Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

És a lett Rocket Bean pörkölő Magic Pussy etióp presszóját se hagyjátok ki!!

https://caffe35.webnode.hu/

(#57002) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Tuning EK.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57003) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Firenzei spec. pörkölő. Presszón brazil volt brutál marcipánnal. Filteren etióp, olyan amilyen, egy próbát megért.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#57004) SierraFox


SierraFox
tag

Nagyon köszi a képeket és a beszámolót! :R

Mennyire jellemző, hogy lehet kártyával fizetni? Azt látom, hogy van ahol csak készpénzzel lehet.

Úgy látom Dougéknak annyira kicsi a standja, hogy a Pharos már nem fért el sehol se. :P

[ Szerkesztve ]

(#57005) adp válasza fragola.6035 (#57002) üzenetére


adp
őstag

nagyon komolyan néz ki

(#57006) fragola.6035 válasza SierraFox (#57004) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Csak a CasMo-nál láttam terminált, külföldieknél kp.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57007) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#57001) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tartsuk magunkat a magyaros kifejezésekhez, kéretik a kávé neve magyarul is! :DDD

(#57008) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

A CasMo cupping is jó volt csomó panamaival.

Jöjjön holnap aki tud, a következő 15 évben biztos nem lesz ilyen rendezvény Magyarországon.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57009) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

https://caffe35.webnode.hu/

(#57010) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#57008) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egyre mérgesebb vagyok, hogy képtelenek voltak akár csak 1 napot is hétvégére tenni... :(((

(#57011) celf


celf
őstag

lehet egy béna kérdésem? kiállításon itt fizetni kell a kóstolásért?

[ Szerkesztve ]

(#57012) Parci válasza fragola.6035 (#57008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jövünk. Bár nincs illuziom, hogy három teljes nap is kevés lenne, nem hogy egy fél :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57013) fragola.6035 válasza celf (#57011) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem kell fizetni, ez nem borkóstoló.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57014) celf


celf
őstag

Az tökjó. Mondjuk szerintem így is el fogok verni pár ezer forintot kávéra, meg ki tudja mire.

(#57015) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő kávéfőző lennék és szeretném megvásárolni első gépemet. Mi lenne a legolcsóbb, már használható minőségű örlő+gép+tamper -is kell hozzá ahogy olvastam az összefoglalót-? Valamint vannak-e egyáltalán jó automaták, és ha igen mi lenne annak is az alsó ára?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#57016) soldier2 válasza kellog123 (#57015) üzenetére


soldier2
őstag

Olyan automata, ami hasonló végeredményt ad, mit a karos gépek nincs, sok pénzért sem. Amiért érdemes pénzt adni az a Gaggia Baby és a 2015 előtti Classic, Rancilio kisgépei, esetleg Lelit, ha van használtan. Mivel egyszerű, és könnyen javítható gépek ezek a használttól félni nem kell. Ha újban gondolkodsz akkor marad a Rancilio Silvia(ebbe utólag kell egy pid, 20-25k-t érdemes rászámolnod az árra, illetve ugrik a garancia), vagy a Lelit (elsősorban a Gilda, Victória, de az Anna sem rossz, ha szűkös a keret). Darálónak Iberital challange, Lelit Fred Graef CM 702 ajánlott, ezek alatt ne nagyon nézelődj, kézzel hajtós sincs olcsóbban.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57017) Parci válasza fragola.6035 (#57013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ott is csak a budai diszpolgaroknak vakitott budavari fesztivál és társai ilyenek. :) A jobbak belépő után bekenhagyosak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57018) GML válasza soldier2 (#57016) üzenetére


GML
őstag

Ezek szerint, ha valaki itteni szinten már elfogadható kávét akar inni készíteni, akkor a 6-8-10k/kg-os kávéit egy legalább 150, de inkább 200 ezres beruházás után tudja elfogadhatóan lefőzni?
:F :U

(#57019) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#57020) ronin s8 válasza GML (#57018) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez kb. így van, ha espresso a technika. Az espresso technikai sport, egy szint alatt be sem indul. Trabanttal nem tudsz részt venni a Forma 1-en...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#57021) Bazsee71 válasza GML (#57018) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha hajlandó vagy sok-sok kompromisszumot kötni, akkor egy alap Gaggia Baby + CM702 + sallang megáll 80e környékén.

