Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) adriankoooo válasza kurtuzov (#88999) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ha minden igaz akkor csak a Travelerhez kell, a Phoenix elég mély, nekem legalábbis még nem pattant ki szem sosem.

(#89002) vicces1 válasza Z0mbi (#88998) üzenetére


vicces1
aktív tag

sok sikert az első csepp megérkezéséig ami indítja a mérlegen az idő múlását!

Nem akartam kötözködni, úgyhogy bocs, felejtsd el!

Mindenki azzal szórakozik amivel akar, nekem a 11usd -os mérleg több mint egy év után 0,1gr pontos minden sarkán külön mérve, 1,2gr súllyal mérve, de ha nem lenne az se zavarna.
Az már jobban zavarna, ha pragmatikusan be kellene tartanom, hogy 25mp/36-38gr/18gr.
Ennek úgy van értelme, ha egy kávázóban reggel belövik az adott kávét az őrlőt, ipari gépet ami időre adja az adagot, shotot. Aztán egész nap tolják vele kiló szám.
Otthon szerintem a napi 1-2-3-4 adagra, ráadásul kávét váltva ez nem igazán jó.
Akár 1 nap alatt is változik a kofi, még az adagonként fagyasztott is sokszor, meg a sok környezeti tényező, páratartalom, helyiség hőmérséklet, légnyomás, ózonjuk, mittudomén használt víz, pumpa éppen gyengélkedik, stb.

Szóval nem működnek stabilan a sémák, ezt szerintem itt folyamatosan mindenki tapasztalja.
Volt olyan, hogy 40gr fölé nem engedtem egy P&Y Abysin moccat, aztán az vége felé elengedtem és ott jöttek a legfinomabb ízek, bőven 40mp körül.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#89003) sz.zs. válasza kurtuzov (#88999) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem jöhet! :)

adriankoooo: ha bele lendülök, nekem repkednek a forgácsok! :D

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89004) Z0mbi válasza vicces1 (#89002) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Tiszta sor. Mivel enyhe OCD m van ezert nekem kellenek ezek a dolgok amik felett ugy erzem kontollom van :D es minel kevesebb legyen a valtozo.
En kettesevel veszem a kv t azert hogy mire belovom azutan ne kelljen mar allitgatni sokat. Persze nem mintha mar egy negyedkilos veget nem kellene igazitani mivel annyit veszit az olajokbol/nedvessegebol hogy az orlot utana kell allitani.

Azert merek idot es grammot hogy minel kevesebb valtozom legyen.
Sajnos nem tartott soka mig rajottem hogy az otthon hobbikent presszo fozes konzisztensen jo minosegben az kvazi a lehetetlen hatarat surolja. De torekedni lehet efele. 10 bol 6 kb olyanra sikerul amit barkinek odamernek adni. a maradek 4 megy a lefolyoba :(
A merlegre egyebkent egy manualis stopper lesz a kv pulton (a pulttot amit kimondottan a gepeknek keszitettem :) merthogy hobbiasztaloskodas is jatszik)

(#89005) verti1 válasza Parci (#88986) üzenetére


verti1
tag

Nem gondolom, hogy ez mérleg elitizmus. Mint az élet minden területén itt is vannak végletek. Lehet mérni 3000 Ft-os ebay-es mérleggel és Acaia-val is. Persze van közte is pár lépcső. A funkciókat pedig mindenki döntse el, hogy mennyire fontosak neki és mennyit hajlandó kifizetni értük.

(#89006) mismis


mismis
csendes újonc

Ma kölcsönkapok egy hétvégi házban szolgáló cm702-őt, ami a jó időkig (április?) maradhat. Filtereshez van idomítva, de most majd bővül a repertoárja. Tehát nem kell kapkodnom az őrlővásárlással, ki tudok várni egy Mazzert. (Fő az optimizmus.)

