Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) mabandi1


mabandi1
tag

(#114002) Szabász


Szabász
csendes tag

Hétvégi pörkölés, elindult! :DD [kép] [kép]

(#114003) Parci válasza mabandi1 (#114001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kony vagy robur?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114004) Parci válasza Bazsee71 (#113998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre nem tudom, hogy hogyan tudnám lefordítani, de köszi!

ami a reccset illeti, igazából hallom én azt a'la natúr is bárhogy, ha nem beszél hozzám közben a gyerek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114005) sz.zs. válasza Parci (#114004) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pláne hogy Gene-nél nem tudjuk az aktuális babhőmérsékletet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114006) Tomi_Sci válasza hoffman_ (#113993) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nálam a CM802 drasztikusan hangosabb volt mint a SJ. A motortakarónál a felső menetek is elég gagyik, nem a furat elején kezdődik, nehéz elkapatni, legalábbis az enyémen. Gondolkodom, hogy felfúrom egyel nagyobbra mielőtt a csavar teszi meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#114007) konzumpro válasza bbuffy (#113996) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ennél a pörkölőnél nem forog a dob, ha letapad, megég. Ezért is lenne előrelépés egy Behmor vagy Gene, bár ha a többi kávéval nincs gond, végülis jó ez is.

(#114008) Bazsee71 válasza sz.zs. (#114005) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az segíthet, hogy nálam 193 fok körül recsegett.

(#114009) Parci válasza Bazsee71 (#113998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van olyan, hogy rendesen lemegy az első reccs egy luxuspörihez, de ezt nem hallani rendesen? nem olyan babokra értem, ahol eleve nehéz hallani, hanem, ha nem hallom, hogy rendesen recseg-ropog a géppuska, csak egy-egy-egy puffot, akkor az attól még lehet egységesen végbement első reccs?

amúgy én mai fejjel behmort vennék, hiába butább, egyszerűen egyenletesebben pörköl és többet is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114010) rastacsz válasza Parci (#114003) üzenetére


rastacsz
tag

Vagy még Royal is lehet.

@mabandi flesseltem egy olyat, hogy pár napja valaki kérdezte az egyik facebookos csoportban, h "ez mi, super jolly-e?" azok a képek viszont pont a másik oldalról és hátulról készültek, de azóta sem találom egyik kávés témájú csoportban sem. Te voltál?

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#114011) hoffman_ válasza Tomi_Sci (#114006) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a motortakaró "mod" esetében alul ugye nincs furat, azt én fúrtam ki és abba lusta voltam menetet vágni. rendes csavar megoldja azt is : D
a gyári nem oldotta meg.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#114013) WarLock07222 válasza #72961024 (#114012) üzenetére


WarLock07222
tag

Most gyorsan visszaolvastam, mert csak az eredeti téma volt meg, de az nem, hogy milyen őrlőről van szó és milyen gépezetről. Esetleg ehhez valami támpont? DeLonghi?

Az fix, hogy tampereléssel sok mindent nem fogsz elérni. Ott max nagyon elszúrni lehet dolgokat, javítani nem nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#114014) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://telex.hu/gazdasag/2021/12/18/frei-tamas-cafe-frei-tozsde-nyugati-terjeszkedes-svajc

ez a biznisz, gyerekek...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114015) sgery válasza Parci (#114014) üzenetére


sgery
őstag

Én még jó kávét nem ittam náluk :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#114016) koxx válasza sgery (#114015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En mar 2x ittam naluk olyat amit itthon nem ontenek ki. De 10-bol 9x fosch.

(#114017) rastacsz válasza sgery (#114015) üzenetére


rastacsz
tag

Ez egy eléggé minek mentél oda?!

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#114018) Tomi_Sci válasza hoffman_ (#114011) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nálam kicsit más a konfiguráció, a gyári meneteket használom alul is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#114019) konzumpro válasza Parci (#114014) üzenetére


konzumpro
senior tag

Elég lenne ha aromákat árulnának. A svédeknek wunderbaum formában, mert gyanakvóak és nem isszák meg.

(#114020) #75655680 válasza koxx (#114016) üzenetére


#75655680
törölt tag

Nemcsak hogy hulladék, de 125g 1500-1600 ft. Ennyiért már kávét is lehet venni....

