Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) fragola.6035 válasza mdav88 (#74997) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azért az nem igazán jó, ha a fej közelében van, inkább a fűtőbetét legfelső menetének szintjében.

https://caffe35.webnode.hu/

(#75002) bl4ze válasza WiZARD (#74994) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem fotóztam, de tegnap egy 80/20-as Goppion-ból kaptam etalon shot-ot a budapesti Damnicki-ban.

Ha jól láttam egy Slayer géppel tolják, meg volt egy Vario a decaf+filterhez.

.:. bl4ze .:.

(#75003) bluesfan válasza fragola.6035 (#75000) üzenetére


bluesfan
tag

Köszi a választ, erre rámegyek.

mdav88: neked is köszi.

(#75004) mdav88


mdav88
senior tag

Danettitől szeretnék rendelni (Gyálra), van esetleg valakinek valami igénye és beszállna a rendelésbe?

(#75005) sz.zs. válasza mdav88 (#75004) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha egy kicsit előbb írtad volna...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75006) paljoc válasza soldier2 (#74998) üzenetére


paljoc
tag

Jajjj, kollega, mar megint hogy “felyezi” ki magat!😂😷

(#75007) Balazskoma


Balazskoma
újonc

Sziasztok! Kávègèpet vennèk itthoni használatra (karosat)Gaggia, Ranciliot vagy valami hasonlót, tud valaki valamit ajánlani? Darálóm van 😀

Balázskoma

(#75008) mutyi


mutyi
őstag

A múlt hét után vettem ma végül is IMS 6/g-os kosarat a Gaggia Babyhez.
Friss kávé, első próbálkozás során 8.5-9 gramm babot mértem le és őröltem, az eddigi kosárhoz képest a kialakítás miatt mélyebben belemegy az 58-as tamper és úgy éreztem, hogy sikerül is aránylag normálisan tamperelni, habár a közepére próbáltam önteni az összes őrleményt a tamperelés után a felső szélére is maradt belőle.
Végeredmény: a kávé lefolyása az elején szép volt, nagyon vékony egérfarok és a csepegős felváltva, viszont mint minden esetben akár a dupla kosárral is, úgy 15 mp körül már eléggé szőke és nem szép a lefolyás.
Az íze finom volt a kávénak, viszont ahogy levettem a portfaliltert egy csomó víz volt a tetején ami pár mp után felszívódott,de így nézett ki a látvány.
Elég borzalmas.
Most akkor kevés az őrlemény vagy épp hogy sok, alkalmatlan az 58-as tamper mégis?
Ahogy kiütöttem a pogácsát, egy szinte széteső valami volt, semmi olyan,amit szeretünk látni és amit kapok a dupla szűrővel.
[kép]

(#75009) #25510592 válasza mutyi (#75008) üzenetére


#25510592
törölt tag

Ez a zaccpogácsa valami fétis? Számít valamit hogy milyen?

La Marzocco szimpla kosárnál is marad víz a pogácsa tetején és nehezebb tömöríteni mint a dupla kosárnál, bár nem tudom mi a nehézsége ha van 41-es tamper.

A videóban ígérnek valami spéci új kosarat, ami tudja azt amit a hagyományos, csak nem kell hozzá spéci tamper és nyeli a vizet.

Hánemtom hogy a geometrián múlik-e. Nálam is olyan a szimpla mint nálad, de én risztrettóig engedem csak folyni, a végeredménnyel - gyakorlatilag mindig - elégedett vagyok, a pogácsa meg nem érdekel különösebben.

(#75010) Jókv válasza mdav88 (#74992) üzenetére


Jókv
csendes újonc

Köszi. Fogom figyelni a Jófogáson.

(#75011) Koczó93 válasza Balazskoma (#75007) üzenetére


Koczó93
őstag

Gaggia Classic, Rancilio silvia. Milyen örlőd van?

