Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) bluesfan válasza Mano66 (#46550) üzenetére


bluesfan
tag

Pár hónapja jártam a Danettinél és ott azt mondták, hogy csak az i-2 típust, a kúpost tartják készleten, bár ez a honlapjukról nem derül ki egyértelműen. Ha tényleg így van ez a kiskúposok közül a leghangosabb. Nekem volt ilyen, visít, mint malac a kés alatt. Az Iberital sem halk(ilyenem is volt), bár a korzón van leírás tuningról ezirányban. A Lelit Fred egész elfogadható zajjal rendelkezik, talán ez a három körül a leghalkabb, bár jó eséllyel mindháromban ugyanaz az őrlőmű van. Ha csendesebbet akarsz, 50 mm síktárcsás a következő lépcsőfok. Szerintem ez egy egész jó belépő, vagy a Danettinél van Eureka Mignon 105 körül(árfolyamtól függően).

(#46552) bluesfan válasza bluesfan (#46551) üzenetére


bluesfan
tag

Bocs, az elején Momentit akartam írni.

(#46553) Bazsee71 válasza Mano66 (#46550) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én biztos nem adnék 70 ezret egy kis kúposért, ami őrlemény minőségben nem ad többet, mint a 30 ezres CM702-es. Ennyiért már ki lehet fogni használtan elég komoly síktárcsás gépeket. Egy Kávéológiás fórumtárs egy Fiorenzato F5-öt vett ebayen, ami szállítással és késcserével is 70 alatt volt.
Illetve volt itt 55-ért Compak K6, valamint a múltkor linkeltem is egy Wega Max 6.4-est, 32-ért volt postával.

demars: azt a Wegát vette meg ismerősöm 32-ért postával (jófogáson annyiért hirdette). :)

[ Szerkesztve ]

(#46554) demars válasza Bazsee71 (#46553) üzenetére


demars
addikt

Mega wax 6.4 van most avx -en, igaz 42 k, de sztem alku képes.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46555) Mano66 válasza demars (#46554) üzenetére


Mano66
senior tag

A jófogáson 32 az AVX-en már 42 ugyan az a gép.Az összes kép ugyan az.

Az a baj használtat a feleségem nem nagyon akar,

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46556) demars válasza Mano66 (#46555) üzenetére


demars
addikt

Ott nem néztem, nem is értem miért van ekkora difi :F
Ok, hogy AVX de akkor is. :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46557) Mano66


Mano66
senior tag

Silvia-hoz hol kaptatok süllyesztet fejű csavart?A közelünkben csak lencse fejűben van.Az meg kiáll.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46558) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Kávékalmár kávéinál, presszó készítéshez "elegendő" a világos pörkölés?

Köszönöm,
Tamás

(#46559) SierraFox válasza Mano66 (#46557) üzenetére


SierraFox
tag

Az expolygonnál van, de szerintem egy jobb csavarbolt is tart belőle, mert nem egy különleges méret. Úgyis rendeltem egy IMS felsőszűrőt, hozzárakattam a csavart is 77 forintért.

(#46560) soldier2 válasza tommyx (#46558) üzenetére


soldier2
őstag

Kávéja válogatja. Én többnyire közepesen szoktam kérni, de volt világos is, már nem tudom melyik. Kérdezd meg tőle szerintem, biztosan meg tudja mondani.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46561) Mano66 válasza Mano66 (#46557) üzenetére


Mano66
senior tag

Csavart csak rendelésre hoznak min. 10db.De legalább hoznak.A 10 lesz annyi mint Pesten 1.A csavarfej süllyesztő horror ár 3700Ft (ez az olcsó helyen,de jó minőségű).Addig használom horganyzott csavarral.Átalakítás kész.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46562) demars válasza Bazsee71 (#46553) üzenetére


demars
addikt

Már írtak az avx -en a hirdetőnek a nagy különbség miatt és, hogy jofogason már elkelt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46563) Tonyo


Tonyo
őstag

Ehhez a szűrőhöz hány mm tampert kell vennem egész pontosan?

