Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) SierraFox


SierraFox
tag

Ma megérkezett a Silvia. Szerencsére éppen 3 hetes lett a Pacificaffé Malabar, úgyhogy kibontottuk. Olyan finom csokisat sikerült belőle húzni, hogy az asszony majdnem az enyémet is megitta. :DDD
A darálót sokkal finomabbra kellett állítanom, mint a Saeconál.
Jó döntés volt a Rancilio, hihetetlen a minőségbeli ugrás a Poemiához képest.

(#46602) adp válasza mclord (#46600) üzenetére


adp
őstag

Vegul beultem az embassyba. Egy kanyai Kiambut ittam, de nekem nem jott be. Nagyon savas volt

[ Szerkesztve ]

(#46603) ZüD válasza Toobee (#46598) üzenetére


ZüD
tag

Szia Toobee!

Nagyon köszi a tanácsot, így teszek. :R Meg is rendelem az alkatrészeket. Nagyon kíváncsi vagyok a gépre, valóban túl olcsónak tűnik. A mai mottóm: Aki mer, az nyer :)) Remélem végül kellemesen csalódok. Majd megírom azért mire leltem!
Nagyon köszi még egyszer!

(#46604) Surda- válasza adp (#46602) üzenetére


Surda-
őstag

Hm,pedig arról szépeket ír a cm. Embassyban is cm van, ugye?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46605) Frogz válasza Tonyo (#46590) üzenetére


Frogz
csendes tag

Úgysem kell egy harmadik örlő. :D
(ezzel nyugtatom magamat)

(#46606) Bazsee71 válasza SierraFox (#46601) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én még küzdök a Pacific Malabarral, elég hamar szőkül, így ha nem állítom le időben, akkor kicsit keserű. Ma már sikerült majdnem időben elcsípnem (sajnos elméláztam), megvolt a test, kis finom sav, de sajnos egy kis keserűség is. Reggelre maradnak a beállítások (PID 86 °C), 3-4 másodperccel hamarabb (28-29s körül, majd ahogy a színe adja) állítom majd le.

Tegnap este másodjára került elő a fagyasztóból a Decaf, de másodjára is csak egy híg löttyöt sikerült hozni, pedig nem zubogott át a víz. Halovány és semmi test (és így persze semmi bántó mellékíz). Páromnak lett belőle tejeskávé, oda volt érte, mert ott kakaós tejbe csapott át a jellemtelensége. Ma megpróbálom 2 °C-kal magasabb hőmérsékleten (88), de ha valakinek van tippje az ízek előcsalogatására, az ne tartsa magában. :)

Viszont megérett a döntés, hogy a december eleji budapesti utam alkalmával hozok egy CM Alfonso-t is, a Kék Elefánt óta kísért. :U

[ Szerkesztve ]

(#46607) vikla007 válasza vicces (#46599) üzenetére


vikla007
aktív tag

Hát asszem igazad lesz... mindenképpen így akartam, már megbeszéltem Vele.

Azért este kipróbáltam, de a babyre belőtt Kenya/pacificaffe először befulladt majd egy hihetetlen savanyú ízé lett...
Hőhiányosnak gondolom, de egyelőre fogalmam sincs mit kell variálni...

(#46608) adp válasza Surda- (#46604) üzenetére


adp
őstag

Igen az volt.
Nekem nem jott at, utolso adagot tolta ki a daralobol... nem tudom az adag meg volt e amugy. Azt mondta pont megvolt...es h 19bol 44-et huz.
De nekem nem izlett. Mar tul savas volt, en mast nem is ereztem.

