Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) adp válasza bajnokpityu (#46699) üzenetére


adp
őstag

Megosztom veled persze :)
Mivel en irom az eredmenyeket egybol latszik minden feluleten, ha az a hsz modositva van.

Ertem en hogy vannak ilyen szemelyes problemak, engem ez marhara nem erint ugy ahogy nem is erdekel, mert nem az en ugyem.
Szamomra ez egy moka, nem vagyok profi se, es legfokeppen nem egy marketing. Bar azt sem ertem, hogy lehet az mikor latatlanban dicserem, vagy savazom a kvt. (Eddig csak gyengeket ittam amugy) atlag user vagyok, kapok egy csomo kv-t es eljatszadozok veluk ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#46702) Bazsee71 válasza adp (#46701) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem ez kicsit bonyolultabb, és körmönfontabb (hú, de finom voltam) annál, hogy hsz módosításban kimerüljön. Látod, így vagy úgy, de megint csak ide is beférkőzött. Már ez is reklám, hogy beszélünk róla, éppen ezért nem is fejtegetném jobban a dolgot. Legyen ez a béke és a nyugalom szigete. :U

(#46703) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ez és ez a szűrő ugye nem ugyanaz?!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46704) Parci válasza adp (#46701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mégegyszer: tényleg a világon semmi gond sincs azzal, hogy elvállaltad, jó móka (eleinte, mert én is sokkal több szar kávét iszom, amióta tesztelek...). nem akartam negatív lenni irányodba. atcélát, és mindent, amiben kávés szinten érintett, mint témát nem szeretném itt látni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46705) Parci válasza Bazsee71 (#46702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, én is csak tisztázni szeretném, aztán jön a takarítás, törlés. jó tesztelést, az eredményeket pedig meg lehet beszélni ott. általánosságban ("kóstoltam ezt a kávét, nekem túl savas") itt is, céla, ávéix, a korzó így-úgy, ezek a témák viszont vörös posztó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46706) adp válasza Parci (#46705) üzenetére


adp
őstag

Nem volt szandekomban feszegetni semmilyen ilyen iranyu temat.
Annyit akartam jobban mondva annyit osztottam meg, hogy tesztelek.
Azt nem irtam, hogy mit kinel, kivel stb. (Hogy ne is legyen gaz,hogy ide irom)
Csak ezert ereztem picit durvanak a letamadast
Zarjuk akkor ezt inkabb

(#46707) mufi


mufi
senior tag

Valaki ajánlotta nekem szombathelyen a Catler szervíz, hogy ők tudnak alkatrészeket rendelni a géphez...a Gastrobacktől képzeljétek mindent megkaptam, ajándékba küldtek egy flakon tisztítófolyadékot, egy új szűrőegységet, 10 szűrőt, meg egy csomó apróságot :C
De kifolyót nem tudtak mert az egy ideje nincs...szóval, aki "jóban van" a szervizzel, rendelne nekem kifolyót?
Szimpla és dupla kifolyó kellene, asszem 1500 ft darabja...én azért nem rendelhetek mert elküldtem a szervizeseket a pitschába 3 hónap szopatás után...konkrétan ígértek tampert, 3 hónapig, atán megírták, hogy valószínűleg nem fog érkezni tamper...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46708) Toobee válasza mufi (#46707) üzenetére


Toobee
veterán

Miért nem kéred meg bármelyik családtagod, hogy rendeljék meg ők? Annál nem lesz gyorsabb módja. Egyébként nem hiszem, hogy emlékeznek rád, le se szrják az ilyet a boltosok. Talán egy ideig még röhögtek rajtad, de biztos volt azóta 15 másik pocskondiázó.

https://barbieripnk.hu/

(#46709) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Ez találtam a neten. :D

(#46710) paljoc válasza mufi (#46707) üzenetére


paljoc
tag

Én múltkor megkérdeztem neked, de azt válaszolta hogy nincs külön kifolyó, csak karral együtt.
Ezen kívül én egyes kifolyót nem is láttam még, mindegyik típust dupla kifolyóval szállítják.

