Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) Ofly


Ofly
csendes tag

Sziasztok, kerestem a fórumon, de nem találtam hint-et, hogy honnan érdemes DF64P-t rendelni mostanság, ahonnan meg is érkezik (és esetleg vám és ÁFA sem kerül rá :D , egy jó EU-s warehouse-ból pl.). Bármi ötlet, javaslat? Előre is köszi.

Milyen modeme van? Jó. ISDN vagy ADSL? Laptop.

(#125002) Flashback válasza rastacsz (#124982) üzenetére


Flashback
addikt

Igen tudok állítani az előáztatáson és tudok alacsony nyomáson is maradni aztán a 9bar az fix. Sage 920. Megpróbálom 1:2.5-es arányt és a hosszú előáztatást holnap.

p.lac: Köszönöm. Emelek is 2 fokot, és hoszabb előázatás lesz. Vizet most nem szeretnék cserélni.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#125003) SoundON válasza Tomace91 (#124994) üzenetére


SoundON
tag

Lehet én tudom rosszul, de ez valóban gyári gaggia, viszont nem a Gaggia Classic felsőszűrője, hanem az ipari gaggia gépeké. Ez persze nem azt jeleni hogy ez okozza nálad a csatornásodást. Ettől függetlenül én a GC eredeti felsőszűrőjét szeretem a legjobban, azt használom. Abban több apró lyuk van és kevésbé tapad rá a zacc, könnyebb tisztán tartani.

(#125004) Abrakad786


Abrakad786
újonc

Sziasztok! Tovább haladva a lejtőn kipróbáltam a filter kv-t kávézóban…. és megértettem, hogy miről beszéltek… ilyen íz, olyan íz. Nem hittem volna… nagyon bejött.
Szóval majdnem egy hétig bírtam a Hario V60 berendelését :-)))

Nagy nagy kérdés: van itthon friss világos pöris Specialty bab alapanyag, viszont gőzös sincs, hogy a Graef 702-n milyen beállítástól induljak. Okè, hogy jóval durvább, mint a presszó esetén. Van valaki aki graef 702-vél darál V60-hoz? Ha igen, akkor egy kiindulási beállítási alapot tudna javasolni?

(#125005) Tomace91 válasza SoundON (#125003) üzenetére


Tomace91
senior tag

Félreértés van. A gyári felsőszűrővel van ez a probléma (ezzel ami a te képeden is van) és van egy plusz felsőszűrőm ami az ipari és erről tettem fel képet én. Papírt használok így nem nagyon van semmi a felsőszűrőn szerencsére.

Most felraktam az iparit hátha azzal más a helyzet. Holnap kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#125006) p.lac


p.lac
tag

Ha hosszabb előáztatás lesz, akkor akár finomíthatsz is az őrleményen (a hosszabb előáztatás degradálja a pogácsát), ez is az általad kívánt irányba hat.

[ Szerkesztve ]

(#125007) dis236 válasza Ofly (#125001) üzenetére


dis236
csendes tag

Én csak a homebarista.be-ről tudok, 20EUR a szállítás és 4-5 napon belül itt van, GLS hozza :)

(#125008) Stauffenberg válasza kmarci25 (#124997) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a Kingrinder K6-ra mondtam, hogy nekem az a 60+ ezer forint soknak hangzik, akkor már lehet elgondolkoznék azon, hogy (akár használtan, akár kicsit kipótolva) vennék egy gépet a feladatra.

De senki ne írjon privátot az eladó gépeivel légyszi! :D Most nyomtam meg a rendelés gombot egy Timemore C2 Max-ra. Úgy érzem kell a nagyobb kapacitás és alig kerül többe a sima C2-nél.

(#125009) frozy


frozy
csendes tag

Kingrinder K4 milyen filterre? V60-nal próbálta valaki már? Mintha lett volna valakinek K4 és K6 is. Esetleg egy pour over összehasonlítást tudna írni? :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#125010) Zen42


Zen42
tag

Tud valaki ajánlani egy PONTOS hőmérő műszert? Egy rakás eszközzel rendelkezem amivel hőmérsékletet lehet mérni, a szimpla hőmérőktől kezdve a lézeres kézi cuccon át a hőkameráig de mind mást mutat. Szeretnék végre egy pontos hőmérőt viszonyítási alapnak.