(#46609) jolti válasza Surda- (#46248) üzenetére


jolti
senior tag

Tessék egy pár szavas beszámoló az eddigi tapasztalatokról.
Nagyon f@sza szűrő a Vst. Nagyon megszerettem.
Olyan mintha levágná a kellemetlen ízeket a alul-felül és csak a kellemes ízeket hagyná bent a kávéban. Olyan mintha kisimítaná a kávét. Csökkenti a kesernyét és a savasságot és az édesebb ízjegyeket hagyja benne.
Viszont az Ims nem is olyan rossz hozzá képest.
Jobb a Vst, de van egy-két kávé ami viszont finomabb az Ims-el. Ezen mondjuk meglepődtem én is, de mivel a reggeli két duplából az egyik ezzel, a másikat azzal készítem, 10 perc különbséggel, így e eléggé kiérződik néha.
Legalább is nekem ez a tapasztalatom idáig.
Lm 7 g - Ims 18 g - Vst 20 g
( Az ims-nek kicsit gömbölyű az alja, így azért látszanak a lyukak nem egyformának, de amúgy azok. Lehet egy papírlapot kellett volna a szűrők alá tenni.)

(#46610) Tonyo válasza jolti (#46609) üzenetére


Tonyo
őstag

LM 7 g-hez képest milyen amúgy a Vst? ( Az LM az strada vagy sima?)

[ Szerkesztve ]

(#46611) Surda- válasza jolti (#46609) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi srácok a beszámolókat :)
Én is írok egyet.

Egyetemi büfé (mindegy melyik) :D
Megnézem,karos gép, jajdejó,hátha...
Automatásat nem iszom.
Na, kollégák kikérték a kvt, a következő történt.
Emberünk leemelte a kart,amiben állt a zacc, azt elkezdte egy ronggyal kitörölgetni. Ez elég hosszan csinálta.
Aztán fiók kinyit és egy kanállal a szűrőbe lapátolta az előre darált kávét, ami valami műanyagban állt.
éreztem,hogy itt nekem már nem kell kávét kérnem :D
Ezek után kar fel,gép elindít és az egészet egy üvegpohárba csapolta, ami tiszta kávé volt,látszik,hogy egész nap abba húzza a kávékat, lehet nem fér alá a műanyag pohár...
Na,ez baromi guszta volt.
A végén még egy picit rányomott,legyen már több a kv...
Aztán ezt átöntötte egy kétdecis műanyag pohárba,majd annak a felét egy másikba, így készült el a két presszó :D
Kollégák csak annyit mondtak: ez ihatatlan.
Eléggé abszurd volt az egész :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46612) bl4ze válasza jolti (#46609) üzenetére


bl4ze
veterán

Kár, hogy VST-ben nincsen szimpla. :D

.:. bl4ze .:.

(#46613) jolti válasza bl4ze (#46612) üzenetére


jolti
senior tag

Tök ugyan azok ezek. Szerintem ugyan azon a gépsoron is készül.
Csak a Vst-vel kaptam papírt, meg fotót, ami miatt kétszer annyiba került, mint Strada... 😁 Lehet a fotó is ugyan az mindegyik szűrőhöz. 😁
Itt szerintem csak a tudat dob pszichológiailag a drágább szűrőn.
Ki az hülye KV náci aki bevallaná, hogy tizenezres drága, barista világbajnokságok hivatalos szűrőjét néha legyőzi egy 4400.- ims.

Tonyo.
A szimpla az La Marzocco. Az a baj, hogy a szimplát elég nehéz összehasonlítani a duplával.
Amúgy ez az Lm szimpla sokkal jobb, mint az Expolygonos klónja!

[ Szerkesztve ]

(#46614) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Készen van egy adag maroktamper, rendelni privátban lehet. Ára 12e. Ft.
Méret 58.6 mm és 54.8 mm.


https://caffe35.webnode.hu/

(#46615) jolti


jolti
senior tag

Ja! Azt akartam még írni, hogy gratulálok az új gépekhez a tulajoknak!
Sok jó kévét velük!
Szemérmetlenül Szaporodnak (a) Silvia-k!
😀
Hál istennek!

(#46616) adp válasza jolti (#46613) üzenetére


adp
őstag

Van egy klasszik blend aminel nalam is jobbat villant az ImS :) de asszem mar irtam

(#46617) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#46614) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon jól sikerültek! A bal alsó sarokban csak nem egy prototípust láthatunk? :)

(#46618) jolti válasza adp (#46616) üzenetére


jolti
senior tag

Lehet.
Csak engem meglepett.