(#75012) Jókv


Jókv
csendes újonc

Ez úgy tetszik nekem! :DD

(#75013) mutyi válasza #25510592 (#75009) üzenetére


mutyi
őstag

A fétisem inkább az, hogy minél tökéletesebb lefolyással,minél tökéletesebb kávét kapjak.
:)
Az IMS 6/9g kosárra azt írják hogy 58,5-ös tamper kell, én 58-asat használok, de ha nem teszek bele egy nagyobb mennyiségű kávét,mint amennyit akarnék, akkor nagyon úgy tűnik,hogy az 58-as tamperrel nem tudom a középső mélyedéses részt kellően tömöríteni.
41-es tamperem nincs, de ha 100%-ig nem mondja rá senki,hogy az a méret tökéletesen illeszkedne a belső mélyedésbe és azzal kellene tömörítenem, addig nem merem megvenni.

(#75014) CB válasza mutyi (#75013) üzenetére


CB
senior tag

Nézd meg:
#8756
#19654
#35033
#43732
#45436
#65678
Ebből a 8756 hozzászólásban láthatod, hogy az első és második szűrő a szimpla. Az elsőhöz 58 tamper kell, a másodikhoz 41-es.
Az ajánlott hozzászólásokban látható szűrőkhöz 41-és tamper kell. Ajánlott hozzá szűrőmagasító, ami segít, hogy az örlemény csak a szűrő közepébe jusson, és megvezeti a tampert is. Szerezz be egy ilyen hármast, és nincs több szenvedés.
Egyébként a pogácsádon nagyon látszik a csatornásodás.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75015) mutyi válasza CB (#75014) üzenetére


mutyi
őstag

Ma szereztem be a szűrőt.
Készítettem róla fotót,de ha jól sejtem,akkor ehhez is 41-es kell, hiába írnak hozzá 58-ast.
8-9 gramm kávé betöltésénél az 58-as tamper semmit nem nyom rajta, ezért gondolom hogy a 41-es kell hozzá.
Veszek természetesen 41-es tampert és szűrőmagasítót,csak legyek 100%-ig biztos benne,hogy az kell.
[kép]

(#75016) stereofan válasza dezs520 (#74993) üzenetére


stereofan
tag

szia,én használtam egy ilyen delonghit, komolyabb géphez nem ajánlanám,
mert nem tudja azt a finomságot produkáni amire szükséged lehet.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#75017) CB válasza mutyi (#75015) üzenetére


CB
senior tag

Ehhez nem 41-es tamper kell!

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75018) soldier2 válasza paljoc (#75006) üzenetére


soldier2
őstag

Igyekszik az ember :) nem lehet lemaradni, haladni kell a korral (biztosan van erre valami angolul is, de most nem jut eszembe, túlságosan kifárasztott a téli tüzelő aprítása, pakolása :D)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#75019) Parci válasza soldier2 (#75018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

peldzsok szerintem nem az "espresso-like"-ra gondolt ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75020) Bazsee71 válasza CB (#75017) üzenetére


Bazsee71
őstag

Képről olyan, mint a LM. IMS-hez nem jó a 41-es?

(#75021) mutyi válasza Bazsee71 (#75020) üzenetére


mutyi
őstag

Amit linkeltem az egy IMS 6/9g kosár.
Az biztos,hogy az előbb töltöttem bele 10 gramm kávét,így már az 58-as tamperrel is tudtam valamit nyomni rajta,de teszt képen megfordítottam a portafiltert és az egész úgy huppant ki,mint annak a rendje.
Egy videon láttam hogy jó tömörítés mellett nem is szabadna kiesnie a friss őrleménynek sem. Jó,az egy dupla szűrő volt,de ebből hogy ilyen könnyen kiesett,arra tippelek,hogy továbbra is szar a tömörítés.

(#75022) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, kb. egy éve van Krups EA8150 gépem, vízkörtisztítást már többször is kért, el is végeztem, de vízkőtelenítést még nem dobott fel egyszer sem.

Ellenben itt egészen biztosan kellően kemény a víz.

Kezdek aggódni, és ahogy nézegettem a menüt, magamtól nem is tudok vízkőmentesítést indítani, a kávégépnek kellene felajánlania, hogy egyáltalán választható opció legyen.:( Lehet ezt valahogy enforce-olni?

