Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) kk831228 válasza goom (#128000) üzenetére


kk831228
addikt

Amazon.de... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#128002) RetepNyaraB válasza goom (#128000) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jah dajcse amazon. Itt van pár nap alatt. Gyári oldal se olcsóbb, világ végéről jön és ha elkapják a vàmon, bukta van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#128003) TDX válasza goom (#128000) üzenetére


TDX
tag

Én német Amazonról rendeltem máj. 12-én, 18-án ki is szállították. 54.58€ volt szállítással együtt.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#128004) goom válasza kk831228 (#128001) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Sajnos az amazon.de ezt írja: "Ez a cikk nem szállítható a kiválasztott szállítási helyre. Kérjük, válasszon másik szállítási helyet."
Budapestet ajánlja fel, én viszont Szombathelyen élek. Megyeszékhely, 75 000 lakossal, de a jelek szerint a világ végén van...

(#128005) Mano66 válasza goom (#128004) üzenetére


Mano66
senior tag

Mailboxde.com-ra kérd. Onnan majd ide szállítják. Nem lesz drágább mint a közvetlen az Amazon.de-ről jönne.
Az Amazonról rendeled a Mailboxde.com-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#128006) rgb0007 válasza WarLock07222 (#127998) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Auu.. ez nagyon durva, mármint az ára...
Így SSP késsel, stb, stb...
Csak azért sírok, mert van pont ilyenem, és a közel jövőben tervezem cserélni.
Azt hittem jobb áron mennek. :(

(#128007) kk831228 válasza goom (#128004) üzenetére


kk831228
addikt

Nemrég rendeltem én is...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#128008) Toobee válasza rgb0007 (#128006) üzenetére


Toobee
veterán

Jobb áron mennek ezek, szerintem a villámgyors eladás lehet a cél, ezért ennyi. Mondjuk ez majd jó alkualap lesz később a vevőknek :DDD Én az MP késes 1.1-et 190-ért adtam el, a Brew késes 1.0-t meg 170-ért. Mondjuk a használt áraknak lehet alávert a javított gen2, az MP-re hajazó gyári késsel 150e Ft körül.

https://barbieripnk.hu/

(#128009) WarLock07222 válasza rgb0007 (#128006) üzenetére


WarLock07222
tag

@Tobee-nál a pont. Inkább túladni szeretnék rajta, nem pedig a szoba közepén nézni a dobozát :) Van mellette elegendő mennyiségű őrlő, amivel boldog vagyok.

Amúgy azt hozzátenném, hogy ebben a kategóriában és kifejezetten ennek az őrlőnek szerintem nagyobb a használati értéke, mint a tényleges piaci ára. Ilyen viszonylatban, ha valaki ugprade-re vágyik, akkor egy nagyságrenddel több pénzt rá lehet lapátolni a következő gépre és ha innen nézem, akkor igazából mindegy hogy 130, 150 vagy 170-ért talál gazdát. Emellett az szintén igaz, hogy több a lájk rajta a Facebook csoportokban, mint az érdeklődő.

(#128010) RetepNyaraB válasza WarLock07222 (#128009) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A használt piac minden téren telített, nehéz megszabadulni bármitől is. Nem is értem az embereket. Úgy vásárolnak, mintha nem lenne holnap.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#128011) Toobee válasza WarLock07222 (#128009) üzenetére


Toobee
veterán

Out of box jobb gép így a Brew késsel jelenleg nem is tudom mennyinél kezdődik, talán a még nem is kapható DF64V lesz a legolcsóbb. Ha a késcserével is számolok, akkor talán egy Major az új SSP-k valamelyikével (F késsel szerintem gyengébb, mint a 64-es Brew), illetve a Timemore, de az sem kapható, nincs még róla pár bétateszten kívül sok info. Szóval én azt mondom, hogy valahol 350 ezer környéke, ahol lehet ilyesmi vagy picit jobb darálót kapni.

https://barbieripnk.hu/

(#128012) konzumpro válasza RetepNyaraB (#128010) üzenetére


konzumpro
senior tag

Újból lesz a használt.

