehet menni.
Egy világos ledöglik, ha nem akkor is. :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#101026) stereofan válasza vicces1 (#101024) üzenetére


stereofan
tag

igen, ez az

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#101027) #75655680 válasza vicces1 (#101025) üzenetére


#75655680
törölt tag

Akkor már rendelem is a mézesüvéget. Próbát megér, nem egy nagy összeg.
Az foglalkoztat, hogy nem gond-e a szelep hiánya, de majd kiderül.

(#101028) sz.zs. válasza #75655680 (#101027) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csak pihentetés után rakd üvegbe, akkor nem gond a szelep hiánya.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101029) #75655680 válasza sz.zs. (#101028) üzenetére


#75655680
törölt tag

Köszönöm! Tehát pörköléstől függően olyan 7-10 nap múlva?
Jelen helyzetben ugyebár az őrlemény mindig utánállítást igényel ahogy múlik az idő. Ezzel a módszerrel lehet hogy ez megspórolható?

(#101030) Szabász válasza bbuffy (#101023) üzenetére


Szabász
csendes tag

aliexpress 4.500Ft szállítással!
58.35mm [kép]

(#101031) bbuffy válasza Szabász (#101030) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az nem rhino. Amugy meg ali egy fos mostanában.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#101032) vicces1 válasza stereofan (#101022) üzenetére


vicces1
aktív tag

Most szúrtam ki a szöveget! :)

"Édes gyümölcsös ízét a perui lámabébik mosolyától kapta" :Y
-Így egyúttal az Év Bullshit-je cím várományosa

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#101033) Szabász válasza Szabász (#101030) üzenetére


Szabász
csendes tag

Nagy csoda nincs, semmivel nem rosszabb mint bármelyik! Szokásos szállítási idővel 3 hét alatt megjött .

(#101034) qvik27 válasza vicces1 (#101032) üzenetére


qvik27
tag

:D Bevallom, én ezt már inkább viccesnek érzem :-), sőt, kifejezetten találónak, riposztnak a bullshit divatra. (a szambától tüzes kávészem is ott van azért...)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#101035) bbuffy


bbuffy
senior tag

Odaat nagyon fasza kis nyerskávé csomag van. Tudom tudom ussetek... :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#101036) sz.zs. válasza #75655680 (#101029) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Inkább 2-3 hét. Én legalábbis szoktam várni ennyit.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101037) bl4ze válasza vicces1 (#101032) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt még a Frei sem tudná überelni noha én is azt gondolom ezt inkább viccnek szánták mintsem márkétiiingnek :)

.:. bl4ze .:.

(#101038) Parci válasza bbuffy (#101035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szüreti szezont jó lenne azért ezeknél feltüntetni, amúgy tényleg occsó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#101039) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Kétkörös gépek teszt összefoglaló:
[link]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#101040) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas, igen szubjektív bejegyzés következik! :D
Biztosan sokan láttátok a hirdetést, Bluesfan topiktársunk után én is elengedem a Niche Zero kezét :) 14 hónap használat után azért kicsit a szívemhez nőtt, de bő 1,5 hónapja használok mellette egy Mazzer Major E-t, amibe az összes hozzá kapható kést megvettem ( 151A, 151B, 151C, SSP Red Speed) és a C-s késtől kb. leesik az állam. Ízben, gyorsaságban, mindenben. Nagy csalódás volt számomra az SSP kés, ugyanis attól vártam a legtöbbet. Lehet, hogy kellett volna időt adnom neki, de akkor nem tudtam volna gyakorolni az elállási jogot. Bár olyat is hallottam, hogy bevonatos kést nem kell bejáratni, így lehet, hogy sok változás nem lett volna.
19 g kávéval a kések sebessége:
151A ~14 mp
151B ~7 mp
151C ~3,5 mp
SSP Red Speed ~12 mp
Minél gyorsabb annál jobban ízlett nekem a kávé.
És ami még nagyon tetszik, hogy mivel brutál gyors a kés, ráindítás nélkül is szinte 0 a retenció.
Nyilván nem azt akarom ezzel írni, hogy mindenki rohanjon Niche-t eladni és Majort venni, de akinek van, tegyen bele C-s kést. Annyi van, hogy mivel igen agresszív, ha van a kések közt kávé, nem indul el. Tehát csak adagonkénti őrlésre alkalmas.
videó

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#101041) Parci válasza sz.zs. (#101040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, major bácsi a leállósávból akkor visszaelőz keményen! :C

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#101042) yazoo1 válasza bl4ze (#101019) üzenetére


yazoo1
tag

Ha legközelebb lesz felezős kávéd, és lehetőség van rá, akkor én szívesen beszállok... közepes- sötét porikre, klasszik vonalra... szeretnék próbálgatni új kávékat..
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#101043) weinmaker válasza sz.zs. (#101040) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem csak super jolly van, de nem nagyon akarnám eladni annyira szeretem. Kicsit moddolt a drágaszág, és csak Fio E64 kés van benne, de nagyon szeretem.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#101044) frozy


frozy
csendes tag

A DM-es deszt. víz miért jobb, mint a Metro, Tesco, egyéb üzletek által forgalmazott, miért ezt ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#101045) WarLock07222 válasza Kávé Kálmán (#101015) üzenetére


WarLock07222
tag

Köszi köszi :) Sejtettem, hogy a Silvia alá pakolt mérlegnek ide is jónak kell lennie, hiszen ott is elég szűk a hely ahhoz, hogy teljesen rajta maradjon a mérleg a csöpögtetőn.

A Robot amúgy már most rögtön szerelem.... Az első 3 próbálkozás után sikerült jobb kávét húzni, mint a Szilvikéből valaha. Ráadásul a preparálás is gyorsabb. Abszolút win. Már szinte várom, hogy elfogyjon a filteres adventi naptár és lehessen "normálisan" is espressozni, nem csak így hébe-hóba.

(#101046) SoundON válasza frozy (#101044) üzenetére


SoundON
tag

Ezen fel van tüntetve hogy labor használatra is alkalmas ami feltételezi hogy a palackozás során is ügyelnek a "patika" tisztaságra, ami első ránézésre igaz is lehet. Ráadásul ez nagyon jó áron van a maga kb 500 forintjával. A legtöbb deszt víz nem élelmiszeripari tisztaság, amiket már kézbe véve is érezni...
A ceglédi deszt és kávéfőzővíz amikben még megbíznék, de azok is drágábbak.
A patikában kapható 2L-es 1600Ft meg nem pálya, legalább is nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#101047) rallypix


rallypix
csendes tag

Ha esetleg valaki még megválna egy Niche Zero-tól, én vevő lennék rá, sajnos sz.zs. őrlőjéről lecsúsztam. :) Esetleges beszámításra lenne egy SSP késes SJ-m. :R

(#101048) Illesvik válasza weinmaker (#101043) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Üdv!
A Fio E64 kés bemegy a gyári helyre átalakítás nélkül?

(#101049) Wolfy999 válasza sz.zs. (#101040) üzenetére


Wolfy999
tag

Hol erdemes most a 151C kest beszerezni? Ugyan nem E major, csak sima, de raprobalnek a Niche vero kesre. :))

(#101050) sz.zs. válasza Wolfy999 (#101049) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én itt vettem, de lehet, hogy van máshol is.
Vagy 10 kg kávét érdemes áttolni rajta kezdésnek. :))

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.