(#46619) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#46617) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Vateráztam ezerötért egy kalmár cerka tampert, a nyél nagyon szép, a talpról vagy jót vagy semmit.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46620) vicces válasza jolti (#46609) üzenetére


vicces
addikt

Pont akartam kérdezni, hogy a reggeli 2 dupla mennyire egészséges - 16-16,5 grammokkal -, de látom nem vagyok egyedül ezzel. 100 kiló vagyok. Lehet ezért kell a dupla-dupla? :DDD

akinek már megtört a silviaja az jöjjön át a rancilio silvia topicba ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#46621) ronin s8 válasza Surda- (#46611) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez nyomokban az inkriminált medvés erdei sztorira emlékeztet... :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46622) Mano66 válasza jolti (#46615) üzenetére


Mano66
senior tag

A Silvia szaporodásának vége. 90 fonttal fentebb ment az ára.Aki vett még időben tette.

[Rancilio Silvia V5 E 2016 Ed]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46623) vicces válasza Mano66 (#46622) üzenetére


vicces
addikt

25.-én esetleg érdemes lesz nezelödni a shopokban :)

:)

(#46624) bluesfan válasza vicces (#46623) üzenetére


bluesfan
tag

Black Friday lesz?

(#46625) Tonyo


Tonyo
őstag

Na a fragolás kör nem jött össze, rendeltem tőle 41 mmes tampert és segédet, de miután megtudta, hogy a gép nem nála lesz pidelve, vissza se jelzett, hogy akkor végül küldi-e vagy sem.

A temper persze elfogyott a segédet pedig csak olyannak küld, aki munkát hoz vagy már vásárolt.

Hát ezek után nem tudom ki visz neki munkát. Gratulálok! :(

Szóval a kérdésem, hol kapok még tampersegédet?

[ Szerkesztve ]

(#46626) Bazsee71 válasza Tonyo (#46625) üzenetére


Bazsee71
őstag

Biztos nem értettétek félre egymást? Én is várok tamperre és tampersegédre is, de nem azért mert nem ad, hanem mert jelenleg nincs neki. Tőle vettem mindent, pár napja nekem sem reagált, majd fog, türelem. :)

(#46627) Tonyo válasza Bazsee71 (#46626) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem értettük félre egymást, leírta, hogy nem küld külön tamper segédet.

Türelmes típus vagyok, amikor gépet akartam venni még májusban, akkor írtam neki, azóta se válaszolt, ennek ellenére megkerestem telefonon, hogy szeretnék tampert és segédet venni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#46628) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok, Pacific Decaf kapható valahol Bp.-en? Csak hogy ne kelljen kifizetnem a kávé árával megegyező szállítást...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46629) bl4ze válasza sz.zs. (#46628) üzenetére


bl4ze
veterán

Budapesten szerintem nem. :F

Ellenben P&Y Budapest, és neki is van nagyon jó decafja, nagyon ajánlom ! :) :DDD

.:. bl4ze .:.

(#46630) vikla007 válasza sz.zs. (#46628) üzenetére


vikla007
aktív tag

Fel kell hívni őket, honlap szerint van...

XI. Andor u.

persze, hogy mikori örlés...? ha van...

vagy itt

1116 BUDAPEST, FEHÉRVÁRI ÚT 120

[ Szerkesztve ]

(#46631) fragola.6035 válasza Tonyo (#46627) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azt azért mindenekelőtt tisztázzuk, hogy nem tudok visszajelezni mindenkinek azonnal kénye, kedve szerint. Nem egy irodába töltöm a napomat internetezéssel, hanem dolgozok, általában csak telefonról tudnék írni, de arról nem írok. Aztán ha este gép közelébe kerülök, lehet, hogya napi 10-15 levélre nem tudok válaszolni, aztán meg elmarad. Azért van a FB oldalamon telefonszám, hogy ha akar valaki valamit kérdezni, akkor felhív. Bárkivel bármennyi ideig tudok beszélgetni, nem sajnálom rá az időt.