(#89007) weinmaker


weinmaker
őstag

Igaz nem mérleg, de legalább fincsi. Tegnap jött meg a Pacific új Rwanda kávéja. Ne kérdezzétek, hogy milyen eljárású, mert nem akarok hazudni, de bitang jó lett. Már bontáskor is minőségi csokoládé illata van. Persze ez nem csokis ízvilág, erőteljesen gyümölcsös (áfonya, szőlő), pici cukorral ananász is feljön. Kapucsínónak is ott van a szeren. Szóval érdemes bepróbálni, szerintem lesz majd teszten is nálunk. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89008) ici169


ici169
csendes tag

Kávéőrőlő eladó, ha érdekel valakit:
[Hirdetés]

(#89009) Parci válasza verti1 (#89005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem rosszindulatú kérdés volt, nyilván értelemmel teszitek, erre lennék kíváncsi. tényleg nem vagyok képben. az a lényeg, hogy nem csak tömeget, hanem időt is mér egyszerre? vagy mi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89010) koxx válasza Parci (#89009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Többek között igen. [link] Meg gondolom mindenféle bizbaszt lehet állítani az appon keresztül.

(#89011) Parci válasza koxx (#89010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89012) verti1 válasza Parci (#89009) üzenetére


verti1
tag

Nem is vettem annak. :))
A lényege ezeknek a mérlegeknek, hogy egybe vannak építve egy stopperrel. Különböző módokban tudod használni. Felrakod a mérleget a csepptálcára, rárakod a csészét, egy pillanat alatt tárázza magát és indítja az stoppert. A másik beállítással rárakod a csészét, tárázza magát és az első cseppnél indítja az órát. De vannak manuál módok is. Okos mérlegek. Van amelyiknek van Bluetooth kapcsolata és különböző appokkal használhatod. Ez egy extra dolog, nem lesz jobb tőle a kávéd csak max. egyszerűbb egy-két mozdulattal a dolgod. Egy kávézóban viszont a sok mozdulat idő ami pénz. Ezeknek a mérlegeknek a Rolls Royce-a az Acaia. Drága (nekünk), de kapsz egy aluminium házat, vízállóságot, beépített akkut, pontosságot, gyorsaságot. Ez alatt árban van még lefelé több hasonló készülék.

(#89013) Parci válasza verti1 (#89012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

végső soron akkor a profilozás lehet a tényleg hozzáadott tudása, ha jól sejtem. a többi kényelem (ami szintén nem elhanyagolható). így már értem. eddig azon agyaltam, hogy miért olyan fontos, hogy valami 0,01 grammra pontos legyen, mit számít +/- 1 tizedgramm.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89014) verti1 válasza Parci (#89013) üzenetére


verti1
tag

Flow profilt tud neked rajzolni ami presszónál talán nem annyira fontos mint a nyomás profil. Valamint tudod logolni az adatokat bluetooth-on keresztül. Elsősorban kényelmi dolog igen. Otthon mindenki döntse el magának, hogy megéri vagy sem. Egy kávézóban viszont nagyon hasznos dolog tud lenni.

(#89015) mismis


mismis
csendes újonc

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen menettömítést használtok a kifolyócsőr karra csavarozásához, hogy a megfelelő pozícióban álljon. Nekem itthon Tesaflex 53948 van, de ez csak alacsony hőmérsékleten használható. Az 53988 (elektromos) is csak 90 fokig. Kenderkócot nem lehet kapni.

(#89016) Parci válasza verti1 (#89014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a forté óta már mérleget sem használok, mert megméri ő nekem az őrleményt. a csapolást meg ús is addig engedem, ameddig kedvem tartja :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89017) sz.zs. válasza mismis (#89015) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én ilyet, de a sima teflonszalag is tökéletes és jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89018) Tomi_Sci válasza mismis (#89015) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem van alatta egy O-gyűrű és simán kézzel meg tudom "szorítani" a kívánt pozícióban.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89019) mismis válasza sz.zs. (#89017) üzenetére


mismis
csendes újonc

Köszi.
Tomi_Sci: milyen vastag O gyűrű? Az átmérőt sejtem...

(#89020) Sic.Transit válasza weinmaker (#89007) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Pont javasolni akartam tesztre! :)

(#89021) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Mérleg: ezt, ezt és ezt találtam ami nem a low-end és high-end kategória. Sajnos nekem túl nagyok, de nem néznek ki gagyinak.

[ Szerkesztve ]

(#89022) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

Nespresso Mini vízkőtelenítésre jó megoldás a 6 dl víz (előírt mennyiség) és 60g citromsav? Vagy a 10%-os oldat túl tömény?