(#128013) rgb0007 válasza WarLock07222 (#128009) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Egyébként tényleg fura a piac.
Anno amikor feldobtam a Bianca-mat kb 5 perc alatt el is ment, és azzal együtt jó pár cuccot, nem is volt olyan régen, óh, kb 1 éve.. :D
Igazából csak az ár ami meglepett, és mostanában volt pár rossz tapasztalatom, igaz nem kávés témában, hanem autó alkatrész (karbon géptető) és a végén azt mondtam, hogy, akkor inkább marad itt, mert csak a varia volt, hogy adjam a feléért, vigyem el, vagy fizessem ki az üzemanyag költséget, ilyesmik.
Szerencsére kávés témában eddig eladásnál nem volt gond, de általában én is inkább egy kicsit a szokásos árak alá szoktam lőni, mert el akarom adni, és már úgyis itt az utódja. Mondjuk az Ode 1.1 + SSP brew + egyéb extrák, ami nekem van olyan 140-150e közé gondoltam volna az árat, nyilván valami alkuval... Na mindegy majd meglátjuk, csak jönne már a 83-as sweet lab... :)

(#128014) Toobee


Toobee
veterán

Úgy nézem már s Robotból is lehet vezetékhalmot csinálni, ha valakinek Flairre volna igénye.

https://barbieripnk.hu/

(#128015) Cathfaern válasza rgb0007 (#128006) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ZP6 kicsit betett ennek a kategóriának. Nyilván nem ugyanaz a kaliber, de majdnem fele annyiba kerül újonnan, plusz hordozható is. És filterre úgyse igazán probléma tekerni.
Aki meg nagyon rá van feküdve a témára az valószínűleg backelt egy Sculptor 078-at, vagy kivár, hogy mi lesz annak a visszhangja.

Ha ~9 hónapja látok egy Ode + SSP kombót ennyiért, gondolkodás nélkül lecsaptam volna rá. De így hogy ott a ZP6, illetve mivel nekem mindenképp kell egy hordozható őrlő is, egyszerűen nem érzem indokoltnak, hogy tartsak mind a kettőt.

(#128016) zolnagy válasza Toobee (#128014) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezt néztem én is.
Biztos jó, de akkor már pont a lényege van így megölve a robotnak, a puritán egyszerűsége ellenére is jó kávé. Valószínű így mégjobb, de na. :)

(#128017) rgb0007 válasza Toobee (#128014) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Igen, már meg is rendeltem hozzá a cuccokat! :D
Nem teljesen azokat, egyébként ez egy régebbi talán koreai srácnak az ötlete volt, láttam anno a YouTube videóját.
Ezeket rendeltem.
24V 3A táp

35x70mm_24V

0.5m_kábel

(#128018) NagyGL válasza NagyGL (#127118) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Levittük a Niche Zero-nk árát 180 eFt-ra. Ha valakit érdekelne, a hirdetés hardveraprón itt található.

(#128019) Parci válasza NagyGL (#128018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát van most már vonzó őrlő eladó épp... :Y kár, hogy nem fehéret vettetek ezekből

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#128020) Ofly válasza RvD (#127810) üzenetére


Ofly
csendes tag

Hejhó, most jutottam oda, hogy meglessem a burr alignmentet. Az alja jó volt, tetejére kellett kis alufólia.


Szétszedtem az őrlő alját is, nem vészes meló (4 tappancs, alatta 4 csavar meg még 3). Nullpont tuti van állítva gyárilag (forgalmazóilag?), látszanak jelölések hozzá.

Holnap meglesem, mit változtat az ízen, bár én nem vagyok akkor guru, hogy meg is tudjam majd fogalmazni. :D

Milyen modeme van? Jó. ISDN vagy ADSL? Laptop.

(#128021) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Magam sem gondoltam volna, de úgy néz ki, hogy felülök a Robot vonatra.. :D

Ennek értelmében a meglévő szettem egy része eladó:

Gaggia Classic Pro (2021-es vásárlás) - Fehér
-Omron PID
-9 bar - (van hozzá 6 baros Shades rugó is)
-Szűkítő
-3D nyomtatott alacsony csepptálca + hosszított lefuvató cső

Állapotát tekintve kifogástalan, gyakorlatilag kicsivel több mint 1 évet használtam, napi 1-2db presso elkészítéséhez.. Tejhabosító nem ment rajta, illetve folyamat Fecoter vízzel használtam a szükséges karbantartások mellett.

Ennek a párja volt kezdetben az Eureka Mignon Specialita, ami szintén eladó (ezt most már a Major váltotta)

Az őrlő épp hogy bejáratott késsel van szerelve, kb. 1 évet használtam, utána kapott új késeket, majd beugrott hozzám a Major.. azóta nem is használom.. Annak idején single dosera alakítottam egy AVX-ben kapható jó minőségű pumpával, de mivel ez nem teljesen passzolt, így esztergáltunk hozzá egy rozsdamentes közdarabot.. Ezzel így már tökéletesen működik... Természetesen az eredeti babtartály is megvan..

Opcionálisan még van egy rakat kiegészítőm, lévén hogy ezek már a Robothoz nem fognak működni.

-VST 18g kosár
-IMS 18 g kosár
-Tadamm Maroktamper
-Normcore V4 tamper
-Pal's Coffee Tech disztri
-Naked portafilter Tadamm által készített fa nyéllel
- stb...