(#125011) RetepNyaraB válasza Tomace91 (#125005) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem nincs meg a gyári, mert már iparival kaptam. Ott valóban előfordulhat, hogy "lukra teszed" a szűrőt. Úgy kell forgatni, hogy jó legyen. Az IMS pl. mindenhogyan rosszul fog állni, az nem is ajánlott itt. A gyárira pedig akinek van azt állítja az a legjobb terítésű.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#125012) Tomace91 válasza RetepNyaraB (#125011) üzenetére


Tomace91
senior tag

A gyári szűrő használatával írtam a kérdésem. Most fogom először megnézni az iparival, eddig csak gyárival volt használva és gyönyörű volt a lefolyása.

Ez volt fent eddig amivel a chanelling probléma van ugyanott mindig. Hátha mostmár egyértelmű mindenkinek.

Ezzel jelentkezik ez mindig ugyanott.

[ Szerkesztve ]

(#125013) Saughassy válasza Tomace91 (#125012) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Azért próbáld ki, hogy a kart nem a szokásos szögben tartod tampereleskor, hanem 90 fokot elforgatva. Hátha valami rosszul berogzodott mozdulat az oka. Nem a felsoszurovel van gond, a nyakam rá.

(#125014) Uyuarasy válasza Zen42 (#125010) üzenetére

Nehez kerdes, decemberben kerestem en is. K-hoelemes digitalis merok versenyeztek, vegul ez a topic gyozott meg hogy feleslegesen keresem a legjobbat, 1-2% lesz az elmeleti pontossag a tizenezres kategoriaban.

A TM-902C egy olcso es nepszeru darab, de elvileg ezek kozott eleg nagy a szoras, vegul egy UT320D-t vettem Alirol kicsit dragabban.

Mivel nem tudom validalni a pontossagat, ezert a klasszikus "masodik legolcsobb" opcioval mentem... :D

(#125015) Mano66 válasza Ofly (#125001) üzenetére


Mano66
senior tag

Kérdezz rá náluk.
[G-Micron DF64P]
[G-IOTA (DF)]

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#125016) #98690560


#98690560
törölt tag

Lehet valahol venni szűrőkosárba rakható filter papírt, ami már méretre van vágva és nem nekem kell szüttyögni vele, vagy túl ideális világot képzelek el?

(#125017) Tomace91 válasza Saughassy (#125013) üzenetére


Tomace91
senior tag

Megpróbálom holnap.

Most ma reggel az ipari felsőszűrővel is ugyanott jelentkezett a 2 kos gödröcske és a kis pici lyukak amik a csatornásosodást jelzik. :(((

#125016 AbbyFranzen: talán ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#125018) #98690560 válasza Tomace91 (#125017) üzenetére


#98690560
törölt tag

Köszi szépen!
Egyébként nálam a kosár aljában, itt- ott foltokban beragadt őrlemény problémáját azonnal megoldotta az alsó papír, ajánlanám neked is egy próba erejéig, de eléggé furcsa ez a mindig ugyanott megjelenő csatorna. :F

(#125019) Mano66 válasza #98690560 (#125016) üzenetére


Mano66
senior tag

Lassan jön, de pl : [Innen] .
Vagy : [Innen] .
Itt meg válogathatsz hol olcsóbb : [58 mm]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#125020) Parci válasza frozy (#125009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gyártó szerint is a k6 az ajánlott filterre -- mivel kb. egy árban vannak, ezért, ha még van választási lehetőséged, szerintem inkább arra orientálódj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125021) Tomace91 válasza #98690560 (#125018) üzenetére


Tomace91
senior tag

Igen én is furcsálom. :F Már most 2 felsőszűrővel is ugyanaz a jelenség. Majd kiprobálom amit #125013 Saughassy kolléga ajánlott, veszteni való nincs.

Számomra új a gép ezért nem akarok papírral kezdeni, hanem először össze kellene szokjunk és csak utána neki állni bármi "plusz"-nak, mivel tudom, hogy a pogácsa alá tett papír módosít a lefolyáson és amíg nem tudok egy értelmes kávét csinálni főleg nem konzisztensen, addig inkább nem rakok alá csak fölé, hogy kevesebbet kelljen takarítani.