Neked azt írtam, hogy akkor küldök tölcsért, ha majd lesz tamper is.

A tampersegég tölcsér egy nem nyereséges termék, egyszerűen éppen csak kijön az árából Azért tartom, hogy legyen azoknak, akik mást is kérnek, vagy megtisztelnek a bizalmukkal és rám bízzák a gépük javítását.
Adassék már meg nekem az, hogy tartsak a polcomon pár tölcsért és azoknak adjam, akinek akarom.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46632) sz.zs. válasza bl4ze (#46629) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi! Neki melyik a Decafja? Lehet én vagyok béna, de nem találom 😕

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46633) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Hétvégén próbálgattam egy Omron pidet egy LM Lineán. Elég jó cucc, kár hogy drága, de majdcsak megy le az ára. Nagyon pontosan tartja a hőmérsékletet és soha nem lövi túl. [link]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46634) Parci válasza fragola.6035 (#46633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...de ennek kevesebb köze van a pid márkájához és több a beállításaihoz. még a - szerintem - középszarul beállítható sestos-t is meg tudtam úgy berhelni, hogy ne nagyon lőjön túl a dalla cortével, és ha jobban érteném az összes paraméterének működését, bizonyára bármilyen viselkedést be lehetne lőni rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46635) fragola.6035 válasza Parci (#46634) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Simán csak az AT-ot lefuttattam és jó volt. Tettem mellé egy kontrol hómérőt is, hogy nem-e csak a PID "hazudik", mint egy-két REX-nél van, de ok volt.
Végül SESTOS pid került a Lineába, de az néha 1 fokkal fölé küldi a 3.5 literes bojlert is.
Magamnak vettem ezt az Omront a Brasiliámba, ha végre kész lenne, akkor majd kiderül, hogy kisebb bojlernél mit tud.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46636) bl4ze válasza sz.zs. (#46632) üzenetére


bl4ze
veterán

Kérdezz rá emailben, nem mindig van készleten. Én már többször vettem Tőle, és nagyon jó ! :)

.:. bl4ze .:.

(#46637) Tonyo válasza fragola.6035 (#46631) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem ilyet nem írtál és telefonon se volt arról szó, hogy csak akkor lehet segédet venni tőled, ha tampert (vagy bármi mást) is vesz az ember.

Azt viszont megbeszéltük, hogy visszajelzel még aznap, hogy akkor most mire is számíthatok. Nem így tettél.

Úgy intézed az ügyeid, ahogy akarod de ne kelljen már könyörögni, hogy költhessek nálad :Y

Részemről lezártam.

(#46638) fragola.6035 válasza Tonyo (#46637) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Telefonon azt mondtam, hogy egy darab 41-es tamperem van, amire bejelentkezett valaki pár órával ezelőtt, de nem küldte a postázási adatokat. Ha aznap nem küldi, akkor neked küldöm el.

Késő este pedig ezt írtam:
A tamper segéd mindig csak elég korlátozott számban van és a gyártatása sem túl nyereséges, így azt magában nem tudok küldeni. Meg kell tartanom azoknak, akik már korábban vásároltak, vagy munkát hoztak.

Ronda dolog így nyilvánosan hazudni!
Én is lezártam a dolgot.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46639) Wolfy999 válasza fragola.6035 (#46633) üzenetére


Wolfy999
tag

Facebookon néztem is, hogy egyik képen még az Omron van, a másikon meg már Sestos. Nekem a Baby-re került anno Sestos PID. Az AT nem tudta úgy belőni, hogy elégedett legyek vele, de a paraméterek hangolásával már sikerült úgy beállítani, hogy csapolás közben se esett 1 foknál többet, stabil állapotban meg csak néhány tizedet ingázott fel-le.
Amúgy ez az Omron nem tud tized fokokat is kiírni?

