Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) vicces válasza Mano66 (#46999) üzenetére


vicces
addikt

olvastam, akartam is irni, hogy szerintem is helyes döntés, csak lemaradt. a többi csak tanáncs másoknak :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#47002) verti1


verti1
tag

Sikerült elfaragni megint egy kis sárgarezet. Terveztem egy egyedi vízterítőt a GC-mhez. Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy el van tolva a víz bevezetése a fejen és ezáltal féloldalas a vízterítés, mert a víz nagy része a legrövidebb úton a két közelebbi furaton távozik a gyári vízterítőn. Szép gödröket csinált a pogi tetejébe. A hat furatos ugye reménytelen, mert átfedésben vannak a furatok, gyakorlatilag egy nagy sugárban jön a víz. Az alu és a négy furatos rézzel jobb a helyzet, de nekem nem volt tökéletes. Ezen a filter papír és később a szűkítőzés sokat segített, de azért mégis megcsináltam ezt a két részes vízterítőt, minél tökéletesebb, annál jobb szerintem. A lényeg, hogy két darabból áll. A felső középre tereli a vizet és a közepén lévő furaton jut egy köztes térbe ahol hat furaton keresztül jut ki a víz a felső szűrőhöz. Mivel két keskeny térben is áramlik a víz a vízterítő sokkal hatékonyabban át tudja adni a hőenergiáját a víznek, talán stabilabb lesz egy árnyalattal, de ezt ki kellene pontosan mérni. Most tettem be a gépbe, indul a próbaüzem... :)




(#47003) landi


landi
csendes tag

Nekem is megjött a maroktamper, teszt indul... :)
... most már a nejem is tud tömöríteni.... :D

(#47004) Deadzone41 válasza verti1 (#47002) üzenetére


Deadzone41
őstag

wow. tömeg gyártásba mikor kerül? :D

(#47005) zonusz


zonusz
tag

Kíváncsiskodom, hogy a Bezzera BB005-höz képest az F4 jelentene előrelépést vagy nem, ha igen mennyiben? Megérné-e a jelentős áreltérést. Köszönöm.

(#47006) Mano66 válasza vicces (#47001) üzenetére


Mano66
senior tag

Csak legyen aki meg is fogadja. :D

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#47007) Frogz válasza verti1 (#47002) üzenetére


Frogz
csendes tag

Ugyanitt jó állapotú gyári vízterítő eladó?? :D

(#47008) mester6 válasza verti1 (#47002) üzenetére


mester6
tag

Nekem tetszik az ötlet és a kivitelezés! :C

(#47009) verti1


verti1
tag

Tömeg gyártás nem lesz az biztos...saját szórakoztatásomra készült...:) Vízterítőm van dögivel...alu, négy furatos réz és hat furatos réz....szépen egymásba illenek a polcon:)

(#47010) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Mi ez a maroktamper? Mindig ugyanannyira tömöríti a pogit?

(#47011) adp válasza adp (#46997) üzenetére


adp
őstag

úgy tűnik eladva :)

[ Szerkesztve ]

(#47012) levytee


levytee
csendes tag

Ha már így a karok repkednek,gyári Rancilio Silvia egyes csőrrel érdekel vkit? Zsír új.

levytee

(#47013) meander válasza pacuha69 (#46972) üzenetére


meander
tag

köszi és Solder2-nek is

(#47014) soldier2


soldier2
őstag

Új tuningal bővült a Cremina, ráadásul rögtön kettővel.
- Új hőmérőcsík, ami alapból 5 fok felbontású (az előző 10 volt) így az árnyalatokkal játszva elméletileg közel fokra pontosan belőhető a fejhőmérséklet (vagy inkább könnyebb a két fokos range megtalálása)
- elkészült a nyomásprofilozás kerekedelmi változata, és tegnap este bekerült a gépbe. A videón kicsit instabil (fél kézzel videózni, és a kart nyomni nem egyszerű, de lesz ez pontosabb is) [link]
- ez nem tuning, de érdekesség, hogy tegnap kimérve a bojler hőingadozását az 2 C fokon belüli (a többi Cremináé 4 fokos kilengéssel dolgozik). Lehet, hogy elromlott :) Jelentősége persze nulla, de a mai nyomáskapcsolók nagy része nem tudja a 2 fokot tartani, ez meg '74-ből simán.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47015) weinmaker válasza soldier2 (#47014) üzenetére


weinmaker
őstag

Klassz, de honnan tudod, hogy mennyi az annyi? Semmi skálát nem láttam a műszeren. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#47016) fragola.6035 válasza soldier2 (#47014) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Elég gáz az a nyomásmérő. Nem mutogatnám.

https://caffe35.webnode.hu/

(#47017) hanolfe válasza weinmaker (#47015) üzenetére


hanolfe
tag

Függőleges mutató állásnál az optimális.