(#75023) von toth válasza vzozo (#75022) üzenetére


von toth
tag

Csak extortolni vagy applyerni lehet😁

(#75024) sz.zs. válasza mutyi (#75015) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Naszóval... én használtam már pár fajta ( IMS, LM, LM utánzat ) szimpla szűrőt, csak olyat amihez 41-es tamper kell, tehát a “The Single” verziót még nem próbáltam és az én véleményem az, hogy a legsilányabb ezzel az IMS-sel lett az elkészült ital. Én ezt annak tulajdonítottam be, hogy ebbe fért a legkevesebb kávé. Az LM és LM utánzat simán benyeli a 9-9,5 g-ot, míg ebbe csak 7 körül fér és ez a minőség rovására megy. És igen, 41-es tamper és tampersegéd nélkül nem sokra mész vele sajnos. És a szimpla szűrőnél általában áll a víz a pogácsán, ezzel ne foglalkozz!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75025) von toth válasza WiZARD (#74994) üzenetére


von toth
tag

Elég vizesnek néz ki

(#75026) mutyi válasza sz.zs. (#75024) üzenetére


mutyi
őstag

Értem, de amit én töltöttem fel, azaz amit vettem az nem a "the single".
Elvileg én a hagyományos IMS 1 csészés verziót vettem. Valamelyikőtök ajánlotta,ezért vettem.
Ezt

Szóval már teljesen össze vagyok zavarodva,mivel van aki azt mondta hogy ehhez nem jó a 41-es tamper és pl. Te azt mondod,hogy ehhez szinte kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#75027) CB válasza mutyi (#75026) üzenetére


CB
senior tag

Megnézted a #8756 hozzászólást?
Melyikre hasonlít a szűrőd alakja a két első közül?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75028) blacksand


blacksand
újonc

sziasztok, kerestem azt a fórumot, ahol esetleg vevők lehetnek egy ilyen gépre. Ahogy az összefoglalót olvastam, talán jó helyen járok... :) egy nem mai, de nagyon jó kis kávégép keresi új gazdáját, ez volt az első karos eszpresszó gépünk és imádtuk, de beújítottunk egy La Marzocco GS3-ra :D
szóval remélem,maradhat, itt a hirdetés:

(I)Egy karos La San Marco Practical 95E kávégép és La San Marco őrlő

Eladóvá vált a család egy karos La San Marco Practical 95E kávégépe és La San Marco őrlője. A gép 2015-ben került hozzánk felújítva. Azóta alapvetően hétvégén volt csak használna (napi 6-8 kávé készült vele). Az őrlőt egyáltalán nem használtuk (nagynak ítéltük a kapacitását az igényeinkhez). A gépnek ismert műszaki hibája nincs, kifogástalanul működött, míg nem cca. 0,5 évvel ezelőtt leürítettük, eltakarítottuk. Ismert hibák: Az egy kifolyós porta filter sajnos leesett így a karja egy picit megrepedt, de abszolút használható. Az őrlő 4 db. gumi bakjából csak 3 db van a csomagban.

Aki akár presszó működtetéshez, vagy csak otthoni használatra keres gépet annak nyugodt szívvel tudom ajánlani. Nálunk a célnak abszolút bevált, még sokkal többet is tud, mint amit mi kihoztunk belőle. Kérésre több képet is tudunk küldeni.
Elsősorban egyben szeretnénk eladni.(/I)

Keresek: LM Linea Mini-t

(#75029) Bazsee71 válasza mutyi (#75026) üzenetére


Bazsee71
őstag

sz.zs. erről írt, nem a The Single változatról. Én csak csodálkoztam az előttem szólón, hogy ehhez nem kell 41-es tamper, de mivel IMS szimplám még nem volt, ezért kérdésként jeleztem bizonytalanságom. Szóval ehhez kell, mint a fórumtárs azt megerősítette.