(#114021) Gery0505 válasza hoffman_ (#113993) üzenetére


Gery0505
tag

Próbáld meg Ádámot (Tadamm) elkapni, hogy esztergáljon neked egy tölgy kupakot az SJ-re. :K A Majoron sem nagy a presszó range, de minél harapósabb kés van benne, annál kisebb a presszó tartomány. Ha a Fiorenzato F64Evo kés van benne, akkor azt hiszem az elég agresszív késprofil, és így kicsi a presszó tartománya, de ez nem hivatalos. Akinek van, majd kijavít. :)
A pangó nekem is beállt, tizedgrammra ugyanannyi jön ki a Majorból, mint amit betöltök. Gondolom az SJ-nél is így lesz majd. Igen, a kartartó villa sokat fog segíteni a garatseprésen, egyelőre én is egy kis pitlibe őrlök, és azt is fogni kell, hogy a motor rezgése miatt ne táncoljon le a kartartó villáról. Párszor kiborult belőle a KV őrlemény, ha trehány voltam és nem fogtam. :DD De jó gyerek voltam és Karácsonyra kapok egy szűrőmagasító tölcsért, és eztán a karba fogok tudni őrölni. Az Őrnagy Úr eddig szétszórta az őrleményt. :DD
Lehet hogy a kart ami volt a géphez ki tudod cserélni a műanyagot fára, ha nem tetszik, azt hiszem csavar tartja. És akkor nem kell fanyelű kart szerválnod hozzá. Egy próbát megér, legfeljebb nem sikerül. :DD
Lehet a motortakaró menetje megtelt festékkel a fényezés után, behajtás előtt át kell hajtani rajta a megfelelő menetfúrót, és akkor nem szakad be majd a csavar. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#114022) frozy válasza frozy (#113974) üzenetére


frozy
csendes tag

@Parci Megosztanád ezt a Behmor profilt, amivel apud igen finomat pörkölt? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#114023) mabandi1 válasza rastacsz (#114010) üzenetére


mabandi1
tag

Eltaláltad, Royal.
Igen, én voltam az eladó nem tudta megmondani hogy melyik és gondoltam megkérdezem. Csak le is vettem a posztot nehogy valaki gyanút fogjon, nem mintha akkora nagy szám lenne, csak elég pofátlan áron hoztam el a kettőt szerintem. :DD
Most jelenleg az kis AVX-es örlő megy eladni addig használom a Mini-t mondjuk egy új kést elbírna de még nem olyan gáz. A Royal meg már darabokban, jövő héten megy megszórják üveggyöngyel, meg kap egy teljes felújítást. Mazzer ZM-kés belemegy esetleg, nemtudod?

(#114024) hoffman_ válasza Parci (#114014) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát, amíg csinálta a dossziét, volt pár interjúalany, akitől tudott kérdezni, hogyan is kéne : )

#114018, Tomi_Sci:
néztem ezt is anno, de a jelenlegi setup kipróbálása után végül nem győzött meg, hogy elkezdjek nyomtatgatni. a fém-fa kombó még a nagyobb méretek mellett is esztétikusabb.

#114021, Gery0505:
köszi, egy kérdést megér, lehet, hogy felteszem. bár meglepődnék, ha ilyenekkel babrálna egyedi mennyiségben.

Lehet hogy a kart ami volt a géphez ki tudod cserélni a műanyagot fára, ha nem tetszik, azt hiszem csavar tartja.
ezt már néztem, nem fog menni, speckó befogású szűrő megy bele szerintem. nem is baj, igazából a fa lesz a fő portafilter, a gyárit fogja használni a barátnőm e.s.e. podra (ehhez még nyomásfokozós szűrőt nem találtam, a gyárin sajna átesik a pod, túl nagy a lyuk) és már úton egy bottomless gyári kar, hogy lássam is mi történik új kávénál.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#114025) rastacsz válasza mabandi1 (#114023) üzenetére


rastacsz
tag

A 151-es sor belemegy, azonos furat, csavar stb.
ZM espresso kése a 151B, az van elvileg a royalban is. (Az van?)
A kérdés, hogy espressora vagy filterre lesz a royal és melyik ZM kés a cél?

Megtaláltam a hirdetést. Fantasztikus egy valami... Tényleg *. *-ra kell keresni, mert áhh... :W
Mennyiért sikerült megszerezni?