(#47018) hanolfe válasza fragola.6035 (#47016) üzenetére


hanolfe
tag

Nekem kifejezetten tetszik.

(#47019) fragola.6035 válasza hanolfe (#47018) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Lehet, hogy velem van a baj. Csak ez a szép klasszikus vonalú gép azzal a loftdizájn, vagy nem tudom milyen stílusú nyomásmérővel és azzal a márkajelzéssel.
Amúgy jó a cucc.

https://caffe35.webnode.hu/

(#47020) soldier2 válasza weinmaker (#47015) üzenetére


soldier2
őstag

A három szarvacska 6, 9, 12 bar. Vsz elég, de ha nem megvan az eredeti La Marzocco skála, max 10 perc visszacserélni.

Fragola: a szépség szubjektív, ezen ne vitatkozzunk, a műszaki tartalom meg La Marzocco, írj nekik is, hogy ne mutogassák. Az egész kicsit furán áll össze igaz, de megéri. Kell még egy jó mérleg (pl acaia) és van flow profile is. Oéyant meg még semmi sem tud. Persze jelentősége minimális, de akkor is érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47021) bl4ze válasza fragola.6035 (#47019) üzenetére


bl4ze
veterán

+1
Nekem sem passzol a géphez, totál elüt.

.:. bl4ze .:.

(#47022) lagoon79 válasza bl4ze (#47021) üzenetére


lagoon79
tag

pedig ha jól tudom, Kalmár pont a creminához készítette. vszeg tette ezt vmilyen jellegű közvélemény kutatást követően. sztem inkább a külföldi piacokat célozza, de majd ha egyszer erre téved, akkor biztos elmondja a frankót.

amúgy maga mérő nekem nem tetszik, viszont nem is üt el. az elmúlt években annyi stílusidegen dolgot pakoltunk a gépeinkre (tisztelet a kivételnek), h jobban kontrollált folyamatot és tökéletesebb végeredményt kapjunk, h csak na.....ez pedig bőven az igényesebb kategória, ha már kiegészítőről beszélünk.

Soldier: gratula hozzá, kíváncsian várom majd a tapasztalatokat, h a mindennapokban mennyire forradalmasította a Cremina használatot.

[ Szerkesztve ]

(#47023) soldier2 válasza lagoon79 (#47022) üzenetére


soldier2
őstag

Több lehetőség van, egyik sem az igazi. Kalmár a tok nélkül használta, a szállításhoz felkerült a tok is. Megvan az eredeti skála, de azzal sem az igazi. Abban igaza van Fragolának, ha ehhez a géphez hozzányúlsz az egyszerűsége, összhangja zavart szenved. Remélem ad egy olyan játszási lehetőséget, hogy azt mondjam megérte. Ha nem, megy vissza a régi rúd, és lenyelem a békát.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47024) Frogz válasza hanolfe (#47018) üzenetére


Frogz
csendes tag

Van egy kis indusztriális hangulata, de szerintem sem rossz...

Más: aki rendelt (coffehit-es) LM szűrőt, annak mennyi őrölt kv megy bele ideális esetben?
Én a 7 gr.-osnál ma már 14-et próbálok, de lehet hogy még ez sem ér a felsőszűrőig. :(

Megint más: olaszpresszo-s Károly által cikkezett Il Mingardi kávét valaki kóstolta már?

(#47025) jolti válasza soldier2 (#47023) üzenetére


jolti
senior tag

Szerintem jól nézne ki, ha nem lenne kint a bele'. Ez a skeleton megoldás nekem sem jön be.
Maga az óra az igen, de én vágatnék bele, egy a géphez illő réz, vagy inox lemezt. Vízzel. Vagy esetleg finoman gravírozva.
De amúgy gratula hozzá!

Frogz.
Én 9 g-al használom. Általában. Vagy 9,5g.
Nem is kell a felsőszűrőig érnie.