Kávé terén talán a Pacificaffe a legolcsóbb vállalható, de ott is számolni kell 7k/kg körüli árral.

(#57022) sz.zs. válasza Bazsee71 (#57021) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Illetve ha valaki bírja a robusztás(abb) blendeket, akkor Pacific Rome espresso 3500.-/kg, Kapuczíner Velencei Gondolások 4000.-/kg. + esetleges szállítási költség...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57023) Parci válasza GML (#57018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, hogy úgy hangzik, mintha csupa hülye sznob lenne itt, ezért csak annyit mondok, hogy amit a többiek írtak, az úgy van, ha valaki gondol egyet és meg akarja oldani olcsóbban/jobban, a végén drágábban jön ki, mert használhatatlan dolgokat vesz.

80e ft alatt lehetetlen kijönni a gép + darálóval, daráló nélkül lehetetlen értékelhető eszpresszót csinálni, 3-4e ft/kg alatt nincs iható kávé.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57024) GML válasza Parci (#57023) üzenetére


GML
őstag

Ezekkel egyet is értek. De nem értem, hogy egy olcsóbb karos gép miben nem jó, miért kell egy GB minmum? Maximum a kazánt tudnám felhozni, de azt idővel lehet cserélni, bővíteni, PID-esítni. Addig is lehet használni, vagy nagyon rosszul gondolom?

(#57025) And06 válasza GML (#57024) üzenetére


And06
aktív tag

mert a gaggiában van OPV és háromjáratú szelep, továbbá jó a vizteritése, és könnyen tuningolható tovább.

(#57026) Csápájev válasza GML (#57024) üzenetére


Csápájev
őstag

Rosszul.
Autos peldanal maradva, mintha azt mondanád hogy miért nem jó F1 re a Trabant? Max a motorját kell kicserélni, hisz annak is egy kormánya négy kereke van,mint a F1 es autoknak,nem?
Nem.

[ Szerkesztve ]

(#57027) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Darálót pucolni milyen gyakran illik?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#57028) GML válasza Csápájev (#57026) üzenetére


GML
őstag

Ez ezért nagyon más. F1 vs KVfőző. :D F1-nél számít a külső is. Egy főző estén meg nem. A beltartalom, ami fontos. Azt meg lehet cserélgetni, nem? De. ;]
Legfeljebb most lecserélem a kart, meg veszek egy darálót. a gép meg a következő. A zenehallgatást sem egyből a 3-400-ezres lánccal kezdtem.

(#57029) Csápájev válasza GML (#57028) üzenetére


Csápájev
őstag

Persze. A trabin is csak lecseréled a gumikat, a motort aztán mehetsz is. :)
Ez sajnos nem így működik. Hidd el nem sznobizmusbol mondjuk hogy 80 ezer alatt nincs gép és daráló. Ez a tapasztalata itt nagyjabol mindenkinek. És 80 még csak a belépő kategória.

(#57030) GML válasza Csápájev (#57029) üzenetére


GML
őstag

Akkor inkább spóroljak és egyszerre cseréljek le/szerezzek be minden kelléket? Ezzel az lesz a baj, hogy a végén nem is lesz belőle semmi, mert mindig inkább hozzá tennék egy kicsit és a végén meg úgy lennék vele, hogy nem fogok 3-4-500-at egy kávéra költeni, amivel még pepecselni is kell. ;]
Most van egy (ex) 40 ezres gépem, ami jó valamire, de csak azért hogy egy kicsit változtassak kell minimum 100-150-200 egyszerre. Emellé mehetne egy külön daráló most 50-ért, majd később egy másik gép 80-120-ért. De akkor ezek szerint ez nem jó út? :( :((( :O

(#57031) beleriand72


beleriand72
tag

Autós példánál: a Trabiban először kicseréled a motort, mert nem jó, majd a kerekeket, a fő részeket, majd a kiegészítőket, ezek a Trabi kaszniba már nem férnek bele, a végén semmi köze nem lesz a Trabihoz. Ám ha a ráfordított időt, szerelési... költségeket figyelembe veszed kb másfélszer annyit ráköltöttél, mintha egyből megveszed. Kávégépnél is kb ez van, kicseréled először, ami nagyon nem jó, aztán hogy rendesen működjön és ne kávénként kelljen mondjuk fej/kar/stb.tömítést cserélned minden mást mondjuk a legolcsóbb - Gaggia - alkatrészekre, akkor a végeredmény egy jó drága Gaggia lesz. Ám ezzel kávét fogsz készíteni (aminek van néhány paramétere, ami alapján kávénak nevezik) és nem egy általad iható valaminek/kávészerűségnek.
Lehet próbálkozni, hitegetni magad, ez a lényeg (én is beláttam, ízlett a szarvasi után a Saeco Incanto által készített automata kv, aztán vettem egy Rancilio-t...).