Nem nyerészkedni akarok rajta, szóval viszonylag rugalmas vagyok az árképzés tekintetében.

(#128022) rgb0007 válasza roBEEsz (#128021) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Esetleg egy Gaggiuino átépítés?
Robot mellett is jól tud jönni ám! :) És van már aki meg is csinálja az átépítést!

(#128023) roBEEsz válasza rgb0007 (#128022) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Köszi, de majd a következő tulaj! :) Én szeretnék most egy kicsikét egyszerűsíteni..

A hétvégén volt szerencsém Robotozni @nagyzol jóvoltából és nagyon szimpi volt..

(#128024) John3:16


John3:16
csendes tag

Sziasztok! Üdv mindenkinek, rég jártam errefelé. :)
2016-ban vetten egy Hario V60 Drip mérleget, amit évekig megelégedéssel használtam. Most sajnos úgy túnik, hogy meghibásodott. Belepróbáltam már számos új elemet, mégis mindig azt írja ki a kijelzőjén, hogy "LO", azaz alacsony feszültség, majd azonnal kikapcsol.
Valaki tapasztalt hasonlót? Van itthon szervíz, ahol esetleg meg tudnák javítani?

[ Szerkesztve ]

(#128025) PeterAgos válasza Gery0505 (#127979) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Bocs a kései reagálásért, de net-mentes területen voltam. Amikor megvettem a Kony-t, kerestem átalakítót, de nem találtam megfelelőt. Azután vettem egy NZ őrlőt, jóval helytakarékosabb😃. A Konyval meg nem foglalkoztam, ment a kamrába. Most talán van rá érdeklődő...

(#128026) #98690560


#98690560
törölt tag

Ha van itt olyan, aki használ(t) Rancilio Silvia-t, az leírná, hogy a fejből kiálló csavar miatt kell e alultölteni a kosarat vagy teljesen oké, hogy a pogácsába benne marad a csavar nyoma?

[ Szerkesztve ]

(#128027) NagyGL válasza Parci (#128019) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Igazad van, nézegettem én is... most úgy látszik, épp a vásárlói oldalon jó lenni :) Valahogy azt érzem, hogy fél-egy évvel ezelőtt gyorsabban elment volna - dehát akkor meg még használtuk :D

(#128028) kk831228 válasza #98690560 (#128026) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom van - e jelentősége, eddig nem foglalkoztam vele 18. 5g körül szoktam tölteni kb mindenből... :) De majd a tapasztaltabbak megmondják... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#128029) iatti válasza NagyGL (#128027) üzenetére


iatti
aktív tag

hírdeted még máshol is?

(#128030) Mano66 válasza #98690560 (#128026) üzenetére


Mano66
senior tag

Nálam az volt az első, hogy cseréltem azt a csavart. Amíg nem használsz papírt vagy Puck Screent addig nem zavaró. Addig a pogácsában ott maradhat a nyoma egy picit. Csak ne töltsd túl. Olyan mintha az lenne a 100 ft-os.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#128031) NagyGL válasza iatti (#128029) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Nem. Ezt az egy kávés adok-veszek platformot ismerem, és itt eddig eladóként és vevőként is nagyon jók voltak a tapasztalataim. Van még valami, amit ajánlanál?

(#128032) Mano66 válasza NagyGL (#128031) üzenetére


Mano66
senior tag

https://www.facebook.com/groups/1756756741274954/?ref=share

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#128033) Mano66 válasza NagyGL (#128031) üzenetére


Mano66
senior tag

Vagy itt.
[Kávégép Adok & Veszek]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#128034) sz.zs. válasza NagyGL (#128031) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fb Marketplace

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#128035) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Marketplace-en eladó Gene 99e Ft-ért , ha valaki ilyet keres! [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#128036) Parci válasza sz.zs. (#128035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oda nem írná, hogy isten összes kávéját megpörkölte vele, vagy épp csak bekapcsolta a garázsban tartott hölgy tulajdonosa.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#128037) sz.zs. válasza Parci (#128036) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nyilván az utóbbi… ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#128038) iatti válasza NagyGL (#128031) üzenetére


iatti
aktív tag

én itt adtam el KVX Fórum. :B egy próbát megér.

(#128039) iatti válasza sz.zs. (#128037) üzenetére


iatti
aktív tag

én inkább rámennék 2ezer dodóra :DD

(#128040) prtk


prtk
tag

Sziasztok!
Már egy ideje keresem a megfelelő szettet, de valamiért a kialakult kép mindig összeomlik... Kezdetben Dedica és Graef CM702 tűnt ideális szettnek egy AVX-es csomaggal, aztán pedig a Sage Barista Express. Most ott tartok, hogy egyik sem jó...
A cél otthoni espresso készítés, ami mellé időnként becsúszik 1-1 cappuccino is. Viszont az alternatív dolgokra is nyitott vagyok (a Sage éppen ezért esik ki...). A keret olyan 200-240, amibe már jó lenne ha tamper, állvány és még talán egy naked portafilter is beleférne. Fontos, hogy modding és ilyen-olyan barkácsolások nem férnek bele. Ti milyen szettet vennétek a helyemben?