(#46711) noss


noss
csendes tag

GC kartömítést Bp közelében csak az expolygontól szerezhetek?
(elég sürgős lenne, volt tartalékba, de lakásfestés során elkeveredett)
ill. 8,5 vagy 9mm-es legyen?

noss

(#46712) adp válasza noss (#46711) üzenetére


adp
őstag

szerintem a cady trade-nél is van. az talán közelebb van neked. viszont fél4-ig vannak csak. Én tegnap vettem náluk víztartály tömítést. 8,5

[ Szerkesztve ]

(#46713) Surda-


Surda-
őstag

Az egy hete expolygonban vásárolt gyönyörű, aranysárga réz vízterítőm így néz ki zsíroldózás és suvickolás után.
A hideg zsíroldótól ilyen fekete,de szimplán a felsőszűrőtől is nagyon sötét lett, azért zsíroldóztam.
Ez miért lehet? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46714) Bazsee71 válasza Surda- (#46713) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hétvégén fogom én is ennyire szétkapni, de úgy rémlik, hogy a legutóbbi tisztítás után szinte gyárinak nézett ki. Mi van a gépedben, hogy tisztítószer szaga van, és eszi a vízterítőt? :DDD

(#46715) Surda- válasza Bazsee71 (#46714) üzenetére


Surda-
őstag

Expolygontól van a vízterítő?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46716) Bazsee71 válasza Surda- (#46715) üzenetére


Bazsee71
őstag

Fragolától, de ha jól emlékszem, akkor ő is az expolygontól hozta. Nálam citromsav + zsíroldó jó szokott lenni (nem tudom a hideg zsíroldó még mit tartalmazhat, lehet az a ludas).

Szerk.: olyat használok, mint a Tersonet, csak más a gyártója.

[ Szerkesztve ]

(#46717) noss válasza adp (#46712) üzenetére


noss
csendes tag

köszi. holnap odautazok vmelyikhez, lehet felhalmozok egy kis készletet, hogy hasonló esetben tudjak adni másnak is a közelben. :)

noss

(#46718) Surda- válasza Bazsee71 (#46716) üzenetére


Surda-
őstag

Tersonetbe szoktad tenni?
Well Done a hideg zsíroldó, ez is rátett,de elve valamiért a felsőszűrő is nagyon erősen nyomot hagyott rajta.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46719) verti1 válasza Surda- (#46718) üzenetére


verti1
tag

Használj tersonetet ilyenek tisztítására. A hideg zsíroldó nem erre való, pláne nem kellene enni/inni utána. Kálium hidroxid van benne, jó kis maró/mérgező anyag, a rézzel reakcióba lépett, valami jó kis egészséges anyag keletkezett belőle... réz-hidroxid, jó mérgező az is...Valami kémikus majd elmodja pontosan.

Csiszold le róla szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#46720) simi.esp.28 válasza Surda- (#46718) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

A hideg zsíroldó szinezi így el a rezet, meg más anyagokat is. Ha beledobod valami savas oldatba, akkor valamennyire visszaszineződik, de amúgy tök lényegtelen a szín, az a fontos, hogy tiszta legyen.

Egyébként miért nem sima tersonet vagy pulycaffel tisztítod a gépet?

A coffeehit2 rendelés is beérkezett, lehet pingelni, ki hogyan tudná elvinni a szűrőket.

[ Szerkesztve ]

(#46721) Surda- válasza simi.esp.28 (#46720) üzenetére


Surda-
őstag

hát beáztattam tersonetbe,kicsit át is súroltam vele,ronda maradt :(
Egyébként tersonettel szoktam vakszűrőzni, a vízterítőt és a felsőszűrőt pedig zsiroldóval szoktam átmosni.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46722) Parci válasza Surda- (#46721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

forró citromsavas oldat leszedi a rézoxidot

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46723) Surda- válasza Parci (#46722) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46724) Parci válasza Surda- (#46723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne csiszolgass, mert a barmolást viszont semmi sem szedi le :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46725) Surda- válasza Parci (#46724) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46726) verti1 válasza Parci (#46724) üzenetére


verti1
tag

Csiszolás a 40-es papír és a 2000-es is...nyilván nem barmolásra gondoltam...az a hideg zsíroldóval megtörtént már...:) A lényeg, hogy ne igya meg a végterméket, mert azzal inkább permetezni kellene, kávéban semmi helye. A végén még réz parám lesz...:D

[ Szerkesztve ]

(#46727) bacskait válasza simi.esp.28 (#46720) üzenetére


bacskait
tag

Így van. A hidegzsíroldó 10-15 perc alatt leszedi az eloxált aluminiumról az eloxálást. Ez után van ilyesmi szürkés színe, de polírozással arról lejön.