Köszi

(#89023) mismis válasza mismis (#89019) üzenetére


mismis
csendes újonc

Állj! Találtam egy befőttesüvegnyi O gyűrűt, sok ilyen méretű is van.

(#89024) Tomi_Sci válasza mismis (#89019) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Kb. 2mm, de egy készletből válogattam ki amivel jól megszorult és nem annyira látszott. Függ a portafiltertől is gondolom, talán még egy modellen belül is van szórás.

Menj be egy csapágyboltba aztán próbálkozz, vagy vegyél te is egy dobozzal :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89025) mismis válasza Tomi_Sci (#89024) üzenetére


mismis
csendes újonc

Köszi, siker! Vízzel nem ereszt. De élesben majd csak holnap reggel tudom kipróbálni.

(#89026) nemethsza válasza mismis (#89025) üzenetére


nemethsza
tag

Előtte eresztett? :Y

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#89027) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Vettem Lidl bio kv-t. Remélem tényleg finom. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#89028) sz.zs. válasza Vangelis (#89027) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Háát.... izéé.... :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89029) Flashback válasza bbsofficial (#89022) üzenetére


Flashback
addikt

Mi simán Lidl-ös vízkőtelenítőt használunk a fateréknál. Azt csak feloldod langyos vízben, átfőződ, majd átfőzől még egy tank vizet és kész. A mi Nespresso gépünk pedig az itt is ajánlott Vera vízzel ment.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#89030) sz.zs. válasza mismis (#89006) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Van egy szép piros: [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89031) Vangelis válasza sz.zs. (#89028) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Uhhh.... Amatőr kv-s vagyok. Vissza vigyem?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#89032) iatti válasza Vangelis (#89031) üzenetére


iatti
aktív tag

háát, meg kell próbálni.azt tetszik vagy nem.de lehet olvasgatni itt is,hátha bejön valami ;)

(#89033) Illesvik válasza sz.zs. (#89030) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Az enyém. Itt vettem mgy-től.
Üdv Viktor

(#89034) iatti válasza sz.zs. (#89030) üzenetére


iatti
aktív tag

na itt a lehetőség,azt ha nem gurul el a gyógyszer,nem lesz többé daráló gondod ;)

(#89035) PpenoO


PpenoO
őstag

Nem egy must have, de az akciós árát, azaz nyolc eurót, megérte (osztrák eurospar).

[ Szerkesztve ]

(#89036) sz.zs. válasza iatti (#89034) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekeeem? Én nem akarok darálót venni.... nem mismis-nek szántad?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89037) verti1 válasza sz.zs. (#89036) üzenetére


verti1
tag

Valamit vegyél már végre... :DD
Itt darálót ajánlanak,a másik fórumon gépet...

(#89038) iatti válasza sz.zs. (#89036) üzenetére


iatti
aktív tag

dehogy neked,nálad már elgurult....

(#89039) sz.zs. válasza verti1 (#89037) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jah, tényleg :D Így is má’ lassan mennem kell itthonról :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89040) bl4ze válasza PpenoO (#89035) üzenetére


bl4ze
veterán

250 gr és akciósan 8 eur?
Annyiért már nagyon jó kávékat lehet venni :)

.:. bl4ze .:.

(#89041) PpenoO válasza bl4ze (#89040) üzenetére


PpenoO
őstag

Ezt dobta a gép... Síelésből jöttünk haza, megálltunk a Sparban akciós sör miatt (Ottakringer 0.65€) és ez is akciós volt. 2700Ft megérte, testes olasz jellegű espresso, nem szénné pörkölt, kellemes lekerekített savakkal rendelkező alapanyag.

(#89042) mismis válasza nemethsza (#89026) üzenetére


mismis
csendes újonc

Nem, csak nem volt pozícióban. Most meg nem lett tövig tekerve, de már tesztelve, és jó.