Mások véleménye egy dolog, végső döntést - többnyire - csak saját tapasztalat alapján tudsz hozni. Amúgy a Single-höz volt szerencsém, nem tudom ajánlani, de van itt olyan, akinél meg bevált.

blacksand: Ejjha, itt azért nem egy kategóriát ugrottatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#75030) CB válasza Bazsee71 (#75029) üzenetére


CB
senior tag

Várjuk meg a válaszát a szűrő alakját illetően. Az eszetekbe se jut, hogy esetleg nem olyan szűrőt kapott, amit a #75026-ban belinkelt?
Nekem a #75015 fotó nem egyértelmű.
Legjobb lenne egy fotó oldalról.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75031) adp válasza WiZARD (#74994) üzenetére


adp
őstag

filterpörinek nem igen lesz nagyobb cremája, max egy picit, lehet mire kivitték, szét lett lötykölve, bár nem mintha ez számítana

(#75032) mutyi válasza CB (#75027) üzenetére


mutyi
őstag

Expolygonnál vettem ma személyesen.
Doboza is stimmel,azzal amit linkeltem.
De az alábbi linken is látható,amit vettem.
https://www.bluestarcoffee.eu/ims-competition-single-filter-basket-gaggia-69g-6573-p.asp

Amit te mutattál fotót,abból szerintem a bal első.

Továbbá lefotóztam még pár szögből.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#75033) fragola.6035 válasza blacksand (#75028) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mennyi az ára?

https://caffe35.webnode.hu/

(#75034) sz.zs. válasza mutyi (#75032) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jaja, ehhez kellene a 41-es tamper és a segéd.
Nézd meg, hogy pl. az LM-nek mennyivel nagyobb a “feneke”!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75035) CB válasza mutyi (#75032) üzenetére


CB
senior tag

Szerintem ehhez 58-as tamper való. Teljesen íves az oldala. Ezt az ív fölé kell tölteni, ott meg már 58- as az átmérő.
Nekem olyan van, amit az előbb sz.zs fotóján látsz. Ahhoz 41-es kell.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75036) soldier2 válasza Parci (#75019) üzenetére


soldier2
őstag

Én is. A nyelvhasználatra írtam amit, és az espresso like is azért volt idézőjelbe téve, hátha átmegy némi irónia.
Nem ment át :O

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#75037) szuszinho válasza sz.zs. (#74868) üzenetére


szuszinho
őstag

Megjöttek ma a cuccok. A kávé 07.11-i pörkölés. Még nem kóstoltam meg, mert nem állt össze teljesen a csapoló tudományom. Viszont, a saját gőzcsővel parádés habot készítek :)) (kókusz mandula tejből is)

(#75038) adp válasza sz.zs. (#75034) üzenetére


adp
őstag

szeritnem ehhez nem jó a 41-es, túl kicsi az alja

(#75039) mutyi


mutyi
őstag

Megnéztem mit linkelt be sz.zs, amihez kell a 41-es tamper.
Az alapján rákerestem neten az övére.
https://www.coffeehit.co.uk/la-marzocco-strada-basket-7g.html
Írják,hogy jó lesz hozzá az 58-as tamper.
Viszont 7g-os szóval, 7 grammal tuti hogy nem lesz teli annyira hogy az 58-assal lehessen megtömködni, ezért kell hozzá a 41-es. Ebből kifolyólag el tudom képzelni, hogy az én IMS-emnél is épp ez az eset állhat elő.
Hiszen 6/9-es az én kosaram, na most ha 9-et teszek bele,még akkor sem tudok 58-al tömöríteni,mert nem ér fel annyira a széles részhez,hogy lehessen tömöríteni.

(#75040) blacksand válasza fragola.6035 (#75033) üzenetére


blacksand
újonc

250.000 huf őrlővel együtt.