[ Szerkesztve ]

(#47026) Parci válasza soldier2 (#47023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem sem tetszik a dizájnja, maga az ötlet és a cucc viszont szerintem remek, gratula hozzá!

caravelhez sajnos lehetetlen, cserébe ott jön a pid :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47027) adp válasza Frogz (#47024) üzenetére


adp
őstag

7grammoshoz kell a 41mm tamper+ segéd. Szerintem annál régen rossz ha felér a felső szűrőig.
Amúgy én a 14g-osat 15.5-16.5-el töltöm. Extra világosból belemegy a 17 is. Afelett csatornásodik nálam(GB)

Soldier: Szerintem menő. De ez az ízlés annyira szubjektív.

Indexen van fent egy podos gép 20-ért, jó vétel lehet

[ Szerkesztve ]

(#47028) soldier2 válasza Parci (#47026) üzenetére


soldier2
őstag

Kb annyira passzol hozzá a design, mint a Creminához a nyomásmérő ;] fontos, hogy mókoljunk rajta valamit.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47029) Frogz válasza adp (#47027) üzenetére


Frogz
csendes tag

Akkor csak én töltöm túl ezek szerint. Az korábban említett oldalon olvastam (és láttam), hogy enyhén hozzá kell érnie a felső szűrőhöz. Kevesebbnél amúgy tapasztalom is hogy "szétmossa" a kv felületét.
Nálatok nem? 12-12,5 kg.-mal tömörítek.

(#47030) adp válasza Frogz (#47029) üzenetére


adp
őstag

58as tamperrel?

(#47031) Frogz válasza adp (#47030) üzenetére


Frogz
csendes tag

58-assal, és 58,6-ossal is.

(#47032) Parci válasza soldier2 (#47028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk szerintem egyáltalán nincs ilyen, hogy ne passzolna egy creminához egy nyomásmérő, sosem szerettem, amikor a nagy retrólázban az emberek előnyként tüntetik fel a hátrányt (lásd még: nem kell az autofókusz a fényképezőgépekbe korszak). mindenesetre, ha már lenne creminám, akarnék rá egy ilyet, bármennyire is kiver a víz ettől a nákedezéstől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47033) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

maroktampi első shotok: aha :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47034) adp válasza Frogz (#47031) üzenetére


adp
őstag

kell hozzá a 41-es és a tampersegéd a legjobb eredmény érdekében

(#47035) bl4ze válasza lagoon79 (#47022) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet külföldön begyere ez, nekem nem 🤓

.:. bl4ze .:.

(#47036) paljoc válasza bl4ze (#47035) üzenetére


paljoc
tag

De hat most külföldön vagy vazze?!?!

[ Szerkesztve ]

(#47037) von toth


von toth
tag

Megcsinálták a Graef örlőt 4800 volt, kiderült, hogy az összes alátéttel és ha két ujjal pattintom helyére a fix bordázott izét, akkor rögtön sokkal jobban darál. A mikrokapcsoló adta meg magát, valamint nem szabad döntögetni, mert valami szar kiugrik a helyéről. Akinek van csak a tisztításig bontsa le, a négy csavart, ami a ház lebontásához kell fölül, ne, mert alig lehet összerakni.

A kávéklinikán csinálták, pikk-pakk fél óra alatt. Remélem jó is marad.

(#47038) reset válasza verti1 (#47002) üzenetére


reset
senior tag

Tetszik. Kíváncsi leszek a "teszteredményekre".

(#47039) adp


adp
őstag

Ez most egy elég jó egygombos megoldás: [black friday]
aki ilyenre vágyik.

[ Szerkesztve ]

(#47040) Frogz válasza Tonyo (#46520) üzenetére


Frogz
csendes tag

Na hogy vált be a Sage?? :)

(#47041) bl4ze válasza paljoc (#47036) üzenetére


bl4ze
veterán

Hüjjjje 🤐

.:. bl4ze .:.

(#47043) adp válasza Kalandor (#47042) üzenetére


adp
őstag

nem igaz, hogy senkinek nem kell :( Pedig nagyon szép

[ Szerkesztve ]

(#47044) SierraFox


SierraFox
tag

Végre megérkezett az IMS felsőszűrő, így egy füst alatt megcsináltam a süllyesztést és a szűrőcserét is.
Nagyságrendekkel szebb lett a vízterítés. :)

(#47045) Tonyo válasza Frogz (#47040) üzenetére


Tonyo
őstag

Elsőre nagyon tetszik. Első sorban csak külsőre mondom, használni huzamosabb ideig még nem tudtam. Várok még a pid-re. Hátfőn jön Tobee, akkor jobban megnyúzzuk. Írok még róla!