(#46640) Tonyo válasza fragola.6035 (#46638) üzenetére


Tonyo
őstag

Mivel hazugnak neveztél kénytelen vagyok mégis válaszolni.

Az első hozzászólásomat a témában épp pontosan ezzel kezdtem, hogy ajánljon valaki másik helyről ilyet, mert tamper nélkül nem vagy hajlandó segédet küldeni, és akkor megint leírom: Ezt egy szóval nem mondtad telefonban, amikor először felhívtalak!!!!

Nem értem, hogy ki hazudott itt.

[ Szerkesztve ]

(#46641) fragola.6035 válasza Tonyo (#46640) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A telefonba szettről volt szó, ami tamper + tölcsér. Mondtam, hogy nem 100%, hogy van, aztán kérdezted, hogy mikor lesz, mondtam, hogy talán 2 hét. Nem volt szó róla, hogy csak tölcsér kell, mivel logikusan csak tamperrel lehet használni.
Mindegy, akkor sincs most tamper, ha ezer évig írogatunk itt. Bemásolhatnám a gusztustalan hangvételű privát leveledet is.
Csak tölcsér van jelenleg, de csak szettben eladó, így két hét múlva lesz. Ha nem jó, akkor máshol kell érdeklődni, biztos van más szakinak is, nem én találtam fel.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46642) paljoc


paljoc
tag

A felek holnap reggel tamper segédjeik kísérétében az erdő melletti hajnali párától gőzölgő mezőn megjelennek, egymásnak háttal álva, 10 lépés után megfordul es tüzel!!! Ja, párbaj elhalasztva, egy 41-es lali.hu tampersegéd még nekem is függőben van!!!:)

[ Szerkesztve ]

(#46643) sz.zs. válasza vikla007 (#46630) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi, Andor u.-ban van, múlt hét szerdai pöri, csüt.-i szállítás, hetente van oda szállítás, de telefonon mindenképp érdeklődni kell előtte, ha esetleg valakit még érdekel...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46644) Parci válasza paljoc (#46642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem meg volt és elherdáltam roninnak. nem tudtam, hogy ilyen ritka madár :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46645) soldier2 válasza fragola.6035 (#46641) üzenetére


soldier2
őstag

Csak hogy én is beleugassak! Ha nem éri meg a tampersegédet eladni 3.000-ért, add el 5000-ért, tamper + segéd kombó akciósan. Mindenki jól jár, és nincs ez az időről időre ez a sárdobálás, sértődés, stb.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46646) Bazsee71 válasza sz.zs. (#46643) üzenetére


Bazsee71
őstag

Latte, cappuccino nagyon jól áll a Pacific Decafnak, de legközelebb biztos máshonnan szerzem be, mert espressohoz elég harmatos.

(#46647) fragola.6035 válasza soldier2 (#46645) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem ez a lényeg hogy mennyit keresek rajta, mert az nem igazán izgat, de jótékonysági intézmény se vagyok.
Kapok kéthavonta 15 darabot, ami kevés. Drágán nem fogom adni, mert nem az a cél, hanem aki idejön hozzám az aránylag elégedett legyen. De marketingből gyenge vagyok, így lehet, hogy nem így kellene csinálnom, de így csinálom. Nincs főnököm, aki megmondja a frankót, így azt csinálok, amit gondolok, de lehet, hogy ez teljesen szar.
No bosses, no rules....

https://caffe35.webnode.hu/

(#46648) bl4ze válasza Bazsee71 (#46646) üzenetére


bl4ze
veterán

Espresso-nak szuper jó a P&Y decaf, kérdezd meg a mestert van-e készleten, tudsz-e venni - ajánlom :)

.:. bl4ze .:.

(#46649) Bazsee71 válasza bl4ze (#46648) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a megerősítést, december elején járok arrafelé, rajta van a listán, pár típussal egyetemben. Most fagyasztgatok, így őrületes mennyiséget is el merek hozni, akár 1 kilót is. :DDD

(#46650) adriankoooo válasza soldier2 (#46645) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ennyi.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.