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#114026) bbuffy


bbuffy
senior tag

Lehet savazni freitomit, de akkora üzletember mint a fene. Emelem kalapom. Az hogy itt nem kapós amit árul, istenem. A kvbzk -on kívül mindenki szereti. Ez a lényeg, nem a mi kis 1% unk.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#114027) weinmaker válasza bbuffy (#114026) üzenetére


weinmaker
őstag

Így igaz, és jó könyveket ír. Egy rendkívül értelmes, világlátott ember. A kávéja sz@r, de ahhoz leginkább csak a nevét adta reklámnak.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#114028) lszlfrng válasza bbuffy (#114026) üzenetére


lszlfrng
csendes tag

kvbzk-ból az 1% az sok vagy kevés? :D

Sokáig azt hittem én vagyok a jani a lavazza espresso kapszuláimmal. Aztán ittam egy azték chili megy egy dohány kávét a frei-nél. És tudom, hogy ízesített és tudom, hogy nem az eredeti recept szerint készültek, de valahogy mégis elindított a lejtőn a pressszó gépek, őrlők és pörkölők világába. És közben meg kvbzk lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#114029) Parci válasza bbuffy (#114026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem is azért savazta itt bárki, mert elégedetlen a profitrátájával

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114030) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlanlani olyan videos blog vagy sorozatot magyar nyelven ahol kavekeszitest jól összefoglalja.. amolyan betekintés ebbe a világba kezdőknek :)

köszönöm szépen

Olvasmány akár könyv is érdekes lehet

(#114031) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok! Fagyasztóba elrakott kávé esetén mi a procedúra, ha inni akarok belőle? Kimérem a szükséges adagot, többi marad bent. Utána hagyom kicsit kiolvadni vagy mondjuk úgy hidegen őrlöm és a főzésnél a hőfokon kell emelni esetleg? Vagy valami másra kell figyelni? Netán minden úgy megy, mintha szobahőmérsékletű lenne a bab?

(#114032) bbuffy válasza Parci (#114029) üzenetére


bbuffy
senior tag

tudom, de azért mert mi savazzuk még elég népszerű az úr. azt csinálja amit az emberek szeretnek, nem amit a pár hobbista utál. szóval nem rossz amit csinál, csak nem nekünk készül.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#114033) mabandi1 válasza rastacsz (#114025) üzenetére


mabandi1
tag

Sajnos nem gyári kés van benne.
Espresso a cél vele, csak nekem a betűk nem mondanak semmit. A gép része felújítás szempontjából szempontjából nem akadály, csak mivel elég új vagyok a kávézás világában így késválasztásban inkább rátok hagyatkozom.
Ja, és a kérdésedre válaszolva 80.000 volt a kettő gép, de a mini eladó lesz ha a nagy elkészült, ő azért elég jó formában van, fog majd még eladás előtt kapni új késeket meg felszabályzom.

(#114034) Toobee


Toobee
veterán

Dózeres Majorért mi a jó ár? Már az újabb fajta, dózeres. Mi lett a verdikt, mennyi most egy karbaőrlős átalakítás? SSP 100 körül van, azt látom.

https://barbieripnk.hu/

(#114035) brumi1024 válasza Toobee (#114034) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom melyik az újabb fajta, de 90-ért találkoztam már korábban karbaörlőssé alakított, felszabályozottal.

(#114036) Wolfy999 válasza brumi1024 (#114035) üzenetére


Wolfy999
tag

Azt mondjuk szerintem aron alul adtak. Egy felszabalyozott tolcseres sztem 120-130 korul realis. Ami meg nem volt szabalyozva es doseres, az szerintem kulso fuggvenyeben 80-100.

(#114037) Bazsee71 válasza Parci (#114009) üzenetére


Bazsee71
őstag

A nagy gépen ilyenbe még nem futottam bele, de az Ikawánál rendszeresen előfordul, hogy nem hallani recsegést, de rendben van a pöri.