(#125022) mézespálinka válasza Tomace91 (#125021) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Én anno az IMS felsőszűrőt(expoly-s vásárlás) gyorsan visszacseréltem gyárira. Nekem nem jött be. (sajna már eladtam)

(#125023) dis236 válasza Mano66 (#125019) üzenetére


dis236
csendes tag

Ezekkel szerintem az a gond hogy pont 58mm ezért a kosár tetejére van, nem az aljára. Én is megjártam már egyszer :(

Egy helyen találtam 56mm-eset abból nem rég rendeltem, még nem jött meg de annál is megvan a potenciál hogy nem teljesen jó.
[link]

(#125024) Cathfaern válasza Stauffenberg (#125008) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Most nyomtam meg a rendelés gombot egy Timemore C2 Max-ra. Úgy érzem kell a nagyobb kapacitás és alig kerül többe a sima C2-nél."
Lemaradtam a Hario-s körről, de egy plusz tapasztalat, hogy megnyugtasson, hogy jól döntöttél :)
A Hario őrlőkkel nem az a legnagyobb baj, hogy milyen az őrleményük. Persze, az se jó, de igazából lehet vele filteren is teljesen értékelhető dolgot produkálni. Kotyogóson főleg. A legnagyobb probléma velük, hogy milyen őket használni. Ezt a "nehéz" tekerni dolgot ne úgy képzeld el, hogy érzed hogy tekered. Ezt úgy képzeld el, hogy 2-3 fordulatonként teljesen beakad a kar, picit vissza kell húznod és izomból rátekerned újra, hogy egyáltalán elinduljon. Közben a tekerés erejétől többször elcsúszik a kezedben ahogy tartod és foghatsz rá újra rendesen. És nem 10 fordulat alatt van meg egy őrlés, főleg nem 30g-ra... :) Én pár hónapig használtam filterre (értsd: durvább őrlemény, könnyebb tekerni, mint kotyogósra), aztán eladtam inkább és vettem helyette C2-t. Bal hüvelykujjamon szabályosan bőrkeményedés kezdett kialakulni ahogy tartottam az őrlőt.

Amúgy a célra szerintem a C2 teljesen jó választás volt. Jelenleg alsó kategóriában ár/érték bajnok a 1ZPresso Q2, ami $-ban nem is kerül sokba, Ft-ban viszont nagyon elszállt az ára... De kotyogósra nem fog kijönni a kettő közötti különbség. Régebben elég sokat főztem kotyogóssal, C2 - 1ZPresso K-Plus váltást kotyogóson nagyon minimálisan vettem csak észre, pedig az nagyobb ugrás ennél.
Ha meg esetleg mégis nagyon ráfeküdnél a filter témára, akkor meg jegyezd meg az 1ZPresso ZP6 nevet... :)

"nekem az a 60+ ezer forint soknak hangzik, akkor már lehet elgondolkoznék azon, hogy (akár használtan, akár kicsit kipótolva) vennék egy gépet a feladatra."
Rossz hír, de elektromos őrlőkből 100k lesz az alja, még használt esetén is... :) Ha "gépet a feladatra" alatt úgy értetted, hogy kávéfőzőt is, akkor még rosszabb hírem van... :D

(#125025) Cathfaern válasza Tomace91 (#124990) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"WDT, disztribútor, Normcore V4 58,5 mm-es tamper"
WDT = max. 0.35-ös tű? Ha nem, akkor többet is árthatsz vele, mint amennyit használsz.
Illetve jól WDT-zel? Nem csak a tetejét, hanem az aljától kezdve körkörös mozdulatokkal spirálisan felfelé.

Ha mindkettőre igen a válasz, akkor én megpróbálnám kihagyni a disztribútort.

(#125026) Tomace91 válasza Cathfaern (#125025) üzenetére


Tomace91
senior tag

0.35-ös tűvel használom szépen alulról kezdve haladok felfelé körkörösen.

#125022 mézespálinka: Gyári volt eddig fent, ma reggel próbáltam először az iparit ami a #124994 hozzászólásomban szerepel a képen. Mindkettővel ugyanaz a helyzet sajnos.