Sokszor szóbakerült a szimplákhoz tampersegéd. Azt hol tudom beszerezni?

(#46564) Parci válasza Mano66 (#46561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most nem igazán tudlak követni, de én a dalla cortét lencsefejű csavarral használom, tök sík és merev az ims200-as felsőszűrő. teljesen jó így, a silvia gyári állapotnál sokkal diszkrétebb. ha nem akarsz variálni, ez is jó megoldás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46565) jolti válasza Mano66 (#46561) üzenetére


jolti
senior tag

Nincs otthon egy 12 mm körüli fúrószárad? Adsz neki egy kicsit nagyobb élszöget köszörűn és kész a süllyesztő.
De, ha nincs köszörűd, akkor csak így simán beleengeded egy pár mm-re és simán jó. Legfeljebb, ha tudsz kölcsön kérni, majd rájavítasz.
De, ha csak a csavart kicseréled minden nélkül, már akkor is lejjebb vagy...

(#46566) Tonyo válasza Tonyo (#46563) üzenetére


Tonyo
őstag

Bocs a link lemaradt :DDD

[link]

(#46567) Mano66 válasza jolti (#46565) üzenetére


Mano66
senior tag

Megvettem a süllyesztőt.Gondolkodtam én is a te megoldásodon.Olyan rossz szögben van megélezve a 12-es fúróm,hogy el is vetettem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46568) vicces


vicces
addikt

próbáltátok már a moxxa kávékat? senki nem irt eddig még róla semmit.

reggel felbontottam az uccsó paljóc kávét a fagyóból, a héten még kitart de kéne valamit rendelnem. ez most a kenyaAA és szerintem brutál jó ;] kár, hogy csak 1 tasakkal rendeltem belőle. :O

:)

(#46569) adp válasza Surda- (#46546) üzenetére


adp
őstag

Nem kotekedni akarok, de szerintem a FP ettol sokkal durvabbat ker. En nem tudok rendesen V60-ozni ha nem veszek ki alatetet. Es a presszo 3-7 kozt mozog nalam. 25-on meg eppen csak csak valami lejon, de inkabb ki kell vennem egy alatetet es akkor jo a 25-os fokozatban. Es tudomasom szerint a FP a v60 tol is durvabbat ker

[ Szerkesztve ]

(#46570) mclord válasza adp (#46569) üzenetére


mclord
aktív tag

Nálam a kis V60 (13g /230g) -nál pont nem ezt tapasztalom, 5-7 között az esszpreszó, és 16 körül van a jó őrlemény a V60. Ha hosszabbra készíted tény akkor nagyobb szemcse kell de akkor se mentem 20 -as felé :).

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#46571) adp válasza mclord (#46570) üzenetére


adp
őstag

Nekem megmarad egy banto iz a legtobb kvn es nem folyik le max fokozaton sem 2,5 perc alatt. Ha nem szedem ki az alatetet.
Pedig ahogy latom ugyanott presszozunk
Az biztos hogy ezerszer jobb izeket kapok itt, es inkabb 2perc es 2 20 kozt fejezem be.
Igy nincs semmi banto kesernye

Az viszont biztos, hogy nem 5 fokozat van a presszo es a filter kozt egy graefon. Az inkabb a kotyogoshoz jo orlemeny

[ Szerkesztve ]

(#46572) soldier2 válasza vicces (#46568) üzenetére


soldier2
őstag

Még nem. Sajnos a tiszta arabica kávéjuk továbbra sem elérhető, robusztás blendért meg a 10-11000 ft-os szállítást kifizetni úgy is sok, ha összejön a 4 kg (így is 1000 ft fölé jön ki a szállítás 250 grammonként).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46573) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok! Mennyi az a hőfok ami alá ill. ami fölé már nem illik menni az ízek tesztelgetésénél? Gondolom kávé függő a dolog, de úgy hozzávetőlegesen?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46574) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46575) mclord válasza adp (#46571) üzenetére


mclord
aktív tag

Kesernyés íz inkább hőfoknál, vagy a túl sok áztatásnál / rossz aránynál tapasztaltam csak, és esetek nagy % -ban 93 C -ra esküdöm :) és a gyümölcsös típusoknál a 0:30+2:00 a száraz stílusoknál megyek kicsit fel az időben 0:30+2:20.