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#57032) Rush77 válasza GML (#57030) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én a saját példámmal tudok jönni csak.
Nekem egy "ipari hulladék" Saeco Poemia gépem van. Aztán apránként elindultam a (remélem) jó irányba.
Vettem egy nem nyomásfokozós kart, egy tampert meg egy kézi őrlőt hozzá. Már ez is érezhető javulást hozott a frissen pörkölt kávéval.
Most úton van egy Graef CM702 daráló (32k és azt mondják, hogy presszóhoz ez a minimum belépő) amivel további javulás várható a végeredményben és majd amikor év vége felé lesz keret akkor jön a GC vagy valamelyik jobb gép.
Már eddig is fényévekre vagyok eredményben attól amivel és ahogyan kezdtem.
Lehet hülyeségnek fogják itt tartani sokan de szerintem ha nem engedheti meg magának az ember (mint én sem), hogy egyszerre 100k+ kiadjon felszerelésre akkor apránként is lehet érezhető javulást elérni.

(#57033) GML válasza Rush77 (#57032) üzenetére


GML
őstag

Nekem is pont ez a tervem, Igaz nem egy 702-vel, hanem egy Fred-del és utána meg esetleg egy Anna. A Poemiát én kb 3 év után vettem meg 3 éve. 1 éve meg egy Nespresso-t, mert az asszonynak inkább a kényelem, mint a minőség a fontos. De az a vicc, hogy a Nespresso az néha jobb, mint egy tégla, bár azt nem csodálom...

(#57034) titusz248 válasza GML (#57030) üzenetére


titusz248
csendes tag

Én is apránként kezdtem, szarvasi után kotyogós, késes helyett kézi daráló, utána vettem kb 6500Ft-ért egy használt delonghi ec190et. Ez már egy hatalmas ugrás volt a kézi daráloóval még úgy is hogy a kézi egy olcsó szar valami 2000Ft-os retek volt. Ezek után vettem a CM702-t ami - ezeddig - a legnagyobb ugrás izben és élményben is! Aztán remélem hamarosan lesz egy jó gépem is :)

(#57035) Rush77 válasza GML (#57033) üzenetére


Rush77
aktív tag

A 702 és a Fred között én is sokáig gondolkodtam de most egyelőre a budget az erősen behatárolja a lehetőségeket.
Gépek közül pedig amennyiben nem találok normális GC-t úgy én is inkább kicsivel tovább spórolok és az Anna-t vagy Gilda-t veszem számításba.

BTW: A hozzáértőknek címezném ezt a kérdést.
Ebay-ről mondjuk ha találok GC-t honnan tudhatom, hogy mennyire van "lefingott" állapotban (nyilván elsőre sehogy). De mégis mert ha mondjuk nem hajlandó + képet küldeni a belsejéről az eladó akkor is igazából mind1, és meg lehet venni mert mindene cserélhető (persze ártól függően)?
Csak hát kérdés, hogy mennyire szállnak el a költségek ebben az esetben.

(#57036) Csápájev válasza GML (#57033) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem szazezrekrol beszélünk, 80 rol kb. Az a szint, amit érdemes elkezdeni tuningolni és nem kidobott pénz. A többire csak költhetsz, költhetsz, majd lecseréled. Tök fölösleges.

(#57037) Parci válasza GML (#57033) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen jó irány, hogy szerzel egy normális darálót. úgy is kelleni fog. graef 702 az általánosan elfogadott beugró, sőt, filterre állítólag erőn felül teljesít. de működik a többi kis kúpos is, köztük az is, amit írtál (csak fölöslegesen drágábbak, ott tényleg csak a dizájnért fizetsz). gépből meg nem kell 80e ft-ot költeni. simi.esp.28 vagy hogyhíjjákanickjétneki hirdetett itt 45e ft-ért egy quick mill 0650-est a minap. na, az például zseniálisan tök jó. megveszed, sosem kell később sem pid-elni, kazánt cserélni, semmit sem tuningolni, csak használni. és a gaggiával ellentétben 3 perc alatt üzemkész.