Gyári felsőszűrővel:

Iparival:

(#125027) verti1 válasza Tomace91 (#125026) üzenetére


verti1
tag

Én megnézném a felső szűrő tartót és a fejet milyen állapotban van. Ha mind a két felső szűrővel ugyan az a jelenség akkor lehet szűrő tartó alatt szökik a víz. A fejnek tisztának kell lennie, bevonatnak simának. A szűrő tartót pedig üveglapon, 600-as papírral érdemes lesíkolni, hogy pontosan illeszkedjen. Új kartömítés se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#125028) Cathfaern válasza Tomace91 (#125026) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Másik kosárral is ugyanez a helyzet? Felsőszűrő problémával az a bajom, hogy az AP papír mellett nem kéne hogy ennyire látványos gondot okozzon. Főleg így, hogy két különböző felsőszűrővel is pontosan ugyanott jelennek meg.

(#125029) Tomace91 válasza verti1 (#125027) üzenetére


Tomace91
senior tag

Kartömítés új kék van benne.

Megnézem a többit köszönöm!

Volt már szétszedve a fej nem láttam problémat vele. A szűrőtartó kart kellene meg lesíkolnom ott ahol illeszekdik bele a szűrő maga? Ha szökne itt a víz nem látnék valahol máshol vízfolyást a szűrőn kívül? Ez egy nyitott szűrőtartó kart és csak a szűrőből jön víz, máshonnan nem.

(#125030) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Nincs esetleg valakinek elfekvőben Mazzer SJ garatszűkítő? 3-D nyomtatottat nem szeretnék, kizárólag csak fém érdekel.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#125031) verti1 válasza Tomace91 (#125029) üzenetére


verti1
tag

A fej és a szűrő tartó blokk kapcsolatának kellene minél jobbnak lennie, mert nincs köztük tömítés. A kartömítésnek kell tömítenie ahogy meghúzod a kart. Öreg tömítéssel vagy nem megfelelő illesztéssel utat tud törni magának a víz. Nagyon a szélén van a kosárnak és ugyan ott, ezért gyanús a dolog. Illetve a felső szűrő felfekvő felületét is nézd meg a szűrő tartón.

(#125032) Stauffenberg válasza Cathfaern (#125024) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi a megerősítést, már nagyon várom a csomagot! :D

Amúgy a C2 árán sem azért húztam a szám, mert ne férne bele a keretbe, csak több helyről kaptam az infót, hogy 20k alatt indulnak a tényleg jól használható kézi darálók, de arra kellett rájönni, hogy ugyanarról a kategóriáról beszélünk, ezek 2 éve még annyiba kerültek.

Kávéfőző gépet (ha espressora gondoltál) nem hiszem, hogy veszek (persze soha ne mond, hogy soha), az Aeropress vagy a V60 jobban érdekel. Meg amikor először sikerült kotyiban finom kávét lefőzni, akkor rájöttem, hogy én ezt nagyon szeretem műfajilag. De kell a jobb őrlő az egyenletes minőséghez, mert a forgópengés szarral hol jobb, hol rosszabb a kimenet.

James Hoffmann pedig téved abban, hogy ezt el lehet tenni fűszerekhez... :D Arra a mozsár való. De elnézem neki, ő barista és nem szakács.

(#125033) JackFeryll válasza Stauffenberg (#125032) üzenetére


JackFeryll
őstag

21-ben 60-ért vettem JX-Pro-t. Nem hiszem hogy a közelmúltban volt 20 alatt jó kézi.
Annyi hogy kéziből jóval olcsóbban megkapod azt az őrmelény minőséget mint nem kéziből. (picit mint a fejhallgató és a hangfal esete)

[ Szerkesztve ]

(#125034) icm


icm
tag

Triakos teljesítmény szabályzó beszerzési forrást tudna valaki küldeni? :) Vaterás működik? Mert akkor nem erőlködöm :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#125035) Flashback


Flashback
addikt

A Ház-as Colombia Huila-n nem segített a höfok emelés, és az alacsony nyomás sem. Citromlé maradt. Lehet Tricolate filter lesz belöle.
Az illata pedig nagyon szuper az örleménynek.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#125036) Cathfaern válasza JackFeryll (#125033) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem 2020 júniusában 20k ($62) volt a Timemore C2 Aliexpressről.