5 fokozat biztos nem jó ezt aláírom, mint a 3.5 perc se :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#46576) adp válasza mclord (#46575) üzenetére


adp
őstag

En is igy 90-95 kozt nyomom, de ugye hul is kozben. Amugy en honel nem erzek akkora iz kulonbseget, inkabb az ido, es az orlemeny merete ami nalam jobban kozbeszol. Probaltam mar 80-85-el is egyes kavekat, picit mas volt de nem jobb es rosszabb, masabbak izek jottek elo :)
Amugy az arany nezve 1:18 ami nalam a nyero. Sot van h 1:20

[ Szerkesztve ]

(#46577) Surda- válasza adp (#46569) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor valami nagyon más nálunk. 1 alátéttel 9 es a presszó joker állás nálam.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46578) adp válasza Surda- (#46577) üzenetére


adp
őstag

Nalam 2 alatettel 4-es a joker.Egyik alatet viszont kisebb.
Szerintem rossz fele keresgeltel az FP-nel. Kb 15 fele kotyogos van

[ Szerkesztve ]

(#46579) jolti válasza sz.zs. (#46573) üzenetére


jolti
senior tag

Kávéja válogatja. Az általában 87 és 95 fok között szoktam készíteni őket. De van olyan is amivel le kell menni 84-85 fokra, vagy fel 98-99-re. De ezt majd kitapasztalod úgy is
Amúgy, ha egy új ismeretlen kávé jön, akkor az arabica-robusta arányából már nagyjából lehet következtetni, hogy honnan kellene indulni, de mindig vannak kivételek is.
Általában ilyenkor olyan 94 fok körüliről indulok, aztán az első csapolás-feltéve, ha jó- már mutatja, hogy merre induljak el.

(#46580) Surda- válasza adp (#46578) üzenetére


Surda-
őstag

Az kb stimmel. Az alátéttel kb 7 fokozatot lehet finomítani. Azaz 2 alátéttel kb 2 nel lenne nekem a joker. Ha pedig az egyik alátét vékonyabb, akkor simán stimmel a kettővel négyes joker.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46581) bezsoo


bezsoo
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Kinéztem egy otthoni őrlőt amit már teszteltek a korzón. catler cg8030
www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_co...bemutatok&Itemid=112
Van esetleg valakinek további tapasztalata? Szívesen fogadnám!
"bennmaradó kb. 2 gramm őrleményt"
Ez valós adat? 2g nem sok az egy kicsit?
Az angoloknál sage BCG 820 néven fut és kb. 50-60e az ára.
Érdemes rámozdulni?
Előre is köszönöm!
Üdv. Zs.

(#46582) Tonyo válasza Tonyo (#46566) üzenetére


Tonyo
őstag

Erre esetleg valaki? :U

(#46583) pacuha69 válasza Tonyo (#46582) üzenetére


pacuha69
csendes tag

41 mm-es tamper kell hozzá. Azt a segédet meg talán fragola.6035 készítette/árulta valaha, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#46584) Tonyo válasza pacuha69 (#46583) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi szépen! Itthon ez szabvány méret? Sehol nem látok ilyen tampert újonan, ebay-en elvétve.