(#114038) Toobee


Toobee
veterán

Gaggia Mini + Kinu M47.
Roastopus Kenya filterből egy turbó shot. Édes, fanyar bogyósok: berkenye, csipkebogyó. Kép sajna elmaradt, közben a gyereket is életben kell tartani :DDD

PY Etióp vége meg egy nagyon lassú, csöpögős, ami nem volt szándékos, de jól sikerült. Itt azért jöttek már a klasszik kakaóporos ízek is, de ezt gyorsabb kivonatolással ki lehet szedni belőle.


látszik, hogy hol kellett segíteni a karnak. Elég cakkos lett a második.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#114039) sz.zs. válasza Toobee (#114034) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az SSP a Majorban nálam nagyon gyatra eredményt produkált. Mármint az espresso. A 151C sokkal, de sokkal jobb.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114040) tomiie6 válasza adodaniel (#114031) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

Én adagonkét 12-esével csomagolok és úgy fagyasztok, a konzekvencia miatt a 12-es csomag 12-24 órás felengedése után fogyasztok belőle. Ha nem adagonként csomagolsz, akkor nem ajánlatos nyitogatni a fagyasztott zacskót/üveget, ha adagonként hozzáférsz, akkor pedig ki tudod próbálni, hogyan ízlik jobban, nincs rá követendő szabály, specialty vonalon a reprodukálhatóság az egyik fő szempont.

[ Szerkesztve ]

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#114041) Toobee válasza sz.zs. (#114039) üzenetére


Toobee
veterán

Engem egyáltalán nem érdekel az espresso kés, csak a brew.

https://barbieripnk.hu/

(#114042) brumi1024 válasza Toobee (#114041) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha brew akkor lehet hogy a 151F/G kések is érhetnek egy próbát.

(#114043) #75655680 válasza weinmaker (#114027) üzenetére


#75655680
törölt tag

Igen, a hosszú távon is sikeres szélhámosok átlag feletti intelligenciával bírnak.

(#114044) sz.zs. válasza Toobee (#114041) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt nem próbáltam, mert én csak presszózom, ahhoz pedig szerintem nem működne.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114045) adriankoooo válasza bbuffy (#114026) üzenetére


adriankoooo
senior tag

+1. Nálunk az asszony hamarébb megissza az ottani habosbabost, mint a jó kis otthoni dupla eszpresszómat. :D Szégyen nem szégyen nekem ízlett az ottani török kávé, bár összehasonlítási alapom nincs.

(#114046) adriankoooo válasza Toobee (#114038) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Valaki írja meg nekem, hogy milyen relációban van a turbo shot vs. elrontott (alulkivonatolt) shot. Pár éve, amikor egy ilyen gyors átfolyású csapolásról beszéltünk, az kb. az elrontott kategória volt. Pl. ha rosszul állítom be az őrlőt (túl durvára) a Flairnél és csak húzok egy ilyet, akkor egy íztelen citromlét kapok.

(#114047) adriankoooo válasza adodaniel (#114031) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Annyit fagyassz le, amennyit egy 2-3 nap alatt tel tudsz használni. Kivétel után egy pár órát hagyd a pulton "kiolvadni", hogy ne csapódjon le rajta a pára. 2-3 napig a pulton nem fog megöregedni a kávéd, ergo mindig frisset iszol.

(#114048) konzumpro válasza adriankoooo (#114046) üzenetére


konzumpro
senior tag

Minden automata azt nyom neked... Exactly.

Na jó, kicsit bővebben, van egy második optimuma a kávéknak, durvábbra őrölve megtalálod azt a pontot amikor már nem keserű annyira (mint ha csak hajszálnyira lennél az ideális presszófinomságtól) és hosszabbra engeded hogy ne legyen annyira savanyú sem.

[ Szerkesztve ]

(#114049) PpenoO válasza adriankoooo (#114047) üzenetére


PpenoO
őstag

Én is porcióztam régen aztán kipróbáltam csak simán fagyasztani a 250es zacskót. Semmilyen különbséget nem tapasztaltam a kettő között, így már nem porciózom. Kivétel után egyből öntöm a darálóba, egy perc max amíg a hozzávalókat előkészítem és már darálom is. Az a minimális pára ami kicsapódik rajta meg pont segít az antisztikusságon. Az őrlő meg pár éve így üzemel és köszöni jól van.

[ Szerkesztve ]

(#114050) sz.zs. válasza adodaniel (#114031) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Minden úgy megy, mintha szobahőmérsékletű lenne. Nem kell kiengedni, sem hőfokot emelni. Arra figyelj csak, hogy minél kisebb adagokban fagyaszd.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.