(#46728) Toobee


Toobee
veterán

Ajandek volt, de meglepoen jo. A zacsin leirt izjegyeket hozza, ha valaki kifogyott a kavebol, akkor tuzoltasnak megteszi. Nem tudom mennyi kiloja, de olyan 4,5-6 ezres ligaba beleferne. Beleittam mar, mire kitalaltam, hogy lefotozom.

https://barbieripnk.hu/

(#46729) sz.zs. válasza sz.zs. (#46703) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Erre senki?
Még egy kérdés:
Olyan, vagy hasonló tampersegédet amit Fragola gyártogat, rendelni, vásárolni nem lehet sehonnan?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46730) mufi válasza paljoc (#46710) üzenetére


mufi
senior tag

Az irta a Gastrobac, hogy "Das Gewinde vom Siebträger 42612 hat ein 3/8 Zoll". Szóval akkor ebayről 3/8 colos kifolyók mind jók?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46731) sz.zs. válasza sz.zs. (#46729) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Illetve ezen videó szerint a szűrő alsó részébe beleférne a szimplához elegendő kávé?! Mert akkor nem kell a segéd... :F

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46732) Surda- válasza Toobee (#46728) üzenetére


Surda-
őstag

Jól néz ki!
Én nemrég kipróbáltam ezt az Ikeás kávét,hát nekem nagyon nem jött be.
nincs döglött szaga,szeptemberi pörkölés,de nem tudtam belőle ihatót csiholni.

sz.zs. A video tökéletesen bemutatja mi lenne a cél, és miért nem sikerül tampersegéd nélkül :)
Gyakorlatilag az ötödik másodperctől már szőke a kávé és az egész lefolyás kb 15mp.
A lényeg az lenne,hogy a szűrő közepében tömörítsük a kávét.
Ez tampersegéd nélkül nehéz, nagyon ritkán jön össze.
Ami viszont nekem már összejött,az az,hogy teletöltöm a szűrőt, így a közepe is tele lesz és egészen jól be lehet tömöríteni.
Viszont egyrészt ez sem jön össze mindig, másrészt kell hozzá kb 12g kv :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46733) pacuha69 válasza sz.zs. (#46729) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Itt például van, de ez nem a legolcsóbb. Azt nem tudom, hogy szállítanak e Magyarosrszágra.
https://www.tidaka.net/de/trichter/board-trichter-lm1.html

(#46734) Surda- válasza sz.zs. (#46731) üzenetére


Surda-
őstag

Joltit kell megfűzni,neki vannak esztergályos haverjai :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46735) Peti...(16v) válasza mufi (#46730) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Én az expolygonnál vettem 3/8-os kifolyókat. Nem pont ugyanaz a menet, de rá lehetett tekerni. Nem tudom, a te gépedre is jó lesz e, de egy próbát megér. Persze csak ha őket még nem küldted el a pi...ba 😜

(#46736) zolnagy válasza Peti...(16v) (#46735) üzenetére


zolnagy
őstag

:DDD

(#46737) Tonyo válasza sz.zs. (#46729) üzenetére


Tonyo
őstag

Itt lehet kapni, [link]

Szerk: Olvasom közben, hogy pacuha69 már linkelte.

[ Szerkesztve ]

(#46738) paljoc válasza mufi (#46730) üzenetére


paljoc
tag

A nagy Catler 58mm-es karjara raeroltetheto a barmilyen 3/8"-os kifolyo, azon en is igy csinaltam, de hogy a kis 8012-es Catler meg az ennek megfelelo Gastroback kis karjanak is ugyailyen-e a menetes kifolyoja, azt most hirtelen nem tudom, ha azt irtak, akkor lehet h ugy van. Akkor arra is ratekerheto.