(#46585) Surda- válasza Tonyo (#46584) üzenetére


Surda-
őstag

Fragola árul tampert is. Ő a joker 😃

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46587) vikla007 válasza Kalandor (#46586) üzenetére


vikla007
aktív tag

Azóta is? :Y

nem jó hír, mert lassan nekem is lesz egy eladóm...

megjött Silvia... :DD :)) :C

(#46588) soldier2 válasza Kalandor (#46586) üzenetére


soldier2
őstag

Ha még nem tetted, a szokásos hirdetési felületeken kívül hirdesd meg a Kávékorzón és a kvx-en is. Hátha elmegy.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46590) Tonyo válasza Frogz (#46536) üzenetére


Tonyo
őstag

Vége az akciónak, megint 149 font. [link]

(#46591) verti1


verti1
tag

Eladó egy Iberital daráló:

[link]

(#46592) Surda- válasza vikla007 (#46587) üzenetére


Surda-
őstag

Benyomások?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46593) ZüD


ZüD
tag

Sziasztok,
Eddig egy kapszulás Lavazza Espresso pointot használtam, de már sztem megette a kenyere javát, így ma vettem jófogáson egy Saeco Talea Giro gépet 29.900 Ft-ért.Pár nap és meghozza a futár elvileg :)
Az eladó elmondása szerint jól működő állapotban van, de gondolom egy átnézés/tisztítás ráfér így is, úgy is.

Kérdésem, használt e már ilyet valaki, mire figyeljek oda. Otthoni tisztogatás McGyverbe megoldható e vagy vigyem be vmi szakszervízbe. Tényleg, melyek a jobb/olcsóbb/megbízhatóbb szervízek Budapesten?
Ha van vélemény róla azt megköszönném.

Üdv. minden kávészerető fórumtársnak! :) ZüD

(#46594) zolnagy válasza ZüD (#46593) üzenetére


zolnagy
őstag

Szia!
Az itteni fórumozók nem automata gépeket használnak, ezért ne számíts sok válaszra. (azért olvasva pár embernél akad a családban az is). Jobban jársz, ha ezt a kérdést felteszed a kávékorzó automatás topikjában is. Vagy abba beleolvasva lehet meg is lesz a válasz ;)

(#46595) vikla007 válasza Surda- (#46592) üzenetére


vikla007
aktív tag

Most jött meg melóhelyre.
Sajna 8 felé érek haza, úgyhogy érdemi próba reggel lesz - nincs otthon decaf -

(#46596) adp


adp
őstag

Örsön van jó kvzó?

(#46597) ZüD válasza zolnagy (#46594) üzenetére


ZüD
tag

Szia!
Igen, az gyanús volt :) De gondoltam hátha alapon, meg hazai pálya a fórum is :)
Köszi a tippet elnézek a kávékorzós fórumra!

(#46598) Toobee válasza ZüD (#46593) üzenetére


Toobee
veterán

Ezeket a tömítéseket vedd meg. KPE, Pipacső, cső. KPE-t kiveszed széteszeded teljesen zsíroldózod. Étkezési szilikonzsírral átkened, hogy könnyebben járjon. KPE mögötti burkolatot is vedd le szerintem és adjál zsírt a vezérlő fogaskerekeknek is, de jelöld össze őket, különben elmászik a program. 30-ért szerintem túl jó állapotú gépet nem fog hozni a postás, de ne legyen igazam.

https://barbieripnk.hu/

(#46599) vicces válasza vikla007 (#46587) üzenetére


vicces
addikt

pid és rézkígyó mehet is bele. 1 hónapig én is gyárin használtam, de fragolánál megkapta az upgradet és ég és föld.
elvileg lehet vele hőszörfözni vagy hogy mondják magyarul, de megéri a tuning szerintem. most legalább a kávégépem egy fix, megbizható jó gép a kávézásom körül. a többi meg csak hurkalé úgy általában :K

:)

(#46600) mclord válasza adp (#46596) üzenetére


mclord
aktív tag

NINCS, csak tömeg (frei és barátai) ihatatlan kávézók sajna :(

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.