(#89043) weinmaker válasza PpenoO (#89041) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha jó minőségű cucc, akkor nem volt érte vészes. Azért nézzetek szét, hogy itthon is már milyen árakon meg a kv. ;) Persze, tudom, hogy van ahonnan lehet olcsóbban is, de a nagy átlagra ez nem igaz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89044) Vangelis válasza Vangelis (#89031) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kipróbálva.
Habár én mint írtam is kezdő amatőr vagyok.De nem rossz ez a bio kávé.

Tegyük hozzá, hogy sajnos édesítővel és pici tejporral nyomom....
:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#89045) mismis válasza verti1 (#89037) üzenetére


mismis
csendes újonc

Fiúk, miért sürgettek? Tegnap óta itt van nálam egy cm702 kölcsönbe tavaszig, annyira nem hajt mos a tatár. Viktor ajánlatát már ismertem, és értékelem is, de más is be akar férni a konyhába, nem csak az őrlő.
Karbaőrlő Mazzer Minikkel bombázzatok.

https://logout.hu/tema/kave_topic/hsz_88846-88846.html

(#89046) konzumpro válasza Vangelis (#89044) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ízlések és pofonok különbözőek. Nekem nagyon tetszik, az évek során alig változott a termés, a legutóbbi talán kicsit nagyobb szemekből áll. Van egy jellegzetes illata, van aki szereti, van aki utálja.
Az átlagnál nagyobb a hőigénye és finomabb őrlést igényel, nem túl olajos, átlag automatában szinte lehetetlen jól beparaméterezni (citromlé marad), külön őrlővel - talán.

(#89047) Becenick


Becenick
tag

Sziasztok!
Lehet rossz helyen teszem fel a kérdésem, de aktív topicot kerestem.
Kotyogós (Bialetti) tapasztalattal rendelkezők válasza érdekelne. Mi a fenétől van az, hogy kézi darálóval azonos szemcsemérettel, megközelítőleg azonos lánggal, azonos kávéból egyszer normálisan lefő a kávé úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva, máskor meg a kazán még félig tele, de köpköd / fröcsög szanaszét. A zömítésre gyanakszom, de már lövésem sincs. Nem kicsit bosszantó.
Aki tudja, sejti a választ, annak megköszönném a felvilágolást. :)

[ Szerkesztve ]

(#89048) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Volt pénteken egy szabad délelőttöm Székesfehérváron, elnéztem a specialty.hu ajánlata alapján a Tele Èlettel Coffee and Brew Bárba

vicces1 kb egy éve írt róluk: [link]
Ami kicsit zavaró, hogy a fehérvári programgyűjtő oldal a http://www.teleelettel.hu/ az teljesen másról szól és még az ott listázott vendéglátóhelyek között sem található meg a kávézó.
Pedig még a logójuk is nagyon hasonlít az önkormányzati oldaléra, nem tudom milyen kapcsolat van köztük.
vicces1 által készített képen nem látszik, de a második kávét egy Eureka Mignon (talán manuale) őrli.
Én ez utóbbi őrlőből kaptam egy a Maran által pörkölt Ethiopia Suke Kebele nevű 91° C-on készített inkább ristretto mennyiséget (de nekem ez az intenzitás pont bejön).
Nem vagyok egy ízszakértő, de a levendula az határozottan érezhető benne és nem az íztechnikusok által megálmodott "mindenki értse hogy ez az, ami" aromásított otrombasággal, hanem a kellemes és odaillő derengéssel.
Mi több 10 eFt/kg áron kaptam kimérve is a kávéból!
Tele Èlettelben a Maran mellett még a Bagira pörköléseit is használják, illetve pörköltetnek saját maguknak is.
A két hetes pörkölés itthon is hozza az ízeket, finomabb őrlést és kicsit több mennyiséget igényel világos felé hajló árnyalatú babokkal, igaz nem annyira finomat, mint a Pedro William Mecizo.

(#89049) soldier2 válasza Becenick (#89047) üzenetére


soldier2
őstag

Jó helyen kérdezed. Az ok vsz az előkészítés/kávémennyiség környékén keresendő, de a kotyogó nem egy precíziós eszköz. Néha nem sikerül nekem sem, de ha betartom a szokásos rutint akkor friss kávévaltöbbnyire ok.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#89050) verti1 válasza mismis (#89045) üzenetére


verti1
tag

mismis:

nem neked szólt az a hozzászólás....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.