(#128041) vendingo válasza prtk (#128040) üzenetére


vendingo
veterán

Ha elengeded a gőzt, akkor robot+k4, vagy 9b+k4.
Én is ritkán iszok tejes italt, akkor propelleres habosítót használok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128042) konzumpro válasza prtk (#128040) üzenetére


konzumpro
senior tag

Miért esik ki az alternatív irány Sage-dzsel?

(#128043) prtk válasza vendingo (#128041) üzenetére


prtk
tag

Köszi a tippet! A gőz kelleni fog.

#128042 konzumpro
Az all-in-one miatt.

(#128044) rgb0007 válasza prtk (#128040) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Egy Robot + K4 + Subminimal
Ha nem is egy Pro, de egy sima?
A Robottal úgyis jár a tamper, ha esetleg sikerül használtam, akkor már lehet van hozzá nyomtatva pár cucc.
És eleve naked! :) Az osztót nem érdemes használni! :D

(#128045) RetepNyaraB válasza prtk (#128040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Világos, hogy flair, vagy robot és a többi vázolt dolog. Ha együtt tudsz élni csészénként 5-7 perc bohóckodással, felhajtástól függően. Nanofoamerből csakis a líthium; meg fogod bánni, ha ezen spórolsz pár ezrest.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#128046) stereofan


stereofan
tag

a Nyugi kávézó Salgótarjánban elköltözött a Pécskő útra, szinte a sarkon van. tágasabb a hely, kellemesen el lehet férni, kint is van asztal. bent La Marzocco gép, Mazzerek illetve egy Fiorenzato őrlő van. nagyon finom Impresso brazilt ittam, amiből vettem is: 05.26 pörkölési dátumút kaptam.
a presszó, egy kis tejjel volt 600 Ft. mindenkinek ajánlom aki a megyeszékhelyen jár. (Loveramics csészék nagyon jók)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#128047) prtk válasza rgb0007 (#128044) üzenetére


prtk
tag

Köszi!

#128045 RetepNyaraB
Az ajánlások alapján pont ezen gondolkodtam én is. Attól tartok, hogy első körben nem ez lesz a jó irány nekem. A keret korlátoz be ennyire?

(#128048) escape


escape
aktív tag

Sziasztok.

Nagyjából szeptember óta ismerkedem a kávés világgal, azóta volt már Bialetti Hario mini slimmel, French Press, Delonghi automata gép Hario örlővel használva és most lépnék egyet feljebb. A Hario örlőt egy Timemore C3esp váltotta le, ez önmagában több kategóriával segített feljebb tornászni a kávék minőségét azonban gép ügyben még valami hiányzik.
A kézi örlőt most egy jó darabig viszonylag fixnek érzem, szeretem használni és általában 5-8 különböző kávét szoktam kóstolgatni ezért maradnék a kis adagok kézi örlésénél azonban néha vannak vedégek így meghagynám a beépített örlő lehetőségét ha gyorsan kellene főzni. így jutottam el ide, és gép ügyben kérnék tanácsot. Használt is játszik de gyári megoldásokat keresek, nem feltétlenül vásárolnék mókolt gépet. Amiket eddig néztem az a:
Sage Barista Express (itt ugye nincs PID)
Lelit Anna PL41TEM (+ Fred később)

Van-e esetleg még amit érdemes fontolóra venni, illetve ezek közül egyáltalán ajánlott-e valamelyik?
Köszi és jó kávézást :) :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#128049) RetepNyaraB válasza prtk (#128047) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A keret. Illetve ha 2023-ban akarod elkölteni a pénzed, akkor ennyiből szerintem ez az optimális; innen nagyon sok pénzért lehet jobbat\maceramentesebbet szerezni. Vehetnél használt tuning gaggia classicot 170k körül, ha épp van valahol eladó. Az maceramentes főzés, cserébe macerásan foglalkozós tud lenni (vigyázni kell az alukazánra, bohóckodni a vízzel - mondjuk azt máshol is, de a gc-nél muszáj), rendszeresen takarítani, egyszerre nem lehet egy társaságot kiszolgálni, be kell melegednie stb. És kell hozzá tamper, kosarak, pucér kar (ha nem ad a tulaj eleve).
Robot\flair mellé 1-2 mérleg és készen vagy.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#128050) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Csopak környékén adnak valahol friss koffit elvitelre?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.