(#46739) sz.zs. válasza Surda- (#46732) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi a választ mindenkinek!
Igen, 10-12 g kávéval én is tudok elfogadhatót csapolni...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46740) mufi válasza paljoc (#46738) üzenetére


mufi
senior tag

Hát, remélem nem b*szták el....amúgy, a bekeretezett alkatrész az miaz? Mi a neve? Mert a Gastroback vevőszolgálata nem tudta megállapítani...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46741) paljoc válasza mufi (#46740) üzenetére


paljoc
tag

Az a hypertér pörgettyű, az idézi elő a vízmolekulák turbulenciáját ahogy távoznak a tartályból, a még finomabb és selymesebb aromákért.
Vagy röviden: víztartály talpszelep.

(#46742) mufi válasza paljoc (#46741) üzenetére


mufi
senior tag

Angol német szakszó erre micsoda? Szelep ugye értelemszerűen van a tartályban mert amikor beletöltöm a vizet, az a gumigyűrű nem ereszti át a vizet vagyis nem folyik a tartályból a víz, csak ha a tartályt a helyére rakom. Viszont az a bütyük az nincs nekem...

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46743) paljoc válasza mufi (#46742) üzenetére


paljoc
tag

Hát nemtom akkor mi az...meg most nincs is nálam a gép, hogy megnézhetném.

(#46744) fragola.6035 válasza sz.zs. (#46731) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Írj egy privátot, ha kell tölcsér!
Meg mindenki, akinek kell. Katóczi javaslatát átgondolva az LM tölcsért küldöm bárkinek 3000Ft+posta áron, hogy némi nyereség is legyen rajta. A készlet nem túl nagy, kb. 8 db van. Erre az évre ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46745) sz.zs. válasza Bazsee71 (#46646) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az előbb húztam egyet a Pacific Decafból 92 fokon, a többi ment a fagyasztóba. Hááát... nem jön be túlzottan 😕

fragola: írtam!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46746) adp válasza sz.zs. (#46745) üzenetére


adp
őstag

Nalam VST-vel 98-on adta a legjobbat. Viszont itt a renekaval es az ImS-el is nagyon savas volt, mint minden mason 89-98kozott.

[ Szerkesztve ]

(#46747) verti1


verti1
tag

Végzett esetleg valaki méréseket alu kontra réz vízterítő esetén, hogy mennyivel stabilabb a hőmérséklet egy duplánál? Van egyáltalán mérhető különbség? Kevesebbet esik a víz hőfoka a csapolás végére? Pid-es gaggiaról beszélek egyébként.

(#46748) Alvarez81 válasza fragola.6035 (#46744) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Nálam az IMS B68 1T 6/9g -os szűrővel nem tökéletes, mert ez elég lapos szimpla szűrő, és vagy 6-7g- ot teszek bele, és akkor frankó, de ha többet, akkor hiába lesz gyönyörű a tömörített kávé, amiatt, hogy kicsit kilóg a pogácsa a mélyebb részből, csatornás lesz a teteje, ahol már nem ér hozzá a szűrőkosárhoz. LM, vagy VST szimplához biztos jobb, hiszen tudtommal ahhoz készült, és azok sokkal mélyebbek.
De még így is fényévekkel egyszerűbb tömöríteni, mint a tölcsér nélkül. :)
Esetleg elrontok valamit a tömörítésnél? Ízre nem vettem észre negatív hatást, a csatornák is csak a legtetején alakulnak ki. Ha meg a korábbi műanyagtamperes bénázáshoz hasonlítom, akkor meg mondhatom, hogy sokkal-sokkal jobbak a kávék.

Imádom a tampereket, és a tölcsért is!!! Ezúton is köszönöm!

(#46749) Parci válasza verti1 (#46747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért lenne stabilabb a kilépő vízhőfok így? azért jobb a réz vízterítő, mert nem egy savra érzékeny anyag áll csapolás közben a savas kávéban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46750) Bazsee71 válasza sz.zs. (#46745) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én szóltam. :U Magasabb hőfok kell neki (nálam 94), és 28-30s lefolyás, hogy test is legyen. De még így is gyenge. Kíváncsi leszek majd a PY decafra. :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.