Bazsee71 : igen-igen :D ezzel már lehetne egy jó kis speciality kávézót nyitni :B :B csak kellene egy jobb őrlő, aminél ugyanolyan beállításnál meg lehetne ismételni egymás után a finomságot/állagot..ez nem mindig sikerül...egy kis Vario őrlőnk van

[ Szerkesztve ]

Keresek: LM Linea Mini-t

(#75041) sz.zs. válasza mutyi (#75039) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt tudom javasolni, hogy próbálkozz! Ha nem lesz jó ( számodra elfogadható ) az eredmény, akkor ezt add el, vegyél egy párszáz Ft-os LM utánzatot és hozzá 41-es tampert+segédet... és meglátod boldog leszel :K

szuszinho: milyen kávé lett végül?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75042) CB válasza mutyi (#75039) üzenetére


CB
senior tag

Annál inkább nem jó a 41-es. Mivel minden kávét más finomságúra őrölsz, más magasságú lesz, ha a szűrődbe kerül. Mivel íves a szűrőd oldala, így a tamper vagy a fém íven ül fel ha kevés a kávé, vagy nem tömörít teljes átmérőn ha több a kávé.

Vegyél egy ilyet, és minden gondod megoldódik.
Ehhez jó a 41-es tamper és segéd.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#75043) szuszinho válasza sz.zs. (#75041) üzenetére


szuszinho
őstag

(#75044) mutyi válasza sz.zs. (#75041) üzenetére


mutyi
őstag

Ami neked volt eladó eredeti LM 7g-os az még meg van?
Inkább venném akkor az eredetit,még ha használt is, ha jó állapotban van.

(#75045) vzozo válasza von toth (#75023) üzenetére


vzozo
senior tag

Szerintem lassan 10 évnyi külföldön élés után lépjünk túl a szóhasználaton.

Egyéb ötlet hogyan lehet elindítani a vízkőmentesítő programot egy Krups EA8150-esen, ha a gép még nem kéri? Köszi.

(#75046) sz.zs. válasza mutyi (#75044) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem, már nincs meg... de nyugodtan megveheted az expoly-s utánzatot, semmi baja.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75047) Bazsee71 válasza blacksand (#75040) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vicces látvány lehet a Vario a GS3 mellett. Ilyen géppel állítólag nincs élet EK alatt. :U

(#75048) BlacKSouL válasza vzozo (#75045) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van rajta olyan funkció, hogy gőz helyett forróvíz adagolás? Ha igen, és gombnyomásra indul, gombnyomásra áll meg, akkor az egy lehetőség, hogy vízkőtelenítsd a pumpát és a kazánt. Vízkőmentesítő anyag vízzel a víztartályba, és addig engedd át rajta a vizet, míg 1) nem látod, hogy homokszerű, vagy apró lemezkés darabkákat visz magával, vagy 2) amíg ujjal belenyúlva a kifolyó vízen nem érzed, hogy savanykás. Utóbbi jelzi hogy már biztosan átért a csőrendszeren a keverék. Mivel nem szervizmenüből csinálod, folyamatosan melegíteni fogja a kazánt, úgyhogy szerintem bőven elég lesz neki 5-10 perc várakozás, majd lassan 1-2 decinként csapold át rajta az összes folyadékot, és ha kiürült, akkor legalább fél vagy akár egész tartály tiszta vízzel mosd át ugyanúgy a rendszert.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#75049) Parci válasza Bazsee71 (#75047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt nem igazán értem. mármint én sem egy variót tennék mellé, de ilyen géppel is le lehet főzni a variós kávét, ahogy bármilyen másmilyennel is, nem? oké, hogy a daráló lesz a szűk keresztmetszet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75050) blacksand válasza Bazsee71 (#75047) üzenetére


blacksand
újonc

Igen, ez mar nem passzol annyira :) most nezunk masikat, de nincs konnyu dolgunk. Egyreszt arban is hatar a csillagos eg, masreszt miutan sok uj hullamos kavezoban is azt mondjak, naponta tobbszor allitgatjak az őrlőt (ugyanolyan kave mellett) mert nem mindegy hany fok van, milyen a paratartalom, hany ember jon be, napkozben is siman valtoznak a korulmenyek, reggel hiaba allitottak be faszan. Mondjuk egyelőre itthoni használatra azert csak talalunk valami jot, csak majd jatszani kell vele sokat.

Keresek: LM Linea Mini-t

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.