(#47046) Kávé Kálmán válasza lagoon79 (#47022) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Akkor jön a frankó :-).

Való igaz. A design ábszolúte ízlés kérdése. De mivel lehet választani a Strada széria és a logózott saját között, házzal vagy meztelenül (amúgy odakint gyakrabban hangzott el a loft-design-nál a steampunk besorolás :-)).

Megbontja a gép harmóniáját. Való igaz. Pont annyira, mint a LM Strada MP sziluettjét ugyanez az óra. Azaz hogy mégsem, mert ott konkrétan jobban kilóg. A Creminánál a bojlersapkánál (a "gép" legmagasabb pontja) kb 4 cm-rel van feljebb. Lásd kép:

AMúgy a dolog egyáltalán nem a szépségéért született, hanem, hogy egy ennyire egyszerű gépet teljes nyomásprofilozásra képessé tegyünk. Sokat szoptunk vele, de sikerült. Nem kell menüben turkálni, vagy wifi-n, USB-n számítógépről tőttögetni rá. Full analóg. On the fly, szabad virtuózkodni, vagy ahogy a kávépárna pont megkívánja. Az előre programozottnál ugyanis nincs mód a korrekcióra. Max a következő shot-nál. Az igény (előrendelések száma) akkora, hogy képtelenek leszünk kielégíteni. Gondolom, van közte olyan is, aki másolni fogja. Ez egy ilyen cirkusz. Még az sem kizárt, hogy holnapután az ócskásoknál tűnik fel ezeröcsiért :-). Amúgy sem a HB-n, sem a kaffee-netz-en nem találtak kivetnivalót a külcsínyben. A otthoni gépen azért van az LM számlap, mert elfogyott a NAKED :D. Valamiért a gyár (Olympia Express) is azt kérte.

(#47047) zscz válasza Parci (#47032) üzenetére


zscz
tag

Én is gondolkodtam ezen a nyomásmérő órán a Pavonira. Aztán az ára elriasztott. Meg az, hogy az ember úgy 1-2000 csapolás után, már óra nélkül is pontosan tudja mikor jó. (egy nagyon komoly lovász oktató szavaival élve: benne vannak a kezemben a grammok) Az én Pavonimról már a hőmérő csík is lekerült. (Egyrészt, mert elfáradt az Orphanos, másrészről az elején lesegettem csak, most már egyszer se néztem rá.)

(#47048) zscz válasza Kávé Kálmán (#47046) üzenetére


zscz
tag

Azért remélem a szabadalmat levédettétek.

(#47049) Kávé Kálmán válasza zscz (#47048) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Persze, h benne van a kezedben egy ido utan. De ugye ABS, ASR, PSM, DSG STB nelkuli autoval is gyorsabb kort lehet menni a Nordschleife-n, oszt a nepek megis szeretik belerakni az extrat az autoba. Ugy latszik ezzel sincs maskent. Sajnos ki se fogom tudni rakni a shop-ra, mert nem tudjuk kielegiteni az igenyt. Fel kell noni hozza. A La Marzocco ket reszletben volt kenytelen az nyomasmerot szallitani, mer' nem volt neki annyi, amennyit kertem :-(. Vicces.
Nincs levedetve. De nagyon sok "elagozadasok" vannak benne (melyik Pavoni, melyik Cremina, mekkora rud, apro meretkulonbsegek, miegyeb), ugyhogy lehet batran probalkozni a kopizassal. Fognak is. Es feltehetoen sikerulni is fog egyeseknek. De mienk az elso. Tobb mint egy eve reszeljuk. Van egy pici elonyunk (egyelore). Amugy a rud megmunkalasa kifejezetten gyotrelmes.

[ Szerkesztve ]

(#47050) von toth


von toth
tag

Az 53mm vs 58 mm szűrők azért jobbak gondolom, mert az őrlemény nagyobb felületen érintkezik a kávéval? És mi van a 60 és 70 mm szűrőkkel? Ezek mennyire szabványak?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.