így 80e ft-ból megvan a daráló+gép kombó, és igenis alkalmas tök jó kávéra. hajrá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57038) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

apropó, végül csak nem jutok ki a woc-ra ma.. sem :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57039) Illesvik válasza Parci (#57038) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Meddig van este nyitva azt tudja valaki?

Üdv.

(#57040) Csápájev válasza Illesvik (#57039) üzenetére


Csápájev
őstag

17ig

(#57041) Parci válasza Parci (#57037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szóval, folytatva:
1. daráló:
- ha kevés a pénz: graef 702 (kb. 40e ft)
- ha kicsit több, akkor használt, felújított super jolly valami tuning késsel (kb. 90e ft)

2. főző:
- ha kevés a pénz, akkor felújított qm 0650, ha van (45e ft)
- ha kicsit több, akkor full tuning gaggia (rézcső, pid, nyomiszabi) (kb. 100e ft)

ezek alatt nincs semmi értelmes, ezek felett pedig már az "elkapott a gépszíj" territóriumban vagyunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57042) GML válasza Parci (#57041) üzenetére


GML
őstag

A Graef már van 30-32 körül, a Fred van 40-45 magasságában.

(#57043) radi8tor válasza Bazsee71 (#57010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy legalább 18 óráig nyitva lenni. De ez egy szakmai kiállítás.

⭐ Stella

(#57044) soldier2 válasza GML (#57033) üzenetére


soldier2
őstag

Persze, hogy lehet így csinálni, a fontos, hogy olyan dolgokat vegyél, amik később is jók. A Fred pl jó ötlet, mert a következő géppel is jól kijön.Plussz karra, poemiás tamperre nem költenék, ha az Anna egy éven belül belefér. Valami jó friss kávé kell bele, és gyűjteni a gépre.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57045) vTamas35 válasza Parci (#57041) üzenetére


vTamas35
csendes tag

"ezek felett pedig már az "elkapott a gépszíj" territóriumban vagyunk."

Igen, erről a kategóriáról mintha már hallottam volna... :U

O1G

(#57046) GML válasza soldier2 (#57044) üzenetére


GML
őstag

Nem arról van szó, hogy nem férne bele bármikor. Csak nem érzem azt, hogy megérné erre költeni. Maradnék a fokozatosság elvénél. Ezért is vennék egy olyan darálót, ami sokáig kiszolgálna, ha arról lenne szó.
A poemiába egy kar/tamper 10-ből megvan. Annyi még belefér. Ha tetszik a macera és a kapott minőség, akkor meg indul a beruházás.
Általában azt az elvet követem, hogy addig maxolom a beruházást, hogy a következő szintlépést már ne akarjam megfizetni. :D Pl, ha most megtetszik a macera, akkor lehet, hogy Anna helyett egy Gilda/Victoria, vagy Diana lenne, de a rákövetkező lépcső meg már irreális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57047) Parci válasza vTamas35 (#57045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hja... a roburt inkább le sem fotózom, nem fér bele a képbe :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57048) soldier2 válasza GML (#57046) üzenetére


soldier2
őstag

Ha belefér akkor ne gondolkodj. Ez a szint ahol minden forint elköltött pénzt megérzel ízben is. Sokan elhagytuk ezt a szintet, és más, drágább gépek felé mozdultunk, az már a megszállottság/hobbi kategória. A fenti géppark az ami az ésszerűség határain belül van, alatta kidobott pénz. Egy használt gépet meg fél év múlva is el tudsz adni annyiért amennyiért vetted. Ugyanakkor az is igaz, hogy a 10k nem nagy beruházás, sokan adtunk innen egnnyit apró kiegészítőkre amit szinte soha nem használtunk :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57049) soldier2 válasza GML (#57046) üzenetére


soldier2
őstag

[link] itt van pl egy gép (ami hiánzott belőle a Classic-hoz képest, azt beletették), nem régen került fel, kis alkuval elhozható, ha tényleg szépen működik.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57050) GML válasza soldier2 (#57049) üzenetére


GML
őstag

Most maradok az új daráló beszerzésénél. Ha elviszik a jelenlegit.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.