(#125037) #98690560 válasza Flashback (#125035) üzenetére


#98690560
törölt tag

A rövidebb arányt, amit ajánlottam, megnézted?
Nézem, hogy ez egy anaerob cucc most, de volt korábban is náluk ez a kávé, csak más feldolgozással, ha jól emlékszem, jó lenne tudni, hogy melyik van nálad.
Nekem az anaerob 93 fokon, 17-ből 30g, 30 mp, 7 bar-on és egy elég balanszos cucc a vége.
A régi kolumbiájuk ízeire nem emlékszem, de egy jegyzetfüzetben vezetem a kávéimat és visszanézve 93 fok, 1:2 arány, 19 bemenővel, 9 bár, 27 mp volt.

(#125038) RetepNyaraB válasza icm (#125034) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hogyazának volt tavaly. Hacsak meg nem gazdagodott rajta azóta.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#125039) Ofly válasza dis236 (#125007) üzenetére


Ofly
csendes tag

Én is azt találtam legközelebbinek, akkor adok neki egy esélyt :) Köszi!

Milyen modeme van? Jó. ISDN vagy ADSL? Laptop.

(#125040) phranxinatra válasza Flashback (#125035) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Próbáld meg finomabb őrleménnyel hosszabbra venni a lefolyási időt.

(#125041) norkov84


norkov84
tag

Hölgyek-Urak!

Az R58 elkelt, így a következő eszközöktől is megválnék:
- 58.6-os Fragola palmtamp v1 (maroktamper), 2016 dec-i vásárlás: sajna egyszer leesett, így két apró csorba van rajta (l. képek) - 8e Ft
- LM, peremes 14g dupla szűrő: elvileg a VST 15g-os szűrője, VST logó nélkül - 3e Ft

Kettő egyben 10e Ft.
Helyileg Bp. XIII. ker, nem postázom.

Érdeklődni privát üzenetben.

(#125042) Flashback válasza #98690560 (#125037) üzenetére


Flashback
addikt

Anaerobic natural.
Megint finomabbra vettem az őrlőt de még mindig citromlé. Meg kb 2 duplára való. Legközelebb megpróbálom 20gr-al. Csöpögős.lefolyas lesz az már :D
De tejjel egészen jó.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#125043) norkov84 válasza norkov84 (#125041) üzenetére


norkov84
tag

Hideg az idő… jegelve stereofan topiktársnak.

[ Szerkesztve ]

(#125044) frozy válasza Parci (#125020) üzenetére


frozy
csendes tag

Nem olyan egyszerű az! :) Szeretnék eszpresszót is belőle majd utazósban (Robottal), meg néha V60-at. Ezért lennék kíváncsi k4 filterképességére. Szóval, ha valaki próbálta esteleg, légyszi írja meg!

(#125045) Parci válasza frozy (#125044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

presszóra is jónak mondják a k6-ot, meg sem vettem volna, ha nem. amit írsz, az pont az, ami nekem is kellett, én a k6-ot vettem. aztán meglátjuk, hogy mit tud.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125046) Bazsee71 válasza Parci (#125045) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jut eszembe, filterre nem használod a Fortét? Annak közelében sincs egyik kézi sem.

(#125047) Parci válasza Bazsee71 (#125046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, de nem szeretem állítgatni filter és presszó között, mert ki kell darálni belőle mindig a maradékot (mostanában napi 1 kör filter és 1 kört presszó készül felváltva). eleinte épp ezért a kinut használtam presszóra, de azért az nem olyan kényelmes :). úgyhogy most jobb híján azzal filterezek. igazából ledarálom én a presszót a kézivel is, de akkor traveller helyett valami nagyobb, könnyebben tekerhető lenne az ideális.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125049) Bazsee71 válasza Parci (#125047) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én lehet maradnék a Forténál filterre. Amit egy kis kúpos elken, az egy presszónak még jól állhat, de filternél már hiányzó lehet az az extra, amit a Baratza hozzátesz. Persze kérdés, milyen arányban pörög a filter/espresso, mennyi időt szánsz tornára. :)

(#125050) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#125049) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vaaaaagy, egy X54 presszóra a Forte mellé. ;] Tippre ugyanazt a kés van bennük.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.